Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Pogledaj rezultate ankete: Vjerujete li u život nakon smrti?
Da 56 59.57%
Ne 25 26.60%
Ne znam jer je i jedno i drugo nedokazivo 13 13.83%
Glasovatelji: 94. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2007., 15:02   #141
Quote:
Sonja75 kaže: Pogledaj post
a sta se po tvom misljenju desava poslije smrti?
to ti ja mogu odgovorit - NIŠTA. mozak ti se iskljući i gotovo, postaneš nakupina kosti i mesa koje dobro dođe kao hrana životinjicama koje borave u zemlji ili dođu povremeno..(naravno, ukoliko ne postaneš pepeo).. eto..
darthana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 16:15   #142
Smrt je ultimativni kraj. Kad dodje, pozdravite se. Zagrobni zivot je samo jeftina utjeha. Jer zasto bi se ljudi uopce radjali (a i svi ostali zivi oblici) ako vec imaju zajamcen boravak u nekim drugim zivotima? Nema smisla...
Jackrabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 16:23   #143
ja mislim da je vječni život ,kao kad ti umreš ,pa sve osobe koje su te voljele,uvijek će te se sjećati, i uvijek ćeš živjeti vječno u njihovim srcima.....

a sad neznam dal se stvarno odvaja duša od tijela...ima jedna knjiga koju je napisao Raymond Moody ,on je uzeo 100 primjera kliničke smrti da bi dokazao da stvarno nešto postoji iza smrti...a sad neznam koliko je to istina
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 16:34   #144
Quote:
Sonja75 kaže: Pogledaj post
a sta se po tvom misljenju desava poslije smrti?
kao što su neki već odgovorili, ostaju lijepe uspomene onima koji su voljeli tu osobu
matinee is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 18:02   #145
Quote:
bond007 kaže: Pogledaj post
ima jedna knjiga koju je napisao Raymond Moody ,on je uzeo 100 primjera kliničke smrti da bi dokazao da stvarno nešto postoji iza smrti...a sad neznam koliko je to istina
Near Death Expirience po meni nije nikakav dokaz, to jednostavno mogu biti snovi, trzaji uma i sl.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 18:40   #146
Quote:
darthana kaže: Pogledaj post
to ti ja mogu odgovorit - NIŠTA. mozak ti se iskljući i gotovo, postaneš nakupina kosti i mesa koje dobro dođe kao hrana životinjicama koje borave u zemlji ili dođu povremeno..(naravno, ukoliko ne postaneš pepeo).. eto..

Hi, to mi je jasno (kao i svima nama) da se mozak iskljuci i da za tijelo je to vjecni kraj. A dal vi milsite da i dusa umre zajedno sa tjelom?
Pa zbog cega ju onda imamo u toku zivota? Zar nam nije samo tijelo dovoljno? Pa cijeli zivot tako i onako sve se nama vrti oko tijela i zadovoljavanja njegovih potreba.
Sonja75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 19:08   #147
Ti ovdje kao činjenicu predstavljaš da "duša" postoji i onda tražiš odgovore o toj "duši". Reci mi što je to duša i kako znaš da uopće postoji?
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 19:17   #148
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Ti ovdje kao činjenicu predstavljaš da "duša" postoji i onda tražiš odgovore o toj "duši". Reci mi što je to duša i kako znaš da uopće postoji?
Dusa je jedan dio nas koji nakon nase tjelesne smrti nastavi dalje zivjeti( to je moje misljenje. Ja vjetujem da sve nase osobine dobre i lose i nas karakter opcenito imaju vise veze sa nasom dusom nego sa tijelom.
Smijem te pitati ako nemamo duse sta su onda dozivjeli ljudi koji su bili klinicki mrtvi pa su se opet vratili na zivot? Jel to bude samo kraj rada naseg mozga i zasto svi oni spominju tamni tunel na kraju cega se nadzire svjetlo i tamo ih ceka netko od njihovih vec prije umrlih osoba.

bye
Sonja75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 20:39   #149
mislim da se ovo kaj se događa kod kliničke smrti događa i nakon prave smrti.....
duša je dio nas ,i dokazano je da se ona nakon smrti odvaja od tijela
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 21:36   #150
Quote:
bond007 kaže: Pogledaj post
dali vjerujete da postoji život nakon smrti
Da.

Nemam osobnog iskustva nego vjerujem pričama drugih ljudi.
Naročito vjerujem pričama E. Swedenborga.
Pićo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 00:30   #151
ma nema zivota ni prije smrti
__________________
potpis
madja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 08:03   #152
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Near Death Expirience po meni nije nikakav dokaz, to jednostavno mogu biti snovi, trzaji uma i sl.
trzaji?

Možda je život samo trzaj duše, do njenog buđenja u "smrti".
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 08:05   #153
Quote:
madja kaže: Pogledaj post
ma nema zivota ni prije smrti
Nema života niti za života.
Smrt je možda tek život (po starom Heraklitu).
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 08:30   #154
Quote:
Možda je život samo trzaj duše, do njenog buđenja u "smrti".
Možda.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 11:46   #155
Quote:
Sonja75 kaže: Pogledaj post
Hi, to mi je jasno (kao i svima nama) da se mozak iskljuci i da za tijelo je to vjecni kraj. A dal vi milsite da i dusa umre zajedno sa tjelom?
Pa zbog cega ju onda imamo u toku zivota? Zar nam nije samo tijelo dovoljno? Pa cijeli zivot tako i onako sve se nama vrti oko tijela i zadovoljavanja njegovih potreba.
duša je produkt ljudskog mozga..način na koji shvačaš i doživljavaš stvari i po čemu se razlikuješ od ostalih. sposobnost osječanja i razmišljanja umre kad i ti..
darthana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 14:23   #156
Ne postoje dokazi da svijest obitava u mozgu, tako da prestanak rada mozga nema veze sa prestankom svijesti. Neznam zasto se opterecujete smrću kada nemozete dokazati niti da ste se rodili. Sve sto znate je da se ne sjećate.
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 15:26   #157
Ne vjerujem. To je vrlo vjerojatno ljudska izmišljotina - opet nešto nevidljivo, neizmjerljivo...
Kako bi uopće mogao postojati život nakon smrti - prilikom smrti nestaje mozak, osjećaji, itd.

Čak, iskreno, to mi je potpuna besmislica.
Anicet is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 15:42   #158
Naravno da je izmisljotina. Covjekova zelja za opstankom je toliko snazna da u njemu uzrokuje zelju za daljnim zivotom. "Zivot nakon zivota". On je jednostavno ne moze i ne zeli prihvatiti cinjenicu da je smrtan. Da umire kao i svako drugo zivo bice. I time zauvijek prestaje postojati. Ocito se radi o takvoj porazavajucoj cinjenici da to vecina ljudi ne moze prihvatiti jer im je suvise deprimirajuce i stoga pribjegavaju "raju" i slicnim izmisljotinama.
Jackrabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 16:27   #159
Quote:
Jackrabbit kaže: Pogledaj post
Naravno da je izmisljotina. Covjekova zelja za opstankom je toliko snazna da u njemu uzrokuje zelju za daljnim zivotom. "Zivot nakon zivota". On je jednostavno ne moze i ne zeli prihvatiti cinjenicu da je smrtan. Da umire kao i svako drugo zivo bice. I time zauvijek prestaje postojati. Ocito se radi o takvoj porazavajucoj cinjenici da to vecina ljudi ne moze prihvatiti jer im je suvise deprimirajuce i stoga pribjegavaju "raju" i slicnim izmisljotinama.

hm , pa zar se radjamo samo zato da bismo se patili i borili nekoliko godina na zemlji i da bismo ju nasom smrcu tada pognojili ? I sta je onda sa djecom koja umiru nakon rodjenja ili kasnije, zar su ona dosla na svijet samo zato da bi se netko zvao mama ili?
Sonja75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 16:28   #160
Quote:
Jackrabbit kaže: Pogledaj post
Naravno da je izmisljotina. Covjekova zelja za opstankom je toliko snazna da u njemu uzrokuje zelju za daljnim zivotom. "Zivot nakon zivota". On je jednostavno ne moze i ne zeli prihvatiti cinjenicu da je smrtan. Da umire kao i svako drugo zivo bice. I time zauvijek prestaje postojati. Ocito se radi o takvoj porazavajucoj cinjenici da to vecina ljudi ne moze prihvatiti jer im je suvise deprimirajuce i stoga pribjegavaju "raju" i slicnim izmisljotinama.
darthana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:57.