Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2011., 15:20   #41
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post

Naravno da moze, bilo bi stvarno lose da dijete cini bas sve sto mu padne na pamet.
Naravno, dodju godine kad to ide sve teze.
nisam bila precizna, mislila sam na pubertetnu dob. "zabrane" su bile djelotvorne jedino ako je u ranijoj dobi kod djeteta bila razvijena odgovornost i poštivanje roditelja.
ako nije, nikakva zabrana ne bi spriječila dijete da pobjegne od kuće, i vrati se nakon izlaska/utakmice.
moguće bi upalilo da bi ih roditelji zaključali doma, ali nitko to nije radio
i nitko nije uspio djetetu "zabraniti" da se drogira, ima seksualne odnose bez zaštite, snima ih mobitelom (sad sve popularnije ), ili ide naokolo tražeći koja će prebiti (zaista znam ekipu koja je tako izlazila van, tražeći fight )

Quote:
Jedino to?...i kad ti kaze s 15 godina ...idem ja sad na gostovanje, dolazim sutra...ili idem u klub, doluim ujutro...ti ces mu samo objasniti sve moguce opasnosti i reci idi sine, ne mogu/ne zalim ti ja zabraniti...
ma nije jedina, ali to ističem jer su moji tu podbacili, pa ja kao upgrade verzija želim bolje
i nadam se da će to biti element koji će utjecati da neke stvari ne poželi probati ili u njima sudjelovati, ili ako ništa, da je svjestan posljedica, koliko je to moguće. valjda i ja mogu sanjati, kao i oni koji žele biti najbolja prijateljica svojoj kćeri, npr.

Quote:
Naravno da je na kraju isto, svi prodju to sto moraju proci, ali nije isto kad je klinac od 14-15-16 godina vani cijelu noci ili onaj od 17-18.
pa nije, naravno. ali i onaj od 14 može do 23 sata sve što ovaj od 18 radi do jutra. zato i neke druge stvari moraju biti na mjestu, a ne samo "da si doma do 23".

no pretpostavljam da se oko toga svi slažemo
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 15:46   #42
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
nisam bila precizna, mislila sam na pubertetnu dob.
I u toj dobi bi roditelj jos trebao imati toiko autoriteta da se zabrane postuju.
(btw. pubertet je tu vec s 11-12 godina)
Quote:
"zabrane" su bile djelotvorne jedino ako je u ranijoj dobi kod djeteta bila razvijena odgovornost i poštivanje roditelja.
Tocno.
Quote:
ako nije, nikakva zabrana ne bi spriječila dijete da pobjegne od kuće, i vrati se nakon izlaska/utakmice.
I to je tocno.
Evo znam dvoje koji su nakon 2 srednje odlucili ne ici vise u skolu. I roditelji ne mogu nista.
Quote:
moguće bi upalilo da bi ih roditelji zaključali doma, ali nitko to nijeradio
i nitko nije uspio djetetu "zabraniti" da se drogira, ima seksualne odnose bez zaštite, snima ih mobitelom (sad sve popularnije ), ili ide naokolo tražeći koja će prebiti (zaista znam ekipu koja je tako izlazila van, tražeći fight )
Istina.
Quote:
ma nije jedina, ali to ističem jer su moji tu podbacili, pa ja kao upgrade verzija želim bolje
Uvjek zelimo bolje.
Quote:
i nadam se da će to biti element koji će utjecati da neke stvari ne poželi probati ili u njima sudjelovati, ili ako ništa, da je svjestan posljedica, koliko je to moguće.
Ah, da bas nece probati ne znam...ali kao sto rekoh nije isto nesto probati sa 14 ili sa 17, ma koliko se to cinilo (nekome) blizu...nije bas tako.
Quote:
valjda i ja mogu sanjati, kao i oni koji žele biti najbolja prijateljica svojoj kćeri, npr.
Samo ti sanjaj.
Quote:
pa nije, naravno. ali i onaj od 14 može do 23 sata sve što ovaj od 18 radi do jutra. zato i neke druge stvari moraju biti na mjestu, a ne samo "da si doma do 23".
Moze, tocno..ne radi se samo o tome da dijete nesto ucini ili ne, vec bas to, da postuje tvoje odluke i zabrane, a ne da radi sto hoce. Naravno, ne mozes znato sto radi kada nije doma...ali nije isto dopustiti djetetu od 15 godina da pusi i pije pred tobom (dakle odobravati) i braniti to..a to sto on to ipak radi...je druga stvar, tu ne mozes nista. Ali bar imas svoj stav o tome i zelis da dijete zna da radi nesto lose, a ne da mu je to normalna stvar.
Quote:
no pretpostavljam da se oko toga svi slažemo
Ja se slazem.
Da, moze on sve ciniti isto, ali opet nije isto kad je dijete od 14 godina vani cijelu noc i kad je to osamnaestogodisnjak. Za ovog prvog se ipak daleko vise bojis (a trebao bi znati i da krsis zakon), mozda bez razloga, ali tako je...
Treba vremena i roditeljima da se na sve to priviknu...malo po malo, prvo do 23, pa malo dulje, pa puno dulje, pa cijelu noc...s vremenom to postane normalno i manje se treses/brines.
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 16:44   #43
Nisam sve čitala, ali nekima ovdje mogu samo reći: dajte se prestanite preseravat, dečko je super!
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 10:48   #44
Misliti da se zna kako je imati i odgajati djecu i imati i odgajati djecu nema veze jednos drugim.

Ili krace: misliti je drek znati.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 11:49   #45
Ma mali je balav i ne zna tko mu glavu nosi. Nije ni svjestan u koliku se opasnost upušta samim odlaskom na navijačku tribinu na domaćim utakmicama, a kamoli odlaskom na gostovanja. Da ne govorim o ovom stavu da kaj bi on ispao papak kad 100 drogiranih navijača napadne njegovu ekipu, kaj bi on stajao sa strane i samo gledao svoju guzicu. Pa tko te tjera da UOPĆE ideš tamo gdje postoji IKAKVA mogućnost da tvoju ekipu napadne 100 suparničkih navijača? Tko te uopće tjera da ideš na mjesta gdje je potencijalno velik rizik za fizičke sukobe u kojima možeš izaći kao invalid ili čak poginuti?
Totalno dijete. To treba dva-tri šamara i mrš kući spavat.
Drago_Gervais is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 16:18   #46
[QUOTE=shtefy;36867627]
Quote:
Misliti da se zna kako je imati i odgajati djecu i imati i odgajati djecu nema veze jednos drugim.
Kakav bi ti odgoj sprovodila nad mamlazom od 17 godina? On će za manje od godinu da biti punoljetan. Pravno odrasla osoba.
Ukoliko nije iz grada u kojem će studirati/raditi, odselit će se i biti prepušten sam sebi.
Što bi ti njega tretirala k'o dijete u njegovoj 17-oj, a onda mu jednog dana svečano objavila: eto, sad možeš i moraš biti samostalan, odgovoran, sposoban, razuman, pametan itd, snalažljiv itd. jer imaš 18? Pa takve stvari se ne usele dijete preko noći. Nego se grade, uče, otkrivaju, spoznavaju i vježbaju postepeno. To traje neko vrijeme. Pa kad će početi ako ne u zadnjoj godini maloljetnosti?
Ili ti misliš i nakon 18. zlorabiti financijsku ovisnost svojg 'djeteta' (ukoliko je nezaposlen ili studira) i pozivat se na onu: 'dok si pod mojim krovom...'
I u tom slučaju, koliko god godina imala, neće biti puno pametnija. Bit će neiskusna, možda i naivna, a ako će se osjećati zakinuto, mogla bi početi toliko nadoknađivati da joj ni Courtney Love ne bi bila ravna. Sigurna sam da poznaješ takve slučajeve jer ih svi poznajemo.
Quote:
Ili krace: misliti je drek znati.
A čuj, ne misliti znači još manje znati.
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 17:59   #47
vi se tu sad prepirete oko toga ko je u pravu a ko nije,samo nema autora posta...da nije dobio zabranu surfanja od ''prerigoroznih'' i ''prestrogih'' roditelja
Ma sram ih bilo kako se mogu tako ponašat......
__________________
Više neman vrimena za ništa.
sandrić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 18:24   #48
Quote:
sandrić kaže: Pogledaj post
vi se tu sad prepirete oko toga ko je u pravu a ko nije,samo nema autora posta...da nije dobio zabranu surfanja od ''prerigoroznih'' i ''prestrogih'' roditelja
Ma sram ih bilo kako se mogu tako ponašat......
Ne, nego je vidio da nema smisla.
Dečko je normalno došao, otvorio temu i postavio pitanja.
A kakvu je reakciju od vas 'starijih i pametnijih' dobio?
Nit odgovora niti savjeta niti argumenata.
Važno je ste vi zadovoljile svoje kenjatorske apetite sa preuveličavanjem, naglašavanjem i prenemaganjem da je on 'balavac'
Sedamnaestogodišnji 'balavac' je otvorio dijalog, a vi ste ga zatvorile.
Tko se ponio zrelije?
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 19:57   #49
da,vidio je da nema smisla jer nije dobio savjet kakav je htio čuti!Niti će mu ga itko normalan dat.Ni meni sa 17god.nije bila omiljena stvar za čut-''oni su stariji,brinu se za tebe,sve je to radi tvoje sigurnosti i sve što ti brane tebi sad izgleda glupo i debilno ali jednog dana ćeš shvatit da je to bilo sve za tvoje dobro!''
Ako sam išta mrzila to je bilo izjave tog tipa,al evo.....većina se pokazala istinita....
Ako ti to smatraš prenemaganjem onda mu daj bolji savjet od svih nas i rješi njegov problem.Eto,vidiš kako se brzo dogovorimo
__________________
Više neman vrimena za ništa.
sandrić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 20:21   #50
Quote:
sandrić kaže: Pogledaj post
da,vidio je da nema smisla jer nije dobio savjet kakav je htio čuti!Niti će mu ga itko normalan dat.Ni meni sa 17god.nije bila omiljena stvar za čut-''oni su stariji,brinu se za tebe,sve je to radi tvoje sigurnosti i sve što ti brane tebi sad izgleda glupo i debilno ali jednog dana ćeš shvatit da je to bilo sve za tvoje dobro!''
Ako sam išta mrzila to je bilo izjave tog tipa,al evo.....većina se pokazala istinita....
Ako ti to smatraš prenemaganjem onda mu daj bolji savjet od svih nas i rješi njegov problem.Eto,vidiš kako se brzo dogovorimo
Eto, opet isto!
Kod tebe, tvojih roditelja i tvoje djece je možda taj stil palio, ali kod mnogih nije niti neće.
Što ste vi sad dobro i pametno napravile sa tim kurčevitim stavom?
I zašto se ponašate kao osobe sa kojima se ne može razgovarati?
Što si mislila da ćeš ga time impresionirati pa ti argumenti i objašnjenja neće trebati?
On će ionako ići tamo kamo je rekao da ide. Ako mu nisu njegovi zabranili, nećeš sigurno niti ti.
Žalosno je da je jednom sedamnaestogodišnjaku argumentacija i kultura razgovora na višoj razini nego vama.
Mislim da ste se osramotile na ovoj temi.
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 20:56   #51
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
valjda i ja mogu sanjati, kao i oni koji žele biti najbolja prijateljica svojoj kćeri, npr.
Ne mozes biti najbolja prijateljica svojoj kceri, ali joj mozes biti najbolja mama na koju se tvoja kcer uvijek moze osloniti, kojoj ce vjerovati i mozes biti prva osoba kojoj ce dotrcati ako "zahiri", ako negdje steka... Djeca trebaju kontrolu i racio, pravila, odgoj.... to im daje osjecaj sigurnosti. Ako nodredjujes pravila, prema potrebi, naravno, (, a kao roditelj moras, to je tako i gotovo) niste ravnopravne, niste najbolje frendice, ali si ti odgovoran brizan roditelj....

Sam, nisam skuzila, priznam... zelis li ti biti najbolja prijateljica svojoj kceri? Khm... :tupaglupapovrsnapospana:
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 21:11   #52
Quote:
nicole2007 kaže: Pogledaj post
Eto, opet isto!
Kod tebe, tvojih roditelja i tvoje djece je možda taj stil palio, ali kod mnogih nije niti neće.
Što ste vi sad dobro i pametno napravile sa tim kurčevitim stavom?
I zašto se ponašate kao osobe sa kojima se ne može razgovarati?
Što si mislila da ćeš ga time impresionirati pa ti argumenti i objašnjenja neće trebati?
On će ionako ići tamo kamo je rekao da ide. Ako mu nisu njegovi zabranili, nećeš sigurno niti ti.
Žalosno je da je jednom sedamnaestogodišnjaku argumentacija i kultura razgovora na višoj razini nego vama.
Mislim da ste se osramotile na ovoj temi.
Jako.Toliko da će me biti sram u buduće izrazit svoje mišljenje na mjestu koje postoji isključivo radi toga.
ponavljam-ako je naš stav ''kurčevit'' kako ti lijepo pišeš ( sa argumentacijom i kulturom razgovora na razini jednog sedamnaestogodišnjaka ) onda mu ti pomozi u njegovom problemu,odi reci njegovim starcima da su glupi i zadrti,kao i 90% nas koji smo pisali na ovoj temi i to će rješit sve njegove probleme sa starcima
__________________
Više neman vrimena za ništa.
sandrić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 22:30   #53
[QUOTE=sandrić;36877246]
Quote:
Jako.Toliko da će me biti sram u buduće izrazit svoje mišljenje na mjestu koje postoji isključivo radi toga.
ponavljam-ako je naš stav ''kurčevit'' kako ti lijepo pišeš ( sa argumentacijom i kulturom razgovora na razini jednog sedamnaestogodišnjaka )
Vaša nekultura nije bila samo u riječniku, nego u tonu i pristupu da ste si tak važne da ni ne morate imat argumenata. Ja sam svoje argumente iznijela postu u kojem sam odgovarala shtefy. Gdje su tvoji? Konstantno ponavljanje: vidjet ćeš kad ćeš ti imat djecu bla bla bla... nisu argumenti. A ni pretjeran strah za dijete ne smije biti razlog zabrana. Roditelj svoje pretjerane strahove treba riješavat kod psihijatra, a ne njima opterećivati dijete. A i nije dobro sudit po sebi.

Quote:
onda mu ti pomozi u njegovom problemu,odi reci njegovim starcima da su glupi i zadrti,kao i 90% nas koji smo pisali na ovoj temi i to će rješit sve njegove probleme sa starcima
On sa svojim starcima niti nema problema. Rekao je da su mu prvo branili da ide pa se izborio i više mu ne brane. Sad vidi da su samo malo nezadovoljni, al' za to ga nije briga i on dalje ide po svom. Znači, najnormalnija situacija. I onda vas je pitao za mišljenje.
Dečko je najnormalnije razgovarao, a vi ste na njega skočile k'o svrake.
Stvarno ste se glupo ponijele.

Zadnje uređivanje nicole2007 : 24.11.2011. at 22:36.
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 22:43   #54
Quote:
nicole2007 kaže: Pogledaj post
On sa svojim starcima niti nema problema. Rekao je da su mu prvo branili da ide pa se izborio i više mu ne brane. Sad vidi da su samo malo nezadovoljni, al' za to ga nije briga i on dalje ide po svom. Znači, najnormalnija situacija. I onda vas je pitao za mišljenje.
Dečko je najnormalnije razgovarao, a vi ste na njega skočile k'o svrake.
Stvarno ste se glupo ponijele.
Da, jako glupo. Receno mu je da je to tako ...roditelji se brinu i to je to...sto se tu jos ima za filozofirati.
Pita on roditelje jesi li imali situaciju da dijete nekam hoce, a oni ne bi to htjeli dozvoliti...pa sa svojih 17 bi mogao znati da svaki roditelj dolazi (prije ili kasnije) u takvu situaciju. I da brani, neda, pokusava...dok moze...
Quote:
nicole2007 kaže: Pogledaj post
Ne, nego je vidio da nema smisla.
Dečko je normalno došao, otvorio temu i postavio pitanja.
A kakvu je reakciju od vas 'starijih i pametnijih' dobio?
Nit odgovora niti savjeta niti argumenata.
Kakvih odgovora, kakvih savjeta? Pa nije to niti trazio.
Quote:
Važno je ste vi zadovoljile svoje kenjatorske apetite sa preuveličavanjem, naglašavanjem i prenemaganjem da je on 'balavac'
Sedamnaestogodišnji 'balavac' je otvorio dijalog, a vi ste ga zatvorile.
Nije on nista otvorio. Sto se tu ima otvarati...kad je bio mladji roditelji su branili, koliko su mogli, koliko su dugo mogli..sad je stariji i vise ne ide...znaci sve po spagici...ne znam sto bi on sada htio, a ne znam niti sto bi ti htjela?
Quote:
Tko se ponio zrelije?
Nitko, svatko se ponio u skladu sa svojom dobi...jedino za tebe nisam sigurna...jesi li njegov vrsnjak ili njegovih roditelja i imas dijete od 15-16 koje bi van do 3 u noci.
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 01:23   #55
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
ne znam sto bi on sada htio
Pa pitaj ga, imala si prilike. Valjda čovjek smije otvoriti temu.
Quote:
a ne znam niti sto bi ti htjela?
Pa ništa, samo reagiram na bezobrazluk. Jednostavno ne mogu ne reagirati na ovakvo ponašanje.
Je l' vi taj dobar, strog i dobronamjeran odgoj koji ste dobile od svojih roditelja čuvate samo za posebne prilike?
Bojite se da ćete ga potrošiti pa ga ne koristite sa mlađima?
Ili je to onaj sindrom 'sad mogu' pa se bahatite sedamnaestogodišnjaku?
Ohladite malo i spustite se na zemlju.
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 09:36   #56
Gle, Nicole, ako ne razumijes sto netko hoce reci, onda radije pitaj umjesto da srljas kao guska u magli. Jer tako se osramotis samo ti...

Ja ne bih odgajala nikakvog klipana od 17 godina jer odgoj pocinje nekih 16-ak godina ranije. Ali ovdje i nije u pitanju odgoj, nego samo deckovo nerazumijevanje zasto mu se roditelji ponasaju onako kako se ponasaju. Sto ionako nece shvatiti dok sam ne postane roditelj. Pa tako cak i ako se ne slazem s onima koji zagovaraju zabrane i "cvrstu ruku", ali za razliku od tebe bar mogu razumjeti strah za djete koji ih motivira.

S druge strane ti jedino sto znas je razmahivati se kvaziliberalnopedagoskim lupetanjima kojima dokazujes samo da niti razumijes o cemu pricas, niti da uopce zelis razumjeti. Mentalno ti si blize tom decku koji, za razliku od tebe, bar pokusava shvatiti zasto mu se roditelji tako ponasaju. A kad ostanes bez argumenata pribjegavas uvredama, sto vrlo jasno odredjuje tvoju zrelost i vjerodostojnost kao diskutanta.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 13:40   #57
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Gle, Nicole, ako ne razumijes sto netko hoce reci, onda radije pitaj umjesto da srljas kao guska u magli. Jer tako se osramotis samo ti...

Ja ne bih odgajala nikakvog klipana od 17 godina jer odgoj pocinje nekih 16-ak godina ranije. Ali ovdje i nije u pitanju odgoj, nego samo deckovo nerazumijevanje zasto mu se roditelji ponasaju onako kako se ponasaju. Sto ionako nece shvatiti dok sam ne postane roditelj. Pa tako cak i ako se ne slazem s onima koji zagovaraju zabrane i "cvrstu ruku", ali za razliku od tebe bar mogu razumjeti strah za djete koji ih motivira.

S druge strane ti jedino sto znas je razmahivati se kvaziliberalnopedagoskim lupetanjima kojima dokazujes samo da niti razumijes o cemu pricas, niti da uopce zelis razumjeti. Mentalno ti si blize tom decku koji, za razliku od tebe, bar pokusava shvatiti zasto mu se roditelji tako ponasaju. A kad ostanes bez argumenata pribjegavas uvredama, sto vrlo jasno odredjuje tvoju zrelost i vjerodostojnost kao diskutanta.

Sad sam odjednom ja ta koja vrijeđa... Pa vrijeđale ste dečka iz čista mira i ja sam vam rekla što vas ide. I to je to.
I da, u raspravi se ponio zrelije dečko od 17 godina nego vi i mislim da vam je to na sramotu.
Što se tiče roditeljske brige, mislim da dečko to shvaća i da mu time niste rekle ništa novo.
Mislim da ne treba postati roditelj da bi to shvatio.
Tom floskulom se uglavnom služe ljude koji pretjeruju. Normalnu brigu može shvatiti svatko , a pretjeranu brigu i strah može i mora shvatiti samo psihijatar. I jedino on bi se time trebao baviti i opterećivati.
I ja nemam nikakve pretjerano liberalne stavove ni o čemu pa niti o ovome.
Da je ovdje otvorio temu dečko koji je problematičan, još bih shvatila vašu reakciju. Ali vi ste sa najnormalnijim dečkom razgovarale k'o sa najgorim kretenom. Sorry, niste ok.
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 13:51   #58
pa mozda ne misle svi da je netko ko "na stadionima brani svoje" najnormalnija osoba
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 14:07   #59
u svemu mogu potpisati blabli, vidi se da zena prica iz iskustva

nase navijacke udruge prezirem skroz.
keltski, da si moje dijete i da mi kazes da ides s par frendova na tekmu, na istok - super mili, ljubi te majka.
da skupis pare i s tih istih par frendova odes u Madrid npr, i jos ti ostane dan - dva za razgledavanje grada, ma idi, sine, nu ti jos sto ojra, kupi mami sal od reala.

al da mi moje dijete dodje doma ustiju punih hvale za BBB-e (ili bilo koju drugu nasu "udrugu"), pocne brijat o ponosu i casti i represiji i neizmjernoj ljubavi prema klubu (a na pitanje o prvoj postavi i dogadjajima na terenu jedno slovo beknut ne zna, jer se ne prati tekma, no no, vjecna ljubav klubu se iskazuje smisljanjem sto socnijih psovki gazdi, sucima, politicarima, igracima i tak to, kurenjem prosvercane pirotehnike, smisljanjem kako sjebat murjaka koji te tako mrko pogledao na ulazu jer bas tebe on mrzi, acab i tako to ), smatrala bih se losim roditeljom. iznimno losim.
jer nisam uspjela odgojem djetetu usaditi samopouzdanje, nego ga mora traziti identificirajuci se kroz copor, i to copor koji prezire 99% ljudi ove zemlje.

imam frenda. iznimno drag, pametan i elokventan decko. zaljubio se u bojse tu negdje, s nekih svojih 16 - 17, kao i ti, keltski. jako smo si dobri, ali uvijek smo se razilazili oko teme navijanja. i uvijek mi je tvrdio da se navijace bezveze represira, oni nikad nista nisu krivi, murija ih bezrazlozno pendreci, ruznu sliku o njima stvaraju novinari, oni su divni bajni i krasni..
sjecate se kamenovanja grckog busa u zagrebu? e, pa taj moj frend je, eto, pred par mjeseci izasao iz zatvora

ponekad imam dojam da su te navijacke udruge kao sekta.
i ne, ne zelim da se moje dijete identificira na takav nacin.
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 15:24   #60
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
u svemu mogu potpisati blabli, vidi se da zena prica iz iskustva

nase navijacke udruge prezirem skroz.
keltski, da si moje dijete i da mi kazes da ides s par frendova na tekmu, na istok - super mili, ljubi te majka.
da skupis pare i s tih istih par frendova odes u Madrid npr, i jos ti ostane dan - dva za razgledavanje grada, ma idi, sine, nu ti jos sto ojra, kupi mami sal od reala.

al da mi moje dijete dodje doma ustiju punih hvale za BBB-e (ili bilo koju drugu nasu "udrugu")....
Slazem se s napisanim, jedino moram malo "skociti" na ovo "bilo koju", jer evo recimo "Sektor B" i navijanje vec trecu godinu (za Medvescak) bez ikakvih incidenata niti doma niti u gostima, je ipak nesto drugo nego taj nas (nazovi) nogomet koji nema veze sa sportom.
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:56.