Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Smatrate li da muskarce i zene treba jednako tretirati u slucaju uvodjenja vojne obveze?
Da. 89 80.91%
Ne. 21 19.09%
Glasovatelji: 110. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2015., 22:19   #21
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Dakle, po meni treba jedna profesionalna vojska 100% samo muški

Dobro opremljena pričuva na dobrovoljnoj bazi, opet 100% muški

Dakle, vojska je muška stvar, ali ukinuo bi svaku spolnu kvotu

Ženske bi dobro došle u sanitet.

Ukinuo bi kvote i feministice bi zabranio!!
Zašto tako drastično, i samo u sanitet? Postoje toliki rodovi, službe i struke u kojima žene mogu bez problema participirati: http://www.paluba.info/smf/index.php?topic=22101.0;wap2.

Odokativno mogu procijeniti da su to sve službe i struke, a i većina rodova borbene potpore.
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 22:24   #22
Kako za jedne tako i za druge.No ne vjerujem da će do toga doći.
Winter Snake is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 22:36   #23
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Razlicita duzina obuke nije ravnopravnost.
Ravnopravnost je da nema razlike u tretmanu spolova.


Imas li za ovo neko racionalno objasnjenje ili samo "jer se meni tako hoce"?
Ako ćeš imati vojsku, onda treba imati vojsku, ako će vojska biti poligon za feminističko nadrkavanje, onda je to šipak, onda nam vojska ni ne treba.

Ali sad prelazim temu, jer govorimo o ravnopravnosti, a vojska je sastavljena od muških zbog efikasnosti, ako je pola vojnika žensko onda zaboravimo vojsku, a dalje još možemo pitati kome sad najednom treba vojska, jesu to prohtjevi naših stranih gopodara koji su Ukrajini gurnuli u rat ili nam neki pokazatelji pokazuj da nam ipak vojska treba.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 22:40   #24
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
Zašto tako drastično, i samo u sanitet? Postoje toliki rodovi, službe i struke u kojima žene mogu bez problema participirati: http://www.paluba.info/smf/index.php?topic=22101.0;wap2.

Odokativno mogu procijeniti da su to sve službe i struke, a i većina rodova borbene potpore.
Ako nam vojska treba, onda imajmo vojsku koja će biti efikasna, ako ćemo od vojske raditi cirkus, onda nam znači ne treba vojska. Ali dobro, osim saniteta, može i u još nekim službama gdje žene mogu.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 23:27   #25
Pa realno, nije vojska ni za sve muškarce,a ni žene. Mislim da bi taj vojni rok trebao bit dobrovoljan i ako se ponude nekakve beneficije sigurno će bit većeg odaziva pošto tak i tak posla baš i nema.

Ako se već dotičemo ravnopravnosti, zašto onda još u crkvi žene ne mogu vodit misu? A kakti red bogom smo svi jednaki.
veronika88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 23:38   #26
Quote:
veronika88 kaže: Pogledaj post
Pa realno, nije vojska ni za sve muškarce,a ni žene. Mislim da bi taj vojni rok trebao bit dobrovoljan i ako se ponude nekakve beneficije sigurno će bit većeg odaziva pošto tak i tak posla baš i nema.

Ako se već dotičemo ravnopravnosti, zašto onda još u crkvi žene ne mogu vodit misu? A kakti red bogom smo svi jednaki.
Čemu preseravanje?

Crkva nema veze sa zakonima i nije u nadležnosti države, tako da si tu teoriju možeš okačit mačku o rep.

Što se mene tiče, mogle bi bit sve žene, zaboli me.

Što se tiče vojske, obvezne, svi muškarci i sve žene, bez iznimke, osim zdravlja. Iako se i tu varalo na veliko.
rocker1987 is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 23:44   #27
Lol, schillaj malo lik.
veronika88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 01:11   #28
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Ako ćeš imati vojsku, onda treba imati vojsku, ako će vojska biti poligon za feminističko nadrkavanje, onda je to šipak, onda nam vojska ni ne treba.

Ali sad prelazim temu, jer govorimo o ravnopravnosti, a vojska je sastavljena od muških zbog efikasnosti, a
https://www.youtube.com/watch?v=C7NSUFDHFgg
Samo jako! 1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 05:17   #29
Ako se netko boji vojske, treba reći i da u obveznoj vojsci obavezno dođe i koji cirkusant, pa neke scene djeluju ovako:

http://www.liveleak.com/view?i=7e2_1296315964

Ne morate se bojat vojske, ali možda: https://www.youtube.com/watch?v=t1Q7thpIPJ0

A evo i ljepših vojnika https://www.youtube.com/watch?v=GJvviRQMGXQ
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 06:54   #30
Ne, obavezno služenje vojnog roka nam ne treba. Nikako.
To je izgubljeno vrijeme.

No, u slučaju istog, da. žene bi trebale ravnopravno služiti rok.

Jbg, ravnopravnost se ne očituje samo kod pozitivne diskriminacije, ne?
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 08:16   #31
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Ne, obavezno služenje vojnog roka nam ne treba. Nikako.
To je izgubljeno vrijeme.

No, u slučaju istog, da. žene bi trebale ravnopravno služiti rok.

Jbg, ravnopravnost se ne očituje samo kod pozitivne diskriminacije, ne?
Slažem se. Jebeš vojni rok. Prisiljavati nekoga da ti daruje godinu ili pola godine svog života i prisiljavati nekoga da možeš raspolagati njegovim tijelom je ... u nedostatku bolje riječi - tiranija. Kako bi ono rekli: my body my choice. Osim toga, kojeg vraga plaćamo nato savezu deset milijuna dolara svake godine.

Having said that:

Ako se netko već mora pripremati za borbene uloge, žao mi je, ali ženama tu mjesto nije.
Postoji jedna mala, sitna biološka činjenica koja se zove spolni dimorfizam kod homo sapiensa i urođena razlika u mišićnoj masi i emocionalno psihičkoj izdržljivosti.
Zapravo, postoji milijun razloga zašto je to loše i glupo i nezivedivo. Biologija je jedan od njih. Već je rezultiralo katastrofom u američkoj vojsci protiv kojeg su ustale isključivo vojnikinje, jer, muškarci moraju šutjeti o tim temama, ako ne misle izgubiti ugled i karijeru.

Vojska bi trebala biti isključivo profesionalna i sami vojnici moraju imati pravo određivati uz koga će se boriti jer će im o njihovom suborcu ovisiti vlastitit život. Vojnike fizički pripremaju nositi ranjenog suborca na leđima preko cijele planine cijelu noć jer je to realna situacija koja se može desiti. Super, hajmo sad staviti neku od pedeset kila žive vago samo da bi se tamo neka na ženskim studijima bolje osjećala. Not.

Ako već dođe to takvog tiranijskog slučaja da država ima pravo raspolagati tvojim tijelom samo zato jer si se rodio sa pišom među nogama, onda u ime ravnopravnosti bi i žene morale imati recipročnu obavezu i odgovornost. U vidu na primjer nekakvog društveno korisnog rada, saniteta i slično...
Prangija77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 10:51   #32
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Jbg, ravnopravnost se ne očituje samo kod pozitivne diskriminacije, ne?
Ma neće valjda biti da su feministice do srži licemjerne pa traže ravnopravnost kad im paše, a bježe od nje ko od vraga kad im ne paše?
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 11:20   #33
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Ne, obavezno služenje vojnog roka nam ne treba. Nikako.
To je izgubljeno vrijeme.

No, u slučaju istog, da. žene bi trebale ravnopravno služiti rok.

Jbg, ravnopravnost se ne očituje samo kod pozitivne diskriminacije, ne?
kod "pozitivne" diskriminacije se očituje neravnopravnost. pozitivna diskriminacija je važila za bijelu manjinu u južnoj africi do 1994.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 11:22   #34
Quote:
Prangija77 kaže: Pogledaj post
Slažem se. Jebeš vojni rok. Prisiljavati nekoga da ti daruje godinu ili pola godine svog života i prisiljavati nekoga da možeš raspolagati njegovim tijelom je ... u nedostatku bolje riječi - tiranija. Kako bi ono rekli: my body my choice. Osim toga, kojeg vraga plaćamo nato savezu deset milijuna dolara svake godine.

Ako već dođe to takvog tiranijskog slučaja da država ima pravo raspolagati tvojim tijelom samo zato jer si se rodio sa pišom među nogama, onda u ime ravnopravnosti bi i žene morale imati recipročnu obavezu i odgovornost. U vidu na primjer nekakvog društveno korisnog rada, saniteta i slično...
država ima pravo raspolagati tvojim tijelom ukoliko si njen državljanin i koristiš prava koje proizlaze iz tog državljanstva.

ukoliko nisi spreman braniti državu, ne možeš imati ista prava.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 11:30   #35
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
država ima pravo raspolagati tvojim tijelom ukoliko si njen državljanin i koristiš prava koje proizlaze iz tog državljanstva.

ukoliko nisi spreman braniti državu, ne možeš imati ista prava.
Onda hvala lijepa na takvome državljanstvu.

Slijedom takvog razmišljanja, hoćemo li ukinuti državljanstvo i pravo glasa za žene?


EDIT:

Znam što će većina zagovornika vojnog roka sada reći na ovo:
da su branitelji tako razmišljali 91 ja ne bih bio živ, ili da su partizani ili ovi ili oni...

Da, točno, vjerojatno ne bih bio živ. Bio bih mrtav. Jebeš takvu državu koja ima pravo na raspolaganje sa tvojim tijelom. Radije me ubijte. Give me freedom or give me death!
Prangija77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 11:31   #36
U slučaju obvezatnog služenja, žene mogu, ako žele, muškarci moraju. Dakako, da ovo tjeranje maka na konac, nema nikakve veze s 'ravnopravnošću', nego ipak, oh nekima, tako mrskom bilogijom, je tada bi trebali uvesti primjerice, i obvezatni porodiljni za muškarce, naime, to je ta logika. Niti to ima po EU, iz koje se kao iz svetog pisma, inače sve vadi i određuje.

S druge strane, osobno, obveza služenja za žene, zapravo bi bila izvrsna stvar, ovo su teška vremena, hunger games soon in your town, možda će takva znanja biti i vitalna, tu bi trebal i obuka preživljavanja, stoga, može obveza i za žene.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 11:58   #37
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
U slučaju obvezatnog služenja, žene mogu, ako žele, muškarci moraju. Dakako, da ovo tjeranje maka na konac, nema nikakve veze s 'ravnopravnošću', nego ipak, oh nekima, tako mrskom bilogijom, je tada bi trebali uvesti primjerice, i obvezatni porodiljni za muškarce, naime, to je ta logika. Niti to ima po EU, iz koje se kao iz svetog pisma, inače sve vadi i određuje.
Tjeranja maka na konac je beskrajno drvljenje po neuvatljivom pay-gapu, kombinacija zatvor/ludnica te pucanje i ležanje u blatu to nije.

A obavezni porodiljni za muškarce može, ali samo za djecu koju muškarac potvrdi da je želio da se rode.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 12:12   #38
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Tjeranja maka na konac je beskrajno drvljenje po neuvatljivom pay-gapu, kombinacija zatvor/ludnica te pucanje i ležanje u blatu to nije.
Nemoj mi reći da si i ti kontra biologije, ono progresivan.

Ni kako rekoh, neka bude i obvezatan za žene, trebat' će, bojim se. Osim toga, naučile bi neke vještine recimo snalaženje u prostoru, katafakingstrofa kako tu većina žena stoji, i overol, malo izdržljivosti, fizičko gradi i mentalno.

...hell...malo Sparte:

Quote:
Female Spartan babies are remarked to have been significantly more nourished than other female Greek children and in some cases than Spartan male babies. Many believe this preference was shown to female babies because it was especially important to have physically fit women to bear children. In their youth, female Spartans ran around nude alongside the boys and competed in gymnastics, wrestling, foot and horse races, and other required physical trials, all in the public’s view.

Girls also frequently competed in gymnopaedia, the Spartan festival of naked youths. Women were also known to compete in the Olympics and other important athletic events, usually wrestling./wiki
Quote:

A obavezni porodiljni za muškarce može, ali samo za djecu koju muškarac potvrdi da je želio da se rode.
...bit' ćemo mi presretni, ako itko više bude želio rađati, tako na žalost, stoje stvari danas.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 12:25   #39
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
U slučaju obvezatnog služenja, žene mogu, ako žele, muškarci moraju. Dakako, da ovo tjeranje maka na konac, nema nikakve veze s 'ravnopravnošću', nego ipak, oh nekima, tako mrskom bilogijom, je tada bi trebali uvesti primjerice, i obvezatni porodiljni za muškarce, naime, to je ta logika. Niti to ima po EU, iz koje se kao iz svetog pisma, inače sve vadi i određuje.
jel ti zbilja misliš da je porodiljni kazna, pa da tu treba uvodit obavezu??

sve više muškaraca ga samo uzme nakon 6. mjeseci.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 12:30   #40
Quote:
Prangija77 kaže: Pogledaj post
Onda hvala lijepa na takvome državljanstvu.

Slijedom takvog razmišljanja, hoćemo li ukinuti državljanstvo i pravo glasa za žene?


EDIT:

Znam što će većina zagovornika vojnog roka sada reći na ovo:
da su branitelji tako razmišljali 91 ja ne bih bio živ, ili da su partizani ili ovi ili oni...

Da, točno, vjerojatno ne bih bio živ. Bio bih mrtav. Jebeš takvu državu koja ima pravo na raspolaganje sa tvojim tijelom. Radije me ubijte. Give me freedom or give me death!
give you??
didnt you already got more then you deserve??
zdravstvo, skolstvo, socijala...
a da, to su prava, to pripada
obaveze - fuj to
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:37.