Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2011., 12:55   #1
Sretan vam Dan Državnosti 30. svibnja!

Svima koji poput mene nikad niste preboljeli 30. svibnja kao jedini Dan Državnosti ove zemlje, upućujem čestitke povodom današnjeg dana!

Inače, za mlađe koji se ne sjećaju, 30 svibnja se 10 godina obilježavao i slavio kao Dan Državnosti, nije to bilo samo simbolično obilježavanje nego je uvijek bilo pravo narodno veselje, nije nedostajalo ni hrvatskih zastava, nacionalnih simbola, ponosa i dostojanstva!

Ljevičarima je to užasno smetalo pa su jedva dočekali taj praznik jednostavno ugasiti i nametnuti nekakve nove datume i praznike koje više nitko ne slavi niti ne obilježava i najveći dio ljudi, uključujući i mene, uopće nema pojma kojim datumom je zamijenjen originalni Dan Državnosti.

Inicijator promjene bio je Božo Biškupić, isti onaj Božo čije je Ministarstvo nedavno financiralo ''onaj'' spomenik u Srbu.
no_surrender is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 13:26   #2
hvala, također tebi i svima koji se tog dana radosno sjećaju!!!
__________________
HAIKU ZA FRANJU: hrvatski si gorostas bio i ostao/patuljci i dalje grickaju svoja jajašca / JEDNA ZA BBB-e: kad me murjak pendrekom opali po glavi/ja sam sretan kaj sam plavi / Komunisti se spominju još od antike/ Jedan ozbiljan, pa i dramatičan govor euro lijevice o problemima LGBT zajednice pred europarlamentarcima, predstavnicima NATO-a i novinstvom
diogeneš is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 13:31   #3
svima sretan dan hrvatskog sabora
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 13:42   #4
sretan vam i životni standard i perspektiva
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 13:46   #5
Uranio si skoro mjesec dana
Imran is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 13:47   #6
Quote:
Imran Zakhaev kaže: Pogledaj post
Uranio si skoro mjesec dana
čovjek je konzervativan i voli stari dobri red kao i ja. a ne vi novokomponovani
__________________
HAIKU ZA FRANJU: hrvatski si gorostas bio i ostao/patuljci i dalje grickaju svoja jajašca / JEDNA ZA BBB-e: kad me murjak pendrekom opali po glavi/ja sam sretan kaj sam plavi / Komunisti se spominju još od antike/ Jedan ozbiljan, pa i dramatičan govor euro lijevice o problemima LGBT zajednice pred europarlamentarcima, predstavnicima NATO-a i novinstvom
diogeneš is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 13:49   #7
Quote:
no_surrender kaže: Pogledaj post
Inicijator promjene bio je Božo Biškupić, isti onaj Božo čije je Ministarstvo nedavno financiralo ''onaj'' spomenik u Srbu.
Sto nije Skrabalo bio inicijator? Danasnji dan je jedini logicni dan drzavnosti koji su jugoslaveni, komunisti i protuhrvati ukinuli kad su dosli na vlast jer nisu mogli podnjeti da se uz onakav domoljubni i nacionalni naboj za koji je zasluzan Dr. Franjo Tudman slavi obiljezje njihovog poraza.
snowleopard is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 13:49   #8
Dan državnosti u Republici Hrvatskoj je blagdan koji se obilježava 25. lipnja, na dan kada je 1991. godine Hrvatski sabor donio Ustavnu odluku o samostalnosti i suverenosti Republike Hrvatske proglašavajući Republiku Hrvatsku samostalnom i neovisnom državom.
permanent300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 14:01   #9
Quote:
snowleopard kaže: Pogledaj post
Sto nije Skrabalo bio inicijator? Danasnji dan je jedini logicni dan drzavnosti koji su jugoslaveni, komunisti i protuhrvati ukinuli kad su dosli na vlast jer nisu mogli podnjeti da se uz onakav domoljubni i nacionalni naboj za koji je zasluzan Dr. Franjo Tudman slavi obiljezje njihovog poraza.
Vidiš vidiš....izgleda da sam se zeznuo.
no_surrender is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 14:03   #10
Quote:
permanent300 kaže: Pogledaj post
Dan državnosti u Republici Hrvatskoj je blagdan koji se obilježava 25. lipnja, na dan kada je 1991. godine Hrvatski sabor donio Ustavnu odluku o samostalnosti i suverenosti Republike Hrvatske proglašavajući Republiku Hrvatsku samostalnom i neovisnom državom.
Kladim se da ni 10% ljudi ne zna za taj 25. lipnja.
Taj 25. lipnja po ničemu se ne razlikuje od ostalih dana, nitko taj dan ništa ne slavi i nikome taj dan ništa ne predstavlja.

30. svibnja se slavio, itekako se slavio, dobro se sjećam toga.
no_surrender is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 14:10   #11
ako ćemo tom analogijom više ljudi zna za 10. travnja nego za neki tamo dan kad je hajdeze krenuo u uništavanje Hrvatske
Scorpius Primus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 14:14   #12
Quote:
no_surrender kaže: Pogledaj post
Kladim se da ni 10% ljudi ne zna za taj 25. lipnja.
Taj 25. lipnja po ničemu se ne razlikuje od ostalih dana, nitko taj dan ništa ne slavi i nikome taj dan ništa ne predstavlja.

30. svibnja se slavio, itekako se slavio, dobro se sjećam toga.
Kako se "dobro sjećaš" ako se "itekako slavilo"?

I kakve veze imaju "ljevičari" s datumima praznika, kada je seljakanje datuma izvedeno (ne jednom) pod patronatom omiljene nam i jedine stranke koja suvereno vlada državom 17 godina, a okuplja možemo reći desničare, iako je zapravo to jedna shizofrena aglomeracija.
__________________
Osvitli mu! Bila bi šteta da padne i slomije vrat a da to nitko ne vidi.
vrrrlet is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 15:14   #13
Dan Državnosti je u Lipnju , a ne u Svibnju
MGJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 15:42   #14
Za mene je isto ovo jedini Dan državnosti. To je i dan koji se slavio a danas nitko niti ne zna kada je. Stoga se pridružujem čestitkama.
Emerald Fire is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 16:03   #15
Quote:
no_surrender kaže: Pogledaj post
Kladim se da ni 10% ljudi ne zna za taj 25. lipnja.
Taj 25. lipnja po ničemu se ne razlikuje od ostalih dana, nitko taj dan ništa ne slavi i nikome taj dan ništa ne predstavlja.

30. svibnja se slavio, itekako se slavio, dobro se sjećam toga.
istina , 30 svibnja bio je slavljen kao glavni nacionalni blagdan,taj je dan izabran kao službeni rođendan hrvatske države i tada se slavilo . ovo danasji 25 lipanj nitko i ne slavi .
frane2110 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 16:06   #16
zato to treba vratiti na 30.5. što prije.
Emerald Fire is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 16:25   #17
Quote:
Emerald Fire kaže: Pogledaj post
zato to treba vratiti na 30.5. što prije.
Obećavali su i Šeks i Hebrang da će vratiti, obično obećavaju pred izbore, međutim već godinama ništa od toga.
Nije 30. svibnja jedino što je 2000. izbrisano.
Izbrisano je i Državni iz imena Hrvatskog Sabora.
no_surrender is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 16:36   #18
Quote:
Emerald Fire kaže: Pogledaj post
zato to treba vratiti na 30.5. što prije.
Da, promjenom datuma automatski se mijenjaju i sve postavke koje su dovele do toga da je ljudi imaju ovakav stav kakav imaju.

Pa to zna svaki ozbiljan horoskopdžija.

Quote:
no_surrender kaže: Pogledaj post
Obećavali su i Šeks i Hebrang da će vratiti, obično obećavaju pred izbore, međutim već godinama ništa od toga.
Nije 30. svibnja jedino što je 2000. izbrisano.
Izbrisano je i Državni iz imena Hrvatskog Sabora.
To mi je zaista slomilo srce. Kao... kao... kao da mi je netko otkinuo jaja. Umjesto da su uz Hrvatski Državni Sabor dodali još nešto, da nam malo narastu. Recimo Vjekovni Hrvatski Državni Sabor. Ili, još bolje, Vjekovni Hrvatski Državni Sabor S Državnim Pečatom.

Ne ne ne. Vjekovni Hrvatski Državni Sabor S Državnim Pečatom Države. Ups. Vjekovni Hrvatski Državni Sabor S Državnim Pečatom Hrvatske Države.

Da. To je to. VHDSSDPHD.

Idem si to istetovirati jebote.
__________________
Osvitli mu! Bila bi šteta da padne i slomije vrat a da to nitko ne vidi.
vrrrlet is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 17:12   #19
Quote:
no_surrender kaže: Pogledaj post
Svima koji poput mene nikad niste preboljeli 30. svibnja kao jedini Dan Državnosti ove zemlje, upućujem čestitke povodom današnjeg dana!

Inače, za mlađe koji se ne sjećaju, 30 svibnja se 10 godina obilježavao i slavio kao Dan Državnosti, nije to bilo samo simbolično obilježavanje nego je uvijek bilo pravo narodno veselje, nije nedostajalo ni hrvatskih zastava, nacionalnih simbola, ponosa i dostojanstva!

Ljevičarima je to užasno smetalo pa su jedva dočekali taj praznik jednostavno ugasiti i nametnuti nekakve nove datume i praznike koje više nitko ne slavi niti ne obilježava i najveći dio ljudi, uključujući i mene, uopće nema pojma kojim datumom je zamijenjen originalni Dan Državnosti.

Inicijator promjene bio je Božo Biškupić, isti onaj Božo čije je Ministarstvo nedavno financiralo ''onaj'' spomenik u Srbu.
Ovo boldano...tocno!

Za mene je isto dan drzavnosti 30.5. a sa cime su to promjenili...pojma nemam.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 17:21   #20
Quote:
no_surrender kaže: Pogledaj post
Obećavali su i Šeks i Hebrang da će vratiti, obično obećavaju pred izbore, međutim već godinama ništa od toga.
Nije 30. svibnja jedino što je 2000. izbrisano.
Izbrisano je i Državni iz imena Hrvatskog Sabora.
Ukinuta je i Banska straža, Oltar domovine je zapušten, ne rabi se niti predsjednička lenta. To s lentom je zanimljivo. Iako u zakonu stoji da se ima rabiti YUsifović veli da se nije rabila toliko dugo da se sada može tvrditi da je zakon nebitan. Zanimljivo tumačenje jednog pravnika. Tek malo bolje od onog istinitog da je sve to napušteno isključivo zbog njihove mržnje prema Tuđmanu.
__________________
The name Croats gained among the Slavs the sacral importance since it was connected with the victory over the Goths and their yoke shaken off.
Майоров А.В., Великая Хорватия: Этногенез и ранняя история славян Прикарпатского региона, str. 187
Sajuuk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:58.