Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2012., 11:16   #21
Quote:
Laura74 kaže: Pogledaj post
Zato dalje ne bih ni ulazila u rasprave...napisala sam šta mislim...
Ustvari, i nisi napisala što misliš; sakrila si se iza nekoliko smileya, viceva, citata, tuđih rečenica...i jedne općenite "svatko nek radi što želi"...
Stowaway is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 11:21   #22
Quote:
AgataK kaže: Pogledaj post
Kako bi reagirali da kćer/sina zateknete dok masturbiraju? Smatrate li masturbaciju grijehom?
Djeca otkriju masturbaciju još u vrtiću. Samo što se tada ta potreba razlikuje od one u pubertetu.. I naravno da je normalno i čak u braku (i kod žena i kod muškaraca). I mislim da nikako nije grijeh upoznavat svoje tijelo, pa pogotovo ako to radiš u intimi svoje sobe. Tko će bolje znati o sebi i što želimo nego mi sami??
solesun is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 12:12   #23
Quote:
Laura74 kaže: Pogledaj post
Tko je rekao da je to problem? I zašto bi visila nad glavom djeteta 24 sata zbog tog problema?

Zato dalje ne bih ni ulazila u rasprave...napisala sam šta mislim...svaka osoba neka radi šta želi, ako i dobi savjet i ne posluša ga, uradi po svome, mora znati da mu se sve to piše u njegovu tekicu života koju će kad tad morat prolistat i odgovarat za neke svoje postupke.

Dobro ako svi otvoreno pišemo bilo bi fer kada već pišeš da uistinu napišeš i svoje mišljenje - je problem ili nije problem.

Ne napadam te ali daj malo pročitaj drugu boldanu rečenicu. Meni osobno zvuči preopako. Ono baš kao neka prijetnja - gledam te odozgo i gorijet češ u paklu zbog svojih grijeha u ovom slučaju mastrubacije, ili češ se razboliti od neke strašne ne izlječive bolesti.
Meni se čini da si ti čitala puno knjiga o alternativi i ok, to je tvoje stajalište.
Ali tvoje.
Ne primjenjuješ ga valjda na dijete?
Znaš li kako mitološki izgleda božica pravde?
Ima zavezane oči i mlati okolo mačem pa koga dohvati ako ćemo već kod bilježnja nekih stvari i životu...
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 13:42   #24
Quote:
Laura74 kaže: Pogledaj post
Tko je rekao da je to problem? I zašto bi visila nad glavom djeteta 24 sata zbog tog problema?
Evo redom tvojih rečenica na ovom topicu, i objašnjenja kako te rečenice zvuče:
Quote:
Laura74 kaže: Pogledaj post
A šta će on (oni) da rade....teško da im mi možemo zabraniti ili im soliti pamet.
Ovdje piše "Teško im možemo zabraniti masturbaciju ili im soliti pamet oko toga" - drugim riječima, "kad bih mogla, zabranila bi, ali, eto, ne mogu"
Quote:
Laura74 kaže: Pogledaj post
A i dodala sam, možemo im kako zabraniti? pa ne možemo 24 sata biti nad njima, s svijećom
Ovdje piše "Ne možemo im zabraniti masturbaciju jer ne možemo 24 sata biti nad njima" - drugim riječima, "kad bih mogla biti 24 sata nad njima, zabranila bi".
Quote:
to je stvar čovjeka/karaktera/osobnosti...
Ovdje piše... ovdje ne piše ništa.

Koliko god bio pametan (i neodoljiv, jel'te ), mogu odgovarati samo na ono što si napisala - a napisala si ovo što sam quotao. Toliko vidovit da bih čitao tvoje misli, ipak nisam.
Quote:
Laura74 kaže: Pogledaj post
vrlo sam načitana po pitanju nekih stvari u životu, mnoge knjige pročitala, koje mene zanimaju i privlače od djetinjstva
Uz dužno poštovanje prema tvojoj načitanosti - koga briga? Ili možda misliš da šutnja drugih ljudi o pročitanim knjigama znali da ih - pročitali?
Quote:
... i samo su potvrda mog stava od malih nogu.
Imaš stav o masturbaciji od malih nogu???

No, dobro, nije bitno - ali, možemo li ikako konačno pročitati: a koji je tvoj stav o masturbaciji?
Quote:
mora znati da mu se sve to piše u njegovu tekicu života koju će kad tad morat prolistat i odgovarat za neke svoje postupke.
Za razliku od tebe, ja tebi ne želim nikakvo zlo niti ti se grozim nekakvim Strašnim sudom.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 17:58   #25
da upadnem sinu u sobu bez kucanja i zateknem ga kako masturbira rekla bi sory, i izašla, kasnije bi se još jednom ispričala, i naučila kucat.

to je najnormalni dio puberteta, kao i prištići, sićam se da je moja majka slučajno uletila za vrijeme puberteta sada mom 25-godišnjem sinu i uvjeravala ga da to "NAJPRVO NIJE LJEPO". u divni K, ma šta nije lipo, neka sam procjeni jeli ili nije.

a i grozim se pomalo nekih roditelja ode. da genocid, da grijeh,
piliceva mamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 21:41   #26
Quote:
AgataK kaže: Pogledaj post
Kako bi reagirali da kćer/sina zateknete dok masturbiraju? Smatrate li masturbaciju grijehom?
Ja sam otac više djece i ne bih se začudio da bilo kojeg od njih zateknem da masturbiraju (sada ili u budućnosti). Moje najstarije dijete je sin koji ima 13 godina. Ja mislim da je najnormalnija dob kad se masturbira i kad se stječu saznanja o spolnosti i svemu tome. Nadam se da nikome nije problem ako mu kćer masturbira (što sam par puta pročitao na Forumu),pa valjda ni tebi.

Masturbacija-grijeh? Zbog zadrtosti ovakvog razmišljanja ne želim isto uopće komentirati
Civetta is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 21:46   #27
Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
Meni su ovakvi tekstovi čista provokacija.
Mislim da nije dobro još tu upletati crkvu jer njezino "mišljenje" se zna unatoč što dijelima pokazuju drugačije. Ovo pišem kao moje osobno stajalište.
Tako da možda bi ova tema bila dobra na vjeri pa neka brate mili tamo raspravljaju do mile volje jel će nekom narasti rep ili neće.
Ovdje su se gotovo svi složili da je to normalan proces odrastanja i ne vidim zašto se sada kuri vatra s tekstovima Glasa Koncila kada je poznato da to ljude jako jako vuče za jezik.
Predlažem moderatorima da prebace temu jer bi tu mogli samo letiti kartoni pa i meni osobno.
tema je na dobrom mjestu
samo je se treba drzati i pricati sa aspekta roditelja
ili adolescenta koji ne zakljucava vrata

osim kucanja na vrata, dobro je roditeljima posvjestiti da to djeca zaista rade i da se nekima mozda priblizava dob kad ce njihova curica otkriti spolnost pa da se ne sokiraju sto je vec doslo



mislim da je jako vazno dijete poduciti vaznosti intime, da ne moze masturbirati bas bilo gdje
za ostalo (da/ne/lijepo/ruzno/grehotno...), ovisi o stavima roditelja koje oni zele prenijeti svojoj djeci, njihovoj otvorenosti, pa i iskustvu...

seksualnost je dio nas.
al nece to bas svaki odrastao priznat niti sebi, a kamoli otvoreno pricat o tome.

roditelj vjernik koji se srami svoje seksualnosti, a mozda i masturbacije, tesko da moze ista pozitivno reci o tome, (osim ak ne ostavi sram privremeno u crkvi), tak da me ne bi cudila, nakon upada u sobu, burna reakcija sa hrpom optuzivanja, posramljivanja, prijetnji....
roditelj koji nikad nije masturbirao - (nemam pojma dal takav postoji), najvjerojatnije ce djetetu prenijeti stav da se moze i mora odupreti svojim nagonima
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 22:17   #28
Quote:
Civeta kaže: Pogledaj post
Ja mislim da je najnormalnija dob kad se masturbira i kad se stječu saznanja o spolnosti i svemu tome.
Sto znaci ova recenica?
Quote:
Nadam se da nikome nije problem ako mu kćer masturbira (što sam par puta pročitao na Forumu),pa valjda ni tebi.
Zasto se to nadas za kcer...a ne i za sina?
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 22:25   #29
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Sto znaci ova recenica?

Zasto se to nadas za kcer...a ne i za sina?
Mislio sam reći da se u dobi od trinaest godina masturbira i da je to vrijeme kada se počinje upoznati seksualnost,i svoja i tuđa...To je ujedno i razlog zašto se masturbira.

Pa,nisam rekao da se ne nadam za sina,već sam rekao da se neki roditelji (nevezano uz ovu temu) često iznenade i prepadnu kada im kćer masturbira (čuo sam i u stvarnom životu).
Civetta is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 22:30   #30
Quote:
Civeta kaže: Pogledaj post
Mislio sam reći da se u dobi od trinaest godina masturbira i da je to vrijeme kada se počinje upoznati seksualnost,i svoja i tuđa...To je ujedno i razlog zašto se masturbira.
Aha...ok.
Iako, mislim da si s tih 13 malo i pretjerao i da se to desava i ranije. Ne mislim iskljucivo na masturbiranje, vec ovo ostalo ...
Quote:
Pa,nisam rekao da se ne nadam za sina,već sam rekao da se neki roditelji (nevezano uz ovu temu) često iznenade i prepadnu kada im kćer masturbira (čuo sam i u stvarnom životu).
Prepadnu? I sto kazu na to?
Ah, svega ima...
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 22:39   #31
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Aha...ok.
Iako, mislim da si s tih 13 malo i pretjerao i da se to desava i ranije. Ne mislim iskljucivo na masturbiranje, vec ovo ostalo ...

Prepadnu? I sto kazu na to?
Ah, svega ima...
Da,događa se i ranije,samo tako komentiram s obzirom da moj najstariji ima 13...

Pa,jednom je na terapiju došla žena čija je 16-godišnjakinja "uhvaćena" kako masturbira i nju je to (tu ženu) strašno smetalo što njena kći to radi. Inače, žena ima tri godine mlađeg sina za kojeg je rekla da joj ne bi smetalo da masturbira,ali joj kod kćeri smeta. Žena je samohrana majka,nije katolkinja i kako je sama rekla ne smeta joj to zbog vjere,već njoj osobno to djeluje jako čudno...
Ah,šta ćeš,svakakvog svijeta ima
Civetta is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 22:54   #32
Quote:
Civeta kaže: Pogledaj post
Da,događa se i ranije,samo tako komentiram s obzirom da moj najstariji ima 13...

Pa,jednom je na terapiju došla žena čija je 16-godišnjakinja "uhvaćena" kako masturbira i nju je to (tu ženu) strašno smetalo što njena kći to radi. Inače, žena ima tri godine mlađeg sina za kojeg je rekla da joj ne bi smetalo da masturbira,ali joj kod kćeri smeta. Žena je samohrana majka,nije katolkinja i kako je sama rekla ne smeta joj to zbog vjere,već njoj osobno to djeluje jako čudno...
Ah,šta ćeš,svakakvog svijeta ima
Istina.
Iako...kod odgoja muskog/zenskog se rade velike razlike, ponekad i neprimjetne, ako se ne iskoci s ovako nekom gluposcu...i to se tolerira, nije tako ocito... a kad se radi o vezama/sexu/izlascima ...i sl. deckima se uvijek vise dozvoljavalo i dozvoljava, cini mi se.

Quote:
Pa,jednom je na terapiju došla žena čija je 16-godišnjakinja
Sad te moram pitati (jer stvarno ne se ne sjacam)...jesi li to procitao u 24 sata, ili si ti psihilog/psihijatar/psihoterapeut neke vrste ili nesto slicno, pa je ta zena tebi dosla na terapiju?
Cini mi se da si tako nesto napisao, ali..nisam vise sigurna...
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 23:34   #33
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Aha...ok.
Iako, mislim da si s tih 13 malo i pretjerao i da se to desava i ranije. Ne mislim iskljucivo na masturbiranje, vec ovo ostalo ...
I mnogo, mnogo ranije.. Čak i kod dječaka/djevojčica od 7-8 godina.. Čitao sam o tome, i evo priznat ću.. Prvi put sam to "otkrio" sa 6 ili 7 godina, više se ne sjećam točno..
awesome43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 23:35   #34
Ponekad se vidi na ultrazvuku, još za trudnoće.
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 23:39   #35
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ponekad se vidi na ultrazvuku, još za trudnoće.
Moram priznati da prvi put čujem za to..
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 00:49   #36
Quote:
Civeta kaže: Pogledaj post
Mislio sam reći da se u dobi od trinaest godina masturbira i da je to vrijeme kada se počinje upoznati seksualnost,i svoja i tuđa...To je ujedno i razlog zašto se masturbira.
Masturbiranje je prisutno i naprosto zato što pričinjava ugodu.

Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Sad te moram pitati (jer stvarno ne se ne sjacam)...jesi li to procitao u 24 sata, ili si ti psihilog/psihijatar/psihoterapeut neke vrste ili nesto slicno, pa je ta zena tebi dosla na terapiju?
Cini mi se da si tako nesto napisao, ali..nisam vise sigurna...
Ja se jako nadam da nije ni psiholog ni psihijatar ni psihoterapeut.
Naime, prestrašna mi je ideja da bi profesionalac (bez obzira na neiznošenje identifikacijskih podataka) na forumu razvlačio priče koje je čuo u sklopu uzimanja anamneze/savjetovanja/terapije...
Stowaway is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 00:59   #37
Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
Moram priznati da prvi put čujem za to..
Ovdje se navodno vidi, ali ne da mi se 9 minuta vrebati fetušlju masturbaciju.
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 14:57   #38
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Sad te moram pitati (jer stvarno ne se ne sjacam)...jesi li to procitao u 24 sata, ili si ti psihilog/psihijatar/psihoterapeut neke vrste ili nesto slicno, pa je ta zena tebi dosla na terapiju?
Cini mi se da si tako nesto napisao, ali..nisam vise sigurna...
Nisam nigdje pročitao,već mi je ta žena došla na savjetovanje (pogrešno sam rekao "terapija").

Stowaway-ne znam zašto ti je to čudno. Samo sam rekao nešto o svojim iskustvima,to je sve. Ja te priče nisam razvlačio,samo kažem čega sve ima u ovoj zemlji. Uostalom,ne znam što bi to tebi smetalo.
Civetta is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 14:59   #39
Quote:
Civeta kaže: Pogledaj post
Samo sam rekao nešto o svojim iskustvima,to je sve.
Terapeut ne priča "o svojim iskustvima" ni pod cijenu gubitka dijelova tijela.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 15:01   #40
Quote:
awesome43 kaže: Pogledaj post
I mnogo, mnogo ranije.. Čak i kod dječaka/djevojčica od 7-8 godina.. Čitao sam o tome, i evo priznat ću.. Prvi put sam to "otkrio" sa 6 ili 7 godina, više se ne sjećam točno..
Dobro,istina je,ali ja mislim na onu pubertetsku masturbaciju koja završava orgazmom i ejakulacijom,ne na onu dječju.
Civetta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:08.