Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2011., 23:17   #281
Thumbs up


Puno hvala na informaciji.
DOLAR10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 23:20   #282
Thumbs up

Quote:
agricola kaže: Pogledaj post
Za početak bi mogla poslužiti ova stranica:

http://www.mojedionice.com/fund/dion...ifSim=KRAS-R-A

Prvo izabereš dionicu koja te zanima. Ovdje je npr. Kraš
U kartici sažetak vidiš najbitnije podatke: prihode, dobit, kapital, zaduženost, dividende i destine drugih.
Kako ih tumačiti? To si svako složi neku shemu kaj mu je bitno.
Evo recimo neto dobit = 19M. Dobro je što uopće posluju s dobitkom u ovim šugavim uvjetima kakvi vladaju u RH i što im je zarada po dionici 14,37 (vidi EPS). Ali s druge strane je loše jer je dobit duplo manja nego prethodne godine pa tako i EPS.

U kartici trgovanje vidiš kakva je likvidnost i kretanje cijene.
U kartici dioničari vidiš promjene u TOP10 dioničara.

itd. itd.

Ako se pretplatiš na stranicu onda imaš dublji uvid u poslovanje, promjene dioničara i sl.
agrikola,puno ti hvala na informacijama.
DOLAR10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 07:11   #283
da se prikljucim newbi pitanjima ...

kada sam kupio dinice putem etrada od zabe onda ih moran registrirat da bih dobio dividendu i onda prebacit na brokera da bih kasnije moga prodavati itd ...

jel to tako il sam ensto pobrkao
zmenk is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 11:55   #284
Sve si pobrkao.
nulakuna is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 20:23   #285
Pa mos li mi rec sta kako ide... Cemu sluzi ta registracija?
zmenk is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 12:22   #286
Thumbs up Pitanje

Quote:
agricola kaže: Pogledaj post
Za početak bi mogla poslužiti ova stranica:

http://www.mojedionice.com/fund/dion...ifSim=KRAS-R-A

Prvo izabereš dionicu koja te zanima. Ovdje je npr. Kraš
U kartici sažetak vidiš najbitnije podatke: prihode, dobit, kapital, zaduženost, dividende i destine drugih.
Kako ih tumačiti? To si svako složi neku shemu kaj mu je bitno.
Evo recimo neto dobit = 19M. Dobro je što uopće posluju s dobitkom u ovim šugavim uvjetima kakvi vladaju u RH i što im je zarada po dionici 14,37 (vidi EPS). Ali s druge strane je loše jer je dobit duplo manja nego prethodne godine pa tako i EPS.

U kartici trgovanje vidiš kakva je likvidnost i kretanje cijene.
U kartici dioničari vidiš promjene u TOP10 dioničara.

itd. itd.

Ako se pretplatiš na stranicu onda imaš dublji uvid u poslovanje, promjene dioničara i sl.
Bok, agricola.
pregledao sam sam one stranice ,moje dionice con.,i stvarno su super .

Jedino bi te zamolio ,ako imaš volje da mi ojasniš što znači određeno slovo, u onim tablicama, da mogu to sve bolje razumjet?


ebit
p/s ,p/e, p/b, bups, eps,


roe, roa, ebit marža, ebitda marža, npm,


ev/ebitda, p/ebitda, p/ebit, p/ea, p/cf, p/fcf


Ako nađeš vremena da mi to prevedeš,
Puno ti hvala
DOLAR10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 12:49   #287
dolačiću,

pa surfaj malo, ubaci u googl fundamentalna analiza i pronaći ćeš jako puno ..... nevjerojatno, zar ne? malo se potrudiš i puno toga možeš i sam pronaći....

pored toga, već si dobio odgovor ...

https://www.forum.hr/showthread.php?t=191173
dante-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 14:45   #288
Evo, kolega vam je odgovorio.

S malo guglanja se može naći sve što vas zanima.
I to puno pametnije nego što bih vam ja mogao pomoći u par redaka.

Ono što vam osobno mogu pomoći je par općenitih savjeta.

Imajte na umu kako na ZSE kretanje cijena dionica često nije ni u kakvoj korelaciji s tim brojkama i skraćenicama te s bilo kakvom logikom (inače bi svi pratili brojke i bogatili se a to se ipak ne dešava, zar ne).

Ulažite u likvidne dionice iz kojih se možete brzo izvući bez gubitaka ako je vuna.

Krenite s malim ulogom pa nakon prvih gubitaka (vidjet ćete da su neminovni) razmislite što i kako dalje s većim ulogom.

Dobro, ali zaista dobro, proučite sve što vam je dostupno o dionici u koju se spremate uložiti.

Kupujte po bidu, prodajte po asku (hahaha, sad sam rekao jako pametno) kad god je moguće.

Nađite brokera s malom provizijom i stabilnom platformom (gledalicom) koja ima dublji uvid po asku i bidu. Naloge pišite sami, jednostavno je.

Ne vjerujte svemu što pročitate na webu (posebno forumima) i poslovnim novinama.
U najmanju ruku polovica je laž i jeftino drukanje.

__________________
"Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better." S. Beckett
agricola is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 19:29   #289
jel mi moze ko objasnit registraciju dionica ... jel se moze skupit dividenda bez registracije ...
zmenk is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 20:21   #290
Quote:
zmenk kaže: Pogledaj post
jel mi moze ko objasnit registraciju dionica ... jel se moze skupit dividenda bez registracije ...
Dionice ne moraju biti registrirane s brokerom da bi dobio dividendu. Ako ih želiš prodati onda ti je potrebna registracija, sam postupak je prilično jednostavan - na stranicama xy brokera, za koje se već odlučiš, klikneš zahtjev za registraciju, odabereš dionicu i količinu iste (naravno onu već koju imaš, a nije registrirana). Dobiješ broj zahtjeva, s kojim je potrebno nazvat govorni automat SKDD i slijedit tamo upute za registraciju. Obično brokeri imaju upute ili osobu koja daje takve informacije pa ako gdje zapne najpametnije je nazvati.
__________________
"He's devious and amoral and unreliable and irresponsible and... and definitely not to be trusted."

Q štednja
Kju385 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2011., 13:33   #291
Thumbs up poruka

Quote:
dante-1 kaže: Pogledaj post
dolačiću,

pa surfaj malo, ubaci u googl fundamentalna analiza i pronaći ćeš jako puno ..... nevjerojatno, zar ne? malo se potrudiš i puno toga možeš i sam pronaći....

pored toga, već si dobio odgovor ...

https://www.forum.hr/showthread.php?t=191173
dante-1,puno hvala.(još sam zelen ,pa me je malo strah da nešto ne shvatim krivo).
puno hvala.
DOLAR10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2011., 13:35   #292
poruka

Quote:
agricola kaže: Pogledaj post
Evo, kolega vam je odgovorio.

S malo guglanja se može naći sve što vas zanima.
I to puno pametnije nego što bih vam ja mogao pomoći u par redaka.

Ono što vam osobno mogu pomoći je par općenitih savjeta.

Imajte na umu kako na ZSE kretanje cijena dionica često nije ni u kakvoj korelaciji s tim brojkama i skraćenicama te s bilo kakvom logikom (inače bi svi pratili brojke i bogatili se a to se ipak ne dešava, zar ne).

Ulažite u likvidne dionice iz kojih se možete brzo izvući bez gubitaka ako je vuna.

Krenite s malim ulogom pa nakon prvih gubitaka (vidjet ćete da su neminovni) razmislite što i kako dalje s većim ulogom.

Dobro, ali zaista dobro, proučite sve što vam je dostupno o dionici u koju se spremate uložiti.

Kupujte po bidu, prodajte po asku (hahaha, sad sam rekao jako pametno) kad god je moguće.

Nađite brokera s malom provizijom i stabilnom platformom (gledalicom) koja ima dublji uvid po asku i bidu. Naloge pišite sami, jednostavno je.

Ne vjerujte svemu što pročitate na webu (posebno forumima) i poslovnim novinama.
U najmanju ruku polovica je laž i jeftino drukanje.

agricola,puno hvala na vodstvu.
DOLAR10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 07:42   #293
kju385 tnx
zmenk is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 03:26   #294
Molim objašnjenje, što je AOP? Vidim svugdje "AOP" pa neke brojke i znam da je to nekakav sustav kojeg je uvela FINA da olakša računovođama, ali ne mogu nigdje naći čist popis koji broj što predstavlja i malo više informacija... Hvala!
derrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 13:49   #295
Zanemarite pitanje, nađoh odgovor i tek uvidjeh koliko je glupo

Ali bar mi recite za što je to akronim!
derrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 14:08   #296
Automatska Obrada Podataka ako se ne varam, moderatorica zna računovodstvo pa neka ispravi ako sam falio.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 14:43   #297
Tnx

Nešto drugo... Otkad pokušavam pratiti dionice, kod skoro svake vidim da je 2007. bila razdoblje ogromnog uzleta i da su cijene višestruko pale i odonda pužu nisko. Što je to bilo? Nekakav bubble ili?
derrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 15:17   #298
Može li malo glupo pitanje... Htio bi okušati sreću na tim dionicama, jer naravno para nemam ništa, a ni znanje mi nije na zavidnoj razini... Zanima me jeli 1000kn premalo da samo pokušam? Naravno ne mislim zaraditi nešto, ali čisto da pokušam jer ću najlakše naučiti tek ako probam ulagati. Dali bi trebao staviti više? Evo imam točno 2000kn s kojima mogu gdje hoću, znam ja da ovdje možda ima velikih igrača, ali čisto da mi date savjet, da sve ubacim ili da je bolje da ja odustanem uopće od pokušavanja dok ne dobijem veće pare?
__________________
Life is a bitch and Im gonna fuck it
Lion_punk is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 15:24   #299
Quote:
derrick kaže: Pogledaj post
Nešto drugo... Otkad pokušavam pratiti dionice, kod skoro svake vidim da je 2007. bila razdoblje ogromnog uzleta i da su cijene višestruko pale i odonda pužu nisko. Što je to bilo? Nekakav bubble ili?
Da, balon + globalna financijska pa gospodarska kriza --> pad dionica nerijetko i 90%. Ali kako su krajem 2007. cijene bile prenapuhane, tako je i sada dobar dio njih podcijenjen.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 15:30   #300
Quote:
Lion_punk kaže: Pogledaj post
...
Odustani. Neće biti strašno ni ako izgubiš tih tisuću ili dvije kuna, ali s tim pristupom nećeš ni naučiti ništa.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:50.