Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2010., 07:25   #1
Djeca i Facebook

Sto mislite o tome?

Otvarate li profile klincima i zashto?

Koja je dobna granica najprimjernija za otvaranje fejs profila ?
Je li ok da djete od recimo 7-8 godina, odnosno mladje od 12 ima profil?


Vec sada mnogi mogu imati potencijalne probleme zbog stvari koje pishu ili fotografije koje stvaljaju...nedavno mi je jedna poznanica preprichala prichu jedne njene prije koja izgubila posao jer je negativno iskomentirala svoj posao, poziciju i svog nadredjenog na fejsu.Odnosno u vrijeme krize, njenom sefu nije trebalo puno da je otkanta.

Kako ih kontrolirate, da li ih uopce kontrolirate, pazite kakve fotografije stavljaju i sto pishu...pazite li na njihovu privatnost?

ps.nisam nashla slichnu temu, ako postoji ja se izvinjavam
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 07:31   #2
Moja najstarija ima 8,5 i nema svoj profila. Voli farmu i još neke igrice na fejsu ali isključivo mojem, uz naše prisutstvo.
Ne znam, možda i jesam paničar ali zasad mislim da joj profil na fejsu stvarno nije potreban.
i ljuti se na mene, naravno
__________________
svi na broju...03.05.Michelin
happymom5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 07:59   #3
Moja je sedam godina..i josh nije spomenula fejs..nit joj ga ja spominjem..

vecinom su cure u razredu, pa sam ochekivala da ce uskoro i to krenuti, no cini se da je sakupljanje naljepnica trenutni hit.

Ja joj necu raditi profil.Niti osobno mislim, da ona za tim ima neku potrebu.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 08:35   #4
Možda nije sasvim OT ali moja sestra(koja ima 13g) ima fejs profil, kao i više-manje svi njeni vršnjaci.

Kada je prije cca godinu dana htjela otvoriti profil tek ih je možda par imalo(njenih godina) ali je ona to vidjela u starijih sestara, pa tako može i chatat s njima i uglavnom dobila je mamino dopuštenje.
Nedugo nakon nje, sestra je pomogla i mami da otvori fejs


Prijateljici moje sestre mama brani, i baš je neki dan bila do njih doma i hvali se pred mojom mamom, kako njena ne smije imati profil, kako je to pre rano za njihovu dob, bla bla bla, što sve stoji, ali ta njena mala jedstavno ima malo izmjenjeno ime, a mama joj nema pristupa fejsu i nije ni svjesna da ona u svako slobodno vrijeme visi na njemu, kao u ostalom i većina vršnjaka. Stavlja slike, piše status, komentira...

Uglavnom mislim da nema puno smisla braniti djeci takve stvari, ali isto tako mislim da bi trebalo imati kontrolu nad tim, jer djeca vrlo brzo mogu doći u situaciju da budu javno izrugivana ili da oni nekoga izruguju, ili gore stvari.
Svako malo pristustvujem razgovoru mame i sestre, gdje joj mama govori u smislu 'znaš nije pristojno se onako dopisivati' ili 'skini one slike, nisu primjerene'...
katekit is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 10:49   #5
Moji decki imaju 8,11 i 13 i imaju svoje profile na fejsu. Uglavnom zato sto ih " bas svi" u razredu imaju. Ja sam im otvorila i znam njihove sifre. Slike nemaju, osim na avataru i njih sam ja izabrala. Oni samo igraju igrice, ponekad nesto i chataju.
Bez veze mi je braniti im to. Stariji ide na informatiku i tamo si moze bez problema otvoriti profil za koji ja uopce ne bi znala. Ovako barem znam sta rade. A cesto i saznam kada se pise test ili lektira.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 11:40   #6
Quote:
katekit kaže: Pogledaj post
ali ta njena mala jedstavno ima malo izmjenjeno ime, a mama joj nema pristupa fejsu i nije ni svjesna da ona u svako slobodno vrijeme visi na njemu, kao u ostalom i većina vršnjaka. Stavlja slike, piše status, komentira...

Uglavnom mislim da nema puno smisla braniti djeci takve stvari, ali isto tako mislim da bi trebalo imati kontrolu nad tim,...
Slažem se, bolje dozvoliti i imati kontrolu nego izigravati pametnicu dok ti dijete izvodi gluposti iza leđa.
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 11:42   #7
a kako točno imati kontrolu osim stajati kraj djeteta dok je na kompu?

fala bogu pa je dorin kum ekpert za content filtering za web
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 11:52   #8
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
a kako točno imati kontrolu osim stajati kraj djeteta dok je na kompu?

fala bogu pa je dorin kum ekpert za content filtering za web
Ja sam mislila na to da ako dozvoliš da otvori svoj profil i znaš koji je i ne dramiš oko toga, dijete neće ništa skrivati i neće otvarati tajni profil. A valjda uvijek možeš pogledati koje slikice je stavila (budeš joj frendica or something like it).
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 12:06   #9
Quote:
stihaa kaže: Pogledaj post
Ja sam mislila na to da ako dozvoliš da otvori svoj profil i znaš koji je i ne dramiš oko toga, dijete neće ništa skrivati i neće otvarati tajni profil. A valjda uvijek možeš pogledati koje slikice je stavila (budeš joj frendica or something like it).

pih, može stavit sto slika i statusa koje ne možeš vidjet ako si joj frendica ako podesi da ne možeš
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 12:53   #10
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
a kako točno imati kontrolu osim stajati kraj djeteta dok je na kompu?

fala bogu pa je dorin kum ekpert za content filtering za web
Samim time što dijete zna da roditelj ili starija sestra može vidjeti šta radi već je kontrola, a ne mora ni imati profil.
katekit is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 12:58   #11
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
pih, može stavit sto slika i statusa koje ne možeš vidjet ako si joj frendica ako podesi da ne možeš
naravno da može i da to radi, i da nema savršenog načina kontrole, ali učiniš onoliko koliko možeš. Ako si 'prijatelj' njoj i njenim prijateljima općenito vidiš šta djeca rade. Npr. njezini prijatelji neće imati toliko obzira da će skrivati takve stvari od tebe, pa preko njih vidiš i šta tvoja radi.Jer više manje svi rade isto.

Drugi način je da upozoriš starije braće i sestre(ako postoje) da je kontroliraju.
katekit is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 14:21   #12
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
pih, može stavit sto slika i statusa koje ne možeš vidjet ako si joj frendica ako podesi da ne možeš
Ali ako joj dozvoliš sigurno će manje stvari skrivati.
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 19:20   #13
Moj sin ima 11 i otvoren profil na fejsu.Prvo sam mu branio a onda shvatio da će si ga sigurno otvoriti mimo mog znanja i kontrole pa je to opasnije.Ovako znam mu ime,(pravo je) i password pa ga i kontroliram koliko je to moguće.
Smatram da je to bolja varijanta nego braniti i nemati ga pod kontrolom.
Adaminfo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 19:54   #14
Koliko ja znam mlađi od 13 ni ne mogu na fejs... Mislim mogu ako upišu lažnu godinu rođenja..
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 09:58   #15
Quote:
Čokolada07 kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam mlađi od 13 ni ne mogu na fejs... Mislim mogu ako upišu lažnu godinu rođenja..
da, a većina to i radi, ja imam kao frendicu susjedu koja ima 10 godina ali pod godina rođenja joj piše 1994. ili 95.
Agata1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 10:25   #16
Ma naravno za starije klince da im ne mozesh zabraniti ...pogotovo ovi od 13-14 godina...
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 10:25   #17
vidim da se spominje kontrola djece. zašto mislite da bi vam lagali, odnosno nešto skrivali od vas? i zašto je to značajno? kakve slike djeca stavljaju na taj fespuk?
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 11:27   #18
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
vidim da se spominje kontrola djece. zašto mislite da bi vam lagali, odnosno nešto skrivali od vas? i zašto je to značajno? kakve slike djeca stavljaju na taj fespuk?
Iznenadila bi se... kakve sve slike curice ostavljaju na fejsu.. a još su gori komentari njihovih vršanjaka.. A roditelji naravno nemaju o tome pojma... jer sigurno jedan roditelj ne bi dozvolio da mu se kćer polugola slika u wc-u s napućenim usnama i to stavlja na izvolte svima.. koji su joj u friend listi i koji nisu..

Bacite oko malo na fejs pa ćete znati o čemu pričam..
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 12:02   #19
Quote:
Čokolada07 kaže: Pogledaj post
Iznenadila bi se... kakve sve slike curice ostavljaju na fejsu.. a još su gori komentari njihovih vršanjaka.. A roditelji naravno nemaju o tome pojma... jer sigurno jedan roditelj ne bi dozvolio da mu se kćer polugola slika u wc-u s napućenim usnama i to stavlja na izvolte svima.. koji su joj u friend listi i koji nisu..

Bacite oko malo na fejs pa ćete znati o čemu pričam..
a zašto to kćer radi? radi li to baš svaka kćer? i zašto to ne bi dozvolio jedan roditelj?
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 12:15   #20
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
a zašto to kćer radi? radi li to baš svaka kćer? i zašto to ne bi dozvolio jedan roditelj?
Jel ti mene zaje.. .ili šta?

Od kud da ja znam zašto to nečija kćer radi.. očito je danas in slikat se polugol u wc-ima i to stavljat na fejs..

Ne mislim da to radi svaka kćer... Hvala Bogu..

Ne znam jel ti imaš djece i kolika su.. ali recimo hipotetski da imaš curicu od 10-13 god.. koja stavlja svoje neprimjerene slike na fejs a ispod slike dečki iz razreda komentiraju joj kako bi ti ga sad nabio... ti bi to dozvolila?

Ja kad vidim takve stvari prvo što pomislim je to da roditelji nemaju pojma što ima djeca rade.. a ako imaju pojma što rade onda ti roditelji baš i nisu najnormalniji.
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:20.