Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2012., 23:19   #1
Kronični nedostatak osobne higijene tinejdžera

Zgrožena sam činjenicom da 12-god. sin mog partnera ima osobnu higijenu na nuli. Ne zna obrisati guzu nakon velike nužde, ne potegne ni vodu svaki put a ruke pere samo kad ga se opomene. Par puta sam ga upozorila i opomenula, pokušala objasnit zašto je to važno ali stvar se ne popravlja... što da radim? ne mogu vjerovat da danas mogu postojati takve stvari... to mi je stvarno odvratno.
__________________
Humor može postojati samo tamo gdje ljudi još raspoznaju neku granicu između važnog i nevažnog. A ta je granica danas postala neraspoznatljiva.
arai is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 02:39   #2
Nemoj imati dijete kojem je tvoj partner otac.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 07:03   #3
Quote:
arai kaže: Pogledaj post
Par puta sam ga upozorila i opomenula, pokušala objasnit...
Dijete nema higijenske navike. Navika je "stalan, uobičajen način postupanja, trajna, ustaljena sklonost". Prema tome, jedino rješenje je da dijete stekne higijenske navike - a to se ne radi tako da ga se "par puta" opomene i upozori, nego da se tisuću milijuna puta dosljedno odradi s njim sve ono što drugi do sada nisu odradili.

Pritom bi bilo dobro ne smetnuti s uma da dijete u toj stvari nije ništa krivo - krivi su oni koji mu do sada nisu usadili te navike, a na toj ljestvici krivaca tvoj partner zauzima, ili u najboljem slučaju "samo" dijeli prvo mjesto.

Isto tako, čovjek se može samo nadati da je odbojnost s kojom pišeš o tom djetetu tek privid čitatelja, a ne rezultat tvoje stvarne (svjesne ili podsvjesne) misli kako bi "sve bilo bolje i lakše i ljepše da nema tog djeteta).
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 17:14   #4
To je nesto sto se uci od kada si ziv, a to sto ga nije imao tko nauciti druga je prica. Tvoj partner ocito nije odradio svoj posao kako treba. Ocekujes da dijete u par dana promjeni naviku koju nosi 12 godina?! Da je to tvoje dijete bili isto ovakav post napisala?
denijaan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 17:24   #5
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Dijete nema higijenske navike.
Nema on, na žalost, nikakve navike... niti školske, niti prehrambene, niti higijenske... znam da nije dijete krivo i zapravo se nisam dobro izrazila; nemam negativan stav o njemu koliko njegovim roditeljima. Štoviše, nastojim popravit stvar koliko god mogu i brinem se za to isto dijete, kuham, perem robicu, pregledavam zadaće, pomažem oko škole, razgovaram s njim, idem na informacije, dajem džeparac itd. Jednostavno sam zatiltala kad sam se susrela sa dotičnom situacijom. Nije mi jasno kako roditelji mogu biti toliki tukci/kreteni da dijete praktički prepuste samo sebi, s tim sam najviše zgrožena... Pitam se koji je zapravo minimum minimuma koji bi roditelji trebali pružit djeci?
__________________
Humor može postojati samo tamo gdje ljudi još raspoznaju neku granicu između važnog i nevažnog. A ta je granica danas postala neraspoznatljiva.

Zadnje uređivanje tisi : 02.12.2012. at 20:24. Reason: uređivanje citata
arai is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 17:36   #6
Quote:
denijaan kaže: Pogledaj post
To je nesto sto se uci od kada si ziv, a to sto ga nije imao tko nauciti druga je prica. Tvoj partner ocito nije odradio svoj posao kako treba. Ocekujes da dijete u par dana promjeni naviku koju nosi 12 godina?! Da je to tvoje dijete bili isto ovakav post napisala?
Moj partner je po nekim pitanjima totalni kreten, i da, definitivno nije odradio svoj posao kako treba. S obzirom da nemam još svoje djece, ne mogu znati koliko milijuna puta treba ponavljati neke stvari da bi se usvojile... Koliko sebe poznajem (a imam neke standarde i principe u životu), ne bi dozvolila da moje dijete ne zna tako nešto. Bilo bi me stvarno sram...
__________________
Humor može postojati samo tamo gdje ljudi još raspoznaju neku granicu između važnog i nevažnog. A ta je granica danas postala neraspoznatljiva.
arai is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 17:49   #7
Quote:
arai kaže: Pogledaj post
Moj partner je po nekim pitanjima totalni kreten, i da, definitivno nije odradio svoj posao kako treba. S obzirom da nemam još svoje djece, ne mogu znati koliko milijuna puta treba ponavljati neke stvari da bi se usvojile... Koliko sebe poznajem (a imam neke standarde i principe u životu), ne bi dozvolila da moje dijete ne zna tako nešto. Bilo bi me stvarno sram...
Ali ti ovim rijecima:
"nemam negativan stav o njemu koliko njegovim roditeljima"
"Nije mi jasno kako roditelji mogu biti toliki tukci/kreteni da dijete praktički prepuste samo sebi"
Kako uopce mozes biti u vezi s nekim prema kome imas negativan stavi i vidis ga kao tukca/kretena?
Pitas li se kako ce se odnositi prema vasem (eventualnom) djetetu?
Sto se djeteta tice, nema druge nego pomoci mu i raditi na tome da stekne te navike...
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 18:23   #8
Quote:
arai kaže: Pogledaj post
ne mogu znati koliko milijuna puta treba ponavljati neke stvari da bi se usvojile...
To nitko ne zna - ponavljaš dok ne budu usvojene.
Quote:
ne bi dozvolila da moje dijete ne zna tako nešto. Bilo bi me stvarno sram...
Trudna si s ocem tog djeteta - dijete o kojem pišeš u ovom topicu je na neki način i tvoje dijete. Svaki drugačiji pristup i tretman garantira vam svima zajedno ružnu budućnost.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 19:05   #9
ovjde mozemo pricati o tome koje higijenske navike neki dvanaestogodisnjak mora imati, kako se one usvajaju....
Koja je uloga roditelja, drustva, medija, koga vec.....
koja je uloga pomajke, moze li ona popraviti ono sto su otac i majka propustili.....
i kako.

Pretpostavljam da je autorica, obzirom da je temu postavila na RiDu htjela to saznat, tako da ocekujem da rasprava ide u tom smjeru.

O tome da li bi netko bio u vezi sa muskarcem cije dijete nema higijenske navike, ili samo ogovarati novog partnera, je tema za neki drugi podforum.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 17:09   #10
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post

koja je uloga pomajke, moze li ona popraviti ono sto su otac i majka propustili.....
i kako.
Ako pomajku, tatu i dijete smatramo novom obitelji, naravno da ona treba i mora pokušati popraviti neurađeno.
Bit će teško: to treba znati.
Treba razgovarati s ocem i prisvijestiti mu njegov dio odgovornosti, ne do sada, nego od sada na dalje.
Ako negdje postoji majka, uključiti i nju, ako viđa dijete.
Po mogućnosti, ne spominjati previše ono "Da si barem ranije ....".
Ponavljati dok ne krene na bolje. Kada krene, nastaviti ponavljati, pohvaliti (je malo iščašeno, jer pohvališ jednogodišnjaka kad se popiški u lonkicu, ali...).

Probati djetetu pustiti neki filmić o gadnim bakterijama i bolestima. Gadljivi. Sa 12 god. može upaliti.
__________________
Nije pametno kritizirati nečije kuhanje ako želite ponovo jesti kod te osobe.
rosita22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 19:38   #11
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
To nitko ne zna - ponavljaš dok ne budu usvojene.

Trudna si s ocem tog djeteta - dijete o kojem pišeš u ovom topicu je na neki način i tvoje dijete. Svaki drugačiji pristup i tretman garantira vam svima zajedno ružnu budućnost.
Trudna je s njim? To mi je promaklo...
Ako je tako (a bit ce da je), onda je definitivno to obitelj...zajedno s tim malim prljavcem, kojeg ocito treba nauciti nekim stvarima. Puno truda, pa ce i biti rezultata.
A s ovim friskim naravno od pocetka (poduciti partnera) onako kako treba.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:48.