Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Vaš komentar na seriju Crno-bijeli svijet
Oduševljen sam. 32 19.51%
Neloša serija sa puno pogrešaka. Msm, zulufi u JNA.. Halo? 42 25.61%
Smeće, za koje smo platili 12 milijuna kuna. 30 18.29%
Serija je krunski dokaz, da ne znamo snimiti poštenu seriju. 41 25.00%
Antihrvatska i jugonostalgičarska propaganda!!!!!1111 19 11.59%
Glasovatelji: 164. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2015., 21:29   #81
Quote:
Corvus27 kaže: Pogledaj post
Nemam rodbinu u BIH pod prvo, kao drugo Bajaga ima par dobrih pjesama, kao treće nije bilo nekog boljeg u blizini, sad zadovoljan ?
Ali si porijeklom od tamo što je gotovo isto, zar ne? Eh da mi je kuna za svaki put kad sam od raznoraznih ustašoida koje sam ulovio da otkidaju na srpske cajke i to od p(j)evača koji su imali putra na glavi za vrijeme rata jer eto i oni imaju "samo par dobrih pjesama".
S druge strane kunu se u Hrvatsku i zaklinju da ništa srpsko u njihovu kuću neće.

Znači da nije bilo nikog boljeg išao bi recimo i Bori Čorbi na koncert? Ne bih se čudio.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 21:34   #82
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Na mala vrata ??

Kakva mala vrata, jugonostalgija i jugofilija su vec 15 godina na velika vrata zastupljeni na ovoj udbaskoj televiziji.
Sad si me zbunio?????????????? Znači na HTV od Račana preko Sanadera i Jadranke a sad Zorana sve jugonostalgija, jugofilija na udbaškoj TV.

A ako se ne varam serija se još nije počela prikazivat a već će bit loša, dobra, očajna i izvrsna.

Aj dobro svi imate pravo na kritiku na neviđeno.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 21:38   #83
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Na mala vrata ??

Kakva mala vrata, jugonostalgija i jugofilija su vec 15 godina na velika vrata zastupljeni na ovoj udbaskoj televiziji.
Vidi se da je krenula repriza zone sumraka...iz zone direktno na forum.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 21:42   #84
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Ali si porijeklom od tamo što je gotovo isto, zar ne? Eh da mi je kuna za svaki put kad sam od raznoraznih ustašoida koje sam ulovio da otkidaju na srpske cajke i to od p(j)evača koji su imali putra na glavi za vrijeme rata jer eto i oni imaju "samo par dobrih pjesama".
S druge strane kunu se u Hrvatsku i zaklinju da ništa srpsko u njihovu kuću neće.

Znači da nije bilo nikog boljeg išao bi recimo i Bori Čorbi na koncert? Ne bih se čudio.
Porijeklom sam iz okolice Varaždina genijalče i ne volim i nikad nisam volio cajke, ali su mi stariji srpski rokeri kao Bajaga i partibrejkersi jako dobri. Gdje sam ja to napisao da ništa srpsko u moju kuću neće ? I kakvi te ustašoidi spopadaju, daj me ne gnjavi više sa ustašama jer me ne zanimaju kao ni partizani.
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 21:44   #85
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Ali si porijeklom od tamo što je gotovo isto, zar ne? Eh da mi je kuna za svaki put kad sam od raznoraznih ustašoida koje sam ulovio da otkidaju na srpske cajke i to od p(j)evača koji su imali putra na glavi za vrijeme rata jer eto i oni imaju "samo par dobrih pjesama".
S druge strane kunu se u Hrvatsku i zaklinju da ništa srpsko u njihovu kuću neće.

Znači da nije bilo nikog boljeg išao bi recimo i Bori Čorbi na koncert? Ne bih se čudio.
U mom slučaju je jugonostalgija vezana za mladost.I da,volim Bajagu i Azru i da Zagreb mi je glavni grad i da ne volim Mile Kitića i volim Sars i nisam Udbaš ni komunist i svaka isključivost mi ide na živce.Rado ću pogledati seriju,kao što sam rado pogledao i 55.
polki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 22:00   #86
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Sad si me zbunio?????????????? Znači na HTV od Račana preko Sanadera i Jadranke a sad Zorana sve jugonostalgija, jugofilija na udbaškoj TV.

A ako se ne varam serija se još nije počela prikazivat a već će bit loša, dobra, očajna i izvrsna.

Aj dobro svi imate pravo na kritiku na neviđeno.
Sta ti nije jasno, cime sam te zbunio? Da, jugonostalgija izvire na sve strane. Nedavno je, ne sjecam se kad je to bilo, ali znam da je isao u "prime-time" terminu na HRT-u nekakav ciklus jugoslavenskih filmova.
Ako to nije jugonostalgija, onda ne znam sto jest.
Jesi li jos uvijek zbunjen?
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 22:05   #87
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Sta ti nije jasno, cime sam te zbunio? Da, jugonostalgija izvire na sve strane. Nedavno je, ne sjecam se kad je to bilo, ali znam da je isao u "prime-time" terminu na HRT-u nekakav ciklus jugoslavenskih filmova.
Ako to nije jugonostalgija, onda ne znam sto jest.
Jesi li jos uvijek zbunjen?
U vrijeme kada je Hloverka vodila HTV.

Inače je zanimljivo što će nakon prve epizode Crno-bijelo svijeta biti emitirano na HTV1....

Pogledi: Ubojstva u Titovo ime (Tajni odredi smrti u Njemačkoj), dokumentarni film
MORD IN TITOS NAMEN


To je najstarija nerazriješena serija ubojstava u Njemačkoj, sve do pada Berlinskoga zida u Saveznoj Republici Njemačkoj ubijeno je 30-ak protivnika jugoslavenskog režima. Većinom su to bili Hrvati u egzilu. Ubojstva su naručivana iz Beograda. Njemački istražitelji godinama su tragali za ubojicama i ljudima iz pozadine. Jedan od glavnih igrača bio je Josip Perković. Njemačko državno odvjetništvo optužilo je ovog bivšeg visokopozicioniranog agenta tajne službe u slučaju ubojstva Stjepana Đurekovića koje se dogodilo prije više od 30 godina. Perković i posljednji šef jugoslavenske tajne službe Zdravko Mustač sada moraju odgovarati pred sudom u Münchenu. Philipp Grüll i Frank Hofmann istražili su ovaj slučaj, baš kao i mnoge druge slučajeve. Nastao je dokumentarni film napet poput trilera Johna Le Carréa.
Robert Zagajski imao je 17 godina kada je 1983. ubijen njegov otac, i to prema nalogu jugoslavenske tajne službe. I dandanas muči ga neizvjesnost što se točno dogodilo. Deutsche Welle i postaja Bayerischer Rundfunk u dokumentarcu prate Roberta Zagajskog u potrazi za istinom: kroz arhive, razgovore sa svjedocima, sve do bivšeg doušnika tajne službe.
--------

Ljutu travu na ljutu ranu....
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 22:06   #88
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post


Tri puta sam čitao i dalje ne vjerujem da je jedan takav Hrvatina i desničar išao na Bajagin koncert. Pa zar ne slušaju Bajagu samo Srbi, komunjare i jugonostalgičari? Što će ti rodbina iz Herceg-Bosne reći?
samo sam čekala ko će se javiti na Bajagu

Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Ali si porijeklom od tamo što je gotovo isto, zar ne? Eh da mi je kuna za svaki put kad sam od raznoraznih ustašoida koje sam ulovio da otkidaju na srpske cajke i to od p(j)evača koji su imali putra na glavi za vrijeme rata jer eto i oni imaju "samo par dobrih pjesama".
S druge strane kunu se u Hrvatsku i zaklinju da ništa srpsko u njihovu kuću neće.

Znači da nije bilo nikog boljeg išao bi recimo i Bori Čorbi na koncert? Ne bih se čudio.
Vezano za ovo. Upravo u današnjem večernjaku imaš anketicu sa ceste o tome što slušaju mladi.
Koji nakon nekolio "finih" pjesama otkidaju na narodnjake. Svih vrsta.

U jeku rata, u Zagrebu su se slušali ovi "za derneke". I ne, njih nisu slušali Srbi.

Quote:
polki kaže: Pogledaj post
U mom slučaju je jugonostalgija vezana za mladost.I da,volim Bajagu i Azru i da Zagreb mi je glavni grad i da ne volim Mile Kitića i volim Sars i nisam Udbaš ni komunist i svaka isključivost mi ide na živce.Rado ću pogledati seriju,kao što sam rado pogledao i 55.
Osnovni problem je što ako ne poštuješ sva ne-pisana pravila automatski si protiv Hrvatske i obilježen kao jugofil. To je još najblaži epitete. Ono što nude ostalima lagano počinje ličiti na ono protiv čega se u svojim glavama još uvijek bore - diktatorski režim bez prava na vlastito mišljenje.
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 22:08   #89
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Sta ti nije jasno, cime sam te zbunio? Da, jugonostalgija izvire na sve strane. Nedavno je, ne sjecam se kad je to bilo, ali znam da je isao u "prime-time" terminu na HRT-u nekakav ciklus jugoslavenskih filmova.
Ako to nije jugonostalgija, onda ne znam sto jest.
Jesi li jos uvijek zbunjen?
je, da, naletila sam na to (kako rijetko gledam televiziju)
I... umirala od smijeha
tim vremenima, načinu snimanja
ista vremena kada su snimani i špageti vesterni
otprilike jednaki tretman danas imaju

ili misliš da je neko zatupljen sada nakon tih filmova?
Kolika je uopće gledanost bila?
kome se ne sviđa bar danas ima 300 drugih programa
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.

Zadnje uređivanje twistdrum : 28.02.2015. at 22:39.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 22:10   #90
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
U vrijeme kada je Hloverka vodila HTV.

Inače je zanimljivo što će nakon prve epizode Crno-bijelo svijeta biti emitirano na HTV1....

Pogledi: Ubojstva u Titovo ime (Tajni odredi smrti u Njemačkoj), dokumentarni film
MORD IN TITOS NAMEN
..
jel?

to ide odmah nakon prve epizode serije?
Biti će zanimljivo
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 22:11   #91
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Sta ti nije jasno, cime sam te zbunio? Da, jugonostalgija izvire na sve strane. Nedavno je, ne sjecam se kad je to bilo, ali znam da je isao u "prime-time" terminu na HRT-u nekakav ciklus jugoslavenskih filmova.
Ako to nije jugonostalgija, onda ne znam sto jest.
Kako nazivaš nostalgiju kad na HRT-u puštaju ciklus holivudskih klasika ili talijanskog neorealizma?
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 22:13   #92
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
je, da, naletila sam na to (kako rijetko gledam televiziju)
I... umirala od smijeha
tim vremenima, načinu snimanja
ili misliš da je neko zatupljen sada nakon tih filmova?
Kolika je uopće gledanost bila?
kome se ne sviđa bar danas ima 300 drugih programa
Gledanost recimo Sutjeske 2009. je bilo oko 17%, što je na rangu Plodova zemlje danas.

http://www.jutarnji.hr/-sutjeska--gl...-htv-a/346224/
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 22:13   #93
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
jel?

to ide odmah nakon prve epizode serije?
Biti će zanimljivo
Je. Plus nakon dokumentarca ide intervju sa autorima tog dokumentarnog filma (25 minuta trajanja).

http://raspored.hrt.hr/?raspored=1&m...tum=2015-03-02
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 22:15   #94
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Kako nazivaš nostalgiju kad na HRT-u puštaju ciklus holivudskih klasika ili talijanskog neorealizma?
Glupa ti je usporedba. Naravno da je najnormalnije kada se na televiziji pustaju americki ili talijanski filmovi, jer to nije osjetljivo politicko pitanje i sa tim drzavama nemamo gorko iskustvo. Ali kada pustas jugoslavenske filmove, onda je jasno da promices jugonostalgiju, jer nema nikakvog drugog razloga da se pustaju ti filmovi.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 22:18   #95
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Je. Plus nakon dokumentarca ide intervju sa autorima tog dokumentarnog filma (25 minuta trajanja).

http://raspored.hrt.hr/?raspored=1&m...tum=2015-03-02
Jel to onaj dokumentarac o kojem se pisalo da je izazvao veliko zanimanje na njemackoj televiziji?
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 22:19   #96
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Jel to onaj dokumentarac o kojem se pisalo da je izazvao veliko zanimanje na njemackoj televiziji?
Je.

https://www.youtube.com/watch?v=uF9Ak1uleyw - na njemačkom jeziku
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 22:21   #97
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Glupa ti je usporedba. Naravno da je najnormalnije kada se na televiziji pustaju americki ili talijanski filmovi, jer to nije osjetljivo politicko pitanje i sa tim drzavama nemamo gorko iskustvo. Ali kada pustas jugoslavenske filmove, onda je jasno da promices jugonostalgiju, jer nema nikakvog drugog razloga da se pustaju ti filmovi.
A koji su uopće razlozi za puštanje ikakvih filmova?
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 22:28   #98
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Gledanost recimo Sutjeske 2009. je bilo oko 17%, što je na rangu Plodova zemlje danas.

http://www.jutarnji.hr/-sutjeska--gl...-htv-a/346224/
eto
imamo sada dokaz, 17% jugoudbaitditditd....

Sutjeska?
Neretva Yul BrYnner, Silva Koscina, Sergej Bondarčuk, Franco Nero (miljenik žena u to doba), itd, itd ... da ih ne nabrajam sve i poprilično poznati svjetskih glumaca u to vrijeme

"Tifusari, za mnom! Preko vode do slobode."

Fabijan Šovagović, skoči u vodu i utopi se
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.

Zadnje uređivanje twistdrum : 28.02.2015. at 22:42.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 22:37   #99
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Glupa ti je usporedba. Naravno da je najnormalnije kada se na televiziji pustaju americki ili talijanski filmovi, jer to nije osjetljivo politicko pitanje i sa tim drzavama nemamo gorko iskustvo. Ali kada pustas jugoslavenske filmove, onda je jasno da promices jugonostalgiju, jer nema nikakvog drugog razloga da se pustaju ti filmovi.
Meni Talijani nisu problem,ali ima tko se i sa njima dograbio.
polki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 22:49   #100
Stvarno se svašta da pročitat na forumu.
Inače film -sedma umjetnost. Pogledaš pa onda ili popljuješ ako je loše ili pohvališ ako je dobro i ideš dalje.
Čuo sam reklame za seriju na radiju i čini mi se da će bit dobra serija, malo humora nije na odmet.
Iako nisam neki fan domaćih serija ali drago mi je da se snimaju, film i serije - industrija - samo daj . Što više to bolje...

A ove priče o jugonostalgiji - da postoji i dok se ljudi sjećaju bude i nostalgije ali ići đonom na sve nije normalno. Šta bi onda i povijest trebali ukinut ako ćemo tako gledat na stvari ...
I bolje da se sad radi dok ima interesa nego za 50g. kad neće više biti "in" tematika...
noname23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:20.