Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2010., 13:34   #1
Bank of America - PAZI MOGUĆA PREVARA!

Pozdrav svima,

Imam pitanje, javio mi se neki lik da bi kupijo nešto šta prodajem.
Tako smo pregovarali nekoliko dana, i nakon toga smo se dogovorili.
Dao sam mu broj računa (swift, iban, devizni, itd..) kako bi mogao napravit uplatu.

Nakon dan-dva dobijo sam e-mail od "Bank of America" (s e-mail adrese "[email protected] <[email protected]>") koji kaže da je taj lik uplatio iznos od 1020€ (koliko je bio dogovor), i da oni traže da se u roku od 48h pošalje paket i njima majla potvrda od pošte da je poslano, i tek kada oni provjere da je sve poslano će mi isplatit tih 1020€ na moj račun.

Dali je to prijevara??
Kontaktirao sam i tog tipa ponovo i reko da mogu provjerit na ovu email adresu: [email protected].
Što mi je fuuuul čudna adresa, kad ju ukucaš u google niš se ne pojavi, osim nekih gluposti.

Forwardao sam e-mail u bank od america (na neki email koji sam našao na njihv sajt) da vidim šta oni kažu.

Dali je netko imao takva iskustva??
a_d_r_y_y is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 15:09   #2
Nemoj se puno zamarat s tim, "[email protected] <[email protected]>" nije e-mail nikakve banke, takav ti mogu i ja poslati...
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 15:29   #3
Evo ti primjer pravog maila iz američke banke, nedavno sam se dopisivala sa svojom. Poslala sam im upit preko web stranice i ovo je odgovor:

Od: [email protected]

Thank you for your email. In reference to your message, we are truly
sorry that you are experiencing difficulty using your debit card. Please
know that we would like to assist with your inquiry. However, since this
not a secure means of communication, we are unable to access your
customer file and any personal account information in response to an
email submitted through this email channel in order to complete your
request. Therefore, if you can, we ask that you log-in to the On-Line
Banking site with your User ID and PIN / Password and access secured
messaging to send a detailed message so that a representative will be
able to further assist you on your request. You may also call us at
1-888-762-2265 (pressing zero three times to bypass the Telephone
Banking system) or our bank operator at 1-877-762-2000 and a
representative will be able to assist you over the phone. We are sorry
for any inconvenience that this causes.

Should there be any other questions or concerns, feel free to email us
at any time. Thank you again for writing.

Sincerely,
Tracey D?Angelo
Internet Client Services
PNC Bank

Dakle, također sam sklona misliti da je ovo tvoje nekakav lažnjak. Oni su strašno oprezni u usa bankama. Inače, prije sam znala slati lovu u hr, bez ikakvih problema ili uvjeta sa njihove strane, samo sa ibanom, swiftom itd...
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 15:47   #4
To ti je scam. Cim vidis da domena nije od banke, to ti je alarm za uzbunu.

Vidi:
http://www.419scam.org/419-accountant-com.htm
Netzach is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 15:49   #5
Quote:
a_d_r_y_y kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

Imam pitanje, javio mi se neki lik da bi kupijo nešto šta prodajem.
Tako smo pregovarali nekoliko dana, i nakon toga smo se dogovorili.
Dao sam mu broj računa (swift, iban, devizni, itd..) kako bi mogao napravit uplatu.
Hm.
Teoretski je moguce da se radi o posredniku ali znaj da je adresu posiljaoca moguce fejkat. Domena accountant.com je sumnjiva, a i ako se vec koristi posrednik onda bi mi bilo logicno da se dogovorite unaprijed i dogovorite koji ce to posrednik bit. Tako da je meni ovo tvoje malo sumnjivo. Isto tako ima jos jedna stvar... nisam siguran jel to radi i u Hrvatskoj, ali ako imas neciji broj racuna, banku i ime - u recimo Njemackoj i Austriji mozes jednostavno povuc novac i bez nekakvog trajnog naloga (primjer) a i on se da fejkat. Kod nas vjerujem da postoji sustav nekakav zastite jer smo mi ipak malo drugacijeg mentaliteta.

Quote:
Nakon dan-dva dobijo sam e-mail od "Bank of America" (s e-mail adrese "[email protected] <[email protected]>")
Ovo je vrlooooo sumnjivo.
Kao prvo, domene su razlicite - bankofamerica.com i accountant.com, kao da se prevarant zajebo pa promjenio samo ime koje zeli fejkat a ne i domenu. Domena
accountant.com uopce ne pripada BOA. A i da se tako nesto salje sa service@... adrese je vrlo sumnjivo.

Quote:
koji kaže da je taj lik uplatio iznos od 1020€ (koliko je bio dogovor), i da oni traže da se u roku od 48h pošalje paket i njima majla potvrda od pošte da je poslano, i tek kada oni provjere da je sve poslano će mi isplatit tih 1020€ na moj račun.
Na koju adresu da posaljes? Od banke? Cudno mi je da se banka bavi takvom vrstom posrednistva.

Quote:
Dali je to prijevara??
Kontaktirao sam i tog tipa ponovo i reko da mogu provjerit na ovu email adresu: [email protected].
Meni to zvuci kao prijevara.
FileExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 19:57   #6
hvala svima na odgovorima.
Da i meni to zvuči kao velika prijevara.
Uglavnom kontaktirao sam lika i reko mu ako hoce poslovat nek "povuće" ovu uplatu i nek uplati preko druge banke, a tek kad lova sjedne ću mu poslat paket.
a_d_r_y_y is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 16:25   #7
BOA

Ovo ti je prijevara. Banke ne provjeravaju da li su paketi poslani ili ne. Banka bi po nalogu nalogodavca proslijedila transfer i napravila uplatu na tvoj racun. Oni s paketima nemaju veze.
Vesna8888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 01:05   #8
nisam sigurna da li se dobro sjećam, ali čini mi se da je prije jedno 2 godine isto bilo nekih čudnih kombinacija sa BoA.
par dana od početka tih nekih kombinacija se kod nas u banci više nije ni moglo uplatiti na njihov račun, valjda kad je banka skužila da je nešto sumnjivo.
ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 01:17   #9
Ovo najvjerojatnije nema veze sa BoA. email adresu posiljatelja je trivijalno za krivotvoriti, ali za povratni mail moraju dati postojecu ispravnu adresu (ocigledno). Cim daju adresu na drugoj domeni na koju se salje mail sumljivo je (accountant.com).
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 23:10   #10
frajer koji kupuje je mozda scammer....
__________________
Aj em Šatro Gospon end aj otorajz dis mesiđ!
šatro gospon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 07:48   #11
Pozzz svima, dizem temu. Evo i meni se dogodilo to da sam dobila mail od BOA i da me traze da uplatim 95 eura shipping agentu te da ce onda novci sjesti na moj racun. Inace prodajem jaknu i javio mi se lik koji navodno radi na nekom brodu. Molim pomoc.. ��
biancaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 07:58   #12
Quote:
biancaa kaže: Pogledaj post
Pozzz svima, dizem temu. Evo i meni se dogodilo to da sam dobila mail od BOA i da me traze da uplatim 95 eura shipping agentu te da ce onda novci sjesti na moj racun. Inace prodajem jaknu i javio mi se lik koji navodno radi na nekom brodu. Molim pomoc.. ��
Koja je email domena posiljaoca?
Zvuci jako sumnjivo. Traze te da posaljes lovu a ti zapravo prodajes.

Inace, BoA (ciji sam korisnik) salje emailove sa svoje domene, @bankofamerica.com
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 08:23   #13
Ma skuzila sam da nekaj nije u redu. Mail je [email protected] .. Ne kuzim, toliko mailova smo razmjenili zbog nicega.. �� Uglavnom , dobila sam dva maila, i u prvom pise da je bila transakcija na moj racun a u drugom da moram uplatiti agenciji pa ce onda napraviti transakciju na moj racun. Mogu poslikati mailove ali vidim da nece ni biti potrebe.
biancaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 12:39   #14
Quote:
biancaa kaže: Pogledaj post
Ma skuzila sam da nekaj nije u redu. Mail je [email protected] .. Ne kuzim, toliko mailova smo razmjenili zbog nicega.. �� Uglavnom , dobila sam dva maila, i u prvom pise da je bila transakcija na moj racun a u drugom da moram uplatiti agenciji pa ce onda napraviti transakciju na moj racun. Mogu poslikati mailove ali vidim da nece ni biti potrebe.
Ajde malo razmisli, koja banka će imati email na besplatnom serveru?

Spamersko smeće, ignoriraj.

Ako imaš internet bankarstvo, imaš opciju da ti dođe email ( bar kod većine banaka ), koji te obavijesti o ino uplati, tako da je jedini email koji ti je mogao stići onaj od tvoje banke, a ne od strane banke.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 10:16   #15
Hvala svima na odgovorima.. Fakat presmjesno kako su ljudi jadni.. Jos on meni sad pise da posaljem mail banci jer su njemu skinuli novce s racuna.. Pa sam mu na finjaka rekla da ju sam kontaktira, i da svaka banka vrati novce pa ce i njemu njegova. I da dalje mozemo pregovarati tek kad vidim novce na svom racunu.. Eto, hvala jos jednom.. Jedno iskustvo vise.. ☺☺
biancaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:37.