Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Mitropolit pjevao četničku pjesmu. Što dalje?
Podignuti tužbu protiv mitropolita 22 44.00%
Podignuti tužbu protiv Vlade, Mesića i Josipovića 8 16.00%
Treba čekati presicu HDZa, pa onda ćemo viditi dalje 7 14.00%
Treba čekati reakciju naše predsjednice 2 4.00%
Ništa 11 22.00%
Glasovatelji: 50. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2015., 20:42   #81
Koliko je meni poznato, Vlasi imaju više veze sa Rumunjima, nego sa Srbima. A i jezik im je sličan rumunjskom.
http://hr.wikipedia.org/wiki/Vlasi
__________________
Prvo te ignoriraju. Nakon toga te ismijavaju. Potom se protiv tebe bore. Na kraju pobjeđuješ.
Mahatma Gandhi
Jack Hammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 21:01   #82
Quote:
Jack Hammer kaže: Pogledaj post
Kad se već šamaramo sa pjesmama, dali vam je poznata ova melodija?
https://www.youtube.com/watch?v=lycpNXxk98w

Meni ovo zvuči kao "Spustila se gusta magla"
malo je reći da "zvuči kao...."
__________________
bananko
Lorenzow is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 21:04   #83
Quote:
Jack Hammer kaže: Pogledaj post
Koliko je meni poznato, Vlasi imaju više veze sa Rumunjima, nego sa Srbima. A i jezik im je sličan rumunjskom.
http://hr.wikipedia.org/wiki/Vlasi
A di su tu "Vlaji", u dalmatinskom značenju te riječi ?
__________________
bananko
Lorenzow is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 22:28   #84
Profirije umjesto da kaže nešto u stilu popilo se jako puno u Chicagu pa mozak nije baš bio sav svoj, on se vadi na nekakav obračom srpske desnice s njim "levičarom" koji je branio zapaljenu HR zastavu.
Kakav lik.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 23:15   #85
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Pravoslavni Vlasi,kojih je najviše u BIH.ni ti se izjašnjavaju kao Srbi.Isto kao št ose Karamarko izjašnjava Hrvatom,a znamo da je rimokatolički Vlah..

Vlasi su doseljeno romansko stanovništvo koje su u 16.stoljeću naselili Osmanlije da čuvaju granice osvajanja.A ovi kakvi prevaranti jesu otišli onima koji je bolje platio.Prestankom turske okuapcij ostao je poremećen prostor.


Između ostalog žalosni ostatak su ti Vlasi,koji suse brzo asimilirali i prihvatili obilježja naroda koji je bio prije većinski..Znamo da je autohtono hrvatsko stanovništvo protjerano iz rubnih dijelova da bi Vlasi došli na njihova mjesta..
Dakle,Vlah ti je i Marko Perković...Jbg.To je tako..

Dakle,možemo reći da je ovo bio svojevrsni bratoubilački rat-rimokatolički Vlasi protiv pravoslavnih Vlaha..
nemoj dalje....

precjenjuješ postojanost tog tobožnjeg vlaškog identiteta, s velikim V...kao da čitam objašnjenja iz novije velikorumunjske literature... nacija Vlaha sve i svuda

Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Profirije umjesto da kaže nešto u stilu popilo se jako puno u Chicagu pa mozak nije baš bio sav svoj, on se vadi na nekakav obračom srpske desnice s njim "levičarom" koji je branio zapaljenu HR zastavu.
Kakav lik.
ma, budimo realni, malo mu i jest glas pod kočnicom na snimci, kad se usporedi sa domaćinima oko njega.
žalac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 23:37   #86
"--Podignuti tužbu protiv Vlade, Mesića i Josipovića "---a i protiv njihovih pasa i mačaka ako ih imaju...
__________________
bananko
Lorenzow is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 23:49   #87
Nažalost ovi prostori nikako ne mogu naučiti da pjesmice, pozdravi i slične stvari koje podsjećaju na drugi svjetski rat nisu domoljubne budnice, već zlo koje treba u 21. st. iskorijeniti. Od toga nisu cjepljeni ni crkveni krugovi, zapravo oni podstiču takve stvari. Svaki pravi vjernik bi se trebao gnušati da netko tko često spominje božje ime, u slobodno vrijeme pjeva i četničke pjesme.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 00:11   #88
četništvo i svetosavlje idu jedno s drugim.

četnici su tek vojno krilo tog političkog miljea.
žalac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 01:43   #89
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Iskoristio sam priliku pitati naše antifašiste, budući da mi nije baš ni najjasnije čemu antifašizam danas, kakav je njiov odnos prema četničkom pokretu, kada u matičnoj državi, četnički pokret ima status antifašista, daklem ja pitam, možda sam krivo informiran.
To u susjednoj državi je čisti povijesni revizionizam kojim su pokušali opravdati svoju ekspazionističku politiku.

Četnici nisu antifašisti, nisu nikad bili i neće nikad biti.

Quote:
hardwood kaže: Pogledaj post
prespavala si misli g. jovića i jergovića?
Teško mi je komentirati Jovićevu rečenicu izvučenu iz konteksta, ali koliko vidim, odnosi se na Jugoslaviju, ne i na sami antifašizam. Uostalom, lijepo ti piše dva pokreta otpora - da su bili isti, ne bi bilo potrebe za dva.

Druga rečenica koja se odnosi na Dražu bi mogla stajati za bilo kojeg drugog lika. Evo, ja mogu zamisliti da piše da je, ne znam, Idi Amin Dada "trodimenzionalna ličnost, koja je imala i svoju tragiku i motive i biografiju, sve ono što klonka i hardwood nisu imali." Problem te rečenice nije u argumentu jer njega i nema već u tome što je glupa ko stup.


Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Nažalost ovi prostori nikako ne mogu naučiti da pjesmice, pozdravi i slične stvari koje podsjećaju na drugi svjetski rat nisu domoljubne budnice, već zlo koje treba u 21. st. iskorijeniti. Od toga nisu cjepljeni ni crkveni krugovi, zapravo oni podstiču takve stvari. Svaki pravi vjernik bi se trebao gnušati da netko tko često spominje božje ime, u slobodno vrijeme pjeva i četničke pjesme.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 03:49   #90
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Četnici nisu antifašisti, nisu nikad bili i neće nikad biti.
svijet ih priznavao kroz čitav rat (bez obzira što im je uskraćena podrška), a i dalje ih percipira kao takve - kao sastavnicu antihitlerovske koalicije.

Tehnički gledano, imaju i par mjeseci staža u antinacističkom oružanom ustanku 1941., prije no što su okrenuli ploču nakon brutalnih njemačkih represalija po Srbiji.

hebiga, zato sad mogu rehabilitirati Dražu, i pjevati pjesme iz 2.svj.rata po Americi i svugdje, bez da se uz to vezuju konotacije neofašizma, nacizma i sl.

I zato Porfirija zaboli ona stvar za povijesno-moralne osude Hrvata... uvijek može to svoje četništvo predstaviti kao legitimni iskaz osobnog poštovanja prema pokretu čiji kapitalni cilj je restauracija legalnog kraljevskog režima u okvirima međunarodnopriznate države, srušenog nelegalnim činom agresije nacifašističkog bloka.
I sve to a da nema ni f od fašizma.

kao što i rade....uostalom.
žalac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 07:44   #91
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post

Četnici nisu antifašisti, nisu nikad bili i neće nikad biti.
mene su u školi učili da su se četnici borili protiv civilnog stanovništva i partizana te da su zato fašisti. tebi to zvuči OK?



Quote:
Teško mi je komentirati Jovićevu rečenicu izvučenu iz konteksta, ali koliko vidim, odnosi se na Jugoslaviju, ne i na sami antifašizam. Uostalom, lijepo ti piše dva pokreta otpora - da su bili isti, ne bi bilo potrebe za dva.
rečenica je citirana u potpunosti. ako je bilo tko bio nasilan prema kontekstu, onda to nisam ja nego jović. njegov zaključak je jasan - četnici i partizani su dva pokreta otpora, mihailović i tito dvije vođe. ako tebi ovo nije izjednačavanje, onda ja ne razumijem što bi ta riječ trebala značiti. jović ne spominje antifašizam, ne spominjem ni ga ja.

Quote:
Druga rečenica koja se odnosi na Dražu bi mogla stajati za bilo kojeg drugog lika. Evo, ja mogu zamisliti da piše da je, ne znam, Idi Amin Dada "trodimenzionalna ličnost, koja je imala i svoju tragiku i motive i biografiju, sve ono što klonka i hardwood nisu imali." Problem te rečenice nije u argumentu jer njega i nema već u tome što je glupa ko stup.

draža je poznat isključivo kao četnički vojvoda, on je simbol četništva u ww2. tuđman je bio (polu)anonimni partizanski major. reći da razumiješ motive čovjeka koji je simbol četništva, a ne razumiješ motive partizanskog majora, je krajnje uvredljivo prema partizanima ako vjeruješ sudu koji je mihailovića osudio kao ratnog zločinca. analogija bi bila da jergović napiše da razumije luburićeve motive, jer luburić ima i motive i biografiju, sve ono što nema milka planinc.

slažem se da je jergovićeva rečenica blagorečeno glupa ko stup. problem leži u tome da samoproglašeni suvremeni organizirani antifašisti nisu nikada reagirali na nju. a morali bi po službenoj dužnosti ako imaju bilo kakve veze s antifašizmom.
hardwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 08:24   #92
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
...
Uostalom, lijepo ti piše dva pokreta otpora - da su bili isti, ne bi bilo potrebe za dva.
...
Opa ... Dakle i za tebe su četnici bili "pokret otpora" a ne kolaboracionisti fašista.
Jeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 09:03   #93
Quote:
Bice kaže: Pogledaj post
li nije moja intencija da se prepirem s tobom jel bolje da peva ili da glumi nego pitam zašto je medijski muk u Hrvatskoj.

kad se sjetimo što su raidli Thompsonu a što bi bilo da neki biskup zapjeva Juru i Bobana..pa mediji mjesecima ne bi ni o čem drugom pisali.

Zašto je sad muk u svim medijima a na portalima to nitko ne spominje. O tome ja pričam.
Ne čuju dobro.
__________________
Domovinski rat temelj je hrvatske države.
dinamofan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 09:58   #94
Quote:
Jeka kaže: Pogledaj post
Opa ... Dakle i za tebe su četnici bili "pokret otpora" a ne kolaboracionisti fašista.
to za nas nije toliko bitno. bitnije je da su isti htjeli očistiti Hrvate i Muslimane sve do linije KKV. njih treba gledati jedino kroz projekt "homogene Srbije"
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 10:02   #95
Quote:
dinamofan kaže: Pogledaj post
Ne čuju dobro.
Igzektli.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 10:23   #96
Podignuti tužbu protiv Vlade, Mesića i Josipovića i još 5 ljudi glasa za to
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 10:33   #97
Quote:
žalac_1 kaže: Pogledaj post
svijet ih priznavao kroz čitav rat (bez obzira što im je uskraćena podrška), a i dalje ih percipira kao takve - kao sastavnicu antihitlerovske koalicije.
Da ne citiram cijeli post, slažem se sa svime napisanim, ali pitanje nije bilo kako ih je percipirao svijet, nego kako se prema njima odnose (hrvatski) antifašisti.

Quote:
I sve to a da nema ni f od fašizma.
O, ima, ima. Ne možeš surađivati s Nijemcima, Talijanima i kvislinškom vladom i oprati se od fašizma. Drugi je par opanaka što se oni to uredno trude mesti pod tepih jer bolje zvuči kad si pokušaju dati antifašistički legitimitet.

Quote:
hardwood kaže: Pogledaj post
mene su u školi učili da su se četnici borili protiv civilnog stanovništva i partizana te da su zato fašisti. tebi to zvuči OK?
Ne razumijem, želiš reći da nisu radili pokolje civilnog stanovništva po etničkom ključu i da nisu surađivali s Nijemcima?

Quote:
ako tebi ovo nije izjednačavanje, onda ja ne razumijem što bi ta riječ trebala značiti.
Meni to nije izjednačavanje. Povijesna činjenica je da su organizirali otpor, isto kao što je povijesna činjenica i da su kasnije okrenuli ploču i surađivali s Nijemcima. Zašto bi mi bilo izjednačavanje, kad ta DVA pokreta imaju u korijenu različitu ideologiju?

Quote:
analogija bi bila da jergović napiše da razumije luburićeve motive, jer luburić ima i motive i biografiju, sve ono što nema milka planinc.
Okej, i rečenica bi opet bila glupa. Ne vidim svrhe da se na nju reagira, ni službeno ni neslužbeno.

Quote:
Jeka kaže: Pogledaj post
Opa ... Dakle i za tebe su četnici bili "pokret otpora" a ne kolaboracionisti fašista.
Netočno. Molim te da mi ne izvlačiš rečenice iz konteksta.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 10:34   #98
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Podignuti tužbu protiv Vlade, Mesića i Josipovića i još 5 ljudi glasa za to
Pa to su valjda glasovali upravo oni na tragu razmišljanja, onog tko je i postavio ovakvu anketu - dakle, kao sprdačina. Jer su naime svi odgovori, osim dva, sprdačina, jer, eto netko smatra da je tema spračina.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 10:34   #99
Quote:
žalac_1 kaže: Pogledaj post
četništvo i svetosavlje idu jedno s drugim.

četnici su tek vojno krilo tog političkog miljea.
istina
sivi svijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 10:45   #100
Quote:
Sforza Aspang kaže:
Politički je zapalio Milošević.Da nije bilo pomoći JNA koja je izdala stvar,on bi bio običan pasji sin u Srbiji.
Ali nacionalizam se rasplamsao i sve je krenulo u p.m.

Koji problem..?
Pa jedino palež,pljačka i ubojstva.Osim toga sve je bilo odlično.Riješili se Srba,oslobodili Hrvatsku.Odlično.

Pravoslavni Vlasi,kojih je najviše u BIH.ni ti se izjašnjavaju kao Srbi.Isto kao št ose Karamarko izjašnjava Hrvatom,a znamo da je rimokatolički Vlah..

Vlasi su doseljeno romansko stanovništvo koje su u 16.stoljeću naselili Osmanlije da čuvaju granice osvajanja.A ovi kakvi prevaranti jesu otišli onima koji je bolje platio.Prestankom turske okuapcij ostao je poremećen prostor.


Između ostalog žalosni ostatak su ti Vlasi,koji suse brzo asimilirali i prihvatili obilježja naroda koji je bio prije većinski..Znamo da je autohtono hrvatsko stanovništvo protjerano iz rubnih dijelova da bi Vlasi došli na njihova mjesta..
Dakle,Vlah ti je i Marko Perković...Jbg.To je tako..

Dakle,možemo reći da je ovo bio svojevrsni bratoubilački rat-rimokatolički Vlasi protiv pravoslavnih Vlaha..
Prvo, ovo ti je definicija obrambenog domovinsko0g rata, ovo prvo boldano i zadnje boldano. I to nije sankcionirano. Ovo je bio rat 'pravoslavnih i rimokatoličkih Vlaha'? Omg.

Pa ovo o Vlasima. Dakle MP je 'Vlah', Dalmatinska zagora su dakle 'Vlasi' a to se zna da su 'prevaranti', i eto.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:30.