Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2016., 00:00   #41
Quote:
zbunjenixx kaže: Pogledaj post
Koliko sam skužio imaš ozbiljnih problema i ideš lječniku, a on "problem" rješava tako da te šopa ljekovima?
Nekako mi se čini da prije svega trebaš promjenit lječnika.
Onda sam sa sobom odlučiti hoćeš li ostatak svog života truliti u sobici u mrtvom djelu države baveći se glupim hobijem ili ćeš živnuti i nešto napraviti od sebe.
Moja doktorica je zbilja jako razumna osoba, i zbilja jako puno toga zna po pitanju psihologije i psihijatrije. Skupa smo došli do nekih zaključaka i testirali zbilja 10+ vrsta lijekova. Zbilja po pitanju mojeg stanja radimo kao tim. A ne netko tko samo slijedi sebe i misli da najbolje zna.

Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Kad sretneš osobu koja je prestala piti lijekove koje mora piti, onda se javi.
Nije to šopanje nego postoje dijagnoze bez kojih bi ljudi bili u daleko gorem stanju da nisu našopani.
A čak ni lijekovi im ne suzbijaju ponekad simptome.
Ma lijekovi sucks. Rade iz mene živog zombija i jednostavno ubijaju sve emocije. Prije sam normalno bio sretan i normalno plakao 2 dana kasnije. Trenutno sam živi zombij koji ne osjeća apsolutno ništa. So it sucks.
KillerQuilt is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 00:05   #42
Ok, možda sam se zaletio po pitanju ljekova.
Ali mislim da samo ljekovi neće pomoći bez sveobuhvatnog "rada na sebi".
Dali ti savjetuje da se ičim baviš?
Na neki način kreneš među ljude?
Budeš aktivan?
Da se baviš se nekom fizičkom aktivnošću?
__________________
Jebeš ženu koja ne zna kuhati i muškarca koji ne zna promjeniti žarulju!

Agroseksualac otvorenih pogleda na život :)
zbunjenixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 00:09   #43
Quote:
KillerQuilt kaže: Pogledaj post
Raditi u iskonu i zvati ljude cijeli dan nije uopće loša ideja. Sviđa mi se takva vrsta posla. I tako bi mi svi poklopili. xD
Brijem da je mislio na (prezentacijski) telemarketing.. tipa za prodaju usisavača od 5 soma kn.. dobra stvar je da bi ti u tom slučaju poklopili prije nego što završiš prvu rečenicu

Enivej dao bih ti koji savjet ali nećeš ga ionako poslušati..i žao mi je. Sve više je osoba s problemom kao što ga imaš ti, a taj problem je puno ozbiljniji od tek "introvertnosti" kako se na prvu naziva i kvalificira.

ps: želiš li pomoći sebi, zaboravi taj hobby of yours.. za početak. Sigurno je neka teška time & mental konsumpšn glupost. Uspiješ li u tome, stvari će se početi kroz kratko vrijeme opet okretati k tebi.

"Zaboavi hobby, zaboravi ga zauvijek" (u tonalitetu freddy krugera).
Sexbot is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 00:11   #44
Quote:
dr.cox kaže: Pogledaj post
Misliš kao studentu?
Ne znam koja je razlika kod troškova za studenta i ne-studenta. Jedina ušteda koja mi pada na pamet, dok sam bio student, je ta da sam mogao jesti na x-icu. I vjerojatno to što sam tražio jeftinije i manje stanove tada.

Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Danas s 3k kao podstanar ne možeš živjeti KOMFORNO. Preživjeti možeš. Ali ako čovjek ima zdravstvene probleme, ne vidim zašto bi se gombao s preživljavanjem. Ako se boji biti u tramvaju, kako će živjeti u Zagrebu? Nije to samo agorafobija pa da se nekako prevlada.
Čemu mistificiranje troškova?
Ev, meni se posrećilo pa sam našao super cijenu za super kvadraturu i stanarina i režije izađu cca1800kn. A ima PUNO jeftinijih stanova, a da nisu rupe. Dodaj na to 1000kn mjesečno za hranu, gdje uopće nemam osjećaj da štedim, i usputne troškove i pokriven je život na mjesec dana, a da nije preživljavanje. Netko tko nema puno prijatelja ili jako aktivan društveni život neće imati velike troškove za izlaske. To nije preživljavanje, to je življenje i kontrola vlastitih financija. Kada se sredi ono osnovno, onda se može razmišljati o troškovima za putovanja, ili što već veseli čovjeka. Ali nije istina da ne možeš za te novce preživjeti i živjeti sasvim komforno. I još ima puno načina da se troškovi srežu.

I ne znam zašto fokus na tramvaje? Pa nisu tramvaji neka obaveza ako ćeš živjeti u Zagrebu, može se i bez njih. Ili na kraju krajeva, zašto uopće fokus na sam Zagreb? Život je tamo gdje ga napraviš...
nemouzagrebu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 00:14   #45
Quote:
zbunjenixx kaže: Pogledaj post
Ok, možda sam se zaletio po pitanju ljekova.
Ali mislim da samo ljekovi neće pomoći bez sveobuhvatnog "rada na sebi".
Dali ti savjetuje da se ičim baviš?
Na neki način kreneš među ljude?
Budeš aktivan?
Da se baviš se nekom fizičkom aktivnošću?
Sve 5, ajde. Pišeš da pomogneš. NHF.
Lijekovi su tu da se izvuku baš ako si u velikoj banani kao ja. xD
Doktorici sam pričao po pitanju mogućeg posla koji bi radio za koju godinu i koji je moj san.. pošto sam imao dilemu dal' da idem za poslom snova, ili da prihvatim ponudu za uredski posao (pošto imam gimnaziju). Ona se definitivno slaže da ne radim to što bi me činilo ekstra nesretnim i da idem za tim tečajem i mogućim poslom snova.
Također misli da jako lijepo napredujem u grupi i da sam se jako dobro opustio među ljudima s kojima sam tamo. Ali eto, zadnji put smo pričali o nečem drugom što me tad brinulo, tako da joj ovaj svoj trenutni problem još nisam iskreno rekao. Imam i drugih briga osim usamljenosti.
Po pitanju ljudi sam mixed feeling. Dolazio sam neko vrijeme na US druženja, i zbilja je bilo malo čudno. Korisnica "block sucker" me jako nahvalila pred svima i rekla da jako dobro funkcioniram, da joj djelujem normalno i da sam zakon. Ne šalim se. Samo šteta što na ta druženja nejdem češće.
Hodao sam u teretanu nekih godinu dana, a zatim sam upisao faks te više nisam imao vremena pa sam prestao s tim. Gledam se svakako ponovo upisati, samo kad rješim operaciju i doktore i gro drugih briga. Svakako mi je to u planu.
Nadam se da sam sve odgovorio i da ništa nisam preskočio.

EDIT:

Quote:
Sexbot kaže: Pogledaj post
Brijem da je mislio na (prezentacijski) telemarketing.. tipa za prodaju usisavača od 5 soma kn.. dobra stvar je da bi ti u tom slučaju poklopili prije nego što završiš prvu rečenicu

Enivej dao bih ti koji savjet ali nećeš ga ionako poslušati..i žao mi je. Sve više je osoba s problemom kao što ga imaš ti, a taj problem je puno ozbiljniji od tek "introvertnosti" kako se na prvu naziva i kvalificira.

ps: želiš li pomoći sebi, zaboravi taj hobby of yours.. za početak. Sigurno je neka teška time & mental konsumpšn glupost. Uspiješ li u tome, stvari će se početi kroz kratko vrijeme opet okretati k tebi.

"Zaboavi hobby, zaboravi ga zauvijek" (u tonalitetu freddy krugera).
Htio sam neko vrijeme raditi u computer shopu, ali dragi Links iz ZGa je opet primio nekog studenta. Zbilja mislim da npr znam puno o kompjutorima, ali opet poslodavci dr**ju po pitanju tog. Ne bi mi bio bed prodavati nešto u dučanu u što se kužim (tipa kompjutorske komponente, glazbala, tehnika, i slično).

Hobij ostaje.. sry. Postoje ljudi koji su prodavali hot-dogove na štandovima i zadnje godine zaradili 7M € samo preko toga. Mislim da ti je sad jasno o kome se radi i koji je hobij. Frend i kolega iz BiH preko toga redovito diže cca 350€ svaki mjesec. Isto nema posao i diže masne novce.

Ako je taj hobij jedina šansa da život preokrenem za 360°, onda ću definitivno probati.
KillerQuilt is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 00:17   #46
Znači, vrtiš svaku kunu u dućanu i ostane ti 200 kn za izlaske, prijevoz vjerojatno švercanje i ti to zoveš komforom? Očito nam se pojam komfora jako razlikuje.
Bolje da ne pitam kako plaćaš odjeću i higijenske potrepštine, sredstva za kuću itd.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 00:20   #47
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Znači, vrtiš svaku kunu u dućanu i ostane ti 200 kn za izlaske, prijevoz vjerojatno švercanje i ti to zoveš komforom? Očito nam se pojam komfora jako razlikuje.
Bolje da ne pitam kako plaćaš odjeću i higijenske potrepštine, sredstva za kuću itd.
To ti se zove životarenje. Tako funkcionira 85% građana rh. 10% ih se ubija od posla da bi imalo, a 5% njih ne bi komentirao.
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 00:21   #48
Dbro, ajde, ne izgledaš tolko beznadan
Zapravo, vidim da imaš i drugoh zdravstvenih problema (operacija) tako da je i to dodatan uteg.

Ja bi ti preopručio nekakav grupni trening, to je za socijalizaciju bolje od teretane.
U teretanu dođeš kad oćeš, radiš kolko oćeš, pola ljudi je sa slušalicama u ušima . minimum komunikacije.
neki grupni trening, sa ustalejnim grupama i rasporedom je bolji odabir
__________________
Jebeš ženu koja ne zna kuhati i muškarca koji ne zna promjeniti žarulju!

Agroseksualac otvorenih pogleda na život :)
zbunjenixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 00:27   #49
Quote:
zbunjenixx kaže: Pogledaj post
Dbro, ajde, ne izgledaš tolko beznadan
Zapravo, vidim da imaš i drugoh zdravstvenih problema (operacija) tako da je i to dodatan uteg.

Ja bi ti preopručio nekakav grupni trening, to je za socijalizaciju bolje od teretane.
U teretanu dođeš kad oćeš, radiš kolko oćeš, pola ljudi je sa slušalicama u ušima . minimum komunikacije.
neki grupni trening, sa ustalejnim grupama i rasporedom je bolji odabir
Nasljedna bolest, i dobro da smo je otkrili.. doktori kod kojih jesam tvrde da bi dobio rak za 3-4 godine da sad nisam došao. Zajeb je što je nasljedno i postoje 50-50 šanse za oboljene djeteta.. svakako lijepa vijest za dečka koji je proslavio nedavno 23. rođendan.

Mogu doći jedino na US kavu. Zbilja nije greda doći. Samo ih nema u zadnje vrijeme, koliko vidim.
KillerQuilt is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 00:29   #50
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Znači, vrtiš svaku kunu u dućanu i ostane ti 200 kn za izlaske, prijevoz vjerojatno švercanje i ti to zoveš komforom? Očito nam se pojam komfora jako razlikuje.
Bolje da ne pitam kako plaćaš odjeću i higijenske potrepštine, sredstva za kuću itd.
Da, ženama nikad dosta "komfora" kak se kaže. Doduše nije ni da sam ja golden boy, meni samo za nekakav donekle "komodniji" komoditet treba cca 3000 kn s time da u te troškove nije uključeno ništa od navedenog u ovom (tvom) a ni prijašnjem (nemovom) postu

Dobro, ajd, možda tek koji sendič, pizza, čips, sok i sl. :klap:

Quote:
nemouzagrebu kaže: Pogledaj post
Čemu mistificiranje troškova?
Ev, meni se posrećilo pa sam našao super cijenu za super kvadraturu i stanarina i režije izađu cca1800kn. A ima PUNO jeftinijih stanova, a da nisu rupe. Dodaj na to 1000kn mjesečno za hranu, gdje uopće nemam osjećaj da štedim, i usputne troškove i pokriven je život na mjesec dana, a da nije preživljavanje..

I na kraju krajeva, zašto uopće fokus na sam Zagreb? Život je tamo gdje ga napraviš...
Slažem se s tobom, tj apsolutno si u pravu.

Ne znam, ja sam jedno godinu dana bio živio bez apsolutno ikakvih (normalnih ili redopvnih) prihoda i ak si snalažljiv, ak ne luksuziraš, možeš "živjeti" sa smiješno malim novcima.

Ono kaj danas košta su cigare i birtija, ovo sve je ostalo pušiona.
Sexbot is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 00:30   #51
Nadam se da će sve dobro proći, a hoće, onda hitno nađi posao i kreni u samostalan život.
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 00:31   #52
A pa dobro, može se i na kruhu i vodi, šta sad.

Još se nisam naučila da se na forumu ne upuštam u rasprave tog tipa. Jer uvijek se nađe netko tko uživa u životu s 500 kn mjesečno, još i putuje o tom trošku. Jebiga. Mi obični smrtnici eto nismo zadovoljni s tih famoznih 3 k i iz nekog se razloga to naziva minimalcem. Ali jebiga.
Evo, počelo se i prema grintanju o sponzorušama, aj ća.

Neću dalje kvariti temu.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 00:32   #53
Quote:
tabanšaban kaže: Pogledaj post
Nadam se da će sve dobro proći, a hoće, onda hitno nađi posao i kreni u samostalan život.
Mogu prihvatiti onu "specijalizaciju" za 2400. To raditi 2 mjeseca i upisati taj tečaj. Samo ne znam dal' onda imam pravo na drugu. Dal' smijem dati otkaz nakon 2 mjeseca jer obično traje godinu dana. Tj stručno osposobljavanje je naziv, sad sam se sjetio. Morao bi se raspitati o tome.
KillerQuilt is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 00:37   #54
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Znači, vrtiš svaku kunu u dućanu i ostane ti 200 kn za izlaske, prijevoz vjerojatno švercanje i ti to zoveš komforom? Očito nam se pojam komfora jako razlikuje.
Bolje da ne pitam kako plaćaš odjeću i higijenske potrepštine, sredstva za kuću itd.
Ne.

Znači da mogu živjeti bez da mi fali ono što mi treba, za 3000kn mjesečno. A stvarno ne znam kada sam vrtio kune u trgovini, pa evo, mogu ti slikati svoj frižider, ili policu u kupatilu, ni jedno nije baš prazno.

Komforno je na taj način da živim u stanu koji mi se sviđa, bez da ovisim o ikome, bez da mi fali išta što mi treba.

I baš zato što su mi životni troškovi na toj razini si mogu priuštiti druge stvari poput putovanja ili ulaganja u neke buduće investicije. Ali taj dio je bonus, to imam tek otkako si to mogu priuštiti. Nećemo svi imati iste troškove, ali reći da se nešto "ne može" za tu cifru, a da to ne bude životarenje, je laž. Može se i ne mora uopće biti neugodno.
nemouzagrebu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 00:41   #55
Quote:
nemouzagrebu kaže: Pogledaj post
Ne znam koja je razlika kod troškova za studenta i ne-studenta. Jedina ušteda koja mi pada na pamet, dok sam bio student, je ta da sam mogao jesti na x-icu. I vjerojatno to što sam tražio jeftinije i manje stanove tada.



Čemu mistificiranje troškova?
Ev, meni se posrećilo pa sam našao super cijenu za super kvadraturu i stanarina i režije izađu cca1800kn. A ima PUNO jeftinijih stanova, a da nisu rupe. Dodaj na to 1000kn mjesečno za hranu, gdje uopće nemam osjećaj da štedim, i usputne troškove i pokriven je život na mjesec dana, a da nije preživljavanje. Netko tko nema puno prijatelja ili jako aktivan društveni život neće imati velike troškove za izlaske. To nije preživljavanje, to je življenje i kontrola vlastitih financija. Kada se sredi ono osnovno, onda se može razmišljati o troškovima za putovanja, ili što već veseli čovjeka. Ali nije istina da ne možeš za te novce preživjeti i živjeti sasvim komforno. I još ima puno načina da se troškovi srežu.

I ne znam zašto fokus na tramvaje? Pa nisu tramvaji neka obaveza ako ćeš živjeti u Zagrebu, može se i bez njih. Ili na kraju krajeva, zašto uopće fokus na sam Zagreb? Život je tamo gdje ga napraviš...
Pričamo o Zagrebu i ovdje je 3500 kn mjesečno mrcvaranje sve i da nijednog prijatelja nemaš i da si dobar s parama ko prosječni židov. Ja jednostavno tu ne vidim komforan život ili općenito prosječan život to je čista muka.
Što se tiče tramvaja, naravno da se potenciraju jer moraš doći od kuće do posla a nerijetko ti je ili jedno ili drugo u pički materinoj.
__________________
Na ovim prostorima barabe su iste, prljave duse vole etnicki da ciste. Istovremeno pjevaju i zlo misle, a kad vec zlo misle - nek o mome vise.
dr.cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 00:46   #56
Quote:
dr.cox kaže: Pogledaj post
Pričamo o Zagrebu i ovdje je 3500 kn mjesečno mrcvaranje sve i da nijednog prijatelja nemaš i da si dobar s parama ko prosječni židov. Ja jednostavno tu ne vidim komforan život ili općenito prosječan život to je čista muka.
Što se tiče tramvaja, naravno da se potenciraju jer moraš doći od kuće do posla a nerijetko ti je ili jedno ili drugo u pički materinoj.
Pa i pišem za Zagreb. A tramvaji mi upadaju u oči zato što ih i sam zbilja ne volim. Ne znam jesam li u prve dvije godine života u Zagrebu uopće ušao u tramvaj, a opet, obavezno sam imao posao uz faks, čak u nekim navratima i dva posla, bilo je zeznuto, ali dalo se izvesti i bez tramvaja, bez kašnjenja.
nemouzagrebu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 00:48   #57
nemouzagrebu nemoj se naviknuti na tu lovu, jer u suprotnom nikada nećeš saznati za bolje. U redu je biti skroman, ali to nije življenje, to je životarenje, ajmo biti realni.
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 00:54   #58
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
A pa dobro, može se i na kruhu i vodi, šta sad.

Još se nisam naučila da se na forumu ne upuštam u rasprave tog tipa. Jer uvijek se nađe netko tko uživa u životu s 500 kn mjesečno, još i putuje o tom trošku. Jebiga. Mi obični smrtnici eto nismo zadovoljni s tih famoznih 3 k i iz nekog se razloga to naziva minimalcem. Ali jebiga.
Evo, počelo se i prema grintanju o sponzorušama, aj ća.

Neću dalje kvariti temu.
Boze sacuvaj... Al ja ih poznam gro takvih sta kazu da im je s minimalcem dobro u zivotu a i obicno su takvi skrti i nedrustveni ljudi sami od sebe pa eto..
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 00:55   #59
Quote:
dr.cox kaže: Pogledaj post
Pričamo o Zagrebu i ovdje je 3500 kn mjesečno mrcvaranje sve i da nijednog prijatelja nemaš i da si dobar s parama ko prosječni židov. Ja jednostavno tu ne vidim komforan život ili općenito prosječan život to je čista muka.
Što se tiče tramvaja, naravno da se potenciraju jer moraš doći od kuće do posla a nerijetko ti je ili jedno ili drugo u pički materinoj.
Bila je bome Ex Anais u pravu.. ova rasprava nije baš pametna ideja...

Al opet, ne mogu da ne pitam.. kak ti 3500 kn hebate nije dovoljno???? Dovoljno je i u f**ing Opatiji koja nije mjesto za sirotinju, a kamoli nebi u Zagrebu!

Hipotetski, osoba koja ima 3.5k prihoda trebala bi se smucat po stanu najviše od 1.4k kn troška (s režijama), i raspolaže s još 2100 kn za potrošnju što je depozit od 70 kn po danu!

Jbte pa to je skoro i meni dovoljno koji pušim, tankam gorivo i ne znam, popijem pokoju kavu u kavani i štošta još :P
Sexbot is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 00:55   #60
Ti si blagoslovljen čovjek onda. Najozbiljnije. Kamo sreće da svi tako mogu i da svi tako razmišljaju, poslodavci ne bi ni trebali davati uopće veću plaću jer ako je ovo komfor, sve iznad toga je čisto rasipništvo i luksuz. Onaj s 5k je truli bogataš.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:30.