Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2016., 22:42   #81
Znači, ako Marko i Marina imaju na raspolaganju istu cifru, recimo tri i pol tisuće kuna, Marku će biti lakše - zašto? Jer Marina, za razliku od Marka, nema kapaciteta razumjeti da životarenje s tri i pol tisuće kuna zahtijeva redefiniranje pojma "potrebe"?
Wow.

...za te je motika.
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 22:51   #82
Quote:
Almost Rosey kaže: Pogledaj post
Znači, ako Marko i Marina imaju na raspolaganju istu cifru, recimo tri i pol tisuće kuna, Marku će biti lakše - zašto? Jer Marina, za razliku od Marka, nema kapaciteta razumjeti da životarenje s tri i pol tisuće kuna zahtijeva redefiniranje pojma "potrebe"?
Wow.

...za te je motika.
Ne bi da glumim đavoljeg advokata ali mislim da nije na to mislio. Hoće reći da prosječna žena troši više novca od prosječnog muškarca (kozmetika, odjeća i sl.)
__________________
Na ovim prostorima barabe su iste, prljave duse vole etnicki da ciste. Istovremeno pjevaju i zlo misle, a kad vec zlo misle - nek o mome vise.
dr.cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 22:51   #83
Quote:
Almost Rosey kaže: Pogledaj post
Znači, ako Marko i Marina imaju na raspolaganju istu cifru, recimo tri i pol tisuće kuna, Marku će biti lakše - zašto? Jer Marina, za razliku od Marka, nema kapaciteta razumjeti da životarenje s tri i pol tisuće kuna zahtijeva redefiniranje pojma "potrebe"?
Wow.
Ne. Ukupno će (oboje) raspolagati sa 7k.

Quote:
...za te je motika.
Ah ono šta je zate, to si već (nažalost) dobila...
Sexbot is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 22:53   #84
Quote:
dr.cox kaže: Pogledaj post
Ne bi da glumim đavoljeg advokata ali mislim da nije na to mislio. Hoće reći da prosječna žena troši više novca od prosječnog muškarca (kozmetika, odjeća i sl.)
Ne troši ako nema. Ako imaš xy cifru od koje moraš živjeti, ne treba ti penis da znaš koji su ti prioriteti. Na manikuru ideš ako je možeš ne osjetiti u mjesečnom budžetu.
Osim ako si vanserijska tuka koja živi na kruhu i vodi ali ima balajaž pramenove, ali čvrsto sam uvjerena da skupa frizura ima krkanski pandan unutar muške rodne uloge.
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 23:17   #85
Quote:
dr.cox kaže: Pogledaj post
Ne bi da glumim đavoljeg advokata ali mislim da nije na to mislio. Hoće reći da prosječna žena troši više novca od prosječnog muškarca (kozmetika, odjeća i sl.)


Ženske potrepštine se JAKO osjete na npr kućnome i obiteljskome budžetu, ovisno naravno o lifestyleu iliti komoditetu te žene.

Ja na kozmetiku potrošim oko (i to ako) 200kn godišnje (na žilete, šampone i lonsione), a na modu kako kad, ponekad si ništa ne kupim po pola godine. Solidna kopija armanija i bossa (npr za odijela, košulje i hlače) traju mi po 3-5 godina, čak i više, a ostale garderobe imam na bacanje.

Ja u modnom kozmetičkim dućanima nemam šta radit osim literarno "bacat" novce.

Ono na šta ja trošim su režije, cigarete, benzin i kave u kafićima, kao soler jedem uglavnom po restoranima i supermarketima i ajd uređujem si jedan građevinski objekt za neki poslić. Tu i tam odem s nekom frendicom na kavu izlajat se i to je to.

Tj motikarim usput kak bi rekla lakomislena Rosey

***

ps: štos (iliti motika ili matematika) je slijedeća: žene samoća (solo život) jako puno više košta, dok je dečkima "soleraj" daleko jeftiniji od konkretno - života u dvoje.
Sexbot is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 23:25   #86
Mizoginija i ad hominem, stupovi ovog podforuma.
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 23:27   #87
Quote:
Sexbot kaže: Pogledaj post
Ono na šta ja trošim su režije, cigarete, benzin i kave u kafićima, kao soler jedem uglavnom po restoranima i supermarketima i ajd uređujem si jedan građevinski objekt za neki poslić.
Auto je kupio tata?
A registraciju i osiguranje plaća mama?
Gume baka?

Ček malo. Kažeš režije. A stan? Deda kupio?

Još frendica nek plati onu kavu, imaš i za štednju.
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 23:29   #88
Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
Auto je kupio tata?
A registraciju i osiguranje plaća mama?
Gume baka?

Ček malo. Kažeš režije. A stan? Deda kupio?
Ma to ti je lova koju uštedi na lakovima za nokte i hulahopkama, kak ne kužiš.
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 23:45   #89
Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
Auto je kupio tata?
A registraciju i osiguranje plaća mama?
Gume baka?

Ček malo. Kažeš režije. A stan? Deda kupio?
Što i da jest tako kako si napisala?

Sad da ne kažem previše, auto ti uvijek kupujem svakih 7 godine za maksimalno 2k eura i to obavezno rabljeni i u dobrom stanju i to ne jači od 1.2 jer ti auti malo troše i jeftina im je rega (uz 62% popusta).

Gume kupim svake 2-3 godine, rabljene (i obično predobre) kod prijatelja koji se bavi gumama i izađu me sve 4 oko 300kn s montažom.

Objekt koji uređujem je nasljedstvo. Da imam love sredio bih to za 2 mjeseca, ovak će mi trebat oko 3-5 godina jer sve u nj radim sam, zabavlja me to, korisno je, i košta me tek materijal.

Živim u kući na drugom katu solo, u prizemlju su mi mama i tata, s time da je tata jako bolestan i recimo da to dosta košta ali eto drago mi je da sam s njima. Ne jedem s njima kako bi im sve olakšao i riješim im sve probleme koji ih snađu.

Bake i dede (ni od mame ni tate) nemam već 10 godina.

Ženu ni curu nemam jer.. prvo imao sam ih možda previše, ali današnji moj stil života malo koja žena bi mogla progutati, a imam i previše obveza za vezu.

Quote:
Još frendica nek plati onu kavu, imaš i za štednju.
Ponekad i ona počasti kavom, tenks.

A sad ti nama reci zašto ti živiš sama?
Sexbot is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 09:48   #90
Quote:
KillerQuilt kaže: Pogledaj post
Nije toliko lako naći posao u ZG. U to budi uvjeren.

Ima zbilja ok ponuda po pitanju stanova, ali eto - takve ponude se čekaju.
Bila je jedna ektra ponuda za 600kn soba mjesečno i dio režija, da sam tad to prihvatio i imao posao - danas bi bila milina. A ovako neka se KQ fućka. xD

Bio sam student i ispisao se. Trenutno me košta cca 8500kn plačanje godine bilo gdje da se upišem (pošto sam usrao svoju šansu na faksu). Pogađaš: moja obitelj živi od 3200 mjesečne plaće i nemam od kud platiti te novce. I još gora stvar; mami je riknuo auto pa će i to morati rješiti. -.- A ja nikako da nađem posao. Prijavio sam se na 5-6 mjesta za posao tu kod nas, svigdje ili ignoriranje, ili ne zvanje na razgovor, ili automatske poruke sekretarice i slične gluposti. Kažem ti: po pitanju posla je ovdje živi užas. Možeš jedino raditi tešku šljaku za 2200kn u tvornici papira i kartona. A ja sam krepan nakon 10ak bencheva.. a kamoli nakon 10 sati šljake.

Ja se i "bi" i "ne bi" odselio, meni je fakat svejedno da ti budem iskren. Doma mi je ok jer se mogu baviti svojim jako glupim hobijem i večinu dana me nitko ne smeta pa mogu u miru popiti kavu i to raditi. U ZG bi bilo slično, samo mrvicu drugačije, odradio bi 8-10 sati na poslu, popio kavu negdje i sjeo za komp i radio svoje. Meni svejedno zbilja.
Ne, nije lako naći ni posao, ni stan, ni zaraditi novac za faks.

Posao koji sada radim sam tražila, svaki dan, listajući oglase, gledajući natječaje, prijavljivajući se na sve živo što bih mogla raditi. Proces je dug i mukotrpan, od 50 mjesečno predanih oglasa, javili su mi se možda iz 2-3 firme, uglavnom da me obavijeste da su si već našli kandidata. Al eto, tražila sam dalje.

Stan u kojem živim sam tražila gotovo pola godine, obilazeći hrpu lokacija dok nisam našla nešto što je ok. Ali takve ponude se traže. Ne čekaju se. Neće pasti same s neba. Neće magična vila doći i reći - Evo, KQ, ovo je stan za tebe.

Novac za faks, kad mi je trebao, sam zaradila preko ljeta, radeći u kuhinji od jutra do mraka, a noću ne bih mogla zaspati koliko su me ruke boljele. Ali 2 mj. su mi omogućila da imam novac za tu godinu i još malo viška, da ne moram za svaku kavu žicati roditelje.

Treba ti 3500 kn za život u Zagrebu? Bilo bi sasvim lijepo da i doma, za početak zarađuješ 1000 kn.

Lakše je živjeti roditeljima na grbači, gdje sam kažeš da su jedina primanja 3200 kn.
Mene zanima kako ti pridonosiš tom zajedničkom kućanstvu s roditeljima? Koje su tvoje odgovornosti i dužnosti u tom kućanstvu?


Quote:
KillerQuilt kaže: Pogledaj post
Iskreno - meni treba čudo. Zbilja čudo. To je jedino što znam. Ne znam dal' ću se "izvući".

Bold - Samo se nadam da će mi se posrećiti, nažalost. Jer su apsolutno sve stvari krenule nizbrdo. So it sucks.

Ovdje se slažem. Makar nisam dobar predviđač budućnosti. Nešto veliko se treba desiti i to brzo, jer ovo više nije trpljivo.
Čuda se ne događaju. Trebaš pokrenuti guzicu. Jedino što tebi očigledno dobro ide je pronalaženje izlika.
__________________
Najsjajnije bisere moraš dobro istražiti da bi uočio svu ljepotu, nije nužno vidljivo na prvu. © mr-crime
Ludica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 12:36   #91
Quote:
ja-cu-poludit kaže: Pogledaj post
Mene zanima kako ti pridonosiš tom zajedničkom kućanstvu s roditeljima? Koje su tvoje odgovornosti i dužnosti u tom kućanstvu?
Nosim svaki dan drva za kamin, zapalim vatru i grijem, hranim psa (iako ga rijetko kad šečem), čistim zdjelice/kuhinjski pribor, objasim veš (oprati ga ne znam), tu i tamo skuham nešto, otiđem do dučana pješke ako što hitno treba.. tako neke sitne kučanske stvari.
KillerQuilt is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 15:05   #92
Quote:
KillerQuilt kaže: Pogledaj post
Nosim svaki dan drva za kamin, zapalim vatru i grijem, hranim psa (iako ga rijetko kad šečem), čistim zdjelice/kuhinjski pribor, objasim veš (oprati ga ne znam), tu i tamo skuham nešto, otiđem do dučana pješke ako što hitno treba.. tako neke sitne kučanske stvari.
Tko kupuje drva? Hranu? Vodu? Prasak za ves?
Tvoje dolaske u zagreb? Eventualnu kavu?

Sve to ide iz budzeta od 3200kn?
__________________
Najsjajnije bisere moraš dobro istražiti da bi uočio svu ljepotu, nije nužno vidljivo na prvu. © mr-crime
Ludica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 15:09   #93
Quote:
ja-cu-poludit kaže: Pogledaj post
Tko kupuje drva? Hranu? Vodu? Prasak za ves?
Tvoje dolaske u zagreb? Eventualnu kavu?

Sve to ide iz budzeta od 3200kn?
Mama sve financira, pošto sam ja u zadnjih 7-8 oglasa za posao dobio same odbijenice.

Krpamo se iz mjeseca u mjesec, računi jako kasne recimo.

Da sve iz buđeta od 3200-3400kn, ovisi o prekovremenima..
KillerQuilt is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 21:32   #94
Quote:
KillerQuilt kaže: Pogledaj post
objasim veš (oprati ga ne znam)
Evo znakovite formulacije. Što točno znači "ne znam oprati veš"? Nisi bio u školi kad se to učilo? Smatraš perilicu nekakvim high-tech proizvodom koji je iznad tvojoh kognitivnih sposobnosti? Ako nema perilice nego se pere na ruke, još gore...

Stvari su vrlo jednostavne: za nekoga tko nije zaposlen, popis poslova koje obavljaš je više nego skroman. OK, vjerojatno nisi napisao baš sve što radiš, ali sumnjam da bi preskočio nešto krupno.

Ovakav popis, uz konstataciju "treba mi čudo", ne sluti na dobro. Onako, k'o onaj koji je iščekivao jackpot, a da ni srećku nije kupio. Prebaciš rješenje problema na okolnosti na koje ne možeš utjecati - i čekaš, a što bi drugo. Nema ničega što ti možeš učiniti, a što će požuriti čudo koje ti treba.

Prije ili kasnije, sasvim izvjestan preduvjet tvojega izbavljenja je osamostaljivanje. Ništa od onoga što si napisao ne ukazuje da si se pretrgnuo od angažmana u tome smjeru. Nigdje se ne može naslutiti da, kakva god i koliko god bila tvoja ograničenja, unatpč njima pokušavaš najviše što možeš, najviše što se može. A takvo što ne može dobro završiti.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 00:41   #95
Quote:
KillerQuilt kaže: Pogledaj post
Iskreno - meni treba čudo. Zbilja čudo. To je jedino što znam. Ne znam dal' ću se "izvući".
Ti grijesis u percepciji sebe u odnosu na druge ljude.

Life is a Bitch. Svima, na ovaj ili onaj nacin.. Ono po cemu se ljudi razlikuju je - nacin na koji odgovaraju na life's bitchiness. Ti si se doslovno zacaurio u sobi dok oluje ne prodju. Drugi usprkos nelagodi izadju na oluju bez obzira na gromove, munje, kisu koja pljusti i udara. I onda nakon izvjesnog vremena guranja kroz oluju, oluja stane. Proviri sunce, onda ih obasja. Oluja je privremena, sve oluje su privremene.

A mozes ostati i u polumraku sobe. Ali neces izbjeci samo oluje. Promaci ce ti i maestrali i sunce. Duge. Sve.

Cudo se moze desiti - iskljucivo u tvojoj glavi.
__________________
Stay classy sassy and a little bad ass - y

'Još je puno bolja' - by j. ♥
Alaine Zanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 03:22   #96
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Samo se nemoj zatvarati u sobu i provoditi svo slobodno vrijeme na netu.

To je vjerojatno najgora stvar koju možeš napraviti.
Ovo je moja realnost i postala je najgora stvar ikad. Drugim riječima noćna mora.
tirkizno is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 12:22   #97
Quote:
Alaine Zanna kaže: Pogledaj post
Ti grijesis u percepciji sebe u odnosu na druge ljude.

Life is a Bitch. Svima, na ovaj ili onaj nacin.. Ono po cemu se ljudi razlikuju je - nacin na koji odgovaraju na life's bitchiness. Ti si se doslovno zacaurio u sobi dok oluje ne prodju. Drugi usprkos nelagodi izadju na oluju bez obzira na gromove, munje, kisu koja pljusti i udara. I onda nakon izvjesnog vremena guranja kroz oluju, oluja stane. Proviri sunce, onda ih obasja. Oluja je privremena, sve oluje su privremene.

A mozes ostati i u polumraku sobe. Ali neces izbjeci samo oluje. Promaci ce ti i maestrali i sunce. Duge. Sve.

Cudo se moze desiti - iskljucivo u tvojoj glavi.
__________________
If you love life, don't waste time, for time is what life is made up of.

Bruce Lee
vknez is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 17:44   #98
Quote:
Lord Byron kaže:
Ako se radi o razdoblju dovoljno kratkom da nisi morao kupovati ništa ozbiljnoga od odjeće, plaćati lijekove/liječenje, da nisi imao nikakve troškove osim hrane i stanovanja, vjerodostojnost toga iskustva je ista koliko i rečenica "ja već deset dana nisam na hranu potrošio ni kune, jedem samo ono iz hladnjaka".


Quote:
Evo znakovite formulacije. Što točno znači "ne znam oprati veš"? Nisi bio u školi kad se to učilo? Smatraš perilicu nekakvim high-tech proizvodom koji je iznad tvojoh kognitivnih sposobnosti? Ako nema perilice nego se pere na ruke, još gore...
Odlična tema nadasve korisna te puna lijepih komentara
Istiphul Amue is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 18:39   #99
Quote:
Sexbot kaže: Pogledaj post
Vrtiš sad vodu na krivi mlin. Ne kažem da je 3.5k nominalna komoditetna svota za cijelu hrvatsku populaciju, ali da se može živjet s tom svotom ugodno i bez problema, uz kontrolu raspolaganja - može.

Moš imat i 15k plaću, ali ak ne znaš kontrolirat potrošnju (ili komoditet), već nakon 2-3 tjedna od plaće ćeš ostat bez kune.

Znam po sebi. Meni je prosjek plaće uvijek bio oko 7k i skoro sav rest sam (s)lupavao na gluposti. To rade skoro svi s primanjima u tom rangu, osim onih koji imaju sposobnost štedjeti. Pun k mojih prijatelja s primanjima oko 6k mjesec čekaju u minusu a imaju svoje butige + gablece (marende) u firmama.

Onaj tko je štedljiv uvijek će imat, onaj tko je potrošač neće imati nikad - neovisno o plaći koju ima. Ja nažalost spadam u onu drugu skupinu.
Što znači REST? Mislio si na ostatak? Ostatak čega? Imaju svoje butige? Kaj to znači pak?

Inače se slažem sa napisanim, no brate mili imati 7k i baš sve potrošiti uludo je fakat tužnjikavo.
malin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 19:31   #100
Tu sam! Sve prolazi tako se nadam da će i godine samoće proći. Nisu mi pomogla ni druženja, ni izlasci, pa ni internet.
ancica986 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:19.