Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.12.2016., 00:52   #1
Koju poslovnu banku odabrati?

Otvorila sam poduzeće i odlučila se (po inerciji) za Zabu.

Sada vidim da dosta dere i nisam baš sretna s njom, a posebno me smeta dvostruka konverzija ako plaćam karticom u valuti koja nije euro - npr. funte će banka pretvoriti u eure pa zatim u kune. Tu se dosta gubi.
U HPB i Erste ista stvar (no čine se povoljniji u nekim drugim stvarima) pa razmišljam o promjeni banke.

Addiko daje Visu electron kojom, rečeno mi je tako, ne mogu plaćati na internetu (in this day and age?!!) pa otpada odmah u startu.

Još se moram raspitati kakve su PBZ, RBA, eventualno još neka manja...

Savjeti, iskustva?
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2016., 11:56   #2
pravna ili fizička osoba?
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2016., 12:48   #3
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
pravna ili fizička osoba?
kaže da je otvorila firmu.
ZABA je skupa, ali ima najveću mrežu poslovnica i bankomata(iako to danas više i nije toliko bitno).
PBZ je ZABA s drugim logom.
stvarno ne znam koga ti preporučiti..
Možda da probaš sa Erste ?
Iz iskustva oni mi se čine OK, a također imaju ok mrežu poslovnica i bankomata.
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2016., 16:28   #4
nema tu nekih velikih razlika u cijenama usluge, a kad i ako dođe do kredita i visine kamatnih stopa, onda lako i promjeni banku.
Ja bih birao po tome gdje mi je najbliže poslovnica.
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 20:47   #5
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
nema tu nekih velikih razlika u cijenama usluge, a kad i ako dođe do kredita i visine kamatnih stopa, onda lako i promjeni banku.
Ja bih birao po tome gdje mi je najbliže poslovnica.
Slazem se. Klijent sam triju banaka i nema nekih znacajnih razlika zbog kojih bi mi neka bila bolja u odnosu na druge dvije.
Hongrie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2020., 01:47   #6
Može netko prenjeti iskustva sa OTP bankom? Vidim imaju dosta dobre uvjete.
7 godina sam u PBZu to više nije za izdržat, to je valjda tamo klub otpisanih.
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2020., 07:14   #7
Ja sam u otp preko 2 godine. Što te zanima?
Ja sam zadovoljna

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2020., 14:15   #8
Zanima me odnos sa klijenitma. Koliko su brzi na upite i koliko brzo odrađuju dogovoreno. Recimo ja u pbzu moram jedno tjedan dana samo zivkat i slat mailove da mi se netko udostoji javit jer nikad nikoga od dodjeljenih referenta nema. Obično su stalno neke zamjene koje se isto ne javljaju, totalni ignor. Evo već mjesec dana nakon predanih papira čekam najobičniju ponudu za kredit. S time da sam se dogovarao sa 3 osobe jer stalno netko nekog mijenja, zamjena zamjenu i sl. nitko na tom mjestu nije duže od 3 dana. Doslovno mi se smuči kad ih trebam a u ovih 7 godina trebao sam ih možda 10 puta i svaki put ista procedura.

Zanima me da li možeš dosta stvari riješit mailom ili telefonom, koliko su tu fleksibilni da se ne mora radi sitnica ići u poslovnicu. Ne znam jel koristiš DNT i kakva je dostupnost te usluge? Internet i mobilno bankarstvo kako to šljaka? Iskustva sa kreditima? Hvala.
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2020., 02:21   #9
Quote:
Intel_85 kaže: Pogledaj post
Zanima me odnos sa klijenitma. Koliko su brzi na upite i koliko brzo odrađuju dogovoreno. Recimo ja u pbzu moram jedno tjedan dana samo zivkat i slat mailove da mi se netko udostoji javit jer nikad nikoga od dodjeljenih referenta nema. Obično su stalno neke zamjene koje se isto ne javljaju, totalni ignor. Evo već mjesec dana nakon predanih papira čekam najobičniju ponudu za kredit. S time da sam se dogovarao sa 3 osobe jer stalno netko nekog mijenja, zamjena zamjenu i sl. nitko na tom mjestu nije duže od 3 dana. Doslovno mi se smuči kad ih trebam a u ovih 7 godina trebao sam ih možda 10 puta i svaki put ista procedura.

Zanima me da li možeš dosta stvari riješit mailom ili telefonom, koliko su tu fleksibilni da se ne mora radi sitnica ići u poslovnicu. Ne znam jel koristiš DNT i kakva je dostupnost te usluge? Internet i mobilno bankarstvo kako to šljaka? Iskustva sa kreditima? Hvala.
OTP sam čuo dosta da ima kriminalnu korisničku službu (jednostavno ih ima premalo u odnosu na broj upita).
DollyK is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2020., 06:46   #10
Quote:
Intel_85 kaže: Pogledaj post
Zanima me odnos sa klijenitma. Koliko su brzi na upite i koliko brzo odrađuju dogovoreno. Recimo ja u pbzu moram jedno tjedan dana samo zivkat i slat mailove da mi se netko udostoji javit jer nikad nikoga od dodjeljenih referenta nema. Obično su stalno neke zamjene koje se isto ne javljaju, totalni ignor. Evo već mjesec dana nakon predanih papira čekam najobičniju ponudu za kredit. S time da sam se dogovarao sa 3 osobe jer stalno netko nekog mijenja, zamjena zamjenu i sl. nitko na tom mjestu nije duže od 3 dana. Doslovno mi se smuči kad ih trebam a u ovih 7 godina trebao sam ih možda 10 puta i svaki put ista procedura.

Zanima me da li možeš dosta stvari riješit mailom ili telefonom, koliko su tu fleksibilni da se ne mora radi sitnica ići u poslovnicu. Ne znam jel koristiš DNT i kakva je dostupnost te usluge? Internet i mobilno bankarstvo kako to šljaka? Iskustva sa kreditima? Hvala.
Sorry zaboravih ti odgovoriti.

Korisnička odgovara na mail u roku dana obično, kad nije Coronavirusa

U poslovnicu moraš dosta, ko i drugdje čini mi se, ali imaju neke online usluge poput otvaranja računa, traženja klik kredita, otvaranja prepaid kartice...

Ovako su ok, ja imam dobra iskustva, jedino sam sa stambenim kreditom čekala jer su imali kaos zbog integracije sa splitskom. Inače ok, nemam zamjerke, i sad su mi moratorij riješili ekspresno

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2020., 09:56   #11
A u svakom slučaju može biti samo bolje. Ja sam u PBZu telefonski sve dogovorio i posalo papire 06.03 te tražio ponudu za kredit. Dan danas nisam dobio nikakav odgovor iako sam već nekoliko puta poslao mail da vidim šta je s time ali totalni ignore s njihove strane. Ista priča s njima se nastavlja od samog početka ...
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:56.