Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2012., 00:53   #21
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Višak zaposlenih, za državu znači kakvo takvo socijalno rješenje.
Da, zapošljavanje u javnoj upravi ko mjera socijalne politike. Pa dizat kredite za platit to. Pa kredite za platit kredite....
Uglavnom nastavit kao do sad. Ma zašto onda stat na tom? Amo dizat državne kredite i direktno davat novac građanima.
Agent69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 00:53   #22
Quote:
balkanski pastuh kaže: Pogledaj post
Kriza u Hrvatskoj je posljedica socijalizma koji se pretočio u javni sektor. Hrvatska je danas zapravo jedna tipična socijalistička država.
Točno je da smo do prije 20 godina bili u jedno sustavu koji je bio potošen, a i nije bio socijalan jer je socijalizam po svojoj definiciji totalitaran sustav koji nema mjesta u demokraciji, ali prelazak je trebao biti jako dobro smišljen i u interesu Hrvatske, a ne u interesu stranog faktora!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 00:53   #23
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Višak zaposlenih, za državu znači kakvo takvo socijalno rješenje. Dodatna otpuštanja samo bi dodatno opteretilo socijalnu sliku Hrvatske, a privatnom sektoru to nažalost nebi pomoglo.
Upravo zbog tog "socijalnog rješenja" i kupovine socijalnog mira, Hrvatska se neće oporaviti narednih 20 godina. U krajnjoj liniji, sere mi se za socijalnu sliku. Gledam isključivo svoj život, no kada moj život počne patiti zbog "socijalne slike", a pati, onda se počinjem uzrujavati.
balkanski pastuh is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 00:56   #24
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Nikada pametan čovjek nebi prodavao kravu muzaru za litru mlijeka.

Ovi koji su prodali, INE i PLIVE to su napravili za svoj džep, to je protivno svakoj zdravoj logici.
Napravili su to za svoj džep ali u duhu zadnje faze razvoja kapitalizma i njegovog najvišeg stadija imperijalizma, koji je prisutan u svijetu i Hrvatskoj, uz prateću pojavu razdvajanja društva na elitu i radništvo.


http://www.advance.hr/vijesti/imperi...nja-stvarnost/
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 00:57   #25
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Točno je da smo do prije 20 godina bili u jedno sustavu koji je bio potošen, a i nije bio socijalan jer je socijalizam po svojoj definiciji totalitaran sustav koji nema mjesta u demokraciji, ali prelazak je trebao biti jako dobro smišljen i u interesu Hrvatske, a ne u interesu stranog faktora!

Pa i bio je smišljen u interesu Hrvatske, s idejom o 200 bogatih obitelji, pa si imao 10 godina revolucija i jebanja HDZ-a da su uništili Hrvatsku.

Slobodno tržište naprosto ne poznaje nacionalne i narodne emocije. Čim prije to shvatimo bit će nam svima lakše. Isto kao što je Agrokor htio kupiti Mercator, tako i recimo neku našu firmu može kupiti Englez.

Zapravo, ne vidim u čemu je razlika jel vlasnik neke firme stranac ili Hrvat.
balkanski pastuh is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 00:57   #26
Quote:
Agent69 kaže: Pogledaj post
Da, zapošljavanje u javnoj upravi ko mjera socijalne politike. Pa dizat kredite za platit to. Pa kredite za platit kredite....
Uglavnom nastavit kao do sad. Ma zašto onda stat na tom? Amo dizat državne kredite i direktno davat novac građanima.
Ja ne govorim da ljudi trebaju živjeti od socijale, ja želim da ljudi žive od poštenog rada, ali to ćemo moći sve manje i manje jer smo prodali sve što je bilo upotrebljivo!!!!!!!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 00:58   #27
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Ja ne govorim da ljudi trebaju živjeti od socijale, ja želim da ljudi žive od poštenog rada, ali to ćemo moći sve manje i manje jer smo prodali sve što je bilo upotrebljivo!!!!!!!
Ja želim da ljudi konačno počnu živjeti sukladno svojim sposobnostima i da budu plaćeni točno onoliko koliko vrijedi njihov rad na tržištu rada. Ni manje ni više.
balkanski pastuh is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 01:04   #28
Quote:
balkanski pastuh kaže: Pogledaj post
Pa i bio je smišljen u interesu Hrvatske, s idejom o 200 bogatih obitelji, pa si imao 10 godina revolucija i jebanja HDZ-a da su uništili Hrvatsku.

Slobodno tržište naprosto ne poznaje nacionalne i narodne emocije. Čim prije to shvatimo bit će nam svima lakše. Isto kao što je Agrokor htio kupiti Mercator, tako i recimo neku našu firmu može kupiti Englez.

Zapravo, ne vidim u čemu je razlika jel vlasnik neke firme stranac ili Hrvat.
200 familija pa 10 godina smo imali "europejce" na vlasti što više treba Tuđmana krivit????? Koji je ruku na srce jedini zaslužan da danas imamo slobodnu državu!

Slobodno tržište itekako poznaje nacije i rase i itekako je rasističko!!!!

Nijemci, Francuzi, Amerikanci... vlasnici kapitala

Hrvati... "skupi" jeftini radnici

Kinezi, Indijci.... jeftina radna snaga u pravom smislu te riječi

Djeca u africi... robovska radna snaga


Jako je bitno dali su u Hrvatskoj Hrvati vlasnici kapitala ili su samo stranci na svome!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 01:05   #29
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post

A glede HDZ i SDP, pripomenuti ću samo da je HDZ (reformirani) popljuvao DR izručio generale itd itd, a SDP će jednakom žestinom sjebat svo gospodarstvo i socijalu!
Naime,dolazi vrijeme kada se vise gotovo neće imati sto sjeb...jer zdravog gospodarstva nema,ne postoji.
Sve sto je imalo neku perspektivu prodano je.Sve drugo je unisteno i opljackano.
Nastupa potop.
Totalni krah.
Total40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 01:05   #30
Quote:
balkanski pastuh kaže: Pogledaj post
Ja želim da ljudi konačno počnu živjeti sukladno svojim sposobnostima i da budu plaćeni točno onoliko koliko vrijedi njihov rad na tržištu rada. Ni manje ni više.
Pa i ja slično govorim vozač busa u Francuskoj i u Hrvatskoj bi trebali biti jednako plaćeni isto važi za portire, med. sestre...
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 01:10   #31
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Ja ne govorim da ljudi trebaju živjeti od socijale, ja želim da ljudi žive od poštenog rada, ali to ćemo moći sve manje i manje jer smo prodali sve što je bilo upotrebljivo!!!!!!!
U javnoj upravi svi žive na grbači privatnog sektora. To je trebalo otpuštat kad nije bila kriza. Sad se slažem da bi bilo riskantno, velik broj otpuštenih = pad agregatne potražnje = pad BDP-a, plus trošak otpremnina i davanja na zavodu.
Ali neuspije li plan ove vlade morat će se kresat debelo, sve. I broj zaposlenih ali i plaće.

Opcije su bile dvije. Kresat desetke tisuća zaposlenih, smanjit porezne namete i nadat se da će to upalit.
Ili neotpuštat ali povećat porez da se može platit.

I još jedna stvar. Gledan na novoj u Dnevniku neki izvještaj o tekstilnoj industriji u Hrvatskoj i kako je kao dovedena na kolina, i zašto država neučini nešto u vezi toga. A meni plakat dođe od takvih glupih prijedloga.
Tekstilna industrija je mrtva, problem je što država i već tokom 80ih nije počela s preustrojem gospodarstva. Nijedna, ali nijedna Europska zemlja danas nemože imat konkurentnu tekstilnu industriju (čak ni Turska). To sve biži na Daleki istok. Dok se budemo grčevito držali za industrije koje već desetljećima nemaju perspektivu nećemo se maknit s mjesta.
To vrijedi i za brodogradnju (čitam članak gdje se jedno brodogradilište hvali kako nisu ostvarili gubitak pri izradi broda - i to je uspjeh? Da nije tragično bilo bi smješno).
Naravno u praksi je to vrlo teško izvest i jako je bolno. Tako da znan da je lako meni pisat to na forumu, ali jebemu oni koji su izabrani nek pokušaju. Ako bi uspjeli. Građani bi ih nagradili.
Agent69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 01:25   #32
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Pa i ja slično govorim vozač busa u Francuskoj i u Hrvatskoj bi trebali biti jednako plaćeni isto važi za portire, med. sestre...
A koliki je stupanj razvijenosti Francuske, a koliko Hrvatske ?
Nebo i zemlja.

I nitko nama nije kriv sto smo se pretvorili u jeftinu radnu snagu, osim nas samih, i tupave politike koju su vodili.
Unistavanja, lose gospodarske politike, ne ulaganja u znanost i tehnologije, obrazovanje itd itd. Ja ne vidim tu nikakvu masoneriju Brisela, vec hrpu nesposobnjakovica u Zagrebu.
To sto je Kosorica vikala dofurat cemo Google u Hrvatsku nije poanta, poanta je stvarati uvjete da nasa pamet i ljudi naprave "Google" u Hrvatskoj..
unknown99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 01:43   #33
Quote:
unknown99 kaže: Pogledaj post
A koliki je stupanj razvijenosti Francuske, a koliko Hrvatske ?
Nebo i zemlja.

I nitko nama nije kriv sto smo se pretvorili u jeftinu radnu snagu, osim nas samih, i tupave politike koju su vodili.
Unistavanja, lose gospodarske politike, ne ulaganja u znanost i tehnologije, obrazovanje itd itd. Ja ne vidim tu nikakvu masoneriju Brisela, vec hrpu nesposobnjakovica u Zagrebu.
To sto je Kosorica vikala dofurat cemo Google u Hrvatsku nije poanta, poanta je stvarati uvjete da nasa pamet i ljudi naprave "Google" u Hrvatskoj..
Kakve veze ima stupanj razvijenosti zemlje sa vožnjom autobusa i vozać sa googlom
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 01:48   #34
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Kakve veze ima stupanj razvijenosti zemlje sa vožnjom autobusa i vozać sa googlom
A nego što ima veze? Pa kako će ti u Hrvatskoj plaća šofera bit ista kao u Francuskoj? Ko će je platit?
To je kao da pitaš kakve veze ima rotacija Zemlje s izmjenom dana i noći.
Agent69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 01:54   #35
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Kakve veze ima stupanj razvijenosti zemlje sa vožnjom autobusa i vozać sa googlom
Zasto ne bi imao ? Zet i place je placeno iz proracuna grada Zagreba zar ne. Sto manje dode u taj proracun, nece niti placa vozaca biti veca.
A sigurno bez razvoja, novih zaposljavanja, od toga i dodatnih prireza niti proracun grada nece biti veci, a time niti placa onog vozaca sa pocetka.
Francuska je razvijena zemlja, gospodarstvom, industrijom, zaposljavanjem, ona moze podnjet vecu placu njihovog vozaca busa.
Primjerom Googla samo zelim reci da nasim politicarima su puna usta samo dofurat cemo druge, samo zelim reci, a sto je s nasim ljudima. Zasto se ne osiguravaju uvjeti da nasi ljudi stvaraju brandove. Dofurati Google je lijepo, ali oni nece zaposliti na tisuce ljudi ovdje kao sto imaju u USA. edit: Google je samo primjer, moze stajati xy
unknown99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 02:03   #36
Quote:
unknown99 kaže: Pogledaj post
Zasto ne bi imao ? Zet i place je placeno iz proracuna grada Zagreba zar ne. Sto manje dode u taj proracun, nece niti placa vozaca biti veca.
A sigurno bez razvoja, novih zaposljavanja, od toga i dodatnih prireza niti proracun grada nece biti veci, a time niti placa onog vozaca sa pocetka.
Francuska je razvijena zemlja, gospodarstvom, industrijom, zaposljavanjem, ona moze podnjet vecu placu njihovog vozaca busa.
Primjerom Googla samo zelim reci da nasim politicarima su puna usta samo dofurat cemo druge, samo zelim reci, a sto je s nasim ljudima. Zasto se ne osiguravaju uvjeti da nasi ljudi stvaraju brandove. Dofurati Google je lijepo, ali oni nece zaposliti na tisuce ljudi ovdje kao sto imaju u USA.
Zar ZET nebi trebao plaćati vozaća iz cijene karte a ne proračuna grada.

A Google će doći sam i zaposliti onoliko ljudi koliko mu se to isplati, zar se ne zastupa teza da politika i država se ne treba miješati u gospodarstvo. Zar brendove nebi trebali stvarati oni koji se deklariraju kao njihovi vlasnici i na njima ostavaruju zaradu.
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 02:04   #37
Quote:
John Stooges kaže: Pogledaj post
Dobrooooo jutrooooo,ja to trubim već godinama, a gotovo cijela politička scena u HR je neoliberalna uključujući i HDZ i SDP...

Od 1,4 milijuna zaposlenih u Hrvatskoj, 550.000 ih prima plaću od države. Još je 1,2 milijuna penzionera, opet na državi.
Da, neoliberalni kapitalizam

To da su HDZ i SDP vrlo slični po ekonomiji se slažem, i jednima i drugima samo petokraka fali. Samo što je to upravo suprotno bilo kakvom kapitalizmu, pa i onom (neo)liberalnom.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 02:06   #38
Quote:
Agent69 kaže: Pogledaj post
A nego što ima veze? Pa kako će ti u Hrvatskoj plaća šofera bit ista kao u Francuskoj? Ko će je platit?
To je kao da pitaš kakve veze ima rotacija Zemlje s izmjenom dana i noći.
putnik u autobusu

I rotacija zemlje i izmjena dana i noći odvija se istom brzinom i po istim zakonima u Hrvatskoj i Francuskoj

ili možda nije tako
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 02:12   #39
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Pa i ja slično govorim vozač busa u Francuskoj i u Hrvatskoj bi trebali biti jednako plaćeni isto važi za portire, med. sestre...
Isto to, zapravo slično jer nije bilo busa nego se govorilo o radniku u tvornici, je govorio jedan čovo prije tebe koji je jednako razumio ekonomiju kao i ti. Zvao se Karl Marx.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 02:13   #40
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Zar ZET nebi trebao plaćati vozaća iz cijene karte a ne proračuna grada.

A Google će doći sam i zaposliti onoliko ljudi koliko mu se to isplati, zar se ne zastupa teza da politika i država se ne treba miješati u gospodarstvo. Zar brendove nebi trebali stvarati oni koji se deklariraju kao njihovi vlasnici i na njima ostavaruju zaradu.
A koliko ce onda karta biti 50kn u jednom smjeru, da mu damo placu koju ima onaj u Francuskoj ?
Nitko ne govori da treba mjesati, ali drzava itekako svojom politikom moze i treba osigurati klimu za investiranje. Kako stranih tako i domacih. Samo mi nasi politicari previse zaboravljaju na nase domace. Nemam ja nista protiv da netko dode.
unknown99 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:38.