Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2017., 23:21   #21
Hahahah, stari moj, ti, Flat...ne znam s kakvim ti ljudima pričaš, i o čemu pričaš i u kakvom si društvu, ali odi samo na pdf filozofija pa malo promotri situaciju. Sada zamisli forumaša sigmund npr. među ruljom od od nekoliko stotina ljudi. Neshvaćenost? Brate mili, pa to je činjenica. Taj čovjek može razgovarati sa svega par ljudi u ovoj državi. To je vjerojatno čovjek pored kojeg svaki dan prolaziš. Uopće ga ne primjećuješ. Poznaješ li kojeg umjetnika? Znanstvenika?
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 23:31   #22
Quote:
tabanšaban kaže: Pogledaj post
Hahahah, stari moj, ti, Flat...ne znam s kakvim ti ljudima pričaš, i o čemu pričaš i u kakvom si društvu, ali odi samo na pdf filozofija pa malo promotri situaciju. Sada zamisli forumaša sigmund npr. među ruljom od od nekoliko stotina ljudi. Neshvaćenost? Brate mili, pa to je činjenica. Taj čovjek može razgovarati sa svega par ljudi u ovoj državi. To je vjerojatno čovjek pored kojeg svaki dan prolaziš. Uopće ga ne primjećuješ. Poznaješ li kojeg umjetnika? Znanstvenika?
Shvacati sto?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 23:32   #23
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Shvacati sto?
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 23:45   #24
Quote:
tabanšaban kaže: Pogledaj post
Ah da, posebne pahuljice.
Sprdacina od ljudi koji sami sebi daju previse vaznosti kao i svemu sto rade.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 23:50   #25
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Ah da, posebne pahuljice.
Sprdacina od ljudi koji sami sebi daju previse vaznosti kao i svemu sto rade.
Stani malo. Sada kada bi ti počeo pričati o Hegelu i njegovoj dijalektici, ti bi rekao - prestani srat, jel tako? E vidiš, problem je u tome što je spomenuto specifično po tome jer upravo sada to konzumiramo. Svi ljudi bi htjeli pričati o nečemu, e vidiš, problem nastaje u točki gdje ljudi nemaju većinom s kim pričati o onom što ih interesira i o onom u što se razumiju.

Problem je što upravo ljudi poput tebe ograničavaju ljude koji su usamljeni, a takvih je, nemoj se ljutiti, ovo je činjenica, 98.9% na ovom planetu.

Flat, prijateljski ti kažem, razmisli o svom pristupu.

Hegel je, inače, u dijalektci, u ovome što mi radimo, vidio smisao života. <- ajde ovu rečenicu shvati najbolje što možeš
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 00:00   #26
[QUOTE=tabanšaban;61859471]Stani malo. Sada kada bi ti počeo pričati o Hegelu i njegovoj dijalektici, ti bi rekao - prestani srat, jel tako? E vidiš, problem je u tome što je spomenuto specifično po tome jer upravo sada to konzumiramo. Svi ljudi bi htjeli pričati o nečemu, e vidiš, problem nastaje u točki gdje ljudi nemaju većinom s kim pričati o onom što ih interesira i o onom u što se razumiju.

Problem je što upravo ljudi poput tebe ograničavaju ljude koji su usamljeni, a takvih je, nemoj se ljutiti, ovo je činjenica, 98.9% na ovom planetu.

Flat, prijateljski ti kažem, razmisli o svom pristupu.

Hegel je, inače, u dijalektci, u ovome što mi radimo, vidio smisao života.
Kaj ne valja s mojim pristupom?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 00:04   #27
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Kaj ne valja s mojim pristupom?
Sve valja.
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 00:06   #28
Quote:
tabanšaban kaže: Pogledaj post
Sve valja.
Ma sjebo sam kvotanje.

Zivot nije diznilend. Moras biti debil da hoces pricati samo o hegelu.
Postoji milijarda tema.

Ako nisi u stanju o nicemu osim o hegelu onda si glup.

Ne ogranicavam ja nikog u nicemu. Ako se netko ne moze izvuci iz svojih misli i trazi da ga drugi shvate, onda taj kurca ne shvaca.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 00:11   #29
Quote:
tabanšaban kaže: Pogledaj post
Potpisat ću ti ovo. Od slova do slova, pogotovo boldano.

Inače rijetko potpisujem, samo da znaš.

Edit: Upravo mi jedna cura u inbox piše kako sam čudan i kada je pitam, zašto - ne zna objasniti, a pazi, sviđa joj se to. A ne zna objasniti kada je pitam - čudan na koji način. Ne samo ona, koga god zamolim, da mi objasni na koji način čudan - nitko mi ne daje jebeni odgovor. Nisam ja više klinac od 18 godina. Počeo sam dovodit svoj razum u pitanje. Možda nešto sa mnom nije u redu. Ali i dalje nema odgovora. Zašto - čudan. Po čemu?
Dovoljno si inteligentan i ponešto kreativan da povezuješ na prvu nespojive asocijacije. I onda sve skupa verbaliziraš, nerijetko artikulirano. A mrvicu si i duhovit.
Nastavi, koke padaju na to.
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 00:13   #30
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Ma sjebo sam kvotanje.

Zivot nije diznilend. Moras biti debil da hoces pricati samo o hegelu.
Postoji milijarda tema.

Ako nisi u stanju o nicemu osim o hegelu onda si glup.

Ne ogranicavam ja nikog u nicemu. Ako se netko ne moze izvuci iz svojih misli i trazi da ga drugi shvate, onda taj kurca ne shvaca.
Ma daj nemoj bit smiješan. ISUSATI.

Poderaćuti autogram od Šimleše. Jel ti mene zajebavaš?

Kakav samo Hegel, hahahah, ti ljudi pričaju(većinom -žele pričati), o nastanku, o svemiru, o kaosu, o apsurdu, o političkim sistemima, o sociologiji, o glazbi, o umjetnosti, o duhovnosti, o ljudskosti, o smislu i besmislu, o sportu, o povijesti, o putovanjima, o geografiji, samo na jednoj drugoj razini. Nitko ne priča samo o Hegelu, ili samo o Branki Šeparović. Ti ljudi jednostavno obavljaju svoje poslove, koje vole i ne vole, i žele razgovarati o svijetu kakvog su spoznali s ljudima sličnima sebi, žele učiti i žele znati, jer shvaćaju koliko su glupi, bez da im kaže lik koji ih smatra glupima.

Flat.
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 00:16   #31
Quote:
tabanšaban kaže: Pogledaj post
Ma daj nemoj bit smiješan. ISUSATI.

Poderaćuti autogram od Šimleše. Jel ti mene zajebavaš?

Kakav samo Hegel, hahahah, ti ljudi pričaju, o nastanku, o svemiru, o kaosu, o apsurdu, o političkim sistemima, o sociologiji, o glazbi, o umjetnosti, o duhovnosti, o ljudskosti, o smislu i besmislu, o sportu, o povijesti, o putovanjima, o geografiji, samo na jednoj drugoj razini. Nitko ne priča samo o Hegelu, ili samo o Branki Šeparović. Ti ljudi jednostavno obavljaju svoje poslove, koje vole i ne vole, i žele razgovarati o svijetu kakvog su spoznali, žele učiti i žele znati, jer shvaćaju koliko su glupi, bez da im kaže lik koji ih smatra glupima.

Flat.
Joj daj.
Ne sluze svi ljudi za sve i samo debil mora stalno pricati sa svima na visim razinama ili isfuravati cudastvo.
Posebne pahuljice i to je to.

Uostalom, opravdavas sam sebe.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 00:19   #32
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Joj daj.
Ne sluze svi ljudi za sve i samo debil mora stalno pricati sa svima na visim razinama ili isfuravati cudastvo.
Posebne pahuljice i to je to.

Uostalom, opravdavas sam sebe.
Pa problem i je u tome šta ne razgovaraju skoro ni skim o tome. JEBOTEBOG.
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 00:23   #33
Quote:
tabanšaban kaže: Pogledaj post
Pa problem i je u tome šta ne razgovaraju skoro ni skim o tome. JEBOTEBOG.
Pricas gluposti i trazis krive razloge za socijalnu nesnalazljivost.

Ima puno ljudi koji imaju i visa shvacanja od takvih posebnih pahuljica pa su skroz drustveno funkcionalni.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 00:33   #34
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Pricas gluposti i trazis krive razloge za socijalnu nesnalazljivost.

Ima puno ljudi koji imaju i visa shvacanja od takvih posebnih pahuljica pa su skroz drustveno funkcionalni.
Aha, jedan si od tih koji mjeri vrijednost čovjeka kroz socijalnu inteligenciju.

Evo ti haiku:

Joi.
Flat.
Moi.


Neki ljudi imaju drukčije težnje, tko god ti je rekao, a pozivao se isključivo na deklaraciju o ljudskim pravima, a to nije ni znao, da smo svi isti, sjebo se. Nisu svi ljudi isti.

Vidiš Flat, ipak, nešto je trulo u postu tvom - nalazimo se na istoj web stranici, u faktički istim govnima. Nemojmo se lagati. Samo što ti želiš pričati o alfa-mužjacima, a ja o besmislu svog postojanja i konstruiranju unutarnjeg mehanizma za micanje kiše iz života.

Većina ljudi, o kojima pričaš, jesu uspješni ljudi(a možda i ne pričaš o tim ljudima, na koje ja mislim), ali, jako-jako usamljeni ljudi.
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 00:43   #35
Quote:
tabanšaban kaže: Pogledaj post
Aha, jedan si od tih koji mjeri vrijednost čovjeka kroz socijalnu inteligenciju.

Evo ti haiku:

Joi.
Flat.
Moi.


Neki ljudi imaju drukčije težnje, tko god ti je rekao, a pozivao se isključivo na deklaraciju o ljudskim pravima, a to nije ni znao, da smo svi isti, sjbebo se. Nisu svi ljudi isti.

Vidiš Flat, ipak, nešto je trulo u postu tvom - nalazimo se na istoj web stranici, u faktički istim govnima. Nemojmo se lagati. Samo što ti želiš pričati o alfa-mužjacima, a ja o besmislu svog postojanja i konstruiranju mehanizma za micanje kiše i života.
Moje postojanje je skroz smisleno.
Znam zasto zivim i nije mi zao sto vrijeme prolazi.
Realiziran sam na svim meni vaznim poljima, a za to ipak treba neki trud i shvacanje uzroka i posljedica.

I da, socijalna snalazljivost je vazna. Bas me briga zakaj je neki cudak koji nema snage shvatiti sto je dobro za njega, a sto nije, neukalupljen.

Ako se tjeras u besmisao, besmisao ces i zivjeti.
Sve je u stavu, a to sto si ti slabic da ga ne znas promijeniti ide samo tebi na stetu.

Uz to, castanedin don juan je pricao koji su glavni neprijatelji covjeka znanja.
Vjerojatno znas nesto o tome, a ako ne znas guglaj.
Takvi posebni imaju veci broj tih neprijatelja u sebi iako misle da sve shvacaju.
Shvacaju filozofe, ali ne shvacaju zivot i spoznaju.
Ne shvacaju u stvari nista vazno, zato i jesu posebne pahuljice.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 01:00   #36
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Moje postojanje je skroz smisleno.
Znam zasto zivim i nije mi zao sto vrijeme prolazi.
Realiziran sam na svim meni vaznim poljima, a za to ipak treba neki trud i shvacanje uzroka i posljedica.
Moje postojanje nije smisleno samo po sebi. Eventualno, ako sam pronađem smisao, onda će mi biti. Najbolje bi bilo da si napravim dijete radi vlastita smisla, pa da mi to dijete bude isti. Dat ću mu ime Labrador, ako bude muško, ako bude žensko, zvat će se po mojoj Agavi. Na taj način, velika je vjerojatnost da se riješim pitanja smisla. Ja sam ti jedan od onih nesretnika koji pokušava živjeti ljubav. Već sam negdje pisao jednom, ali takva izjava ima smisla; okrenuti se Bogu, možda je jedina opcija u ovom slučaju.
Quote:
I da, socijalna snalazljivost je vazna. Bas me briga zakaj je neki cudak koji nema snage shvatiti sto je dobro za njega, a sto nije, neukalupljen.
Naravno da je, Flat, ako nisi dovoljno stručnjak u određenom polju, pa šefu drkaš kurac ispod stola, ili ako želiš postati Kim Kardašian ili Parish Hilton u selu.
Quote:
Ako se tjeras u besmisao, besmisao ces i zivjeti.
Sve je u stavu, a to sto si ti slabic da ga ne znas promijeniti ide samo tebi na stetu.
Flat, hvala ti na ovom. Otvorio si mi oči.

Quote:
Uz to, castanedin don juan je pricao koji su glavni neprijatelji covjeka znanja.
Vjerojatno znas nesto o tome, a ako ne znas guglaj.
Ne znam skoro ništa o tome. Njega sam otvori i zatvorio.
Quote:
Takvi posebni imaju veci broj tih neprijatelja u sebi iako misle da sve shvacaju.
Shvacaju filozofe, ali ne shvacaju zivot i spoznaju.
Ne shvacaju u stvari nista vazno, zato i jesu posebne pahuljice.
Ne mogu reći da shvaćam filozofe, ali filozofi shvaćaju mene. I u tom je suština.

Ne ja ne shvaćam život, u pravu si. Ne znam kako uopće možeš izjaviti da ga ti shvaćaš.

Spoznaja? Šta je to?
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 02:09   #37
Ajd, vas dvojica, ne filozofirajte...

Tabanšabane, ja se slažem s Flatom, i moram rec da mi ti filozofi cesto idu na k... ( mozda sam kim kardashian, ko ce li ga znat...)

u svakom slucaju, da, imam filing da propustaju ljepotu zivljenja, ovdje i sada...zasto stalno raspravljati o svemu, to je iscrpljujuc (mozda sam glupa?!) ne znam, mozda mi to ide na zivce, jer je to moj stari cesto radio, a zaboravljao se spontano druziti s nama, djecom, osluskujuci nase potrebe, spustiti se na nasu razinu ( da, za to je def bitna soc inteligencija)...

ko ce ga znat, mozda je moj stari razlog zasto mrzim tipove sklone filozofiranju jer je on bio takav i to mi je tako islo na zivce.

Ipak, morat cu se slozit s nekim zenama, ima nesto sexi u tome, i da Šabane, i ti si pomalo seksi...ne kuzim kaj ne zgrabis vec neku zensku, posevis ju, pa onda malo filozofirajte...
angelinaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 21:39   #38
Quote:
Pattenta Brutta kaže: Pogledaj post
Postoji li tipično ponašanje usamljenika ?
Kako se na daljinu može prepoznati usamljena osoba ?
Koji su to simptomi, matrice ponašanja...?

Ili pak netko i deklarativno pokazuje da je usamljenik..?
solírati - raditi sam, nepovezan s okolinom, izvoditi solo-akcije
(izraz osobito uobičajen u nogometu za igrače koji tvrdoglavo nastoje sve učiniti sami, bez obzira na kombinatornu igru)
~ Klaić, B. : Rječnik stranih riječi, Nakladni Zavod MH, Zagreb, 1985.
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 22:58   #39
Quote:
pinokio2000 kaže: Pogledaj post
pretpostavljam da se ne brka pojam biti solo (neuparen) sa usamljenošću.
neke znam, a za neke sam pročitao koliko su usamljeni u braku ili vezi.

osjećaj usamljenosti mi se javio prije dvije godine kad se bivša odselila iz kuće a kćer je otišla s njom.
ne usamljenost zbog bivše jer tu više nije bilo volje niti želje za "popravkom", već trenuci kad sam prolazio pored ćerkine sobe a soba prazna... to me baš "štrecalo" ...
srećom imam s kćeri iznimno dobar odnos pa se to "štrecanje" brzo izgubilo.

skužiš da kod povezanosti nije temeljna točka "pod istim krovom" i da su mnogi, koji taj uvjet ostvaruju, zapravo usamljeni jer nemaju dobar odnos.
Neki ljudi su odredjeni za usamljenost..
Samo takvi to podnose kao prirodu bica.
Usamljenost nije stanje, to je odabir.
__________________
Sve je moguće..ali ljudi su odlučili ne priznati sebi da je to ustvari tako.-Dan Emanon
Pattenta Brutta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 23:06   #40
Quote:
Jonesbo kaže: Pogledaj post
Simptomi su često neshvaćenost, i često se događa da su usamljene osobe one osobe koje su inteligentnije od prosjeka i samim time "čudne" u masi. Takvi ljudi zbog toga često znaju biti tužni, da ne kažem depresivni. Ne mora biti pravilo ali ako idu dva čovjeka ulicom i jedan se ozarena lica smije a drugi je tužan i spuštene glave, lako bi bilo odrediti tko je od njih dvojice usamljen.
Usamljenost je duh.
Depresija, melankolija, sramezljivost, povucenost samo su derivati emocionalnog stanja koji se se vezu za duh...A, time duhovno povezuju sa usamljenosti.

Tvrdim odgovorno..Usamljenost nije predaja.
To je rezervacija za osobe koje nisu sklone putovati u prepunom vagonu u vlaku zivota.
Usamljenici drze do svojih unutarnjih uvjerenja duha.
To je plemenita narav koju svaki usamljenik posjeduje.
__________________
Sve je moguće..ali ljudi su odlučili ne priznati sebi da je to ustvari tako.-Dan Emanon
Pattenta Brutta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:00.