Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2016., 11:05   #1
"Zašto nemaš dečka/curu?"

Bok!

Možda je ova tema već bila pa me preusmjerite ako jeste.

Imam dosta godina i samo tri veze iza sebe. Sve su bile na daljinu i trajale po dvije godine. I tu su bila dva ff-a, u koje sam se zaljubila i vidjela da neobavezan sex nije za mene. Uglavnom, cijeli život tražim tog nekog i uvijek mi se netko sviđao. Sad sam došla u fazu da mi se nitko ne sviđa i da se više ne nadam da ću naći tog nekog (ili da će on mene naći). I prvi put nakon puno vremena se osjećam dobro. Smireno i sretno. Ne osjećam da mi netko/nešto fali. Voljela bih da imam djecu, ali nikad to ne bih mogla sama.

Međutim, hrvatsko društvo je takvo da se od ljudi očekuje da žive s nekim/imaju nekoga. I do sada sam na pitanje "Zašto nemaš dečka" odgovarala da mi se sviđa netko i da čekam da vidim šta će biti od toga.
Sad ne znam šta bih odgovorila na to pitanje. Htjela bih odgovoriti s nekom rečenicom koja za sobom neće povlačiti dodatna pitanja, a da se iz nje ne vidi da sam odustala.

Imate li vi taj neki savršeni odgovor? Što vi kažete kad vas pitaju "Zašto nemaš dečka/curu"?
flyene is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2016., 11:10   #2
Boli te kurac
__________________
Vazduh trepti kao da nebo gori!
Alčak is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2016., 11:16   #3
veze na daljinu.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2016., 11:16   #4
Zašto sam solo?

Vjerojatno jer naletim na krive cure ili nešto sam zeznem.

Kaj se tiče odgovora, ne opterećujem se pitanjima osoba koje uopće nisu bitan faktor mog života, a oni koji to jesu, ne postavljaju mi tak glupa pitanja.
__________________
It's hard to be saint in the city.
Oblomir Gombalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2016., 11:27   #5
Quote:
flyene kaže: Pogledaj post
Bok!

Možda je ova tema već bila pa me preusmjerite ako jeste.

Imam dosta godina i samo tri veze iza sebe. Sve su bile na daljinu i trajale po dvije godine. I tu su bila dva ff-a, u koje sam se zaljubila i vidjela da neobavezan sex nije za mene. Uglavnom, cijeli život tražim tog nekog i uvijek mi se netko sviđao. Sad sam došla u fazu da mi se nitko ne sviđa i da se više ne nadam da ću naći tog nekog (ili da će on mene naći). I prvi put nakon puno vremena se osjećam dobro. Smireno i sretno. Ne osjećam da mi netko/nešto fali. Voljela bih da imam djecu, ali nikad to ne bih mogla sama.

Međutim, hrvatsko društvo je takvo da se od ljudi očekuje da žive s nekim/imaju nekoga. I do sada sam na pitanje "Zašto nemaš dečka" odgovarala da mi se sviđa netko i da čekam da vidim šta će biti od toga.
Sad ne znam šta bih odgovorila na to pitanje. Htjela bih odgovoriti s nekom rečenicom koja za sobom neće povlačiti dodatna pitanja, a da se iz nje ne vidi da sam odustala.

Imate li vi taj neki savršeni odgovor? Što vi kažete kad vas pitaju "Zašto nemaš dečka/curu"?
Možda bi pomoglo :" sad ću, tek što nisam!" ili "to ti je duga priča... "i slične finije varijante Alčakovog odgovora. Jer u stvari, upravo to - šta te se tiče, je pravi odgovor.
Ne vidim tebe da mi kuhaš čaj kad imam gripu.

Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
veze na daljinu.
Riona is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2016., 11:37   #6
Quote:
Riona kaže: Pogledaj post

a cuj, istina je, ako se ne krene sa nekim ciljem i datumom da prestane biti na daljinu u relativno bliskoj buducnosti...
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2016., 11:43   #7
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
a cuj, istina je, ako se ne krene sa nekim ciljem i datumom da prestane biti na daljinu u relativno bliskoj buducnosti...
Nije svaka mrkva u susjednom vrtu baš ona prava! Šta se smiješ nekome tko traži malo dalje?
Kod veza na daljinu malo je teže namah odlučiti da želimo da to do Božića ove godine bude veza rl. Treba više vremena za upoznavanje. Slažeš se?
Riona is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2016., 11:44   #8
Quote:
Alčak kaže: Pogledaj post
Boli te kurac
Super! To ću reć!
flyene is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2016., 11:44   #9
Quote:
Riona kaže: Pogledaj post
Možda bi pomoglo :" sad ću, tek što nisam!" ili "to ti je duga priča... "i slične finije varijante Alčakovog odgovora. Jer u stvari, upravo to - šta te se tiče, je pravi odgovor.
Ne vidim tebe da mi kuhaš čaj kad imam gripu.




Tek što nisam... Good!
flyene is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2016., 11:45   #10
Quote:
flyene kaže: Pogledaj post
I prvi put nakon puno vremena se osjećam dobro. Smireno i sretno. Ne osjećam da mi netko/nešto fali.
Ako je ovo istina, šta te briga šta te pitaju i misle? Kog briga za tuđa očekivanja, nisi se dužna nikome opravdavati niti tražiti razlog koji bi nekom drugom bio dovoljno dobar. Pogotovo ako te ispituju tebi nebitni ljudi.
Nitko ti se ne sviđa, bolje sama nego u lošem paru.

Inače, slažem se da veze na daljinu nisu nešto. Premalo viđanja i premalo prilike da se upoznate i vidite kako funkcionirate svakodnevno. Ali, to nije ni tema zapravo.
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2016., 11:53   #11
Quote:
Riona kaže: Pogledaj post
Nije svaka mrkva u susjednom vrtu baš ona prava! Šta se smiješ nekome tko traži malo dalje?
Kod veza na daljinu malo je teže namah odlučiti da želimo da to do Božića ove godine bude veza rl. Treba više vremena za upoznavanje. Slažeš se?
cuj, svaka cast ljudima koji to mogu i kojima treba upoznavanje na daljinu (sto opet zvuci kao komedija, jer upoznajes nekoga u kontroliranim uvjetima) da bi se odlucili na pravu stvar. not my cup of tea.

to sto nekoga nadju, bilo gdje, je pohvalno. problem je sto onda sa time naprave. skype maratoni i druzenje uzivo par puta godisnje za mene bas i ne zvuci kao prava stvar. cast iznimkama, naravno.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2016., 11:57   #12
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
cuj, svaka cast ljudima koji to mogu i kojima treba upoznavanje na daljinu (sto opet zvuci kao komedija, jer upoznajes nekoga u kontroliranim uvjetima) da bi se odlucili na pravu stvar. not my cup of tea.

to sto nekoga nadju, bilo gdje, je pohvalno. problem je sto onda sa time naprave. skype maratoni i druzenje uzivo par puta godisnje za mene bas i ne zvuci kao prava stvar. cast iznimkama, naravno.
Da, ne zamišljam to baš tako, kako ti kažeš. Ako i kada ustanove da im je dobro, pretpostavljam da se nekako dogovore, gdje će zajedno živjeti. Inače ni ja baš ne vidim smisao. Naravno, može biti raznih razloga da se to ne dogodi "do Božića", ali načelno, mislim da je težište na zajedničkom životu, u konačnici.
Riona is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2016., 12:00   #13
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
cuj, svaka cast ljudima koji to mogu i kojima treba upoznavanje na daljinu (sto opet zvuci kao komedija, jer upoznajes nekoga u kontroliranim uvjetima) da bi se odlucili na pravu stvar. not my cup of tea.
Ovo je ključno. Izuzetno kontrolirani uvjeti. Bez svakodnevnih problema, stresa, nervoze i kojekakvih životnih sitnica koje naprosto ne iskrsnu kad se vidite na par dana svako toliko i onda ste tih par dana u svom idiličnom balonu.
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2016., 12:00   #14
Quote:
Riona kaže: Pogledaj post
Da, ne zamišljam to baš tako, kako ti kažeš. Ako i kada ustanove da im je dobro, pretpostavljam da se nekako dogovore, gdje će zajedno živjeti. Inače ni ja baš ne vidim smisao. Naravno, može biti raznih razloga da se to ne dogodi "do Božića", ali načelno, mislim da je težište na zajedničkom životu, u konačnici.
konkretno, autorica ima tri veze po dvije godine na daljinu. iskreno, meni zvuci kao gubljenje vremena i slucaj premalo hrabrosti i odlucnosti. bez uvrede.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2016., 12:03   #15
Quote:
bliss kaže: Pogledaj post
Ovo je ključno. Izuzetno kontrolirani uvjeti. Bez svakodnevnih problema, stresa, nervoze i kojekakvih životnih sitnica koje naprosto ne iskrsnu kad se vidite na par dana svako toliko i onda ste tih par dana u svom idiličnom balonu.
dodaj jos svemirski sex(tm) i imas pravu podlgu za zavlacenje i gubljenje koje godinice kao i vjerojatno posljedice po realnije sagledavanje "normalnih" veza i stavljanje proslosti na pijedestal. kao i naricanje "samo da smo imali srece/uvjeta/dobrog horoskopa"

upoznali ste nekoga na daljinu? sjeo vam je? podruzili ste se? cini se da ima potencijala?

znam, ajmo sad to razvlaciti dok ne krepa prirodnim putem zbog odvojenosti.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2016., 12:06   #16
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
a cuj, istina je, ako se ne krene sa nekim ciljem i datumom da prestane biti na daljinu u relativno bliskoj buducnosti...
istina je

malo je smajlić...djetinjast

(danas čujem na ulici gdje žena prigovara tipu u kolicima: "Kao dijete ste, što se vozite ovuda gore-dolje i smetate ljudima" )
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2016., 13:48   #17
reci im da si lezbejka, možda te prestanu ispitivati. boli te kurac je mnogo bolji odgovor doduše, i iskren.

super je to kad sam okružen s frajerima i ženama pa imaš dvije verzije. žene kad krenu ispitivati o djevojkama, imaš li djevojku, pa još samo da se ti oženiš, pa ovo pa ono. frajeri te vide s djevojkama i u njihovim glavama ti jebeš te djevojke, kakve crne prijateljice, ne postoji to u m-ž odnosima, to prijateljstvo. čak se tu i tamo uvučem u tu priču s njima, najviše jer su nebitni i jer na kraju dana odem doma i nije me briga. niti mi plaćaju račune, niti me hrane.
piki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2016., 13:58   #18
Pa što ako je veza na daljinu...osjećaji su osjećaji. S vezom na daljinu ti osjećaji mogu biti još i intenzivniji nego da si si s nekim 24/7.
orah-pita is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2016., 13:59   #19
Ja uvijek velim da sam presiromašan i ružan da bih bio sa bilo kim i da je moja bivša to samo potvrdila o meni kada me ostavila. Obično nakon toga su ljudi koji me pitaju sretni sa tim odgovorom.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2016., 14:10   #20
Quote:
flyene kaže: Pogledaj post
Super! To ću reć!
zatvori radnju.
__________________
Vazduh trepti kao da nebo gori!
Alčak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:09.