Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2015., 23:27   #21
Vjerujem da SPOKOJ može nadmašiti rekord socijalističkih stranaka na izborima, koji trenutno drži Radnička fronta s 1293 glasa, i osvojiti 0,2% glasova. Drugim riječima, da osvoji više glasova nego što ima lajkova na američkoj neoliberalnoj kapitalističkoj stranici Facebook.
Zajedničar is offline  
Old 20.11.2015., 00:51   #22
Ustav RH zabranjuje da Hrvatska bude u Jugoslaviji.

USTAV RH, dio članka 142.
Zabranjuje se pokretanje postupka udruživanja Republike Hrvatske u saveze s drugim državama u kojem bi udruživanje dovelo, ili moglo dovesti do obnavljanja jugoslavenskoga državnog zajedništva, odnosno neke balkanske državne sveze u bilo kojem obliku.
Tut-tut is offline  
Old 20.11.2015., 01:00   #23
Taj članak je u suprotnosti s rezultatom Prvog Referenduma.
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Old 20.11.2015., 02:15   #24
Prijedlozi za program:

-zaštita domaće proizvodnje (npr. borovo cipela,yuga,fiće)
-porez na uvoznu robu (proizvodi volkswagena,nikea,adidasa,umbroa,s. olivera,lga,applea...)
-ukidanje valutne klauzule s ciljem gomilanja milijardi,glavni moto je "država milijunaša i milijardera",dopuštena inflacija koliko treba po principu "šaraj malo brate" prema vjerovnicima ali i štedišama
-amaterska vojska koja će se suprotstaviti profesionalnom NATOu i dići revoluciju
-pokret nesvrstanih,povezivanje sa naprednim zemljama iz trećeg svijeta

USTAJ ROBLJE DIŽI SE ! NO PASARAN !

Jel dobro za početak? Što kažete?
Detektor is offline  
Old 20.11.2015., 05:29   #25
dobar za pocetak.
ja bih jos dodao:
-svakom gradjaninu tj drugu, zajebi gradjane, prema njegovim potrebama, svakom prema njegovim zaslugama. za drugarice malo manje od potreba jer one ionako uvijek pretjeruju.

ali mene najvise zanima, ko ce biti sekretar CK-a?
ja bi htijo nekog pijonira od 90 godina, kumrovacka partijska skola, 7. proleterksa, SUBNOR, zivila nam ljubicica bela i tako to.
ja mislim da je Nini Fumic dobar izbor. ako on nije na liniji spokojnih, onda ko je:

- Nažalost, vidjeli ste, kada je došao na vlast HDZ 1990. godine, iz inozemstva su došli mnogi ustaše i njihovi potomci, pa su se uključili i klerofašisti i nasrnuli na NOB i maršala Tita, koji im je trn u oku. Smatraju da bi degradacijom maršala Tita i nas sve degradirali. Ako je Tito za njih zločinac, za nas je junak i heroj - rekao je Fumić kojemu je zapljeskalo 500 antifašista.

eto pa sve sta (s)pokojnici imaju u programu je ninic spomenija.
Ninica za precidnika!!
obi wan kenobi is offline  
Old 20.11.2015., 07:12   #26
Quote:
Tut-tut kaže: Pogledaj post
Ustav RH zabranjuje da Hrvatska bude u Jugoslaviji.

USTAV RH, dio članka 142.
Zabranjuje se pokretanje postupka udruživanja Republike Hrvatske u saveze s drugim državama u kojem bi udruživanje dovelo, ili moglo dovesti do obnavljanja jugoslavenskoga državnog zajedništva, odnosno neke balkanske državne sveze u bilo kojem obliku.
Kao da je problem promijenit ustav.

Quote:
obi wan kenobi kaže: Pogledaj post
ali mene najvise zanima, ko ce biti sekretar CK-a?
ja bi htijo nekog pijonira od 90 godina, kumrovacka partijska skola, 7. proleterksa, SUBNOR, zivila nam ljubicica bela i tako to.
ja mislim da je Nini Fumic dobar izbor. ako on nije na liniji spokojnih, onda ko je:

- Nažalost, vidjeli ste, kada je došao na vlast HDZ 1990. godine, iz inozemstva su došli mnogi ustaše i njihovi potomci, pa su se uključili i klerofašisti i nasrnuli na NOB i maršala Tita, koji im je trn u oku. Smatraju da bi degradacijom maršala Tita i nas sve degradirali. Ako je Tito za njih zločinac, za nas je junak i heroj - rekao je Fumić kojemu je zapljeskalo 500 antifašista.

eto pa sve sta (s)pokojnici imaju u programu je ninic spomenija.
Ninica za precidnika!!
I ja mislim da bi generalni sekretar trebao biti neki borac iz NOR-a,netko tko je sve prošao.Samo što je teško naći takve.Svi su ili teško bolesni ili su već članovi SRP-a,Randiče Fronte i sličnog.(Ako netko od tih penzića prati forum,nek se javi na PP )

SFSN!
prac1X2 is offline  
Old 20.11.2015., 14:06   #27
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
Taj članak je u suprotnosti s rezultatom Prvog Referenduma.
pokreni referendum za ukidanje tog članka
juanpablom is offline  
Old 20.11.2015., 15:56   #28
Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
pokreni referendum za ukidanje tog članka
Polako, sve mora ići nekim redom. Prvo moraju osnovati facebook i twitter grupe, onda se nekih leto dana tapšati po plečima kak su to dobro naredili, pa izorganizirati dogovor o sastanku na kojem će se dogovoriti gdje će se sastati kako bi se dogovorili o sastanku na kojem će dogovoriti plan i program - cca još leto i pol.
Tek onda je RL na redu.
__________________
sjela Mare na kamen studenac
hoggar the terrible is offline  
Old 21.11.2015., 10:01   #29
Quote:
hoggar the terrible kaže: Pogledaj post
Polako, sve mora ići nekim redom. Prvo moraju osnovati facebook i twitter grupe, onda se nekih leto dana tapšati po plečima kak su to dobro naredili, pa izorganizirati dogovor o sastanku na kojem će se dogovoriti gdje će se sastati kako bi se dogovorili o sastanku na kojem će dogovoriti plan i program - cca još leto i pol.
Tek onda je RL na redu.
a ja bi da taj referendum bude prije. baš bih se smijao kako će proći
juanpablom is offline  
Old 21.11.2015., 10:15   #30
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
A zakaj se Kubanci ne bi složili da u komunizmu nema siromaštva? Kakve su to gluposti?
Nema siromaštva, samo jednakost, svi imaju jedno veliko ništa, ali to ne znači da su siromašni, već jednaki, što je cilj komunizma.
JohnDoe-25 is offline  
Old 21.11.2015., 10:52   #31
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Nema siromaštva, samo jednakost, svi imaju jedno veliko ništa, ali to ne znači da su siromašni, već jednaki, što je cilj komunizma.
Siromašni su i u mnogim kapitalističkim zemljama, dapače u puno goroj situaciji...što to dokazuje?
__________________
"The government means industry, if you know what I mean." - Jacque Fresco
segregator is offline  
Old 21.11.2015., 18:33   #32
Kaj vi trolate ili ste stvarno za novu Jugu? Ali po zakonu akcije i reakcije trebalo je očekivati da će se kao reakcija na Bujanca&co javiti novi redikuli ovaj put s druge strane političkog spektra.
Imate već SRP.
__________________
Koga, cega janjetine , komu, cemu meni s kim, s cim sa kapulicom mladom meni, meni
'oću bruto plaću na ruke
Tomolav is offline  
Old 22.11.2015., 23:40   #33
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
Da neuka, primitivna ulica odlučuje o ustavu? Ne radi se to tako.
Nego kako? Nije li sukus demokracije jedan čovjek jedan glas bez obzira na stupanj primitivnosti? Oni kojima to ne paše imaju drugu opciju a to je politički lobi. Ako želiš sprovesti neku svoju ideju mimo demokratskog konsenzusa trebaš se malo potruditi. Nema kruha bez motike.
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Old 23.11.2015., 00:58   #34
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
Da neuka, primitivna ulica odlučuje o ustavu? Ne radi se to tako. U pitanju je čisto tehnička, juridička dosljednost i provedba rezultata Prvog Referenduma. Proceduru treba pokrenuti u Saboru i nadležnim institucijama RH, vršiti pritisak na medije, stručnu javnost, EU institucije i biti uporan. Tu nemreš fulat jer se činjenice (drugi dio rečenice ref. pitanja) ne mogu mijenjat, ali uspjeh akcije bi svakako bio velik prilog detuđmanizaciji i povijesnoj istini.
najbolje da tebe delegiramo i ti odlučiš umjesto svih
juanpablom is offline  
Old 23.11.2015., 11:28   #35
Quote:
Bookfreak kaže: Pogledaj post
Zadnjih desetak dana svjedočimo silovanju demokracije neviđenih razmjera, gdje skupina lokalnih šerifa klerofašističkih i katolibanskih stavova pod krinkom tzv. Mosta "nezavisnih lista" ucjenjuje legizimno izabrane stranke i priprema se preuzeti vlast i uvesti klerofašističku katoličku diktaturu.
Stoga sam, primoran velikom opasnošću koja nam prijeti, odlučio pokrenuti novu stranku: SPOKOJ - Socijalistički pokret otpora klerofašizmu i za obnovu Jugoslavije.
Cilj stranke je borba protiv rastućih opasnosti klerofašizma, klerikalizma, neonacizma, nacionalizma i ustaštva u Hrvatskoj, koja se očituje u homofobnim referendumima, toleriranju raširenih zločina iz mržnje prema srpskom narodu, proslavom genocida i etničkog čišćenja nad Srbima te pobjedom autoritarnih klerofašista na izborima.
Uz to, stranka se oštro protivi nehumanom i izrabljivačkom kapitalizmu te namjerava vratiti socijalistički sustav, kako bi se u Hrvatskoj ljudima omogućio život dostojan čovjeka.
Naš treći glavni cilj je vraćanje Hrvatske u njeno prirodno okružje, sa svojim bratskim balkanskim i slavenskim narodima, te, nakon desetljeća kapitalističke i klerofašističke propagande, zemlju vratiti u Jugoslaviju, koja bi kao jedna država pod socijalističkim sistemom ponovno funkcionirala kao snažna, tolerantna i bogata zemlja, naspram klerofašističkim lažima i obmanama zavađenim i rascjepkanim državama koje imamo sad.

Smatram da je moja ideja dobra i da bi mogla pronaći pristaše, te stoga zato otvaram temu na ovom forumu, s ciljem pronalaska novih članova koji bi se pridružili stranci i njenoj borbi.
Ovako opisana stranka djeluje u startu neuspješno- evo zašto...
Stranka ili pokret ne smije prvenstveno biti protiv nečega negativnog, nego za nešto pozitivno. A da ne spominjem da su negativne pojave koje navodiš nisu baš toliko gorući problem...

Drugo, Spokoj je stvarno glupo ime koje podsjeća na groblje.
Kada asocijaciju na groblje povežeš sa obnovom Jugoslavije, kod puno ljudi će prva asocijacija biti masovne egzekucije u poraću i kojekakve jame pune kostiju.
Tako da- gubiš birače prije nego si krenuo sa političkim radom.
Tomislav B is offline  
Old 24.11.2015., 15:39   #36
Quote:
Bookfreak kaže: Pogledaj post
Zadnjih desetak dana svjedočimo silovanju demokracije neviđenih razmjera, gdje skupina lokalnih šerifa klerofašističkih i katolibanskih stavova pod krinkom tzv. Mosta "nezavisnih lista" ucjenjuje legizimno izabrane stranke i priprema se preuzeti vlast i uvesti klerofašističku katoličku diktaturu.
Stoga sam, primoran velikom opasnošću koja nam prijeti, odlučio pokrenuti novu stranku: SPOKOJ - Socijalistički pokret otpora klerofašizmu i za obnovu Jugoslavije.
Cilj stranke je borba protiv rastućih opasnosti klerofašizma, klerikalizma, neonacizma, nacionalizma i ustaštva u Hrvatskoj, koja se očituje u homofobnim referendumima, toleriranju raširenih zločina iz mržnje prema srpskom narodu, proslavom genocida i etničkog čišćenja nad Srbima te pobjedom autoritarnih klerofašista na izborima.
Uz to, stranka se oštro protivi nehumanom i izrabljivačkom kapitalizmu te namjerava vratiti socijalistički sustav, kako bi se u Hrvatskoj ljudima omogućio život dostojan čovjeka.
Naš treći glavni cilj je vraćanje Hrvatske u njeno prirodno okružje, sa svojim bratskim balkanskim i slavenskim narodima, te, nakon desetljeća kapitalističke i klerofašističke propagande, zemlju vratiti u Jugoslaviju, koja bi kao jedna država pod socijalističkim sistemom ponovno funkcionirala kao snažna, tolerantna i bogata zemlja, naspram klerofašističkim lažima i obmanama zavađenim i rascjepkanim državama koje imamo sad.

Smatram da je moja ideja dobra i da bi mogla pronaći pristaše, te stoga zato otvaram temu na ovom forumu, s ciljem pronalaska novih članova koji bi se pridružili stranci i njenoj borbi.
Ma ti si jedno smeće i sramota za sve komuniste i takvi kao ti i dovode komunizam kao pokret na zao glas!
Ja sam komunist, ali sam i domoljub, i ne želim nikakve nove Jugoslavije i nikakva bratstva i jedinstva s onima koji su rušili ovu zemlju i ubijali ovaj narod!
 
Old 24.11.2015., 18:01   #37
Quote:
Tut-tut kaže: Pogledaj post
Ustav RH zabranjuje da Hrvatska bude u Jugoslaviji.

USTAV RH, dio članka 142.
Zabranjuje se pokretanje postupka udruživanja Republike Hrvatske u saveze s drugim državama u kojem bi udruživanje dovelo, ili moglo dovesti do obnavljanja jugoslavenskoga državnog zajedništva, odnosno neke balkanske državne sveze u bilo kojem obliku.
Ako ćemo pravo, RH nije isto što i SRH, a Ustav SFRJ ne zabranjuje ono što Ustav RH zabranjuje.
Šabović Adis is offline  
Old 24.11.2015., 18:44   #38
Quote:
Šabović Adis kaže: Pogledaj post
Ako ćemo pravo, RH nije isto što i SRH, a Ustav SFRJ ne zabranjuje ono što Ustav RH zabranjuje.
Točno tako, zahvaljujući tome što to nije isto se i ne moramo povinovati odredbama pokojne nakaradne tvorevine.
Ma koliko bilo krivo onima koji Hrvatskoj ne žele dobro i sanjaju mokre snove o upropaštavanju Hrvatske u još jednoj takvoj.
__________________
sjela Mare na kamen studenac
hoggar the terrible is offline  
Old 24.11.2015., 19:28   #39
Quote:
hoggar the terrible kaže: Pogledaj post
Točno tako, zahvaljujući tome što to nije isto se i ne moramo povinovati odredbama pokojne nakaradne tvorevine.
Ma koliko bilo krivo onima koji Hrvatskoj ne žele dobro i sanjaju mokre snove o upropaštavanju Hrvatske u još jednoj takvoj.
Apsolutno.

No, kakvih sve, na primjer, "Bosna i Hercegovina" ima? Kakvih "Srbija", "Hrvatska"? Šta je bilo sa Socijalističkom Republikom Srbijom? Pojela ju maca, a?
Šabović Adis is offline  
Old 24.11.2015., 22:00   #40
Quote:
Šabović Adis kaže: Pogledaj post
Apsolutno.

No, kakvih sve, na primjer, "Bosna i Hercegovina" ima? Kakvih "Srbija", "Hrvatska"? Šta je bilo sa Socijalističkom Republikom Srbijom? Pojela ju maca, a?
Morat ćeš (si ) pojasniti zbog čega stavljaš navodnike tamo gdje im nije mjesto, a ono "socijalistička" ionako je - što i sam dobro znaš - bio samo paravan za političko prikrivanje feudalnog sustava ustanovljenog pod 'blagotvornim' vodstvom onih koji ni u kojem normalnom sustavu ne bi puno dana proveli van rešetaka. Socijalizam traje dok se dobijaju financijske injekcije "propalog i dekadentnog" naprednijeg društva, kad se slavina zavrne, odlazi k vragu.
__________________
sjela Mare na kamen studenac
hoggar the terrible is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:18.