Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2007., 06:27   #21
Polica životnog osiguranja kod dizanja kredita

Plaćam životno osiguranje već 2,5g (Allianz). Da li mi što znaći to osiguranje kod podizanja kredita (planiram dići oko 110.000EUR za gradnju obiteljske kuće)?

I usput... Kolika se najniža kamata na ovakav kredit može dogovoriti u nekoj od banaka?
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 10:12   #22
Polica ti moze vrijediti kao neka vrsta depozita ako ima otkupnu vrijednost, a tvoja jos nema, jer nisu prosle tri godine
Cesce se polica koristi umjesto jamca. Tu je bitna visina osigurane svote i trajanje osiguranja koje ne smije biti krace od trajanja kredita
Ono sto je vaznije kod kredita je tvoja kreditna sposobnost, (visina place, radni odnos, bonitet firme itd) i hipoteka.
Prvo se raspitaj u svojoj banci, gdje primas placu, zatim prosurfaj po ostalim
http://www.mojnovac.com/imenik/banke/links.asp?cat=29
kad vidis osnovne uvjete za detalje se raspitaj u bankama
Nasetat ces se ali kuca se ne gradi preko noci

sretno
syrius1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 20:59   #23
Što za mene znači "otkupna vrijednost police"?
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 11:50   #24
otkupna vrijednost, laicki, zbroj svih tvojih uplata, plus pripisana dobit, umanjeno za sve troskove osiguranja (provizije, naknade, reosiguranja itd)
syrius1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2008., 00:28   #25
Riziko polica kao instrument osiguranja kredita

Dižem kredit pa me zanimaju iskustva drugih ljudi.

Kolika je osigurana svota u odnosu na iznos kredita(%)?
Kolika je godišnja premija?
Postoji li varijanta police s opadajućom osiguranom svotom i premijom (sukladno smanjivanju duga prema banci tijekom otplate kredita)?
Mogu li se vinkulirati dvije police od različitih osiguravatelja?
MiP is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2008., 09:29   #26
O riziko osiguranju bila je jedna tema (no ...) stavljam kratko pojašnjenje:

Ugovara se kao osiguranje za slučaj smrti jedne osobe, ali starije od 18 godina. Klijent sam odabire dinamiku plaćanja premije.

Ugovorena svota osiguranja života isplaćuje se samo u slučaju smrti osiguranika ukoliko osiguranik umre za vrijeme trajanja ugovora o osiguranju. Ovo osiguranje nema štednu komponentu i ugovaratelj ne sudjeluje u raspodjeli dobitka iz osiguranja života.


Izvor: link
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2008., 23:04   #27
Ma sve je to meni jasno, ali je li normalno da pored svih ostalih instrumenata osiguranja kredita banka traži da osigurana svota u ovoj polici pokrije baš 100% iznosa kredita? U najvjerojatnijem slučaju doživljenja (20 godina za mladu osobu) ovo je novac bačen u vjetar.
Zanimala su me iskustva ljudi koji imaju stambene kredite...
MiP is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 09:16   #28
uz stambene banke u principu obvezno traže osigurenje od nezgode ... ono pokriva samo nezgodu, radi se na 40% vrijednosti kredita ... cifra koju plaćaš nije baš nešto strašna .... riziko je skuplji jer u principu pokriva i smrt od bolesti
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 20:27   #29
kod nas u banci je riziko polica za sve vrste kredita, i osigurana svota je maksimalno 10 000 eura. znači, ako je kredit npr.15 000 eura, ona je svakako 10 000 eur. sad premija ovisi o godinama, spolu i sl. a ona se plaća jednokratno. najčešće iz kredita. i nema osiguranja od nezgode!
gami88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 00:02   #30
Morao sam pokriti cijelu svotu kredita (100.000 EUR-a), ali nije ispalo strašno jer sam
vinkulirao i postojeću policu mješovitog živ. osiguranja, tj. uzeo sam u banci novu policu
''samo'' za razliku od 60.000 EUR-a. Case closed.
MiP is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 23:43   #31
.
__________________
Cijeli život živim u ludnici.

Zadnje uređivanje provincijalac : 07.03.2008. at 23:46. Reason: greška.
provincijalac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 11:36   #32
Instrument osiguranja kredita

Dakle.. na koji način funkcionira investicijski fond kao instrument osiguranja kredita, na koji način se banka tu osigurala u slučaju neredovite otplate anuiteta kredita? Ajmo reć kredit je 10000 eura te je od toga znači 1370 eura blokirano u investicijskom fondu kao instrument osiguranja. Hvala.
MWerke is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 16:03   #33
Quote:
MWerke kaže: Pogledaj post
Dakle.. na koji način funkcionira investicijski fond kao instrument osiguranja kredita, na koji način se banka tu osigurala u slučaju neredovite otplate anuiteta kredita? Ajmo reć kredit je 10000 eura te je od toga znači 1370 eura blokirano u investicijskom fondu kao instrument osiguranja. Hvala.
tko to traži, zaba? umjesto depozita uplatiš u fond, bolje si prošao nego da je depozit. ili ti možda uplate u fond policu?? pogledaj dal imaš kakovo osigurateljno pokriće po toj uplati.
mara2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 19:07   #34
Ako je riječ o ZABA nenamjenskom kreditu, ulog u iznosu 13-ak% od isplaćenog iznosa u novčani fond ZBInvesta (ZBplus) za kreditora predstavlja praktički trenutno unovčivu imovinu, dakle kod tipičnog nenamjenskog kredita na 7 godina banka se može pokriti za skoro cijelu godinu neplaćanja, bez potrebe za ulaženjem u dugotrajne sudske postupke, ovrhe i sl. Naravno, dužniku se zaduženje smanjuje za dio glavnice, nakon što se odbiju svi troškovi, zatezna kamata...
Za korisnika kredita koji planira uredno podmirivati svoje obveze ovo mi se čini najpovoljnijim oblikom osiguranja kredita (meni je npr. takav oblik osiguranja za godinu dana dao prinos kojim mogu pokriti približno jednu ratu kredita - naravno, prva polovica 2009.g. bila je vrlo povoljna za ulaganje u novčane fondove)
3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 22:10   #35
Imam pitanje.
U slučaju kad je instrument osiguranja kredita polica osiguranja otplate kredita (CPI) a kredit se prijevremeno otplati, da li osiguravajuća kuća vrši povrat neiskorištenog dijela police?

Radi se o Croatia osiguranju, a ne mogu nigdje pronaći papire od osiguranja.

Poslala sam njima upit, ali pošto je vikend rekoh, možda ovdje netko zna...

Poslano sa mog HUAWEI NXT-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 22:23   #36
ne
Paskaneman is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 22:34   #37
Quote:
Paskaneman kaže: Pogledaj post
ne
Ok, hvala

Poslano sa mog HUAWEI NXT-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:28.