Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2016., 15:14   #21
@Regar Ta cura je gladna prihvaćanja okoline jer je u najosjetljivijim godinama bila odbacivana. Neki ljudi iz bolesti postanu bolje osobe, nju je povuklo na drugu stranu. Gorcina upravlja njome. Ne možeš joj pomoći, mora sama doći do toga. Jako je teško to što je proživila i što još uvijek postoji u njoj, ali to joj ne daje za pravo da se ponaša ko ljudsko smeće. Ona vjerojatno nije ni svjesna šta izgovara jer je u njoj ogromna želja da bude sve onako kako misli da je trebalo biti dok su joj se rugali zbog njenog stanja. Mora proć taj period da vidi da je ti ljudi ne određuju već o njoj samoj ovisi kakva će osoba biti. Ti si je prigrlio u najgorim trenucima, dao joj nadu i vjerojatno je u tim trenucima digao do te razine da je prenaglasila osjećaje u tim pismima što spominješ. Nada je žena sumnjivog morala. Moraš prestat čitat ta pisma i razmišljat o napisanim i izrečenim riječima, jer ćeš u protivnom stalno biti na početku. Jebeno je teško, znam. Prestat analizirat što je bilo, to ti ne daje da kreneš dalje. Kako nisi ljut?! Budi jebeno ljut i nemoj dopustit da zbog nje gubiš vjeru u život. Ma ko je to ona?!


Quote:
tabanšaban kaže: Pogledaj post
Predlažem da iznajmimo kombi nas par i da začepimo ispuh i ugušimo se u plinovima uz ugodne tonove Josipe Lisac.


Inače, !

p.s. Učini Hrvatskoj uslugu i raznesi se usred punog Sabora.
Antheia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 15:14   #22
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Joj ovo je predobro da bi bilo istinito! Pa kako je moguće da je nakon svih tih operacija od crnoga pačeta se pretvorila u bijelog labuda? I frenda najboljeg ti je htjela prije tebe ali ti si je svejedno prigrlio i odgojio! I ona ti to vrati sa ovako dobrim odjebom?! Genijalno! Drž se stari! Si baš jako puno stariji od nje? Možda se sam o tome dela?
A jel stvarno mislis da bi otvarao ovakvu temu, napisao ovoliki tekst da bi pisao lazi i pretjerivao? Jos je anonimno i niko ne moze shvatiti na osnovu profila ni ko sam. I sve to bi uradio da bi pisao neke laze, iz kojeg razloga?

Ocito je da trazim izlaz i da sam se jako puno dvoumio da li uopste da objavim ovo. Ne znam da li trebam pomenut da uopste sto pisem ove stvari, koliko smatram da grijesim. Bez uvrede ali sada pises napamet neke stvari. Od operacije do vremena mog pocinjanja sa njom je proslo nekih 8 godina tako da naravno da su vidne posljedice nestale. To sto je ostalo ne vidi se. Sto se tice godina, nisam puno vec 4 i pol godine stariji od nje. Istina je da sam dobio otvoreno recenicu da sam prestar za nju i da hoce da prozivi zivot. Sada je u vezi sa jos starijim momkom: 7 godina starijim od nje.
Regar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 15:21   #23
Quote:
little-big-one kaže: Pogledaj post

Sad lijepo nastavi, mozda zvuci cliche, ali klin se klinom izbija.
Klinka klinkom, jel.

~via tapatalk
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 15:22   #24
Quote:
Regar kaže: Pogledaj post
A jel stvarno mislis da bi otvarao ovakvu temu, napisao ovoliki tekst da bi pisao lazi i pretjerivao? Jos je anonimno i niko ne moze shvatiti na osnovu profila ni ko sam. I sve to bi uradio da bi pisao neke laze, iz kojeg razloga?

Ocito je da trazim izlaz i da sam se jako puno dvoumio da li uopste da objavim ovo. Ne znam da li trebam pomenut da uopste sto pisem ove stvari, koliko smatram da grijesim. Bez uvrede ali sada pises napamet neke stvari. Od operacije do vremena mog pocinjanja sa njom je proslo nekih 8 godina tako da naravno da su vidne posljedice nestale. To sto je ostalo ne vidi se. Sto se tice godina, nisam puno vec 4 i pol godine stariji od nje. Istina je da sam dobio otvoreno recenicu da sam prestar za nju i da hoce da prozivi zivot. Sada je u vezi sa jos starijim momkom: 7 godina starijim od nje.
Ajde drago mi je onda čut da je sve istinita priča! Ajoj pa znaš kak je to meni zvučalo kad si napisal konstrukcija pola vilice! Zamislil sam nekog polurobota skoro. Znam da je danas medicina otišla delako naprijed ali svejedno. No dobro to smo riješili.Drago mi je da se curka ma kako je mi sad svi mrzili zbog tebe ipak izvukla po tom pitanju.Pa ništ nisi stariji. Ja sam mislil da si ono puno više. A jebi ga. Sjebal si se u startu kad je štela tvog frenda. Trebal si već tad probat shvatit s kim imaš posla. No očito te dobro zavela. Kaj su to 2 godine?! Buš ti to dobro odradil. Jebi ga zatelebal sise, vjerovatno se i ona u tebe bila ali eto sa vremenom se ohladila i našla nove vidove zabave sem tebe! Odi i neokreći se više. Vjerovatnost da buš i drugi put naletil na neku baš ovako bezosječajnu nije velka!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 15:27   #25
Pa nije king shark da ima metalnu celjust

__________________
four wheels move the body — but two wheels move the soul #bikerzone
typhoid_mary is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 15:28   #26
Predlažem da kolektivno doniramo krv do posljednje kapi. (imate slobodan dan kod poslodavca)
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 15:28   #27
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Ajde drago mi je onda čut da je sve istinita priča! Ajoj pa znaš kak je to meni zvučalo kad si napisal konstrukcija pola vilice! Zamislil sam nekog polurobota skoro. Znam da je danas medicina otišla delako naprijed ali svejedno. No dobro to smo riješili.Drago mi je da se curka ma kako je mi sad svi mrzili zbog tebe ipak izvukla po tom pitanju.Pa ništ nisi stariji. Ja sam mislil da si ono puno više. A jebi ga. Sjebal si se u startu kad je štela tvog frenda. Trebal si već tad probat shvatit s kim imaš posla. No očito te dobro zavela. Kaj su to 2 godine?! Buš ti to dobro odradil. Jebi ga zatelebal sise, vjerovatno se i ona u tebe bila ali eto sa vremenom se ohladila i našla nove vidove zabave sem tebe! Odi i neokreći se više. Vjerovatnost da buš i drugi put naletil na neku baš ovako bezosječajnu nije velka!
Heheh da. A ako cemo pravo, ja bi prvi volio da nista od ovoga nije istina... Posebno ne zelim ikome da uopce prolazi kroz slicne operacije. Ja sam gore napisao da u nekim momentima cak prestanem vjerovat u Boga iz ovolikog osjecaja nepravde, a u isto vrijeme ja se istog tog Boga bojim sto uopste pisem ovde o toliko velikim stvarima koje su se desavale drugom covjeku, al taj drugi covjek je mene pljunuo a ne ja njega. A ja grijesim dusu sto uopce pominjem ovo, ali eto. Osjecam se jednostavno prevaranim.
Regar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 15:30   #28
Quote:
typhoid_mary kaže: Pogledaj post
Pa nije king shark da ima metalnu celjust

Molim te, zahvaljujem svima na misljenjima, ali nisam otvorio temu da se ismijavam djevojci. Ja je mrzim ne mozes ni zamislit koliko, gadi mi se i prezirem je, al ja je ne bi nikada ismijavao i iskreno cak i sad me boli da vidim ovakvu sliku a da je vezem u kontekst sa njom. Nisam zelio ovo kad sam otvarao temu.

Osjecam se uzasno sada.
Regar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 15:35   #29
Quote:
Regar kaže: Pogledaj post
Molim te, zahvaljujem svima na misljenjima, ali nisam otvorio temu da se ismijavam djevojci. Ja je mrzim ne mozes ni zamislit koliko, gadi mi se i prezirem je, al ja je ne bi nikada ismijavao i iskreno cak i sad me boli da vidim ovakvu sliku a da je vezem u kontekst sa njom. Nisam zelio ovo kad sam otvarao temu.

Osjecam se uzasno sada.
Gle opusti se cista zajebancija
__________________
four wheels move the body — but two wheels move the soul #bikerzone
typhoid_mary is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 15:35   #30
Pa nisi je ti ismijaval. Ti si pokušao dočarati kaj si sve prošel sa njom,a onda se umješala moja luda glava. No to smo riješili i nije više bitno za priču. Očito zaista ne trebaš gledati na taj način na tu vašu vezu. Nebitno je kaj si ti i koliko si činil za nju. Završila vam je ljubavna priča i trebaš krenuti hrabro dalje ka Šaban i ostali!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 15:45   #31
Quote:
Regar kaže: Pogledaj post
Vrlo brzo sam shvatio da se radi o osobi koja je do tada bila kronicno depresivna, jako negativna i pesimisticna prema zivotu. Pisala je blogove koji su zalosno depresivni za djevojku od tada 20 godina.
Prema ovome što si napisao svi znakovi su bili tu već u početku. Ona traži pažnju i voli se po internetu pokazivati. Nije bitno o čemu je pisala.
Svi se ponekad razbole i u depresiji su i što sve ne. I šupčine i umišljene osobe isto kao ostali.

Odeš na tumblr i vidiš pun kurac "depresivnih" žena u dvadesetima.

Quote:
Regar kaže: Pogledaj post
Jednom je toliko zaglavila da sam joj po busu poslao 50 Eura iz jednog evropskog grada samo da se izvuce iz duga. Takodje problemi i sa faksom, obnavlja vec prvu godinu i psihicki je jako lose. Cesto kada izlazimo, ona dodje placuci zbog situacije u porodici.
Meni bi ovo iskreno dopizdilo jer ne volim osobe koji od sebe rade žrtve i stalno od sitnica neke dramice imaju u životu. Ti si to naravno shvatio kao priliku da se iskažeš prema njoj. Misliš da će te više voljeti zbog tih sitnih znakova pomoći.

Nemoj ići na one stranice za upoznavanje žena iz Ukrajine ili Tajlanda. Svaka ima priču da se rasplačeš bolje od romana Jane Austen. Mogao bi se zaljubiti tako preko ekrana.

Quote:
Regar kaže: Pogledaj post
Gle ok, moguce, ali imam jedno pitanje: koliko je jedna totalno nesigurna cura, koja prije mene prakticno nije ni imala momka kako treba (djecije veze i gluposti), niti ima prijatelje niti drustvo, te koja nije imala ni djetinjstvo, da ne govorim o manjku samopouzdanju, tj. nikakvom samopouzdanju, koliko je takva osoba sposobna da svjesno igra te igrice i da manipulise starijim od sebe muskarcem, mnogo stabilnijim i iskusnijim od nje, tj. da ga iskoristi i to pred ocima vlastitih roditelja?
Koliko si stariji i iskusniji govori i to da te uspjela takva balavica preveslati tako da si sam odgovorio na svoje pitanje.

Mogu te zamisliti kako pizdiš po autobusu i tjeraš vozača da stane kod najbliže banke jer tvoja mucica treba lovu.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 16:32   #32
Quote:
Regar kaže: Pogledaj post
Heheh nema problema, a zahvaljujem se na misljenju! Istina da sam trebao reci ko je *ebe i ne pokretati ovakvu temu al eto. Radim na tome.
Pokrenio si ovu temu jer si trebao izbacit iz sebe neke stvari, makar bilo samo online. Nema ništa loše u tome, naprotiv. Moj savjet je da se povjeriš nekom svom dobrom prijatelju kojeg imaš i ispričaš mu sve ovo. Ne da bi ti dao magični savjet kako ćeš se sutra ujutro osjećat kao nov nego da te samo sasluša. Zato prijatelji služe, da nam pomognu kad nam je teško.

Nakon vašeg prekida koji je završio onako kako je da si samo rekao tko te jebe i bio sutra ujutro kao da se nije ama baš ništa loše dogodilo rekao bi da si sociopat. Ali hvala Bogu za tebe nisi.

Posve je ljudski tvoja potreba i želja da shvatiš. Da razumiješ kako se to sve dogodilo. Zašto je ona tebe tako odbacila kao da si jučerašnje novine. Zašto se osoba s kojom si proživio toliko toga sada odjednom ponaša kao ledena kraljica. Zašto te samo tako odstranila. Kako je moguće sve to?

Kao prvo moraš prihvatit činjenicu da je ti nisi poznavao onoliko koliko si mislio da jesi. S obzirom koliko si proveo vremena s njom, što si sve proživio s njom, posve normalno da si ti cijelim svojim bićem smatrao da je poznaješ. Činjenica da nisi može biti zastrašujuća. Psihički i emocionalno. Dovedete do toga da počneš sumnjat u sebe. Svoju sposobnost procjene ljudi, općenito vlastitu percepciju i inteligenciju. Ta za efekt može imat urušavanje samopouzdanja što dovede do gubitka vjere u sebe.

Kao što već rekoh moraš naći načina da prihvatiš činjenicu da je nisi u potpunosti poznavao. Poznavali ste se dugo i bili u ozbiljnoj vezi dvije godine što nije malo, ali nije ni nešto bogzna previše. Ljudi su proveli i duže vremena u vezama da bi se nakon određenog događaja uvjerili da nisu u potpunosti upoznali svog partnera. Mlad si, bio si pretpostavljam zaljubljen u nju, zavolio si je, imao skoro pa bezuvjetno povjerenje u nju.
U tim uvjetima nema ništa pretjerano začuđujuće niti nešto kronično loše s tobom da nisi spoznao neke dijelove njenog karaktera i za što je sposobna. Vrlo vjerovatno su u njenom slučaju bili duboko zakopani s obzirom na njeno zdravstveno stanje da bi tek njenim ozdravljenjem izašli na vidjelo. Stoga je sasvim realno moguće da je nisi nikada u potpunosti upoznao. Nađi načina da prihvatiš to bez da sebe osuđuješ zbog toga. Oprosti sebi.

Druga stvar koju moraš učinit jest da njeno odbacivanje tebe na način na koji je učinila ne miješaš s tim tko si ti kao osoba. To često ljudi podsvjesno povezuju pa se dogodi da gube vjeru ne samo u druge ljude nego u sebe što može bit pogubno. Kako to učinit? To nije samo odluka nego proces. Proces koji ne iziskuje isto vremena i uloga za sve nego ovisi o situaciji i osobi. Ti mi se činiš kao osoba koja ima srca i s obzirom na način na koji je ona prekinula s tobom nije uopće čudno da osjećaš posljedice nakon što je prošlo godinu dana. Vjeruj mi da si se pomakao s mjesta od tada iako smatraš da nisi, samo žarko želiš da si se pomaknuo više nego što jesi. Znaj da bol i posljedice koje osjećaš ne jenjavaju linearno tako da se nemoj bojat da će ti sadašnje psihoemotivno stanje trajat unedogled.

Kad kažeš da si bio jak i stabilan muškarac do ovog događaja, to što se sada osjećaš grozno i nestabilno ne čini tebe slabim muškarcem. Netko tko nije jak bi zbog tvog događaja možda propao u zemlju. A ti koliko vidim si se nastavio brinut za sebe na području tijela i uma, a uskoro ćeš magistrirat na jednom od boljih fakulteta na kontinentu. To ne rade slabi ljudi. Osvijesti sebi sve svoje ljudske kvalitete koje posjeduješ i koje te čini tko si i što si. Tebe ne definira način završetka vaše veze, a ponajmanje ona. Ugraviraj to sebi u svoj mozak.

Također bori se protiv toga da ti iskustvo s tom osobom uništi vjeru u ljude i ljubav. Tko je ona da to učini? Ona je jedna jedina osoba s kojom si ti imao nesreću da se spetljaš. To je sve. Jedna osoba od 7+ milijardi. Ima ih još pregršt dobrih i vrijednih tamo negdje vani, nemoj da ti priliku s nekom od njih uskrati tvoje negativno iskustvo sa bivšom. Nemoj joj dat takvu moć. Ne zaslužuje to, a ti zaslužuješ puno bolje od nje.

Još si mlad, činiš se netko tko je pametan, tko ima srce, nemoj ga izgubit zbog nje, nemoj da te ona iskvari. Bori se za sebe i ajde dalje, a nju ostavi ondje gdje i zaslužuje - u ropotarnici povijesti. Sretno ti.
Hildegard is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 16:46   #33
Gle, to što je ona takva, to što je ispala govno i đubre - to je njen problem. Taj problem ne bi trebao biti i tvoj. Ti si bio fer i korektan. Kad tako postaviš stvari - u vezi bilo čega u životu - bit će ti puno lakše živjeti.
Druga stvar - prestani razmišljati o tome. Očito imaš previše vremena da se baviš razmišljanjima o osobi koja toga na kraju krajeva uopće nije vrijedna. Zašto je napravila ovo, zašto je napravila ono...?? Nemaš ništa od toga. Posveti se sebi, edukaciji, bavi se stvarima koje te vesele...i zaboravi! Preuzmi kontrolu nad svojim mislima, posveti se stvarima koje su bitne u životu a ne o razmišljanju o nekoj luzerici....
Sretno!
Tempion is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 19:25   #34
To što je netko prošao gadne probleme u životu ne znači da će izrasti u divnu osobu koju će sve to ojačati i sl. što se obično prodaje po raznim self help priručnicima. To što je imala takve probleme i s fizičkim izgledom ne znači da je iznutra prekrasan leptir. Neki su ljudi jednako gadni iznutra i izvana. Nisu svi Dorian Gray. Dapače, ako je osoba inače gad/ura, neki defekt ili teška prošlost će iz nje izvući sve najgore i onda dobiješ ovo što si ti dobio. Ona sad liječi komplekse tim selfijima, a očito ima i hrpetinu kompleksa vezano za status. Nisam još upoznala osobu koja se kurči svojim doktorstvom, a da ima dvije čiste u glavi.

Ne znam zapravo što bih ti uopće rekla. Mora da je užasna pomisao da te netko iskoristio i da si bio sa smećem misleći da si s dobrom osobom. Nije mi se nikad desila tako drastična situacija, ne želim dijagnosticirati poremećaje osobnosti, ali priča je prilično jeziva. Ne znam, nemoj dati da te to uništi, ako ikako možeš.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 19:43   #35
a jbg. ne postane svaka gusjenica leptir.
na tvom mjestu bio bi sretan što se takva osoba sama maknula iz mog života.
__________________
1N73LL1G3NC3
pinokio2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 20:47   #36
To što je ona prošla kalvariju zbog zdravstvenih problema ne znači da je ikada bila dobra osoba. Ali kad je čovjek slab i jadan onda ne pokazuje svoju oholost, tek kad mu krene vidi se kakva je osoba. Ne mijenjaju se ljudi, samo im padaju maske. Nije te nikada voljela i iskoristila te je jer nije imala drugo društvo. To je kristalno jasno po svemu što si napisao.To što si ti imao nesreću da naletiš na ljudski šljam ne govori ništa o tebi nego njezini postupci govore samo o njoj.

Po svemu što si napisao djeluješ kao kvalitetan i karakteran mlad čovjek. Zabavi se drugim stvarima i move on.
-Marija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 21:05   #37
Osim radi sažaljenja i radi vlastite samopotvrde jer si joj "dao priliku", iz uvodnog posta ne vidim zašto si ulazio u vezu s tom osobom. Osim toga što je siromašna i jadna i bolesna i nikakva, ne vidim nijedan opis te djevojke kao vrijedne zaljubljivanja i voljenja.
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 11:28   #38
Jbt. dečko ide u teretanu, definiran, završava jedan od najprestižnijih fakulteta u Europi, karakteran. Takvog treba svijećom tražiti. Možda u posljednje vrijeme nisi magnet za žene jer si utučen zbog situacije koja ti se dogodila. Nemoj dopustiti da tvoju vrijednost definira jedna takva nezrela spodoba.

Quote:
Almost Rosey kaže: Pogledaj post
Osim radi sažaljenja i radi vlastite samopotvrde jer si joj "dao priliku", iz uvodnog posta ne vidim zašto si ulazio u vezu s tom osobom. Osim toga što je siromašna i jadna i bolesna i nikakva, ne vidim nijedan opis te djevojke kao vrijedne zaljubljivanja i voljenja.
Nemoj pokušavati racionalizirati ljubav.

I na kraju, evo mog omiljenog citata na temu ljubavne postkatarze.

Nakon nekog vremena uvidiš tanku crtu između držanja za ruke i vezanja za dušu. I naučiš da voljeti ne znači oslanjati se, a društvo ne znači sigurnost. I naučiš da poljupci nisu ugovori, a pokloni obećanja. I počneš prihvaćati svoje poraze uzdignute glave i otvorenih očiju, s ljupkosti odrasloga čovjeka, a ne tugom djeteta. I naučiš da sve putove moraš sagraditi danas jer je sutrašnje tlo isuviše nesigurno za planiranje. Nakon nekog vremena naučiš da i sunce opeče ako mu se previše približiš. Stoga sadi svoj osobni vrt i uređuj svoju dušu, umjesto da čekaš da ti netko pokloni cvijeće. I naučiš da možeš mnogo toga pretrpjeti. Da si uistinu snažan, I da uistinu vrijediš.

Veronica A.Schoffst
-Marija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 12:05   #39
Koju ljubav? Gdje je ljubav? Otkud ta ljubav?
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 12:22   #40
Njemu je ljubav bila kroz poklone izgleda. Nisam baš shvatio kako je ona prema njemu izražavala ljubav.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:17.