Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2016., 23:32   #21
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Ali zvuči kao popis za dućan.
Obično se slične teme i završe na popisu za dućan. (imam ga i ja)

Da sam Aaron Hotchner, procijenio bih da želiš "običnu" vezu gdje ćeš biti voljena i voljeti sličnim intenzitetom.
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 23:43   #22
Quote:
aljehin kaže: Pogledaj post
Obično se slične teme i završe na popisu za dućan. (imam ga i ja)

Da sam Aaron Hotchner, procijenio bih da želiš "običnu" vezu gdje ćeš biti voljena i voljeti sličnim intenzitetom.
Otprilike si pogodio.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 23:53   #23
@ex

hoćeš milo da ti ja napišem esej ili dva dok sam ovak divno patetična?
Da ne veliš da su samo popisi u pitanju .
__________________
"You know, a long time ago being crazy meant something. Nowadays everybody's crazy"
horadic_cube is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 23:55   #24
Quote:
horadic_cube kaže: Pogledaj post
@ex

hoćeš milo da ti ja napišem esej ili dva dok sam ovak divno patetična?
Da ne veliš da su samo popisi u pitanju .
Naravno da hoću. Znaš da sam ti ja jedna nježna dušica.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 23:58   #25
Quote:
horadic_cube kaže: Pogledaj post
Da ne veliš da su samo popisi u pitanju .
Ajd.
Smijem li ja kritizirati ako nađem materijala?
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 00:00   #26
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Naravno da hoću. Znaš da sam ti ja jedna nježna dušica.


Quote:
aljehin kaže: Pogledaj post
Ajd.
Smijem li ja kritizirati ako nađem materijala?
Sure, ali neće ga bit

;puca prstima i kreće tipkat:

;traži prigodnu plejlistu na youtube:

;fast forward na sedam videa mačaka kasnije:
__________________
"You know, a long time ago being crazy meant something. Nowadays everybody's crazy"
horadic_cube is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 00:05   #27
this time next year.. i want to be truly happy!
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 00:08   #28
Quote:
horadic_cube kaže: Pogledaj post
;traži prigodnu plejlistu na youtube:
Samo pliz navedi (linkaj) listu da vidim koje su te emocije obuzele.
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 00:40   #29
Kao što rekoh sudbina je kuja, al našla sam način(a) da zaobiđem dio kojeg se plašim - natrpaj sve ikad u sve ikad i vozi dalje .

Znači veli Anais di se vidim(o) za godinu dana. 23.12. točnije da budemo sasvim precizni. Baš 23.12..
Meni bi možda bilo lakše zamisliti 25. ili 1.1. no vjerujem da u tome i je caka. Na sve te "velike datume" je puno lakše zamisliti da imamo nekog i nešto. Da smo sretni i veseli. Zašto je tako? Možda jer nas od malih nogu filaju božićnom idilom u kojoj nema mjesta... Pa recimo meni ovakvoj sad. Da sam lik u knjizi, ubili bi me na prvoj stranici. Previše depresive za neki tako lagan dan.
No da se vratim na temu. Božić je lako zamisliti jer nas uče kako bi on trebao izgledati. Nitko nas nikad nije učio kako bi trebao izgledati jedan 23.8. ili 23.12. (osim ako je rođendan/imendan u pitanju).

Pa ajmo onda o 23.12.2017..

Dan je kao i svaki drugi osim što nije. Subota je ujutro, a subotom ujutro spavam duže. Nekad je to značilo do 2-3-4, a sada ako uspijem do 9 mogu se smatrat sretnom. Ako mi se Miloš ne posere u stanu također se mogu smatrati sretnom. Miloš je stvarno dobro štene, no još uvijek se uči na "ne seri u stanu, ne seri u stanu - jebemu mater Miloše bili smo vani prije pet minuta". Ionak mu treba bar još dodatan mjesec navikavanja, pa se tako svaku subotu potajno nadam da se baš eto točno tu navikao.
Danas nije ta subota.
Čistim pseći drek, ignoriram Vukov preziran mačji pogled i razmišljam kako su mi nekad subote bile mirne i bez obveza. Spavanje do 2, pa kava, pa... Šta sam ja radila uopće po cijele dane? Možda i bolje da se ne sjećam.
Sanjam kavu, ali pokušavam Miloša izgurati iz stana i Vuka ugurati nazad u stan. Zašto sam pobogu ikad mislila da ja mogu solo hendlat dvije živine?
---
Tokom šetnje me zove frendica da me pita jesam poslala poštom ono što sam rekla da ću poslat još prije dva tjedna, pa sam samim time morala promjeniti cijeli plan i program jer je sad u popis obveza upala i pošta. Obećala sam da ću danas i ak ne bude danas, znam da neće biti ni preksutra.
Pokušaji vođenja solo "biznisa" su super dok god prijatelji ne misle da "prijateljski popust" znači "besplatno". Zajebi.
No ajde, barem je nekakav izvor prihoda, tješim se i ne gledam baš kud hodam.
Odjednom osjetim kako me Miloš vuče i vidim da kreće prema nekom grmu. Trava je užasno blatnjava zbog jučerašnje kiše, a ni njegove noge u ovom trenutku već nisu čiste. Oh well, polako hodam za njim i čujem sitan, sićušan, majušni mjauk. Ono što čuju valjda samo mačke i poremećene vlasnice mačaka. I Miloš očito.
Pogledavši u grm vidim malo, malo mače kako svo sljepljeno od blata leži i plače. Šta ću, kak ću, kojikurac da radim, ubit će me gazdarica, ne mogu, naprosto ne mogu.
Polako se dižem, okrećem... I tako nas troje krenusmo kući. Kad operem sloj blata, buha i lišća budem vidjela dali se radi o Mihajlu ili Milici.
---
Neda mi se kuhati ručak, pa si podgrijem pizzu od jučer, a živinama dam njihovu klasiku. Bolje hranim njih nego sebe, majku im izbirljivu. Eno prebiru ko da sam ih suhog kruha dala, a ne kupovala primijumsuperultraspešl kurac od ovce. E drugo neće dobit dok ne pojedu to što imaju u zdjelicama.
---
Nakon što sam okupala Mihajla (još jedan dečko, krasno) i dala ostatke pizze ostatku živina (znam, znam, štetno je, jebiga žicali su) kreće još jedna šetnja. Nadam se da ćemo se iz ove vratiti u parnom broju. Ne, krivo, nadam se da ćemo se iz ove vratiti samo nas dvoje.
---
Vraćam se doma krepana. Pokraj vrata stoji torba. To može značiti samo doslovno jedno. Za svaki slučaj, kao da strana torba pored vrata nije dovoljan znak, onjušim zrak. Ne, nisam pobenavila pa da se pravim da sam pas, samo... Da, osjeti se kava. Tu je i skuhao mi je kavu.
Sjećam se kako je izgledao prvi put kad sam došla kod njega nakon "dejta": Pitao me hoću doći gore na kavu, a ja sam potvrdno kimnula. Kad smo došli pitao me što ću piti, a ja sam samo rekla "Kavu?" i tu je otprilike shvatio s kim ima posla jer nitko normalan ne pije kavu u 23. Nakon te prve kave uslijedile su neke druge, maratonske. I neke druge radnje, također maratonske. Ponekad nismo mogli pratiti tempo onog drugog, no gledajući na sve kao na win-or-lose igru, tjerali smo se preko krajnjih granica.
Ja sam njega zajebavala da nema muda jer se nije prijavio za posao koji želi, a on mene da nikad ne bi mogla imati psa.
Nekako se potrefilo da smo oboje dobili što smo htjeli, a ustvari nismo željeli to ni izgovoriti. On je dobio posao, a ja sam udomila Miloša.
Ne, fak, MI smo udomili Miloša. Uvijek zaboravim da dijelimo skrbništvo nad našim prvim zajedničkim četveronožnim djetetom, jednako kao što zaboravim da ovo više nije moj nego naš stan. I da trebam kuhat za dvoje i naručit za dvoje i kupovat za dvoje. I da on ne voli kokos, pa da bi trebala prestati kupovati rafelo, no priznajem da mi se to vjerojatno omakne iz nekih drugih razloga.
Službena putovanja su motherfuckeri, ali barem je za Božić doma.
__________________
"You know, a long time ago being crazy meant something. Nowadays everybody's crazy"
horadic_cube is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 01:02   #30
Awwwwwwwwww. Baš ti je topla priča, totalno mi je stvarna. I izostavila sam u svojoj čopor jer se on naravno podrazumijeva.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 01:05   #31
Ustvari nije uopće stvar u priči (mogla sam ju i bolje nasrat) već naprosto u elementima koje ona sadrži. Kako će se ti elementi posložiti ne mogu znati niti ja niti bilo tko drugi, tako da mogu svaki dan pisati drugačiju priču. Zanimljivo je, ali s druge strane bi fakat bilo lejm da pogodim budućnost - što više od neizvjesnosti voli jedan OKP-ovac sa anksioznošću (i još ponečim) .

Ovako složeni elementi mi sad djeluje nekako "najbliže" onome kako bi to fakat moglo biti, ali kao što rekoh mogu se posložit i puno drugačije. Ovako ih samo uokvirim u neki proser da ne bude popis
__________________
"You know, a long time ago being crazy meant something. Nowadays everybody's crazy"
horadic_cube is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 01:14   #32
Quote:
aljehin kaže: Pogledaj post
Ih, kako ja volim ovakva djela HC.
Trenutno nemam kritika.
Volim iskrenost, pa makar ona bila forumska.
Ali da si ćuknuta -jesi.
Sjetit ću te se kad budem dobivala Pulitzerovu nagradu za svoju prvi roman

Hvala, hvala

Jel te još uvijek zanima plejlista?
Mislim ja krenem slušat i onda se prebacim na pisanje i nemam pojma šta slušam i dal nešto uopće svira.

Neke od:
Riblja Čorba - Egoista, Pičkin dim, Ajde beži
Azra - Tko to tamo pjeva, 3N

Npr trenutno mi svira Čorbin Al Kapone
__________________
"You know, a long time ago being crazy meant something. Nowadays everybody's crazy"
horadic_cube is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 01:20   #33
Želim posao i lika koji je stabilan a ne neodlučno derište koje je zaljubljeno u samo sebe. Želim da i dalje imam ljude sa kojima sam dobra i da proširim sa još par iskrenih prijateljstava, nevolim površne odnose., to mora biti nešto iskreno i za ozbać, da je u meni i oko mene ljubav, da prestanu svi ratovi,(što je vj nemoguće ali onda bar neki), da više cjenimo ono što imamo, da vidimo koje su prave vrjednosti,da smo dobri jedni prema drugima, da podižemo jedni druge kada padamo i da se dignemo u više sfere, da nismo samo u svojoj sferi nego da samo svuda
jelich is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 01:21   #34
Daj ne seri da trenutno slušaš Čorbu. Baš mi ju je vrtilo, od poslednje pesme o tebi pa nadalje.

Mačak me ugrizao za vrat. Netko u mojoj zgradi je zapalio kolače, mnijem, stan mi se osjeti po dimu. Ne cigaretnom. Ne spava mi se iako sam noćas zahvaljujući spomenutoj živini spavala dva sata. Baš me zanima kakav će biti moj idući frajer, ako ga bude. Da mogu poviriti u budućnost, a da pritom znam da ću u toj budućnosti biti zdrava i živa, ne znam da li bih se usudila.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 01:26   #35
https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8
__________________
If you love life, don't waste time, for time is what life is made up of.

Bruce Lee
vknez is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 01:28   #36
U tom trenutku sam slušala. Sad je Xenia - Troje, nakon toga Zabranjeno pušenje - Lutka sa naslovne strane, a onda again Čorba sa Jedini način što je vrlo prigodno za ovaj PDF .

Ja ne bih volila virit. Nije to moj đir. Daš šta daš i nadam se da mi ne daješ (again) govno. Pliz daj nemoj opet govno, hoću jednom bar dobit biser, majkumu.
Mislim šalu na stranu, kad gledam prošle odnose i prošlu sebe (oh kako sam odrasla i opametila se u zadnjih valjda par sati koji mi je kurac uopće?), nekak si mislim da se baš fino poklapalo sa fazama u kojima sam bila. Onda bi valjda logika bila da ak poradim na sebi i da mi samim time predstoji bolja (sretnija) faza onda ću završit u boljoj (sretnijoj) vezi/braku?

Fakat se trudim ne zamarat time, brijem da sam počela smrdit na očaj (kao što mi ukazaše što je bio pozitivan verbalan šamar btw), pa sam se stiltala da koji kurac mi to treba sa dvajs'šest.
__________________
"You know, a long time ago being crazy meant something. Nowadays everybody's crazy"
horadic_cube is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 01:33   #37
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 01:33   #38
Lutka sa naslovne strane od Zabranjenog mi je prejebena pjesma.

Pa to jest logično. Nekidan sam rekla frendu da ja zapravo već deset godina hodam s istim tipom. Samo su lica različita. Dosadilo mi. Oću nešto novo. A onda ja moram bit nova. Tako to ide.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 01:41   #39
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Lutka sa naslovne strane od Zabranjenog mi je prejebena pjesma.

Pa to jest logično. Nekidan sam rekla frendu da ja zapravo već deset godina hodam s istim tipom. Samo su lica različita. Dosadilo mi. Oću nešto novo. A onda ja moram bit nova. Tako to ide.
Jesi poslušala Kekinovu verziju? Ta mi je onak ;baca grudnjak na pozornicu:
Fakat ne volim Sejin glas

Moji su svi bili različiti osim što mislim da se svaki savršeno uklapao u neku moju fazu sjebanosti. Jel bi bila toliko luda ideja da se netko uklopi u neku sretnu fazu? Ono čisto promjene radi
__________________
"You know, a long time ago being crazy meant something. Nowadays everybody's crazy"
horadic_cube is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 01:47   #40
23.12.17. 10:30, kako je horadic dobro pretpostavila, subota

Još mi se ne izlazi iz kreveta, mada sunce piči ko ludo. Jebeš božićne pripreme u majici kratkih rukava, nek se strpe još koji sat.
Ponovo zatvorenih očiju se okrećem i prislanjam uz znojnu najdražu guzu koja nešto protestno mrmlja u snu. Mogu još malo oddrijemati dok se i ona ne razbudi, i već u polusnu vrtim kako je bilo dobro prošlogodišnje triježnjenje na današnji dan.. pjesmicu o delfinu mogu napisati i na Božić ujutro, to je baš kul.. valjda su krelci jučer poslije tuluma u firmi ugasili grijanje.. tko bi rekao..
Jar-jar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:13.