Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2016., 19:31   #21
Zapravo nije pitanje tko je dilao transkripte, ...vec zasto taj koji je dilao...nije jos uvijek osudjen za veleizdaju.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 20:01   #22
Quote:
Sartana kaže: Pogledaj post
Mesić je proslijedio dokumente. Mesić tvrdi da njegov ured, a ni on osobno nikad nisu ni jedan dokument poslali u Haag, a onda iz zapisnika sa suđenja Tuti Naletiliću iz 2002. tužitelj govori kako je transkript dobiven iz ureda Predsjednika RH.
Prvi odgovor čestitam, ali ima nedoumica ne samo u poricanju nego u činjenici na koju se pozivaš a previdio si bitne riječi.

http://www.sense-agency.com/tribunal...l?news_id=1134

Oslanjajući se na transkripte iz ureda bivšeg hrvatskog predsjednika Franje Tudjmana, kao i na svjedočenja o prisustvu HV u Hercegovini, vijeće je zaključilo da su "dokazi nedvosmisleni o tome da je Tudjman bio duboko umiješan u djelovanje Herceg-Bosne, HVO-a i u sukob u Bosni i Hercegovini".

shvaćaš? odrednica nije Mesić
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 20:32   #23
Naletilić je izrućen 2000. za vrijeme Račana i Mesića. Nema tu previda. Transkripte je osigurao Mesić i to je tako.
Sartana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 21:20   #24
Quote:
Sartana kaže: Pogledaj post
Naletilić je izrućen 2000. za vrijeme Račana i Mesića. Nema tu previda. Transkripte je osigurao Mesić i to je tako.
Oprosti, ali nije jasno otkada su u posjedu druge strane.
Moraš se čuvati zaključaka tipa - sigurno je Mesić. Mesić nije imao nikakvih razloga ili motiva da ih preda. No u redu je da sumnjaš ili si siguran u Mesića. Nezgodno je samo kada kreneš tvrditi kako si u pravu jer ipak trebaš neki link ili slično. Dok god nemaš motiv nemaš niti mogućeg vinovnika.

Tako i u tom članku navode porijeklo - iz ureda Predsjednika Tuđmana, znači ne iz ureda Predsjednika Mesića.
Dedukcijom dolaziš do zaključka kako su pribavljeni prije nego je Mesić došao na vlast.
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 22:18   #25
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
Oprosti, ali nije jasno otkada su u posjedu druge strane.
Moraš se čuvati zaključaka tipa - sigurno je Mesić. Mesić nije imao nikakvih razloga ili motiva da ih preda. No u redu je da sumnjaš ili si siguran u Mesića. Nezgodno je samo kada kreneš tvrditi kako si u pravu jer ipak trebaš neki link ili slično. Dok god nemaš motiv nemaš niti mogućeg vinovnika.

Tako i u tom članku navode porijeklo - iz ureda Predsjednika Tuđmana, znači ne iz ureda Predsjednika Mesića.
Dedukcijom dolaziš do zaključka kako su pribavljeni prije nego je Mesić došao na vlast.
Transkripti potječu iz ureda bivšega predsjednika Tuđmana, a nisu dobiveni iz ureda bivšega (i isto toliko dugo pokojnoga) predsjednika Tuđmana. A tamo je do njih mogao samo Mesić i koga je Mesić odlučio pustiti. Uostalom, Mesić nije nikad ni krio da je on "zaslužan" za dostavljanje dokumenata Tužiteljstvu Haaškoga suda.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 23:46   #26
ne treba mi poveznica i ne koristim dedukciju. možda to tebi treba, ali meni ne. I za kraj, Mesić je dao sve transkripte koji su korišteni u Haag-u.
Sartana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 06:58   #27
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
Oprosti, ali nije jasno otkada su u posjedu druge strane.
Moraš se čuvati zaključaka tipa - sigurno je Mesić. Mesić nije imao nikakvih razloga ili motiva da ih preda. No u redu je da sumnjaš ili si siguran u Mesića. Nezgodno je samo kada kreneš tvrditi kako si u pravu jer ipak trebaš neki link ili slično. Dok god nemaš motiv nemaš niti mogućeg vinovnika.

Tako i u tom članku navode porijeklo - iz ureda Predsjednika Tuđmana, znači ne iz ureda Predsjednika Mesića.
Dedukcijom dolaziš do zaključka kako su pribavljeni prije nego je Mesić došao na vlast.
Mislim da si u krivu. Mesić ima itekakve motive za predaju dokumenata. Njegov glavni motiv je patološka mržnja prema Tuđmanu. On to ne može sakriti, pogledaj njegove intervjue gdje god je Tuđman tema. Jednostavno ne može oprostiti Tuđmanu što ga je na vrhuncu popularnosti politički upokojio, i onda kad dolazi 2000te na štih, odlučuje se iživljavati na njegovoj ostavštini.
Uglavnom Mesić je jedno moralno i ljudsko smeće koje je u stanju mjeriti kukuruze kad mu je to politički i novčano profitabilno, ili pjevati partizanske pjesme kad mu to odgovara. Klasični karijerista bez stava. Vjerojatno bi da smo izgubili rat bio najpodesnija osoba za gubernatora Hrvatske, svojevrsna hrvatska verzija Jaruzelskog.
gigapop is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 07:45   #28
Quote:
Sartana kaže: Pogledaj post
ne treba mi poveznica i ne koristim dedukciju. možda to tebi treba, ali meni ne. I za kraj, Mesić je dao sve transkripte koji su korišteni u Haag-u.
ali trebao bi Sartana , recimo u značenju

https://www.google.hr/webhp?sourceid...TF-8#q=sartana

znači kao kajboj ali iz šageti vesterna
:klap: :klap: :klap: ima još jedan na forumu koji ispucava ćorke

tvoj konačni odgovor je - Mesić, jer ti to znaš
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 07:52   #29
Quote:
gigapop kaže: Pogledaj post
Mislim da si u krivu. Mesić ima itekakve motive za predaju dokumenata. Njegov glavni motiv je patološka mržnja prema Tuđmanu. On to ne može sakriti, pogledaj njegove intervjue gdje god je Tuđman tema. Jednostavno ne može oprostiti Tuđmanu što ga je na vrhuncu popularnosti politički upokojio, i onda kad dolazi 2000te na štih, odlučuje se iživljavati na njegovoj ostavštini.
Uglavnom Mesić je jedno moralno i ljudsko smeće koje je u stanju mjeriti kukuruze kad mu je to politički i novčano profitabilno, ili pjevati partizanske pjesme kad mu to odgovara. Klasični karijerista bez stava. Vjerojatno bi da smo izgubili rat bio najpodesnija osoba za gubernatora Hrvatske, svojevrsna hrvatska verzija Jaruzelskog.
Mesić je bio Tuđmanov potrčko.
Mogao je Mesić biti samo razočaran jer je vjerovao Tuđman Franji dok nije uvidio šta je isti.
No mrzio je Miloševića koji je "odradio" i svog šegrta Tuđman Franju.
No zaboravljaš glavno. Tuđman je odavno bio mrtav kada je mogao Mesić doći u posjed istih, u kruni karijere .... a Haški sud je tražio da se razjasni uloga zlikovaca. Neki od zlikovaca su trgovali informacijama - ja tebi ti meni - da se zaštite, a Mesić nije imao potrebu za zaštitom. Razumiješ. Ima još zlikovaca koji su na slobodi.
Nisi educiran za promatranje i razmatranje psihologije i takvih stanja.
Uostalom Mesić je skinuo samovoljno sve diktatorske ovlasti Predsjednika koje je imao Tuđman Franjo, tako da si u opasnoj diskrepanciji sa stvarnošću. Netko ti nešto natura što jednostavno nije istine.

tvoj odgovor je - Mesić - patološki je mrzio Tuđman Franju
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 09:07   #30
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Transkripti potječu iz ureda bivšega predsjednika Tuđmana, a nisu dobiveni iz ureda bivšega (i isto toliko dugo pokojnoga) predsjednika Tuđmana. A tamo je do njih mogao samo Mesić i koga je Mesić odlučio pustiti. Uostalom, Mesić nije nikad ni krio da je on "zaslužan" za dostavljanje dokumenata Tužiteljstvu Haaškoga suda.
Je li netko pohodio taj ured bivšeg Predsjednika Tuđmana, a ne bivši ured Predsjednika Tuđmana ....
prije nego se Mesić ustoličio?

kako si elita za mene kada si u službi riječi, nadam se da vidiš kako tvoj zaključak nije dobar. Bez obzira koliko ovo može biti minorno.
Pobrisao sam jedan post koji bi bio konačan.
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 09:43   #31
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
Je li netko pohodio taj ured bivšeg Predsjednika Tuđmana, a ne bivši ured Predsjednika Tuđmana ....
prije nego se Mesić ustoličio?

kako si elita za mene kada si u službi riječi, nadam se da vidiš kako tvoj zaključak nije dobar. Bez obzira koliko ovo može biti minorno.
Pobrisao sam jedan post koji bi bio konačan.
Ako i jest (a oboje znamo na koga ciljaš), to nije imalo nikakve veze s Brijunskim transkriptom o kojem je ovdje riječ. Svima osim tebi, uključujući i Mesića, je jasno da je Brijunski transkript Tužiteljstvu Haaškoga suda dostavio upravo Mesić, s namjerom da Tužiteljstvu olakša posao i da u konačnici bude osuđena politika Franje Tuđmana što se srećom, barem u postupku protiv Gotovine, Markača i Čermaka nije dogodilo. A sad nam ti, da nas još malo zabaviš, objasni kakve bi motive imao Miroslav Tuđman za tako nešto.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 10:03   #32
Da zaštiti sebe, ne samo tim transkriptom koji nema apsolutno nikakvu pravnu težinu bar po onome kako je predočen nego samo niz invalidnih zaključaka.
Tako da je tvoja tvrdnja apsurdna.
Prevrtanje teze da se zaštiti abolicija i nemogućnost dobivanje ratne odštete od strane Srbije ... jer je tako bilo dogovoreno, no trebamo pedra. Zna se.
A senior je i tako mrtav pa ni njemu škodi. Mrtvi naime vrlo rijetko odgovaraju za svoje zločine.
Glavni zlikovac nije radio sam, postoji cijela mreža upletenih, neki su srećom u Hagu do daljnjeg. >Cilj i tako nisu bil srbi nego kako opljačkati Hrvatsku

znači tvoj odgovor Mesić - kako pišeš - svima je jasno osim "meni" i Mesiću kako je Mesić dostavio transkript .... Mesić je pravnik, tek lateralno
podsjećaš me na inkviziciju u slučaju Galilea
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 12:28   #33
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
ali trebao bi Sartana , recimo u značenju

https://www.google.hr/webhp?sourceid...TF-8#q=sartana

znači kao kajboj ali iz šageti vesterna
:klap: :klap: :klap: ima još jedan na forumu koji ispucava ćorke

tvoj konačni odgovor je - Mesić, jer ti to znaš
što je sad ovo? ehh, diskvalifikacija putem avatara? nadalje, jel ti ovdje tražiš dokaz? dokaza ima i to su osobe koje su tomu svjedočile. glede planiranja pljačke i pljačkanja dovoljno je baciti oko na krupni kapital u nas.
Sartana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 12:47   #34
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
Da zaštiti sebe, ne samo tim transkriptom koji nema apsolutno nikakvu pravnu težinu bar po onome kako je predočen nego samo niz invalidnih zaključaka.
Tako da je tvoja tvrdnja apsurdna.
Prevrtanje teze da se zaštiti abolicija i nemogućnost dobivanje ratne odštete od strane Srbije ... jer je tako bilo dogovoreno, no trebamo pedra. Zna se.
A senior je i tako mrtav pa ni njemu škodi. Mrtvi naime vrlo rijetko odgovaraju za svoje zločine.
Glavni zlikovac nije radio sam, postoji cijela mreža upletenih, neki su srećom u Hagu do daljnjeg. >Cilj i tako nisu bil srbi nego kako opljačkati Hrvatsku

znači tvoj odgovor Mesić - kako pišeš - svima je jasno osim "meni" i Mesiću kako je Mesić dostavio transkript .... Mesić je pravnik, tek lateralno
podsjećaš me na inkviziciju u slučaju Galilea
Ne, krivo si shvatio, Mesić itekako dobro zna da je upravo on dostavio transkript, dakle samo ti si uvjeren da nije on.

Miroslav Tuđman nije imao sebe štititi ni od čega - nije bio čak ni među osumnjičenicima. Svi njegovi postupci i rukovođenje HISom su bili uzor časti i poštenja. Nekakvu njegovu krivnju vidite samo ti i Mesić.
Pljačkom Hrvatske su se najviše okoristili neki koji su još u socijalizmu bili na rukovodećim pozicijama - Franjo Luković i njemu slični, a to nije imalo nikakve veze s ratom. Miroslav Tuđman sigurno nije ni na koji način sudjelovao u pljački Hrvatske niti se njome okoristio, uvijek je živio od profesorske plaće. Ne tvrdim da to vrijedi i za sve ostale članove obitelji Tuđman (braco i seka nisu tako moralni).
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 08:38   #35
Quote:
Sartana kaže: Pogledaj post
što je sad ovo? ehh, diskvalifikacija putem avatara? nadalje, jel ti ovdje tražiš dokaz? dokaza ima i to su osobe koje su tomu svjedočile. glede planiranja pljačke i pljačkanja dovoljno je baciti oko na krupni kapital u nas.
ne nego na nick . to je proba za vigilnost
pogledaj što si napisao ... "ništa" - možeš ti bolje

No itekako dijelim tvoje mišljenje o sustavnoj pljački.
A koje su to osobe koje su svjedočile ? Ja naime znam i znam o dokazima koji su pohranjeni na pravim mjestima i stvarnost pokazuju na potpuno drugačiji način od općeprihvaćenog.
Markting radi svoje. Poput gospode Glembay.
Ali tema su transkripti i pokušaj određivanja tko ih je "poslao". I snimku također. Bez snimke ne vrijede ništa, me razmeš
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 08:45   #36
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Ne, krivo si shvatio, Mesić itekako dobro zna da je upravo on dostavio transkript, dakle samo ti si uvjeren da nije on.

Miroslav Tuđman nije imao sebe štititi ni od čega - nije bio čak ni među osumnjičenicima. Svi njegovi postupci i rukovođenje HISom su bili uzor časti i poštenja. Nekakvu njegovu krivnju vidite samo ti i Mesić.
Pljačkom Hrvatske su se najviše okoristili neki koji su još u socijalizmu bili na rukovodećim pozicijama - Franjo Luković i njemu slični, a to nije imalo nikakve veze s ratom. Miroslav Tuđman sigurno nije ni na koji način sudjelovao u pljački Hrvatske niti se njome okoristio, uvijek je živio od profesorske plaće. Ne tvrdim da to vrijedi i za sve ostale članove obitelji Tuđman (braco i seka nisu tako moralni).
Mogao je učiniti nešto protiv toga dr Tuđman (krleža) Miroslav.
Najbolje je pokazao svoju privrženost poštenju javnom objavom Bandićevim podanicama prisluškuju ga nemojte telefonom, a to nije smio, zar ne.
Zna se tko o poštenju (ne odnosi se na tebe, izuzetno si mi draga ali i naivno nevina)

Bio je šef i vojnog i civilnog obaveštajnog aparata.
To smo već prošli i znaš kako sam ti dokazao da je obnašao obje funkcije.
Naravno, ne znači da i je, ali ima daleko veće motive nego Mesić.
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 09:45   #37
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
ne nego na nick . to je proba za vigilnost
pogledaj što si napisao ... "ništa" - možeš ti bolje

No itekako dijelim tvoje mišljenje o sustavnoj pljački.
A koje su to osobe koje su svjedočile ? Ja naime znam i znam o dokazima koji su pohranjeni na pravim mjestima i stvarnost pokazuju na potpuno drugačiji način od općeprihvaćenog.
Markting radi svoje. Poput gospode Glembay.
Ali tema su transkripti i pokušaj određivanja tko ih je "poslao". I snimku također. Bez snimke ne vrijede ništa, me razmeš
da čujem(o). samo mi nemoj kao Paraga i Čičak o vrpci koja putuje 20 godina
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 09:53   #38
Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
da čujem(o). samo mi nemoj kao Paraga i Čičak o vrpci koja putuje 20 godina
O, još jedna tajna koju ovaj zna.

Hoće li ova biti potvrđena od neovisnog izvora koji će poslati PP Casio-u kao u slučaju "svaki dan sam se čuo s Glavaševićem".
__________________
Pojest',popit' crew
ajme33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 10:36   #39
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
Mogao je učiniti nešto protiv toga dr Tuđman (krleža) Miroslav.
Najbolje je pokazao svoju privrženost poštenju javnom objavom Bandićevim podanicama prisluškuju ga nemojte telefonom, a to nije smio, zar ne.
Zna se tko o poštenju (ne odnosi se na tebe, izuzetno si mi draga ali i naivno nevina)

Bio je šef i vojnog i civilnog obaveštajnog aparata.
To smo već prošli i znaš kako sam ti dokazao da je obnašao obje funkcije.
Naravno, ne znači da i je, ali ima daleko veće motive nego Mesić.
Bez obzira što je pisalo u novinama, sigurna sam da nije od njega potekla objava da se Bandića prisluškuje jer se on vrlo odgovorno odnosi prema obavezi čuvanja tajne. Kao što je jedan naš zajednički prijatelj rekao za njega, "on je crna rupa za informacije" (drugim riječima, usiše sve, ali ništa ne ide van).

Ne znam zašto tvrdiš da si mi dokazao da je obnašao obje funkcije, ne sjećam se ni da smo uopće raspravljali o tome, ali ne, nije bio šef vojne izvještajne službe iako je, dakako, kao ravnatelj HISa u pojedinim stvarima surađivao s njima.

Mesićev motiv smo već utvrdili i vrlo je snažan i Mesić ga niti ne krije - mržnja prema Tuđmanu izazvana kompleksom manje vrijednosti, time što Tuđmanu ni po čemu nije ni do koljena.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 11:22   #40
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Bez obzira što je pisalo u novinama, sigurna sam da nije od njega potekla objava da se Bandića prisluškuje jer se on vrlo odgovorno odnosi prema obavezi čuvanja tajne. Kao što je jedan naš zajednički prijatelj rekao za njega, "on je crna rupa za informacije" (drugim riječima, usiše sve, ali ništa ne ide van).
gledao ja na dalekovidnici ... Znači je!

Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Ne znam zašto tvrdiš da si mi dokazao da je obnašao obje funkcije, ne sjećam se ni da smo uopće raspravljali o tome, ali ne, nije bio šef vojne izvještajne službe iako je, dakako, kao ravnatelj HISa u pojedinim stvarima surađivao s njima.
Jesmo, možda potražim jer sam našao više od "poveznice". Nije toliko bitno za ovo. Bio je daleko više umiješan nego Mesić.


Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Mesićev motiv smo već utvrdili i vrlo je snažan i Mesić ga niti ne krije - mržnja prema Tuđmanu izazvana kompleksom manje vrijednosti, time što Tuđmanu ni po čemu nije ni do koljena.
Ne samo psihosomatski nego i genetski je (bio) Mesić superioran Tuđman Franji
To je samo tvoja pretpostavka.
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:45.