Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2014., 23:47   #581
Quote:
filiptg kaže: Pogledaj post
Ne znam da li kontrole puštaju obrazac s neisplatom plaće a datumom različitim od zadnjeg dana u mjesecu, niti su šifre uopće predviđene za taj slučaj.

A osim dva JOPPD-a u tom slučaju, ostaje problem i s porezom i prirezom koji se zadužuje s neto isplatom, tako da ne možeš u cijelosti riješiti obveze prema državi s prvim JOPPD-om.

ok.
znaci onda ovako:
nema isplate plaće, ide joppd na kraju mj.za prethodni mj. s doprinosima, samo zadužimo doprinose?

a kad bude neto , jel može joppd (na dan isplate neto plaće) samo za neto + porez i prirez ?
latica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 01:27   #582
Kako sam vidjela na primjeru iz porezne ako nema isplate place, na kraju mjeseca ide obracun doprinosa ali i placanje. ako iduci mjesec isplacujes neto, onda ponovno moras staviti u obracun tu placu sa novom placom kako bi se dobio novi izracun poreza i prireza. Dakle, obracun dvije place u jednom mjesecu. Pretpostavka je da su doprinosi placeni na kraju prethodnog mjeseca, pa se prikazuje i placa samo neto placa sa porezom i prirezom zajedno sa redovnom placom za taj mjesec. Pokusavam saznati da li se to kako moze bez krsenja zakona izbjeci, ali svi imamo svoja neka razmisljanja, a da li ce to proci i na koji nacin, cuti cemo, nadam se.
unicom is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 06:24   #583
1. Pitanje, ukoliko ucitam obrazac koji ima greske da li ce ga eporezna obraditi ili ce javiti fatalnu gresku pa mogu ispraviti i napraviti novi obrazac? Ovo pitam jer danima cekam povratnu informaciju s testne eporezne, ali nista.

2. Ujedno, ukoliko djelatniku se razlikuje adresa na pk i osobnoj gdje uplacujete porez/prirez, nama je do sada bio amen pk no nisam sigurna.

3. Da li ukoliko se to razlikuje greska za to da se obrazac odbije ili ce proci?
joppd999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 07:01   #584
Jos jedno pitanje nastavno na porodilju.

Radi se o tome da joj poslodavac zeli isplacivati odredjenu naknadu (bonus) za svaki mjesec porodiljnog i rodiljnog. To sam do sada prikazivala u rs obrascu s sifrom 17
2. koja bi to sada sifra bila i kako bi navedeni redak popunila? Jedan red bi bio redovni porodiljni s 0,00 dok drugi red navedeno ili posebna isplata?
Ne radi se o upravi etc koje bi mogla staviti na sifru tih bonusa do max dijela doprinosa
joppd999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 07:44   #585
Quote:
armadazapad kaže: Pogledaj post
Imam totalnu istu situaciju, sve napravljeno i ispravljeno po uputama, ali ne ide pa ne ide...javim ako imam kakvu info

Ista poruka se pojavljuje i meni. Kako ste rješili problem
endem17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 08:36   #586
Quote:
klara6 kaže: Pogledaj post
Ako mi možete objasniti što ne treba ...isto imam akont....? Hvala

Pitanje:
1. Ako se jednoj osobi u istom mjesecu isplaćuje loko i dnevnice , odnosno ako jedna osoba ima više neoporezivih primitaka različitih vrsta ( šifri) kako onda s obrascem kad porezna na svojoj stranici predviđa samo jednu šifru za prijavu?
2. Oni koji imaju progr. rješ. za JOPPD , kako su s njima zadovoljni? Ja imam dnevnice mjesečne za 5-6 tadnika, loko, prijevoz sve iz blagajne...pretpostavljam da ću morati svakom 15-og u j. ručno unositi?
Ne treba nikakav obrazac slat kada se placa akontacija poreza na dobit, dakle samo se plati i to je to
technorocker1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 08:52   #587
Quote:
Nata07 kaže: Pogledaj post
kad napravim ispravak obrasca i potpišem, dobijem povratno poruku " •Obrazac sa istom oznakom izvješća i vrstom izvješća 1 je pogrešan " i ne pošalje ga ....
jel ima netko takvo što?
Meni se ista prouka pojavila, kako ste to rješili.
endem17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 09:13   #588
Mala pomoć, šta stavit kad firma plaća radniku od njegove plaće kredit/ovrhu? Radim sa synesisom i kad odem pod primici/obustave imam stavit u parametar neoproezivi primitak, ali tu nevidim ništa o obustavi tj. ovrhi.
TrutYF is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 09:41   #589
Quote:
TrutYF kaže: Pogledaj post
Mala pomoć, šta stavit kad firma plaća radniku od njegove plaće kredit/ovrhu? Radim sa synesisom i kad odem pod primici/obustave imam stavit u parametar neoproezivi primitak, ali tu nevidim ništa o obustavi tj. ovrhi.
Obustave iz neto plaće se ne upisuju u JOPPD i nemaju šifru.
babicana4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 09:46   #590
Hvala, u tom slučaju upisivam cijelu netto plaću radniku na JOPPD iako mu ide samo dio, a dio firma mu odmah uplaćuje banci na ime ovrhe.

Ili samo upisivam dio plaće koja mu ide na tekući račun, ali onda mi se obračun doprinosa tog radnika neće odgovoarat iznosu plaće
TrutYF is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 09:50   #591
Ukoliko još netko ima grešku da u testnoj ili "pravoj" eporeznoj ima zatamnjeni gumb "odaberi datoteku" kod pokušaja slanja JOPPD obrasca rješenje je instalacija root certifikata za svaku posebno.

Podrška eporezne ih šalje mailom u roku par sati.

Pozdrav
RakSamac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 09:50   #592
filiptg:Slati prvo JOPPD za doprinose sa šifrom neisplate plaće, pa onda drugi sa isplatom neto plaće se možda i može (nisam provjeravao da li kontrole puštaju te šifre ako nije zadnji dan u mjesecu), ali nema smisla. Pogotovo što porez i prirez moraju ići po obrascu na kojem je isplata plaće.[/QUOTE]

Može. Postoji šifra za obrazac kod neisplate a obračunate gdje se obrač. neto i doiprinosi te šifra kad dođe do isplate neto s porezima. Pisali smo o tome i ovdje.
klara6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 09:58   #593
Quote:
konto12345 kaže: Pogledaj post
Imam taj slučaj i naš je obrazac prošao ispravan.

Svi financijski podaci ti idu 0,00 kn.

b stranica :
Pod 2 stavljaš šifru prebivališta, pod 3 stavljaš 00000 (jer ne radi) , 4 i 5 ispuniš (oib i ime djelatnika), pod 6.1 staviš 5210 , pod 6.2 ide 0000, pod 8 staviš 3 (ako je kod vas zaposlena već neko vrijeme,da joj nije prvi ili zadnji mjesec), pod 9 ide 0, pod 10 ide 0 ,i pod 10.1 i 10.2 razdoblje.

Valjda sam razumljivo objasnila.
hvala ti puno,puno
bukica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 10:04   #594
Quote:
klara6 kaže: Pogledaj post
Može. Postoji šifra za obrazac kod neisplate a obračunate gdje se obrač. neto i doiprinosi te šifra kad dođe do isplate neto s porezima. Pisali smo o tome i ovdje.
Znam da postoji šifra samo ne znam da li prima takav obrazac prije kraja mjeseca i ako prima, s kojim datumom zadužuje doprinose.

Quote:
latica7 kaže: Pogledaj post
ok.
znaci onda ovako:
nema isplate plaće, ide joppd na kraju mj.za prethodni mj. s doprinosima, samo zadužimo doprinose?

a kad bude neto , jel može joppd (na dan isplate neto plaće) samo za neto + porez i prirez ?
Tako i ide. Doprinose zadužuješ s joppd za neisplaćenu plaću sa zadnjim danom u mjesecu (plaćati možeš i prije, a uz mogući prekršaj i poslije, ali sa pozivom na broj tog joppd-a).

Kod isplate neto plaće, podnosiš joppd za naknadnu isplatu plaće kojim se zadužuješ samo za porez i prirez, i broj tog joopd-a stavljaš u poziv na broj poreza i prireza.

Kod takvog je rješenja problem što za za isplate u mjesecu vrijedi samo jedna olakšica, tj. prva zaostala plaća koja se isplaćuje je u uobičajenom iznosu, a ostale su manje.
filiptg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 10:21   #595
Ajme meni sad kad je lili spomenula godišnji rolete su mi se spustile....
filiptg, obračun(JOPPD) za neispl. plaću bi išao krajem mjeseca za prethodni i onda drugi JOPD na dan prilikom isplate neta, a doprinosi se zadužuju krajem mjes za prethodni , poreze na dan ispl. neta. tako sam dosad ja pohvatala kopnce.

Quote:
[B kaže:
technorocker[/B]1;48293331]Ne treba nikakav obrazac slat kada se placa akontacija poreza na dobit, dakle samo se plati i to je to
Ajoj, oprostite ja sam mislila na akontaciju dobiti. naravno da treba (odg. sama sebi) jer se radi o isplati društva prema fiz. osobi. Podrazumijeva se da ne treba (ispla takont.. por na dob) jer ovo nije isplata fiz. osobi nego prema PU

Zna li tko, već sam pitaka kako ručno unijeti na E porezna kad imam više različ šifri isplate iz blagajne (loko, prijevoz, dnevnica)?

Zadnje uređivanje klara6 : 09.01.2014. at 10:31.
klara6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 10:33   #596
ZBUNJOLA

Ej, ljudi kako se evidentira neisplaćena plaća od 11. mjeseca prošle godine, a biti će isplaćena u 2014. godini? Kako se popunjavaju pozivi na broj primatelja?( Da li npr. 8109-OIB isplatitelja-oznaka RS obrasca za 11 mj. ili po novom? Ukoliko npr. sutra isplatim tu plaću, a za nju šaljem obrazac JOPPD onda pretpostavljam da moram upisati 14010, a ne oznaku RS obrasca? Kako se popunjava JOPPD obrazac u tom slučaju?
Mislim sam sam si kriv za ovo jer se nisam na vrijeme informirao o svim mogućim situacijama, ali jbg. "šta je tu je" sad.

Status: Potrebna Hitna pomoć!!! Hvala!
MAKI28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 11:52   #597
Quote:
klara6 kaže: Pogledaj post
filiptg, obračun(JOPPD) za neispl. plaću bi išao krajem mjeseca za prethodni i onda drugi JOPD na dan prilikom isplate neta, a doprinosi se zadužuju krajem mjes za prethodni , poreze na dan ispl. neta. tako sam dosad ja pohvatala kopnce.
tako je.
filiptg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 11:56   #598
???

Pozdrav svima!
Dakle , imam pitanje !Nakon svih neuspjelih pokušaja s PU, pitanja bez odgovora itd. molim pomoć.Firma je uzela u najam teretno vozilo od fizičke osobe.Ugovor je ovjeren na poreznoj i gospodin uredno plaća mjesečni predujam poreza.Je li tvrtka dužna slati JOPPD? Ako je , zanima me točno pod kojom šifrom primitka jer pod šifrom imovinskih prava ne prolazi stopa poreza od 12%( koliko iznosi za najam vozila) , već samo stopa od 25%
Unaprijed zahvaljujem uz srdačan pozdrav!!!
larani is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 11:57   #599
Quote:
MAKI28 kaže: Pogledaj post
Ej, ljudi kako se evidentira neisplaćena plaća od 11. mjeseca prošle godine, a biti će isplaćena u 2014. godini? Kako se popunjavaju pozivi na broj primatelja?( Da li npr. 8109-OIB isplatitelja-oznaka RS obrasca za 11 mj. ili po novom? Ukoliko npr. sutra isplatim tu plaću, a za nju šaljem obrazac JOPPD onda pretpostavljam da moram upisati 14010, a ne oznaku RS obrasca? Kako se popunjava JOPPD obrazac u tom slučaju?
Mislim sam sam si kriv za ovo jer se nisam na vrijeme informirao o svim mogućim situacijama, ali jbg. "šta je tu je" sad.

Status: Potrebna Hitna pomoć!!! Hvala!

Doprinosi po toj plaći trebali su biti u obrascu RS i zaduženi po ID obrascu bez iskazanog poreza i prireza. Ako je tako, doprinosi se plaćaju na stari poziv na broj i sa šifrom RS obrasca.

JOPPD se popunanjava kao naknadna isplata plaća (ima primjer na stranicama porezne uprava) sa danom isplate neto plaće. Po njemu se zadužuje samo porez i prirez, koji se tako i plaća sa novim pozivom na broj i broj JOPPD-a u nastavku.

Ako je ID obrazac predan kao da je isplaćena plaća, tj. po njemu su zaduženi i doprinosi i porez i prirez, sve obveze prema državi se plaćaju sa starim pozivima na broj i ne popunjava se JOPPD.
filiptg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 12:00   #600
Quote:
larani kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Dakle , imam pitanje !Nakon svih neuspjelih pokušaja s PU, pitanja bez odgovora itd. molim pomoć.Firma je uzela u najam teretno vozilo od fizičke osobe.Ugovor je ovjeren na poreznoj i gospodin uredno plaća mjesečni predujam poreza.Je li tvrtka dužna slati JOPPD? Ako je , zanima me točno pod kojom šifrom primitka jer pod šifrom imovinskih prava ne prolazi stopa poreza od 12%( koliko iznosi za najam vozila) , već samo stopa od 25%
Unaprijed zahvaljujem uz srdačan pozdrav!!!
Ne ulazi u JOPPD.

U pravilu, obveze za poreze i doprinose za koje rješenje izdaje porezna ne ulaze u JOPPD.

Osim toga, obveznik plaćanja prema državi je najmodavac, tako da ti nemaš ništa sa tim.
filiptg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:21.