Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Mitropolit pjevao četničku pjesmu. Što dalje?
Podignuti tužbu protiv mitropolita 22 44.00%
Podignuti tužbu protiv Vlade, Mesića i Josipovića 8 16.00%
Treba čekati presicu HDZa, pa onda ćemo viditi dalje 7 14.00%
Treba čekati reakciju naše predsjednice 2 4.00%
Ništa 11 22.00%
Glasovatelji: 50. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2015., 11:53   #1
Mitropolit Porfirije pjeva četničke pjesme

Mitropolit zagrabčko -ljubljanski i cele Italije, Porfirije, glasno najvaljivan kao čovjek, mira, tolernacija, suživota i ekumenizma u svim hrvatskim medijima. ode i laude koje su se pisale prilikom njegova ustoličenja naprosto su dale naslutiti da napokon vidimo jednog vladiku SPC-a koji nije militarist i koji više liči na vojnika il političara nego na svešteno lice, pošto je SPC više poluvojna nego vjerska organizacija.

Kad ono mitropolit Porfirije snimljen kako pjeva o mitraljescima a pored njega isto sveštena lica koja glasno pjevaju o Đujiću, kokardi i Dinari s koje će sinuti "sloboda". Tu je doduše Porfirije malo snizio ton i slabije mrmlja nego o "mitraljescima"

https://www.youtube.com/watch?v=-oNNH9gqCzo


Pa gdje su sad silne emisije, članci, silne teme po forumima, ništa , šutnja, tišina, zakone Omerte, o čemu se radi.
Bice is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 12:04   #2
Prosto ne mogu da verujem, pravoslavni popa pa četničare. I šta to uopće znači, pa u srbiji su u vlasti četnici, tko to smatra problemom.

I drugo, neka peva, samo neka svi pevaju onda.

Meni je već dosta ovih priča, Srba i Srbije i njihovih iteracija, uvijek o istom, u centru pozornosti, jel smo mi izašli iz one tamnice ili nismo. Pa fakat.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 12:16   #3
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Prosto ne mogu da verujem, pravoslavni popa pa četničare. I šta to uopće znači, pa u srbiji su u vlasti četnici, tko to smatra problemom.

I drugo, neka peva, samo neka svi pevaju onda.

Meni je već dosta ovih priča, Srba i Srbije i njihovih iteracija, uvijek o istom, u centru pozornosti, jel smo mi izašli iz one tamnice ili nismo. Pa fakat.
To ti je mitroplit zagrebačko-ljubljanski

Da ponovim-zagrebačko-ljubljanski i ni manje ni više nego cele Italije.

Sad ako je tebi Zagreb Srbija..u redu.

Stoluje u Zagrebu ako te ta sitnica zanima, čovek mira, tolerancije, suživota i ekumenizma. tako su ga dnaima predstavljali hrvatski mediji prije ustoličenja.

A sad muk, tišina, muva se ne čuje.
Bice is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 12:24   #4
Quote:
Bice kaže: Pogledaj post
To ti je mitroplit zagrebačko-ljubljanski

Da ponovim-zagrebačko-ljubljanski i ni manje ni više nego cele Italije.

Sad ako je tebi Zagreb Srbija..u redu.

Stoluje u Zagrebu ako te ta sitnica zanima, čovek mira, tolerancije, suživota i ekumenizma. tako su ga dnaima predstavljali hrvatski mediji prije ustoličenja.

A sad muk, tišina, muva se ne čuje.
Nope, nije mi promaklo gdje je mitropolit Porfirije.
Samo ti kažem, da mi ih je već pun kufer a osobito toga da se moramo dodatno i pretvarati o 'miru, suživotu i toleranciji'. I zato kažem, nek peva, bolje nego da glumata.

Ili da se sad čudim, da mediji tome šute ili ova vlast. Pa jebote, valjda nam je sve jasno. Valjda će i nama postati toga dosta, šta misliš.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 12:30   #5
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Nope, nije mi promaklo gdje je mitropolit Porfirije.
Samo ti kažem, da mi ih je već pun kufer a osobito toga da se moramo dodatno i pretvarati o 'miru, suživotu i toleranciji'. I zato kažem, nek peva, bolje nego da glumata.

Ili da se sad čudim, da mediji tome šute ili ova vlast. Pa jebote, valjda nam je sve jasno. Valjda će i nama postati toga dosta, šta misliš.
kako misliš, bolje da peva nego da glumata.

Pa on ovdje glumata. Peva u Čikagu.

nisu ni četnici 90-tih glumatali pa smo vidjeli do čega je dovelo.


Šta ti je urođeni mazohizam kod Hrvata. Nek peva pa šta ima veze.
Bice is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 12:33   #6
li nije moja intencija da se prepirem s tobom jel bolje da peva ili da glumi nego pitam zašto je medijski muk u Hrvatskoj.

kad se sjetimo što su raidli Thompsonu a što bi bilo da neki biskup zapjeva Juru i Bobana..pa mediji mjesecima ne bi ni o čem drugom pisali.

Zašto je sad muk u svim medijima a na portalima to nitko ne spominje. O tome ja pričam.
Bice is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 12:34   #7
Tretirati kao Joe Šimunića.

6 utakmica neigranja.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 12:38   #8
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Tretirati kao Joe Šimunića.

6 utakmica neigranja.
smiješno vam je jel'da.

da je neki biskup zapjevao Juru i Bobana mjesecima bi hopsali ko navijeni medvjedići na Duracel baterijama i dosađivali mjesecima, godinama..
Bice is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 12:39   #9
Quote:
Bice kaže: Pogledaj post
li nije moja intencija da se prepirem s tobom jel bolje da peva ili da glumi nego pitam zašto je meidjski muk u Hrvatskoj.

kad se sjetimo što su raidli Thompsonu a što bi bilo da neki biskup zapjeva Juru i Bobana..pa mediji mjesecima ne bi ni o čem drugom pisali.

Zašto je sad muk u svim medijima a na portalima to nitko ne spominje. O tome ja pričam.
O tome ti i ja pričam:

Quote:
Ili da se sad čudim, da mediji tome šute ili ova vlast. Pa jebote, valjda nam je sve jasno. Valjda će i nama postati toga dosta, šta misliš.
Meni je ministrica bivša sekretarica četnika, meni je druga ministrica četnička unuka, meni se tu postavlja pitanje jel potpredsjednik Vlade bio na četničkim barikadama, oni koji su palili Hrvatsku sad su 'izbjeglice', udbaši nedirnuti...samo nastavi niz. I sad bi se ja trebala čuditi, to ti govorim.


Quote:
Bice kaže: Pogledaj post
smiješno vam je jel'da.

da je neki biskup zapjevao Juru i Bobana mjesecima bi hopsali ko navijeni medvjedići na Duracel baterijama i dosađivali mjesecima, godinama..
Nije ništa smiješno, nego nije neočekivano, da je koji naš biskup to zapjevao, uf. Pa mi smo morali vlasti grb iznakaziti da bi ga stavili na zastavu. Zbilja, kad će taj krov s MArkove crkve više presložiti.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 18.04.2015., 12:45   #10
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
O tome ti i ja pričam:

Meni je ministrica bivša sekretarica četnika, meni je druga ministrica četnička unuka, meni se tu postavlja pitanje jel potpredsjednik Vlade bio na četničkim barikadama, oni koji su palili Hrvatsku sad su 'izbjeglice', udbaši nedirnuti...samo nastavi niz. I sad bi se ja trebala čuditi, to ti govorim.
Premijer u zatvoru, gradonačelnik metropole u zatvoru....

Quote:
Nije ništa smiješno, nego nije neočekivano, da je koji naš biskup to zapjevao, uf. Pa mi smo morali vlasti grb iznakaziti da bi ga stavili na zastavu. Zbilja, kad će taj krov s MArkove crkve više presložiti.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 12:46   #11
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
O tome ti i ja pričam:



Meni je ministrica bivša sekretarica četnika, meni je druga ministrica četnička unuka, meni se tu postavlja pitanje jel potpredsjednik Vlade bio na četničkim barikadama, oni koji su palili Hrvatsku sad su 'izbjeglice', udbaši nedirnuti...samo nastavi niz. I sad bi se ja trebala čuditi, to ti govorim.
Nije stvar u čuđenju. Ne čudim se ni ja. Nego je stvar u tvom stavu, pa nek pevaju, bolje neg da glumataju.

To dovodi do zla.

Tako je počelo 90-tih. Prvo "pesma" a onda granate, topovi, puške, noževi, paljenja, klanja, silovanja.

A svemu tome je predhodila hrvatska šutnja koja je danas zastrašujuća, deset puta tiša nego ona opjevana prije sloma Jugoslavije. Satjerani smo u mišju rupu.

Pametni uče na tuđim greškama, glupi na svojima. U koju skupinu spadaju Hrvati.
Bice is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 12:46   #12
Quote:
Bice kaže: Pogledaj post
smiješno vam je jel'da.

da je neki biskup zapjevao Juru i Bobana mjesecima bi hopsali ko navijeni medvjedići na Duracel baterijama i dosađivali mjesecima, godinama..
Dobro onda možda i opomena pred isključenje.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 12:47   #13
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Premijer u zatvoru, gradonačelnik metropole u zatvoru....
Eto, ex premijer je bar u zatvoru, referentić ono i dsz, baš i ne. I tako.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 12:49   #14
Quote:
Bice kaže: Pogledaj post
Nije stvar u čuđenju. Ne čudim se ni ja. Nego je stvar u tvom stavu, pa nek pevaju, bolje neg da glumataju.

To dovodi do zla.

Tako je počelo 90-tih. Prvo "pesma" a onda granate, topovi, puške, noževi, paljenja, klanja, silovanja.

A svemu tome je predhodila hrvatska šutnja koja je danas zastrašujuća, deset puta tiša nego ona opjevana prije sloma Jugoslavije. Satjerani smo u mišju rupu.

Pametni uče na tuđim greškama, glupi na svojima. U koju skupinu spadaju Hrvati.
Zastrašujuća i nepojmljiva, u vlasitoj državi. Nemam blage, gdje mi više spadamo. Nadam se da nam dolazi do glave.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 12:50   #15
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Eto, ex premijer je bar u zatvoru, referentić ono i dsz, baš i ne. I tako.
Probaj ga ignoirirat jer mu je cilj oftopicom i trolanjem uništit temu.

Vratimo se na temu.
Bice is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 12:56   #16
Budući da više ne živimo pod Titom, neka svatko pjeva što mu se pjeva, meni ne smeta što će tko zapjevati, ALI problem je kad neki naši državljani tužakaju RH da skreće prema fašizmu, pa se osuđuju domoljubi tipa Đoa Šimunića, tu ja vidim problem.

Da je kojim slučajem neki biskup pozdravio nekog starohrvatskim pozdravom, ja mislim da bi iz brisela i sličnih sotonjarskih središta došlo oštrog upozorenje Hrvatskoj.

Daklem da budem jasan i glasan, ako smo se mi Hrvati pobrinuli, da budemo tuđe pudlica, koje se srame vlastitog jezika, vlastitih simbola, tradicionalnih poklića... pa tko nam je kriv? Ja svog susjeda neću prisluškivati što pjeva kad se nađe sa svojima, prošla su ta vremena kad se zbog pjesme svršavalo na robiji!


Nego onako usput, što Meske kaže, on redovito pljuva po RKC, da li je on komentirao ovaj slučaj?
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 12:56   #17
Quote:
Bice kaže: Pogledaj post
Probaj ga ignoirirat jer mu je cilj oftopicom i trolanjem uništit temu.

Vratimo se na temu.
Ako SPC nije uopće registrirana u Hrvatskoj, nego samo kao episkopalna ekspozitura iz Srbije, to prilično govori o nekim stvarima, a mi se pravimo kao da je to normalno.

Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Budući da više ne živimo pod Titom, neka svatko pjeva što mu se pjeva, meni ne smeta što će tko zapjevati, ALI problem je kad neki naši državljani tužakaju RH da skreće prema fašizmu, pa se osuđuju domoljubi tipa Đoa Šimunića, tu ja vidim problem.

Da je kojim slučajem neki biskup pozdravio nekog starohrvatskim pozdravom, ja mislim da bi iz brisela i sličnih sotonjarskih središta došlo oštrog upozorenje Hrvatskoj.

Daklem da budem jasan i glasan, ako smo se mi Hrvati pobrinuli, da budemo tuđe pudlica, koje se srame vlastitog jezika, vlastitih simbola, tradicionalnih poklića... pa tko nam je kriv? Ja svog susjeda neću prisluškivati što pjeva kad se nađe sa svojima, prošla su ta vremena kad se zbog pjesme svršavalo na robiji!


Nego onako usput, što Meske kaže, on redovito pljuva po RKC, da li je on komentirao ovaj slučaj?
Slažem se, jer to sam i ja rekla.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 13:05   #18
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post

...
Slažem se, jer to sam i ja rekla.
Sjećam se kad je Pupovac stavio onu žutu traku u Saboru, sad bi je mogao i skinut
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 13:06   #19
Nego, što je s našim dragim antifašistima? Priznaju li i oni četnike kao antifašiste ili imaju primjedbu?
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 13:07   #20
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Nego, što je s našim dragim antifašistima? Priznaju li i oni četnike kao antifašiste ili imaju primjedbu?
Vidiš i to bi se u postupku zakona o lustraiji trebalo malo utvrđivati, koliko je četnika naglo, pred kraj rata postalo 'antifašist'.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:00.