Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2014., 15:07   #681
Quote:
rossonero_Zg kaže: Pogledaj post
da rezimiram ovu glupost od putnih..

ako imam PN iz 1 mj. koji je isplacen radniku u 1 mj. onda ide JOPPD 15.02. sifra 17

ako imam PN iz 1 mj. koji je isplacen radniku npr. 14.02. onda predajem JOPPD 15.03. sifra 17

ako imam PN iz 1 mj. koji nije isplacen do 15.02. onda predajem JOPPD 15.02. sifra 39

za sada se ne trebaju ponovo slati obrasci za ove PN koji su poslani sa sifrom 39..

jesu ga mogli vise zakomplicirati
Što se sa PN iz 12/2013 koji su obračunati ali neisplaćeni?
Laminaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 15:22   #682
Quote:
buli6 kaže: Pogledaj post
i prošlo je tako?
malo brzam

mi uglavnom imamo poseban upis minulog rada u sistem. pa ne znam kako bi to moglo proći
buli6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 15:25   #683
Poslala sam obrazac i dobila odgovor na mail da sadrži greške.
Na e-poreznoj u statusu obrasca piše : Obrazac nije obrađen.
Jel to znači da mogu ponovo poslati izvorni obrazac a da taj neobrađeni i s greškom kao da i nije poslan, tj. referent neće proknjižit taj očito neispravni obrazac
deedee_00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 15:41   #684
Može li mi netko pomoći,danas sam poslala joppd sa e porezna prvi i nisam čekala punu provjeru i kako da napravim ispravak???? Greška mi je krivi iznos neto plaće i pod 3.1 šifra općine. Hitno!!!! Hvala!!!
dani1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 15:53   #685
Quote:
deedee_00 kaže: Pogledaj post
Poslala sam obrazac i dobila odgovor na mail da sadrži greške.
Na e-poreznoj u statusu obrasca piše : Obrazac nije obrađen.
Jel to znači da mogu ponovo poslati izvorni obrazac a da taj neobrađeni i s greškom kao da i nije poslan, tj. referent neće proknjižit taj očito neispravni obrazac
Ako je obrazac neispravan porezna ga ne proknjiži tako da ga ispravite i ponovno pošaljete kao da ga šaljete prvi put. Inače,uvijek si za kontrolu možete pogledati PPK karticu i onog trenutka kad se pošalje ispravni joppd odmah je automatski knjižen i već vam je vidljivo zaduženje doprinosa.
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 15:56   #686
Quote:
dani1979 kaže: Pogledaj post
Može li mi netko pomoći,danas sam poslala joppd sa e porezna prvi i nisam čekala punu provjeru i kako da napravim ispravak???? Greška mi je krivi iznos neto plaće i pod 3.1 šifra općine. Hitno!!!! Hvala!!!
Da li ste dobili od e-porezne na mail da li je obrazac ispravan ili da nije. Ako su vam već oni poslali da je neispravan onda ga ispočetka šaljete kao da ga šaljete prvi put.
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 16:17   #687
Quote:
rossonero_Zg kaže: Pogledaj post
da rezimiram ovu glupost od putnih..

ako imam PN iz 1 mj. koji je isplacen radniku u 1 mj. onda ide JOPPD 15.02. sifra 17

ako imam PN iz 1 mj. koji je isplacen radniku npr. 14.02. onda predajem JOPPD 15.03. sifra 17

ako imam PN iz 1 mj. koji nije isplacen do 15.02. onda predajem JOPPD 15.02. sifra 39

za sada se ne trebaju ponovo slati obrasci za ove PN koji su poslani sa sifrom 39..

jesu ga mogli vise zakomplicirati
E, super objasnjeno, bas tako, eh, koje sve gluposti moramo raditi.
unicom is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 16:25   #688
Samo mali ispravak gore navedenog- ako isplatis putni nalog od 1 mjeseca 14.02., a JOPPD za neoporezive primtke predajes 15.02. onda ide sifra 17, dakle, ifra 39 ide samo ako do predaje JOPPD nisi isplatio pn.
unicom is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 16:28   #689
Quote:
dani1979 kaže: Pogledaj post
Može li mi netko pomoći,danas sam poslala joppd sa e porezna prvi i nisam čekala punu provjeru i kako da napravim ispravak???? Greška mi je krivi iznos neto plaće i pod 3.1 šifra općine. Hitno!!!! Hvala!!!
ne može proći ako nije ispravan.

ako je greška u podacima ... onda bi ti u programu trebals biti opcija ispravka ... moj program kreira novi JOPPD a odabirom iz starog predanog povučeš redak koji ispravljaš, ispraviš taj red spremiš i pošalješ!
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 16:35   #690
Quote:
buli6 kaže: Pogledaj post
malo brzam

mi uglavnom imamo poseban upis minulog rada u sistem. pa ne znam kako bi to moglo proći
još nisam puštala ni plaću ni doprinose pa samim time niti JOPPD, ali sam probala napravit obračunske liste i JOPPD i unijela ga u eporeznu i kad sam kliknula na provjeru ispalo je da je sve točno, tako da još ništa zapravo ne znam za sigurno.
cura na zadatku is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 16:37   #691
Kako ja shvacam sve to, moram poslati JOPPD sa obracunatim putnim nalogom sa 15. U mjesecu za prethodni mjesec ako ga ne isplatim. Ako ga isplatim mogu birati sa datumom isplate ili sa 15. iduceg mjeseca.
unicom is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 17:29   #692
Quote:
PowerG kaže: Pogledaj post
ne može proći ako nije ispravan.

ako je greška u podacima ... onda bi ti u programu trebals biti opcija ispravka ... moj program kreira novi JOPPD a odabirom iz starog predanog povučeš redak koji ispravljaš, ispraviš taj red spremiš i pošalješ!



Hvala!

Ali kad kad sam poslala obrazac došla mi je poruka na e mail od porezne uprave:
Vaš obrazac je pogrešan.
U privitku se nalazi popis grešaka na JOPPD obrascu.

A greške su kod B.16.2,,vidim pošto sam ručno unosila obrazac krivo unijela neto plaću za radnika pod br.3, i još mi je greška za radnicu koja je na por.dopustu pod br.4.i piše mi da sam trebala staviti 0000. na šifru općine


Znači,ako mi je porezna vratila mail,znači da je primljen obrazac ali s greškama,e sad da li da radim ispravak ili da u ponedljeljak zovem referenticu?
dani1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 18:29   #693
Quote:
unicom kaže: Pogledaj post
Samo mali ispravak gore navedenog- ako isplatis putni nalog od 1 mjeseca 14.02., a JOPPD za neoporezive primtke predajes 15.02. onda ide sifra 17, dakle, ifra 39 ide samo ako do predaje JOPPD nisi isplatio pn.
stavio sam sifru 17, ali predaja tog JOPPD-a bi po meni onda isla 15.03. jer je PN iz 1 mj. isplacen radniku 14.02.

sifra 39 kaze
Quote:
Troškovi prijevoza (trošak cestarine, prijevoznih karata i slično), troškovi noćenja na službenom putovanju u visini stvarnih izdataka i dnevnice do propisanog iznosa ukoliko nisu plaćeni do 15. u mjesecu za prethodni mjesec prema konačnom obračunu putnih naloga
sifru 39 stavljam samo za PN iz 1 mj. koji su isplaceni nakon 15.02., a PN iz 1 mj. koji su isplaceni npr. 14.02. se ne stavljaju u obrazac koji se predaje 15.02. nego u obrazac koji se predaje 15.03. sa sifrom 17, jer je isplata isla u 2 mj.
ne pada mi napamet za PN raditi dva obrasca mjesecno
__________________
FORZA MILAN FINO ALLA MORTE!!! - Gennaro Ivan Gattuso
rossonero_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 18:42   #694
Quote:
dani1979 kaže: Pogledaj post
Hvala!

Ali kad kad sam poslala obrazac došla mi je poruka na e mail od porezne uprave:
Vaš obrazac je pogrešan.
U privitku se nalazi popis grešaka na JOPPD obrascu.

A greške su kod B.16.2,,vidim pošto sam ručno unosila obrazac krivo unijela neto plaću za radnika pod br.3, i još mi je greška za radnicu koja je na por.dopustu pod br.4.i piše mi da sam trebala staviti 0000. na šifru općine


Znači,ako mi je porezna vratila mail,znači da je primljen obrazac ali s greškama,e sad da li da radim ispravak ili da u ponedljeljak zovem referenticu?
Ako su ti javili greške, onda obrazac nije primljen. Ispravi greške i pošalji ponovo.
lady G is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 18:51   #695
Quote:
MAMAMIA66 kaže: Pogledaj post
Molim pomoć, radi se o obrtniku obvezniku poreza na dohodak do 31.12 2013.g., a od 01.01.2014. je obveznik poreza na dobit.
U 2013. nije si isplatio sav iznos dohotka koji je ostvario 2012.g. Sada bi isplatio dio i to ide na njegov tekući račun.
Ide li ta isplata u obrazac JOPPD? Hvala
Nije niti trebao, niti zna koliko još može, jer nije predao poreznu prijavu za 2013. godinu.
Napravit ćeš početnu bilancu i taj cijeli višak će se naći na poziciji kapitala (uvjetno nazvano tako). Cijeli taj iznos može isplaćivati u kasnijim godinama (2014., 2015.......) bez prikazivanja u JOPPD obrascu, a itakva isplata se zatvara kao smanjenje pozitivne razlike kapitala po početnoj bilanci (dugovno na klasi 9).
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 20:49   #696
Imam pitanje, da li se netko od vas susreo s JOPPD-om u svezi poduzetničke plaće koja se ne isplaćuje?..da li se sada mora zadužiti JOPPD 15-og u mjesecu za prethodni mjesec?
orbitha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 01:48   #697
Quote:
vejanka kaže: Pogledaj post
ok, nemojte se smijati ali kako znam da li je moj win7 stavljen na hr, i ako nije kako da to napravim? isto pitanje i za tu opciju unicode...
Kad ti izlaze poruke dali te pita save ili spremi ? Po tome ćeš znati jeli eng ili hr...ovo za unicode to je negdje u regional settings u control panelu...moram muža pitati, to je on odrađivao...meni će trebati vremena sad da se prilagodim na hr...

Prvo JOPPD danas uspješno prošao sve provjere, i obrađen...

Jedino nisam mogla dobiti PKK od nijednog klijenta, ...bit će da su nešto čačkali oko toga...
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 06:57   #698
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Jedino nisam mogla dobiti PKK od nijednog klijenta, ...bit će da su nešto čačkali oko toga...
možda rade prijenos godine

nego kako vam izgledaju joppd na PKK ?

kod mene ovako:

I. slučaj : joppd i uplata 02.01.14. - nakon par dana na pkk zadužene sve stavke joppd-a koje trebaju biti, a od uplata knjižene mir.II stup i porez ; negdje 07.01., knjiže uplatu još par doprinosa - osim doprinosa za zapošljavanje .
trenutno stanje: na karticama doprinosa i poreza za plaće imam zaduženje i uplatu, saldo 0,00 kn, sa izuzetkom konta doprinosa za zapošljavanje imam zaduženje nemam knjiženu uplatu.
naravno, provjerila sam tu uplatu-sve je u redu s uplatom.
kolegica ima identičnu situaciju sa uplatom od 02.01.14.

II slučaj : joppd u uplata 07.01. : zadužena obveza i uplate , sve 5
knjiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 18:33   #699
Ako imam isplate 3 neoporezive stipendije i 2 putna naloga u sijecnju sa razlicitim datumima.Da li to znaci da moram poslati joppd 15.02 sa oznakom 14046 di je redni broj 15.02, Ili to znaci da 15.02 moram poslati 5 joppd sa razlicitm datumima, to jest datumima uplate stipendija i putnih naloga?
Melisandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 21:34   #700
Quote:
apis16268 kaže: Pogledaj post
Nije niti trebao, niti zna koliko još može, jer nije predao poreznu prijavu za 2013. godinu.
Napravit ćeš početnu bilancu i taj cijeli višak će se naći na poziciji kapitala (uvjetno nazvano tako). Cijeli taj iznos može isplaćivati u kasnijim godinama (2014., 2015.......) bez prikazivanja u JOPPD obrascu, a itakva isplata se zatvara kao smanjenje pozitivne razlike kapitala po početnoj bilanci (dugovno na klasi 9).
Ok, sad mi je sve jasno. hvala
MAMAMIA66 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:07.