Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2010., 07:33   #61
kod nas friški slučaj....dječak napravio lažni profil svog nastavnika iz skole!
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 10:08   #62
Quote:
Dodagoda kaže: Pogledaj post
Ne znam koliko ti dijete ima godina, ali ošito nema 8,9 ili 10.... vidjet ćeš kad dođe u te godine...
Žica te mobitel, žica te neke piz... tipa majice ili jakne Hanna Montana ili High scool musical, žica te jedan obojani pramen, žica te tenisice sa kotačićima , žica te fejs ... i žica te još tisuću stvari(pogotovo cure).... i to zato jer to IMAJU SVI...
A ti kao roditelj ne možeš djetetu baš sve zabraniti i odbiti...moraš napraviti kompromis, ali to ćeš tek vidjeti- sretno
Ima 5. I već sada žica neke stvari. I što onda? Nešto dobije, nešto ne. Npr. nedavno je žicala Hello Kitty patike. Dugo ih je žicala, ali ih je dobila tek kad je zaista zatrebala nove patike.

Mobitel... Teško da će ga tako lako užicati. Dragom su mi elektronika i mobiteli struka. I sam kaže da nije posve sigurno jesu li opasni ili ne. I što, da ja rizikujem zdravlje svog djeteta zbog pomodnosti i zato što neki roditelji ne znaju mjere i granice? Zbog toga da ja budem ista? Malo sutra.

DAkle, ono što je OK, normalno, bezopasno... nemam ništa protiv. Ono što smatram da je štetno - žao mi je, ali ništa od toga. Srećom, moje djete je već bilo prisiljeno naučiti da ne rade svi isto i da tako ni ne treba biti. Da će pokušavati, hoće. Ali na meni je da stavim granice, a ne da popuštam samo zato što ima roditelja kojima realno ne bih dala ni nacrtanu ovcu da je odgajaju. Npr. mater jedne klinke iz njene grupe svom djetetu od 4,5 god. kosu pegla onom cik-cak peglom. Normalno da je i moja to tražila. I lijepo sam joj objasnila da je to loše, da će joj pokidati i spaliti kosu i da to ne dolazi u obzir. Pa ne bih valjda dozvolila...

Nisu kriva djeca što žicaju. Krivi su roditelji koji popuštaju, a poslije se žale kako su klinci ovakvi ili onakvi. E pa sami su si krivi...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 10:24   #63
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Ima 5. I već sada žica neke stvari. I što onda? Nešto dobije, nešto ne. Npr. nedavno je žicala Hello Kitty patike. Dugo ih je žicala, ali ih je dobila tek kad je zaista zatrebala nove patike.

Mobitel... Teško da će ga tako lako užicati. Dragom su mi elektronika i mobiteli struka. I sam kaže da nije posve sigurno jesu li opasni ili ne. I što, da ja rizikujem zdravlje svog djeteta zbog pomodnosti i zato što neki roditelji ne znaju mjere i granice? Zbog toga da ja budem ista? Malo sutra.

DAkle, ono što je OK, normalno, bezopasno... nemam ništa protiv. Ono što smatram da je štetno - žao mi je, ali ništa od toga. Srećom, moje djete je već bilo prisiljeno naučiti da ne rade svi isto i da tako ni ne treba biti. Da će pokušavati, hoće. Ali na meni je da stavim granice, a ne da popuštam samo zato što ima roditelja kojima realno ne bih dala ni nacrtanu ovcu da je odgajaju. Npr. mater jedne klinke iz njene grupe svom djetetu od 4,5 god. kosu pegla onom cik-cak peglom. Normalno da je i moja to tražila. I lijepo sam joj objasnila da je to loše, da će joj pokidati i spaliti kosu i da to ne dolazi u obzir. Pa ne bih valjda dozvolila...

Nisu kriva djeca što žicaju. Krivi su roditelji koji popuštaju, a poslije se žale kako su klinci ovakvi ili onakvi. E pa sami su si krivi...
Ponavljam vidjet ćeš kad dođu u tu dob.... Moja je isto naučila da ne može dobiti sve. Mobitel je dobila u 2. razredu, jer sam željela da ju mogu nazvati kad završi škola, ili da ona može nazvati mene ako želi ostati malo duže u parku. Ima dana kada ga uopće ne koristi, ali pri ruci joj je ako me treba budući da je kad ide u školu popodne cijelo jutro sama doma.
Puno stvari koje je žicala, naravno nije dobila. Fejs sam joj dopustila uz kontrolu.
Dodagoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 11:28   #64
Quote:
Dodagoda kaže: Pogledaj post
Ponavljam vidjet ćeš kad dođu u tu dob....
A ja tebi ponavljam da to nije pitanje dobi (žicaju i upola mlađi od moje ), nego stava roditelja.

Quote:
Moja je isto naučila da ne može dobiti sve. Mobitel je dobila u 2. razredu, jer sam željela da ju mogu nazvati kad završi škola, ili da ona može nazvati mene ako želi ostati malo duže u parku. Ima dana kada ga uopće ne koristi, ali pri ruci joj je ako me treba budući da je kad ide u školu popodne cijelo jutro sama doma.
Cijela moja generacija i puno onih poslije mene su odrasli i odškolovali se bez mobitela. I jednako smo išli u školu, vraćali se kući, znali što smijemo, što ne smijemo, poštovali to ili kasnili... Naši roditelji nisu imali mobitele, pa opet smo svi živi. To je još jedna stvar kod mobitela koja mi se ne sviđa - mogućnost kontrole. Ne želim svom djetetu biti žandar nego roditelj, a svjesna sam da bih došla u napast ako joj ga nabavim. Još jedan argument protiv...

A za fejs... Gadi mi se i pokušat ću i njoj objasniti zašto imam o njemu tako loše mišljenje. Ako uspijem dobro, ako ne dobit će profil. Pod kontrolom. Ali neće biti dana da se neću nadati da će joj doći iz dupeta u glavu da joj to sranje ne treba u životu.

Quote:
Puno stvari koje je žicala, naravno nije dobila. Fejs sam joj dopustila uz kontrolu.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 12:16   #65
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Cijela moja generacija i puno onih poslije mene su odrasli i odškolovali se bez mobitela. I jednako smo išli u školu, vraćali se kući, znali što smijemo, što ne smijemo, poštovali to ili kasnili... Naši roditelji nisu imali mobitele, pa opet smo svi živi. To je još jedna stvar kod mobitela koja mi se ne sviđa - mogućnost kontrole. Ne želim svom djetetu biti žandar nego roditelj, a svjesna sam da bih došla u napast ako joj ga nabavim. Još jedan argument protiv...

A za fejs... Gadi mi se i pokušat ću i njoj objasniti zašto imam o njemu tako loše mišljenje. Ako uspijem dobro, ako ne dobit će profil. Pod kontrolom. Ali neće biti dana da se neću nadati da će joj doći iz dupeta u glavu da joj to sranje ne treba u životu.



Istina da smo mi odrasli bez mobitele, ali isto tako sjećam se da je većina mama bila doma i dočekala nas kad smo došli iz škole. Također imali smo školu stalno ujutro i boravak do 4. razreda, tako da su djeca kojima su roditelji radili imali gdje biti. U školi moje kćeri boravak imaju samo 1. razredi. Mobitel sam joj dozvolila kad sam vidjela da je potreban. Tvoji roditelji također nisu imali mobitel, ali vjerujem da ga ti imaš i da ti je najvjerovatnije potreban.
Fejs je jedno veliko sranje, ali sam joj ga dopustila da vidi kako je to bezveze, Također sam joj rekla-sad ćeš vidjeti, svi u razredu će se natjecati tko će imati više prijatelja i prihvaćati će tko god im pošalje zahtjev za prijateljstvo. Objasnila sam joj zašto je to loše i zašto bi trebala imati za prijatelje samo provjerene osobe. Ne dam joj baš da stavlja slike na fejs u krajnjem slučaju joj stavim koju sliku koju želi podjeliti sa prijateljicama, pa ju izbrišemo.
Uglavnom, jedan dan mi je rekla kako je njezina susjeda htjela prihvatiti prijateljstvo neke curice koju ne pozna(kako bi imala čim više prijatelja), a ona joj je rekla da to ne radi i ispričala joj kako je to opasno. kad mi je to ispričala bila sam ponosna na nju- nije bit u tome braniti nešto nego ih naučiti i upozoriti kakve ih opasnosti vrebaju bilo na fejsu, bilo u životu.
Dodagoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 13:10   #66
Quote:
Dodagoda kaže: Pogledaj post
Istina da smo mi odrasli bez mobitele, ali isto tako sjećam se da je većina mama bila doma i dočekala nas kad smo došli iz škole. Također imali smo školu stalno ujutro i boravak do 4. razreda, tako da su djeca kojima su roditelji radili imali gdje biti. U školi moje kćeri boravak imaju samo 1. razredi. Mobitel sam joj dozvolila kad sam vidjela da je potreban. Tvoji roditelji također nisu imali mobitel, ali vjerujem da ga ti imaš i da ti je najvjerovatnije potreban.
Jebote, koga god da čitam na forumu, svi su izgleda odrasli u nekim normalnijim, boljim, ljepšim uvjetima...

Prva četiri razreda smo imali jedno polugodište ujutro i jedno polugodište poslijepodne nastavu. Od petog nadalje smo imali tjedan ovako, tjedan onako. Dnevni boravak je bio samo priča iz nekih dalekih krajeva. Mama je radila 3 smjene, stari je bio na službenim putovima, bančio sa ekipom ili mortus pijan crkavao na trosjedu (srećom to je bilo najrjeđe). I ostali klinci su manje-više imali slične situacije doma i uglavnom smo vrijeme provodili ili skupljeni nas nekoliko kod jedne, ili na ulici k'o drekovi na cesti. Bake i djedovi su većini živjeli negdje na selu i viđali unuke samo vikendom.

I nemam pojma kako su naši roditelji peživljavali sve strahove što mi radimo i gdje smo dok oni rade, ali nekako jesu. E pa ja sam odlučila bar pokušati ne kontrolirati svoje djete (samo ne znam koliko ću uspjeti )!

Ja imam dva mobitela. Zato što mi je dragi frik, mobiteli su mu i struka i hobi. Bolestan je od toga. Jednog se pokušavam riješiti već 2 godine jer ga stvarno gotovo uopće ne koristim, samo se zajebavam sa nanašanjem i punjenjem, ali mi dragi ne da, gnjavi me i davi. Drugog koristim za razgovore sa starom, imamo besplatne vip friends brojeve. I to je sve za što mi zapravo treba. Sve ostalo bih mogla i bez njega, ostalo je samo lijenost, komocija, navika... A i sa starom bih mogla razgovarati preko skypea, pa mi zapravo ni tu ne bi trebao. Ali... kad ga svi imaju...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 13:28   #67
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Jebote, koga god da čitam na forumu, svi su izgleda odrasli u nekim normalnijim, boljim, ljepšim uvjetima...
A ježi ga, ja sam odrasla u malom mjestu i stvarno je većina naših mama bila doma . Moja mama je znala raditi samo "sezonski" po ljeti, jer je strukom konobar i sjećam se kako nam je tada užasno nedostajala. Iako za kišnih dana nismo mogli na plažu bili smo sretni, jer smo znali da će taj dan mama vjerovatno dobiti slobodan dan... Zato možda osjećam krivnju kad dođem doma u 5,5,30 zgažena od posla.
Svi mi svoje djetinjstvo doživljavamo kao nešto lijepo jer se sjećamo stvari iz dječje perspektive.
Kao roditelj trudim se biti čim bolja i izvagati što dopustiti, a što ne. Ne možeš im sve zabraniti, a ne možeš ni sve dopustiti... treba naći zlatnu sredinu. Ja i suprug se trudimo puuuno pričati, objašnjavati-nadam se da će im od toga nešto ostati u glavi
Dodagoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 14:36   #68
[QUOTE=Dodagoda;27023329]
i žica te još tisuću stvari(pogotovo cure).... i to zato jer to IMAJU SVI...
/QUOTE]

meni bi stari rekao "bi li se bacila s nebodera da se drugi bace"

baš se sjećam toga iz djetinjstva, a znala sam navaljivat do ispada kad bi lupala o zid nogom, bijesna jer mi ne daju što hoću

imao je još takvih prigodnih, u situacijama kad bi najdraža curica molila ono što je smatrao da ne trebao dobiti.

a svejedno sam obožavala tatu
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 14:45   #69
oke, ajmo se drzat teme..fejs..ne mobachi..mada kuzim kako je to sve povezano..

ono sto ne kuzim..zasto djeca koja jedva pishu i chitaju trebaju imati profil na fejsu...?
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 14:46   #70
Quote:
m@m@ kaže: Pogledaj post
kod nas friški slučaj....dječak napravio lažni profil svog nastavnika iz skole!
ima neki link na tu vijest?
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 14:47   #71
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
ima naki link na tu vijest?
nema. nije u medije izašlo.
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 15:51   #72
Quote:
Dodagoda kaže: Pogledaj post
Ne znam koliko ti dijete ima godina, ali ošito nema 8,9 ili 10.... vidjet ćeš kad dođe u te godine...
Žica te mobitel, žica te neke piz... tipa majice ili jakne Hanna Montana ili High scool musical, žica te jedan obojani pramen, žica te tenisice sa kotačićima , žica te fejs ... i žica te još tisuću stvari(pogotovo cure).... i to zato jer to IMAJU SVI...
A ti kao roditelj ne možeš djetetu baš sve zabraniti i odbiti...moraš napraviti kompromis, ali to ćeš tek vidjeti- sretno
moji stariji su 10 i 9...i ne mogu se potužit na ovakve zahtjeve i daleko od toga da im sve zabranjujemo i odbijamo, imaju apsolutno sve što im treba, i mislim da ne moraju niti imati sve u stilu "kud svi turci tud i mali mujo"

face nemaju niti jedan, jer mi je to totalna glupost.. imaju play station, PSP portable, komp za igre i zašto bi se onda logirali na face da igraju farmu - ili kak se već zove ...niti ne traže da im se otvori profil -

nedugo su u razredu kćeri (3 osnovne) dobili novog učenika sa govornom manom, jedna mala ga u razredu snimala, slikala mobitelom (jer "čudno izgleda") i stavila ga na face, da ga svi ismijavaju (to mu rade i u razredu)... dok mi je kćer rekla, pukla sam... naravno da je došlo do učiteljice, pukla i učiteljica .. zanima me samo gdje su u tom slučaju bili roditelji?
__________________
If you continually give, you will continually have.
greenmagic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 17:02   #73
Quote:
greenmagic kaže: Pogledaj post
moji stariji su 10 i 9...i ne mogu se potužit na ovakve zahtjeve i daleko od toga da im sve zabranjujemo i odbijamo, imaju apsolutno sve što im treba, i mislim da ne moraju niti imati sve u stilu "kud svi turci tud i mali mujo"

face nemaju niti jedan, jer mi je to totalna glupost.. imaju play station, PSP portable, komp za igre i zašto bi se onda logirali na face da igraju farmu - ili kak se već zove ...niti ne traže da im se otvori profil -

nedugo su u razredu kćeri (3 osnovne) dobili novog učenika sa govornom manom, jedna mala ga u razredu snimala, slikala mobitelom (jer "čudno izgleda") i stavila ga na face, da ga svi ismijavaju (to mu rade i u razredu)... dok mi je kćer rekla, pukla sam... naravno da je došlo do učiteljice, pukla i učiteljica .. zanima me samo gdje su u tom slučaju bili roditelji?
To je onaj gori dio fejsa... moja ga u biti najviše hoće radi tih glupih igrica tamo... kontroliram što objavljuje i pokušavam ju naučiti šta je tu loše, a šta dobro...
Što s etiče dječaka- i da nema fejsa, ta snimka bi dospjela na you tube i malog bi izrugivali.Uvijek su se klinci rugali jedni drugima na okrutan način, ali ovo je sad poprimilo šire oblike radi opće informatiziranosti.. učiteljica je trebala primjetiti da ga izruguju i organizirati radionicu sa djecom i roditeljima da se klinci upoznaju sa takvom vrstom problema kod djece, te da nauče kako se ponašati prema takvoj djeci. Kad se pojavi nešto neobično klincima je najjednostavnije izrugivati se, jer ne znaju kako se nositi sa time. U našem razredu je dječak koji ima dijagnozu lakše hiperaktivnosti i evo nakon tri god. vrlo dobro funkcioniraju svi zajedno , jer imamo prekrasnu učiteljicu koja ih je naučila kako da surađuju s njim(i on s njima), te da prepoznaju njegove moguće krize. Nitko ga nije izrugivao zato što on ne može odsjediti cijeli sat ili šta mu čitanje teže ide. Svi su ponosni kad iz testa dobije dobru ocjenu, jer znaju da su mu i oni pomogli da to ostvari Hvala bogu na tako dobroj učiteljici jer roditelji nerijetko nemaju pojma šta se događa u razredu jer fizički nisu prisutni tamo...
Dodagoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 18:53   #74
Quote:
Dodagoda kaže: Pogledaj post
To je onaj gori dio fejsa... moja ga u biti najviše hoće radi tih glupih igrica tamo... kontroliram što objavljuje i pokušavam ju naučiti šta je tu loše, a šta dobro...
Što s etiče dječaka- i da nema fejsa, ta snimka bi dospjela na you tube i malog bi izrugivali.Uvijek su se klinci rugali jedni drugima na okrutan način, ali ovo je sad poprimilo šire oblike radi opće informatiziranosti.. učiteljica je trebala primjetiti da ga izruguju i organizirati radionicu sa djecom i roditeljima da se klinci upoznaju sa takvom vrstom problema kod djece, te da nauče kako se ponašati prema takvoj djeci. Kad se pojavi nešto neobično klincima je najjednostavnije izrugivati se, jer ne znaju kako se nositi sa time. U našem razredu je dječak koji ima dijagnozu lakše hiperaktivnosti i evo nakon tri god. vrlo dobro funkcioniraju svi zajedno , jer imamo prekrasnu učiteljicu koja ih je naučila kako da surađuju s njim(i on s njima), te da prepoznaju njegove moguće krize. Nitko ga nije izrugivao zato što on ne može odsjediti cijeli sat ili šta mu čitanje teže ide. Svi su ponosni kad iz testa dobije dobru ocjenu, jer znaju da su mu i oni pomogli da to ostvari Hvala bogu na tako dobroj učiteljici jer roditelji nerijetko nemaju pojma šta se događa u razredu jer fizički nisu prisutni tamo...
moram sad mali off... daleko od toga da se ne radi na tome, oni svakodnevno pričaju o tome da se takvoj djeci ne izruguju i da ih prihvate... redovito i mi roditelji imamo predavanja o sličnoj tematici...moji su u školi u kojoj su djeca sa posebnim potrebama u svakom razredu i to su djeca koju svi prihvaćaju...i meni je to odlično, jer od malih nogu uče suživotu sa takvom djecom... ali ovo je bio novi učenik, nije im "sjeo", većini njih, moja kćer i samo još par njih ga je prihvatilo... ali na žalost, svugdje postoje djeca koja jedva čekaju da nekog "popljuju"... ja mislim da to puno ovisi o roditeljima...ovi roditelji očito nisu pratili što im kćer radi ...


a sad može dalje o facebooku
__________________
If you continually give, you will continually have.
greenmagic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 09:13   #75
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
oke, ajmo se drzat teme..fejs..ne mobachi..mada kuzim kako je to sve povezano..

ono sto ne kuzim..zasto djeca koja jedva pishu i chitaju trebaju imati profil na fejsu...?
Pa, ne moraju, ali ni fejs sam po sebi nije ni dobar ni loš. Ako ga koristimo na dobar način bit će nam dobar. Zločesti nas mogu zlostavljati fizički, verbalno, preko sms-a, fejsa (imali mi profil ili ne), jutjuba...

Zašto moj 9 godišnji sin ima profil?

U susjedstvu nema djece njegove dobi, ni do jednog parkića ili bilo kakvog igrališta ne smije ići sam. Posljedično dosta vremena provede u kući, bez "svog" društva završi na kompu.

Saznao je i za fejs i zanimalo ga je kako se s time može zabaviti. I ne vidim ništa loše u tome što je jučer četao s 2 prijatelja iz Zadra i 2 iz Daruvara (mi smo u Zagrebu). Na profilu ima jednu svoju fotku koju je sam doradio u paintu i još nekoliko koje mu je frendica tagala. Za prjatelje prihvaća samo osobe koje pozna i međusobno si čestitaju rođendane, Božić, Uskrs. Tu i tamo nešto napišu ili prokomentiraju - npr. "Jeeeee, još samo 10 dana škole!!!!"
BiNebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 09:51   #76
Quote:
BiNebi kaže: Pogledaj post
Zašto moj 9 godišnji sin ima profil?

U susjedstvu nema djece njegove dobi, ni do jednog parkića ili bilo kakvog igrališta ne smije ići sam. Posljedično dosta vremena provede u kući, bez "svog" društva završi na kompu.
Ni u našoj blizini nema vršnjakinja moje klinke. Jedino u vrtiću ima priliku družiti se sa drugom djecom. Ali zato odemo na trg gdje znamo da dolaze i drugi roditelji sa klincima, pa ih pustimo da se izjure. Kad bude starija, pitat ću je gdje želi da je upišem: hoće li u knjižnicu gdje se klinci druže uz knjige i priče, hoće li na neki sport, strani jezik, u klub Narodne tehnike na neku aktivnost... na neko mjesto gdje ima druge djece...

Ne pada mi na pamet zbog toga što u susjedstvu nema klinaca njen društveni život prepustiti kompu i fejsu...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 10:25   #77
Ide on i na sport i u muzičku i posjećuje prijatelje, ponekad smo na igralištu, ponekad na biciklu, čita lektiru i stripove, voli crtati... i još ima viška slobodnog vremena.

Recimo danas nema škole, MM i ja radimo on je kod kuće, do prijatelja ne može sam.

Jučer nije bilo ni škole ni treninga. Bio je prijatelj kod njega, vozio je bicikl s tatom i sestrom, čitao, rješavao neke zaostatke iz matematike, bio kod bake i djeda, zajedno gledali smo neke smješne klipiće koje mi je poslala frendica i zezao se (pomoću fejsa) s ekipom koja je 200 - 300 km udaljena od njega. Ne vidim problem.

Zadnje uređivanje BiNebi : 04.06.2010. at 10:44.
BiNebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 19:28   #78
Ja kuzim da su svachije zivotne situacije razlichite.Ispada da je on sam danas doma(ako sam dobro shvatila) i na fejsu je. ?Ili smije samo kad ste vi doma?

Sto bi bilo, da ste mu recimo rekli da ne moze imati profil?
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 20:36   #79
Da....zato ja imam na face-u par malih prijateljica od 11god.....one su valjda kontrolirane sa strane roditelja (makar su i njihove fotke malo za razmishljanje)....ali kakve slike njihove frednice imaju....to je shokantno!!!

Upravo sam gledala fotke od jedne 11godishnjakinje koja se slika sa mobitelom....u 1000000 poza...oblachi mamine shtike i chipkaste charape i svilene haljine...napuchene usne na svakoj fotki, i josh par fotki gdje se naginje da joj se njene raskoshene sisice vide......pravo ime i prezime.....katastrofa za gledati, prezalosno....pa di je toj maloj mama?

A ne daj boze da vidi to razrednica...pa svi ljudi je mogu vidjeti koji je znaju....pa kaj je svima to normalno

I onda che biti.....pa kako se to dogodilo, pa bila je odlikashica, imala je puno prijatelja, uvijek vedra i vesela.....

I sad ti daj djetetu od 5 godina da igra samo igrice na face-u.....a di je tek 7godina, pa 9, pa 13god......sam vi dajte....a kasnije chete se pitati tko je kriv.....samo VI!
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 20:47   #80
Moj sin (10 i po) ima svoj profil na fejsu (ja ga nemam, jer mi je to nepotrebno) samo zato što ga imaju svi u njegovom razredu
Ali isto tako ima i dogovor sa mnom! Znam njegov pass i smijem mu pregledati profil, a na moj mail stižu svi mogući frendovi, pa ih ja odobrim ili ne.
__________________
There are no problems only solutions!
Poison Ivy 058 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:38.