Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2016., 15:15   #81
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Ozbiljno govoreci. Mislim da bi prvo trebalo krenuti 10m od trga bana Jelacica a mozda i od samog trga.


Jeli itko ikada usao u ona dvorista u centru i vidio na sto to slici.
Daj mi molim te opiši na što to sliči jer ja ne pijem bambus na javnim mjestima, pa shodno tome ne pišam po haustorima.

Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Ja iskreno vidim.
Ono na Banos placu je ruglo kojeg bi se svaki Zagrepčanec trebao postiditi. Nešto slično po Varaždinu postavimo tijekom Špancirfesta i nazivamo ga "pivski šator za riganje".
Dočim ova KavaTava (nikad nisam bio tamo uživo) sliči na malu obiteljsku kavanu napravljenu, održavanu i vođenu sa srcem.

Recimo, takvih su prepune Slovenija, Austrija, a naročito Nizozemska.
Baš tako, kolega. KavaTava je bio lokal posve primjeren zagrebačkom placu.

Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Pa to i jeste ono, najosnovniji smisao politici. Rad na kvaliteti života građana. To je suština politike.

U tom tvojem pitanju i neshvaćanju se kriju mnogi odgovori zašto nam je tako kako nam je
A bit će da je lakše shvatiti probleme zagrebačkog trga kad si barem potekao iz Hrvatske, ako već ne iz Zagreba.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 16:25   #82
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Idemo dalje. Delat

Životni projekt - fontane

http://www.poslovni.hr/hrvatska/band...fontana-315677
Quote:
"Rim ima 224 fontane. Kad ćemo mi Rim stići? Mi imamo 7-8 fontana. A mi smo od Rima četiri puta manji. Znači, mi bismo trebali imati jedno 50-ak fontana. Prema tome, moramo ih napraviti još 40", izjavio je Bandić.
Ima li neka zemaljska sila da zaustavi ovo ćerdanje para? Hrvatska država? Liječnici? Grom? Itko?
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 16:30   #83
[QUOTE=Novi233;59571685]
Quote:
Tijs kaže: Pogledaj post
nakon što si stavio znak jednakosti između Branimirove tržnice i Britanca, ja nisam siguran da ti vidiš išta.



/QUOTE]

Stanje u kojem se nalaze ne služi nikome na čast




Jedino što priznam kavinom kiosku je da je bolje dizajniran, ali ipak je to samo kiosk, za pare koje su ulupali u njega mogli su kupiti - unjamiti bilo koji od zatvorenih prostora na Ilci (ili drugdje) i svi bi bili zadovojni
Nisu mogli, jer nisu mogli dobiti opuštenu terasu ispred šanka, sa relativno opuštenim ugođajem i parkingom u blizni. Jednostavno, hrpa izložbenih prostora u Ilici koji su funkcionirali prije, sada više ne funkcionira jer su mallovi požderali male trgovine. Ostalo i nije prostor za kafiće. Ilica je mrtav prostor, osim za ekskluzivu.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 16:51   #84
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Daj mi molim te opiši na što to sliči jer ja ne pijem bambus na javnim mjestima, pa shodno tome ne pišam po haustorima..
Vjerovao ti ili ne ali nemoras pisati po haustorima da bi znao kako zagrebacka dvorista iznutra izgledaju.

Ako vec nisi nikada zivio u centru niti znas ikoga tko zivi tamo....bez brige vecina tih dvorista su otvorena izvana i moze se slobodno uci i pogledati iznutra.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.

Zadnje uređivanje u prolazu : 21.07.2016. at 17:04.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 18:49   #85
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Nisu mogli, jer nisu mogli dobiti opuštenu terasu ispred šanka, sa relativno opuštenim ugođajem i parkingom u blizni. Jednostavno, hrpa izložbenih prostora u Ilici koji su funkcionirali prije, sada više ne funkcionira jer su mallovi požderali male trgovine. Ostalo i nije prostor za kafiće. Ilica je mrtav prostor, osim za ekskluzivu.
mallovi i naplata parkinga do 21 sat, subotom do 15. spominjem im/mu majku i domače životinje svaku subotu kad idem na dolac. jer znam da sam prije 25 godina na istom mjestu uredno parkirao. i država i grad su funkcionirali bez problema.

a kako može centar oživit ako crkne naplata parkinga:

Quote:
Surprise surprise! West Wales town where all the parking meters have been out of action for a month sees shopping boom
http://www.dailymail.co.uk/news/arti...ping-boom.html
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 01:08   #86
Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
mallovi i naplata parkinga do 21 sat, subotom do 15. spominjem im/mu majku i domače životinje svaku subotu kad idem na dolac. jer znam da sam prije 25 godina na istom mjestu uredno parkirao. i država i grad su funkcionirali bez problema.

a kako može centar oživit ako crkne naplata parkinga:


http://www.dailymail.co.uk/news/arti...ping-boom.html
Točno, u biti je Grad Zagreb kroz naplatu parkinga uzeo hrpu love malim trgovinama i kafićima, i zato su ovi propali. I onda više nitko nema potrebu za parkingom pa onda padne promet i parkiralištima pa i ona propadnu.

Nema veze, izgradićemo fontanu da ne bude pusto.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 02:18   #87
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Točno, u biti je Grad Zagreb kroz naplatu parkinga uzeo hrpu love malim trgovinama i kafićima, i zato su ovi propali. I onda više nitko nema potrebu za parkingom pa onda padne promet i parkiralištima pa i ona propadnu.

Nema veze, izgradićemo fontanu da ne bude pusto.
Nije uopće smiješno, meni je totalna koma ići autom u ZG, izgledam sam sebi ko totalni kreten kad skupo platim parking, a nemrem ostat duže od dve čuke (sad valjda ima dnevna karta, al mlogo je bre jeftina, u pičku materinu).

Znači, sad se mogu sparkat u Novom Zagrebu, otići busom do centra, a ako ostanem iza ponoći moram se vratiti taksijem do auta, pa onda doma.

Ma sve je ošlo u krasni hercegovački kurac...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 06:58   #88
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Nije uopće smiješno, meni je totalna koma ići autom u ZG, izgledam sam sebi ko totalni kreten kad skupo platim parking, a nemrem ostat duže od dve čuke
Centar Zagreba je oduvijek zamišljen i građen za ljude koji idu pješice, tramvajem, a bogatiji se povremeno povezu kolima. Još bi trebalo povlaštene karte ograničiti na kvart i uvesti komunalnu naknadu na privatna parking mjesta kao na garaže, te ukloniti institucije koje privlače automobilski promet..smanjiti kubaturu objekata, zasaditi koji vinograd..kako bi centar ponovo postao nastanjiv.
zgubydan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 08:36   #89
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Ja iskreno vidim.
Dočim ova KavaTava (nikad nisam bio tamo uživo) sliči na malu obiteljsku kavanu napravljenu, održavanu i vođenu sa srcem.

Recimo, takvih su prepune Slovenija, Austrija, a naročito Nizozemska.
Upravo to... u KaviTavi sam bio sa djecom, bojim se i zamisliti što će ju zamijeniti.
A da pokuša malo i sa fontanama na Gornjem gradu ?...

Kako ga zaustaviti ?
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 09:22   #90
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Nije uopće smiješno, meni je totalna koma ići autom u ZG, izgledam sam sebi ko totalni kreten kad skupo platim parking, a nemrem ostat duže od dve čuke (sad valjda ima dnevna karta, al mlogo je bre jeftina, u pičku materinu).

Znači, sad se mogu sparkat u Novom Zagrebu, otići busom do centra, a ako ostanem iza ponoći moram se vratiti taksijem do auta, pa onda doma.

Ma sve je ošlo u krasni hercegovački kurac...
Totalno si promašio, jer parking sam po sebi uopće i nije neki problem u Zagrebu. Treća zona, koja doslovno započinje na nekih 15 do 20 hoda do strogog centra (a imaš i tramvaje) ima cijenu dnevne karte od 20 kuna.... Pa za to ne trebaš ići u Novi Zagreb, kad smo već kod toga.

I same cijene vanjskih parkiranja uopće nisu sada pretjerane, kada su smanjene na normalne razine (dnevna druge zone ti je 60 kuna)

A druga zona ti je maksimalno 3 sata, pa onda biraš jedno ili drugo.

Ako baš ne želiš plaćati garažu.....

Jedino ako se baš svi eto žele spičiti u centar grada i tamo parkirati za tri kune, a onda bismo, znajuči naš mentalitet, imali kaos..
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 09:25   #91
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Ono na Banos placu
banos plac?
mislim, znam na kaj misliš ali kakav je to naziv?

šator na trgu je ruglo, neprimjeren i potpuno suvišan uz sve što trg okružuje. apsolutno. ali meni bogme ni ta kava tava na britancu nije baš lijepa. ali ajde, nijedan od kafića oko britanca nema mjesta za terasu pa je ovo valjda najbolje što se može.
btw zašto je zatvoren kafić "ilički trg" i btw odmah do njega otvoren novi, nekakav fensi?

Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
A da pokuša malo i sa fontanama na Gornjem gradu ?...
na primjer jednu (fontanu) na sred katarininog trga. mislim, šteta je da tako lijep trg zjapi prazan. ni poštenog kafića, ni konzuma pa čak ni parkirališta. bezveze.
i kružni tok.
SundayMorning is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 12:41   #92
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Nije uopće smiješno, meni je totalna koma ići autom u ZG, izgledam sam sebi ko totalni kreten kad skupo platim parking, a nemrem ostat duže od dve čuke (sad valjda ima dnevna karta, al mlogo je bre jeftina, u pičku materinu).

Znači, sad se mogu sparkat u Novom Zagrebu, otići busom do centra, a ako ostanem iza ponoći moram se vratiti taksijem do auta, pa onda doma.
Ne proizlazi li ti iz ovoga da bi jedno od rješenja moglo biti ulaganje u efikasan sustav javnog prijevoza?

Quote:
SundayMorning kaže: Pogledaj post
banos plac?
mislim, znam na kaj misliš ali kakav je to naziv?
Ajme, tek sad vidim. Izvrstan naziv.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 13:33   #93
Inace, ja sam apsolutno za to da se udovolji zahtjevima forumskog pucanstva te prestane sa uredjivanje svih trgova u Zagrebu a da se sa predvidjenom lovom konacno sredi Cvjetno naselje....posebno bi dobro doslo par fontana..iste one koji drugi sa gnusanjem odbijaju!!


Britanac a i svi ostali trgovi neka ostanu kakvi su sada....
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 17:28   #94
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Grad se pretvara u bezdusnu lokaciju od fake mramora i stakla, bez duha i nalik na bilo koje bezvezno zdanje bilo gdje po svijetu. Jos se dodaje hrpetine mega skupih stupica, posadjenih na sto vise bezveznih lokacija, cesto tako da samo sprijece koristenje prostora bez naplate, bezobrazno skup parking i losa preskupa usluga gradjanima, npr. voda u Zagrebu je skuplja nego u Münchenu.

Quo vadis Zagreb?
Sreća pa nas je većina koji želimo moderan, napredan i uredan grad, a ne oronule fasade iz '41.

Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Daj mi molim te opiši na što to sliči jer ja ne pijem bambus na javnim mjestima, pa shodno tome ne pišam po haustorima.

Baš tako, kolega. KavaTava je bio lokal posve primjeren zagrebačkom placu.

A bit će da je lakše shvatiti probleme zagrebačkog trga kad si barem potekao iz Hrvatske, ako već ne iz Zagreba.
Ne živiš u Zagrebu, a sudeći po ostalim komentarima nisi godinama bio ovdje, a našao si se pametovati kako bi naš grad trebao izgledati?

Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Nije uopće smiješno, meni je totalna koma ići autom u ZG, izgledam sam sebi ko totalni kreten kad skupo platim parking, a nemrem ostat duže od dve čuke (sad valjda ima dnevna karta, al mlogo je bre jeftina, u pičku materinu).

Znači, sad se mogu sparkat u Novom Zagrebu, otići busom do centra, a ako ostanem iza ponoći moram se vratiti taksijem do auta, pa onda doma.

Ma sve je ošlo u krasni hercegovački kurac...
Iz ovoga se vidi da u Zagrebu nisi bio godinama. Parking u prvoj zoni (strogi centar) je 6 kn po satu, druga zona ti je 3 kn po satu. Garaža ZG parkinga (ima ih nekoliko u strogom centru) ti je 4-5 kn po satu ili 55 kn za 24h. Plus što imaš hrpu privatnih garaža u strogom centru gdje ti je 10 kn po satu.
Stiglitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 18:36   #95
Quote:
Stiglitz kaže: Pogledaj post
Iz ovoga se vidi da u Zagrebu nisi bio godinama. Parking u prvoj zoni (strogi centar) je 6 kn po satu, druga zona ti je 3 kn po satu. Garaža ZG parkinga (ima ih nekoliko u strogom centru) ti je 4-5 kn po satu ili 55 kn za 24h. Plus što imaš hrpu privatnih garaža u strogom centru gdje ti je 10 kn po satu.
parking je sam sebi svrha. opet je sve zatrpano autima.
znači 6 kuna previše u centru, u drugoj zoni 3 kune previše.
da se ne lažemo - plača se porez na mirovanje vozila.
a bilo je i ideja na naplatu poreza na kretanje vozila.
http://arhiva.nacional.hr/clanak/477...protiv-vinjeta
parazitski um - parazitske ideje.
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 02:46   #96
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Ne proizlazi li ti iz ovoga da bi jedno od rješenja moglo biti ulaganje u efikasan sustav javnog prijevoza?
Naravno, dok sam živio u Novom Zagrebu imao sam prevoz i po noći.
A onda je neka bitanga ukinula te linije.

Quote:
Stiglitz kaže: Pogledaj post
Ne živiš u Zagrebu, a sudeći po ostalim komentarima nisi godinama bio ovdje, a našao si se pametovati kako bi naš grad trebao izgledati?
Dečko, ja sam dugo živio u ZG, prije nego si ti imal kaj za navlačit u nedostatku bolje zabave - tak da si daj mira, šmrklivec...

Quote:
Iz ovoga se vidi da u Zagrebu nisi bio godinama. Parking u prvoj zoni (strogi centar) je 6 kn po satu, druga zona ti je 3 kn po satu. Garaža ZG parkinga (ima ih nekoliko u strogom centru) ti je 4-5 kn po satu ili 55 kn za 24h. Plus što imaš hrpu privatnih garaža u strogom centru gdje ti je 10 kn po satu.
Iz ovoga se vidi da nemaš auto, ali nadam se da ti priušte đačku paštetu.
Nije meni problem plaćati po satu, ali mi je problem kad mi ograniče parking na dva sata. Što ti, naravno, kao poletarac i učenik nemreš skužit.
A dati 55 kuna da bih bio u centru mirne duše, nekoliko sati - e jebiga, to mi je ipak previše.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 02:48   #97
Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
parking je sam sebi svrha. opet je sve zatrpano autima.
znači 6 kuna previše u centru, u drugoj zoni 3 kune previše.
da se ne lažemo - plača se porez na mirovanje vozila.
a bilo je i ideja na naplatu poreza na kretanje vozila.
http://arhiva.nacional.hr/clanak/477...protiv-vinjeta
parazitski um - parazitske ideje.
A kaj mu pričaš kad očito nije vozač.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 03:56   #98
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Nije meni problem plaćati po satu, ali mi je problem kad mi ograniče parking na dva sata. Što ti, naravno, kao poletarac i učenik nemreš skužit.
A dati 55 kuna da bih bio u centru mirne duše, nekoliko sati - e jebiga, to mi je ipak previše.
judolino puno ti pricas a nemas pojma.

Kakvih 55kuna...to je dnevna karta sto ti je gore napisao.
U centru grada imas garazu ili u Petrinjskoj ili na Langicu u kojima je sat parkiranja 4 kune po satu do 21 a poslije kunu po satu i stojis koliko te volja. I uvijek ima mjesta a to znam jer ja tamo uvijek parkiram.


E sada kada smo to rijesili, i dalje stoji da je Bandic sjeba Zagreb sa parkingom, ali ne sa parkingom u centru kako ti to mislis, vec je sjeba okolo centra...jer iz godine u godinu sve vise i vise prosiriva zone koje se naplacuju...da bi prije par godina htio naplatu prosiriti na cijeli grad..a to ljudima ide na kurac.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.

Zadnje uređivanje u prolazu : 23.07.2016. at 04:07.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 05:26   #99
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Upravo to... u KaviTavi sam bio sa djecom, bojim se i zamisliti što će ju zamijeniti.
A da pokuša malo i sa fontanama na Gornjem gradu ?...

Kako ga zaustaviti ?
Izborima?
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 05:30   #100
Quote:
SundayMorning kaže: Pogledaj post
banos plac?
mislim, znam na kaj misliš ali kakav je to naziv?

šator na trgu je ruglo, neprimjeren i potpuno suvišan uz sve što trg okružuje. apsolutno. ali meni bogme ni ta kava tava na britancu nije baš lijepa. ali ajde, nijedan od kafića oko britanca nema mjesta za terasu pa je ovo valjda najbolje što se može.
btw zašto je zatvoren kafić "ilički trg" i btw odmah do njega otvoren novi, nekakav fensi?


na primjer jednu (fontanu) na sred katarininog trga. mislim, šteta je da tako lijep trg zjapi prazan. ni poštenog kafića, ni konzuma pa čak ni parkirališta. bezveze.
i kružni tok.
Glavni trg u Varaždinu zove se trg bana Jelačića.
Zovemo ga Banos plac.

S obzirom na to...


KavaTava daje štih trgu. Nije sva sterilna, od rostfraja i stakla. Takve male objekte stranci u svojim gradovima čuvaju kao dio tradicije, a mi...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:36.