Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2015., 13:40   #4741
Quote:
lav_18 kaže: Pogledaj post
Ma gle, sve je to ok (ajmo rec). Evo ja na controlocu 40mg i imam tezinu na zeludcu, skinuo se s toga i sve nestaje odma. Nuspojeva su nuspojave. Pogledaj si detaljnije na googlu o njima. Postoji uvijek skupina nuspojava s kojima se covijek ne bi trebao zamarat (doslovce ignorirati) a postoji i ona druga skupina kod koje se treba obratiti lijecniku i nakon toga najvjerojatnije dode do promjene lijeka. Mislim da tu nema druge nego izdrzati terapiju. Naravno nuspojave bi trebale nestati 2-3 dana nakon uzimanja lijeka. Ukoliko i dalje traju neke tegobe uzrokovane nuspojavama tada definitivno treba otici lijecniku.
Hvala doktorica mi je za sada ukinulal ijekove..ma meni to traje več 100 godina...nisam se do sada toliko zabrinjaval tim ponekad javljajućim bolovima jer se većinom javljaju u vrijeme stresa - učenja i u vrijeem kada pijem više od jedne čaše coco cole... Ali čitajuči ovo tvoje odgovore, pa jadan ti...pa kakve to probleme imaš ? zašto si toliko puta morao ići na gastroskopiju???' meni je doktorica rekla da me šalje na gastroskopiju ako me opet bude probadalo....a ja rekla da samo privatno budem išla da me uspavaju jer drugačije nema šanse...takoo da svaka čast tebi
__________________
Moda blijedi. Samo stil ostaje :) Prodaja Avon kozmetike
COCO CHANEL 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 13:51   #4742
Quote:
sophie7 kaže: Pogledaj post
Bok društvo!
Radila sam gastroskopiju ( s biopsijom ) 3 puta do sad, i preživjela sam

Sad moram ponovo, ali ovaj puta moram raditi i višestruke biopsije i to tankog crijeva, radi celijakije na koju dr sumnja.
Iskreno, nekak sam cendrava, jer sam zadnjih godinu i pol imala tolko zdravstvenih problema da mi je bilo muka i pomisliti još i na gastroskopiju ... tak da, kak sam zadnji put radila 2006., imate neki savjet di su sad dobri?
Prije sam radila na Rebru ( užas - grubi, živčani ... a ja, iako očito znam biti privatno cendrava, na pretragama sam kuš ... odgulim kaj trebam i to je to, pa nisu imali razloga biti tak nadrkani ), a kasnije u Dubravi kod Karduma. Mislila sam opet otići njemu, ali kad sam pitala da me naruče kod nejga, rekli su mi da oni ne znaju koji dr kad radi, pa me nemreju kod njega naručiti.

Znam da sam sad baš Cvilidreta, ali jesam, pa zato, please, savjet od vas, tj. vaša iskustva.

Hvala!
Pozdrav.
Ja sam radio dva puta gastroskopiju u Vinogradskoj. Prvi puta je bila doktorica, pažljiva, smirena, nije žurila i bilo je ok. Drugi puta je bio neki doktor koji je išao dosta brže, ali je i kraće sve trajalo. Bilo je neugodnije jer je upuhavao više zraka, ali izdržalo se. Ne znam kako je u ostalim bolnicama, tako da ako moram, išao bih opet u Vinogradsku.
pionir is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2015., 12:29   #4743
Quote:
COCO CHANEL 23 kaže: Pogledaj post
Hvala doktorica mi je za sada ukinulal ijekove..ma meni to traje več 100 godina...nisam se do sada toliko zabrinjaval tim ponekad javljajućim bolovima jer se većinom javljaju u vrijeme stresa - učenja i u vrijeem kada pijem više od jedne čaše coco cole... Ali čitajuči ovo tvoje odgovore, pa jadan ti...pa kakve to probleme imaš ? zašto si toliko puta morao ići na gastroskopiju???' meni je doktorica rekla da me šalje na gastroskopiju ako me opet bude probadalo....a ja rekla da samo privatno budem išla da me uspavaju jer drugačije nema šanse...takoo da svaka čast tebi
haha, a cuj jednostavno sam takav da si zadajem puno posla , rad po 16h dnevno, (IT sektor). Uglavnom sam sam si kriv, nemam helycobacter a imam erozivan gastritis, GERD, sluznicu jednjaka koju je gerd/b dosta narusio itd. Imam srece sto sam 100% zdrav sto se tice ostatka organizma. Nitko u familiji nikad nije imao digestivnih problema (provjerio cak do 1870 XDD) ali eto dokaz da je stres jaci od genetike..., uglavnom najvise mi pomaze caj od iđirota te caj od industrijske konoplje (industrijska je bolja od ove s puno thca jer ima vise CBD-a, CBD ubija zlocudne stanice).
Sto se tice same bolesti koju imam, kao prvo uopce ju ne smatram bolešću vec samo kao neku smetnju. Isto tako mogu definitno reci da me ganjanje prosijeka na faxu unistilo, shvati covjek da je nepotrebno unistaviti zivot zbog nekih brojki.
lav_18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 21:25   #4744
Pozdrav svima,

novi sam ovdje. Upravo proživljavam još uvijek liječenje od gastritisa. To je iznimno težak put i nevjerojatno neugodna bolest te ću svoj put opisati na blogu koji sam iz tog razloga i krenuo pisati kako bih mogao pomoći drugima da se ne nađu u toj situaciji ili ako se nađu da znaju brzo reagirati.

http://gastritis.blog.hr/

Blog se zove gastritis i pisan je na blog hr, tek je u nastajanju
novaprehrana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 19:33   #4745
Quote:
novaprehrana kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

novi sam ovdje. Upravo proživljavam još uvijek liječenje od gastritisa. To je iznimno težak put i nevjerojatno neugodna bolest te ću svoj put opisati na blogu koji sam iz tog razloga i krenuo pisati kako bih mogao pomoći drugima da se ne nađu u toj situaciji ili ako se nađu da znaju brzo reagirati.

http://gastritis.blog.hr/

Blog se zove gastritis i pisan je na blog hr, tek je u nastajanju
Daj molim te nastavi pisati, čitao sam o toj kiselosti pa me stvarno zanima kako si se rješio želučanih tegoba (nadam se da jesi barem 90%+). Mene želudac već muči 6 godina.
lav_18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 19:17   #4746
Ne znam više gdje pisati i da li ću možda naletjeti na nekoga tko bi mi mogao reći nešto o mom problemu. Naime, prije godinu dana sam imala laparoskopiju, operirala ciste na jajnicima i sve prošlo ok. Ciste se nisu vratile bila kod ginekologa prije par mjeseci. Po njegovom sve je u redu. Prije operacije sam imala ravan stomak. Inače sam sportski tip i bavim se istim. Danas moj stomak izgleda kao da sam u 6 mjesecu trudnoće. Donji dio ispod pupka se toliko napiri da me stid hodat po gradu. Užas. Ponekad mali i boli. Bila sam na kolono, gatro, i svi nalazi su u redu. Vadila krv, mokraću sve što su mi rekli doktori ali stanje je isto. Stomak je kad se probudim ravan, kako odmiče dan, tako se on sve više piri. To mi narušava i disanje jer počmem teže disati. Život mi se strašno promjenio zbog svega toga a nitko ne zna što je.Molim za pomoć...
katarina77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 21:03   #4747
Pozdrav,narode.Imam problem s kiselinom,ali kada spavam na jastuku na lijevoj strani onda je sve ok.Međutim, u posljednje vrijeme ako pojedem nešto nezdravo(čokoladice, jer sam ovisnik o tome zbog živčanosti :/ ) osjetim preskakanje u grlu, ne mogu normalno progutati, kao da me nešto blokira sve dok ne popijem donat ili tablete "Ranix", onda je sve u redu.Doktorica mi je pripisala Zipantolu od 40 mg pola sata prije doručka i večere, međutim ja ne pijem to jer za doručak i večeru nemam zdrave hrane u kući, samo za ručak imam zdravu hranu(blitve...,) i što sada bih ja trebao da uradim?
sleepyhollow123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2015., 13:06   #4748
Quote:
katarina77 kaže: Pogledaj post
Ne znam više gdje pisati i da li ću možda naletjeti na nekoga tko bi mi mogao reći nešto o mom problemu. Naime, prije godinu dana sam imala laparoskopiju, operirala ciste na jajnicima i sve prošlo ok. Ciste se nisu vratile bila kod ginekologa prije par mjeseci. Po njegovom sve je u redu. Prije operacije sam imala ravan stomak. Inače sam sportski tip i bavim se istim. Danas moj stomak izgleda kao da sam u 6 mjesecu trudnoće. Donji dio ispod pupka se toliko napiri da me stid hodat po gradu. Užas. Ponekad mali i boli. Bila sam na kolono, gatro, i svi nalazi su u redu. Vadila krv, mokraću sve što su mi rekli doktori ali stanje je isto. Stomak je kad se probudim ravan, kako odmiče dan, tako se on sve više piri. To mi narušava i disanje jer počmem teže disati. Život mi se strašno promjenio zbog svega toga a nitko ne zna što je.Molim za pomoć...

Ovako postoji mnogo razloga zbog čega ti se to događa, neki od njih su sljedeći:

1. Netolerancija na neku hranu, probaj vidjet što ti nadražuje želudac što ne. Rekla si da
je gastroskopija OK, kolonoskopija također, ali svejedno, ako imaš napuhavanja od neke hrane izbaci tu hranu.

2. Netolerancija na gluten, probaj jesti neglutensku hranu na tjedan tjedan i pol dana pa vidi hoće li ti se to
događat(bit će teško ali moraš probat). Savjetujem da odeš u dm kupiti bezglutensku hranu, skupo je ali nemaš druge.

3. Pij probiotike! to bi te trebalo znatno pomoć. Probaj mjesec dana biti na njima uz prethodnu
dijetu pa vidi kako češ reagirati.

4. Neki ljudi su se toga riješili na naćin da su otišli na PALEO dijetu. Unatoč već prethodnim sugestijama
probaj i ti tu dijetu u slučaju da ovo ne upali.

5. Pij dosta tekućine. Nemoj jesti nakon 19h niti piti nakon 20h.

6. Tjelovježba iako ti je teško i nemaš snage, jer tjelovježbov "hraniš" organizam energijom

8. Nemoj pasti u depresiju i previše se opterećivat time, to će ti samo dodatno narušiti zdravlje, nema smisla
zamarat se time pogotovo ako su nalazi u redu a jesu! To te samo mora ohrabriti i definitivno ti daje izlaz iz problema
ako češ se držati gore navedenog.

7. Googlaj na engleskom svoj problem: evo par sugestija:
lav_18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2015., 13:12   #4749
Quote:
sleepyhollow123 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,narode.Imam problem s kiselinom,ali kada spavam na jastuku na lijevoj strani onda je sve ok.Međutim, u posljednje vrijeme ako pojedem nešto nezdravo(čokoladice, jer sam ovisnik o tome zbog živčanosti :/ ) osjetim preskakanje u grlu, ne mogu normalno progutati, kao da me nešto blokira sve dok ne popijem donat ili tablete "Ranix", onda je sve u redu.Doktorica mi je pripisala Zipantolu od 40 mg pola sata prije doručka i večere, međutim ja ne pijem to jer za doručak i večeru nemam zdrave hrane u kući, samo za ručak imam zdravu hranu(blitve...,) i što sada bih ja trebao da uradim?
Sve si rekao, živčan si i čudiš se zašto imaš kiselinu. Mene je to cjelog uništilo i spašava me jedino strogi režim prehrane. Nema druge. Makni čokoladice 100% iz svog života. Zipantol će ti definitivno popraviti sluznicu pogotovo ak uzimas 2x dnevno pretpostavljam na mjesec dana. Nakon toga će ti kiselina uć u normalu ali ako češ nastaviti s čokoladicama, alkoholom, kavama, cigaretom i sl. Opet češ imati problema. Preporučam lagane čajeve i đumbirov korijen. Ovo sve ostalo ti je odgađanje problema. Dakle koristi prirodu i smiri se. Za psihu danas sutra može na gastroskopiju ukoliko se stanje pogorša. Pregled traje 2 min i onda si miran.
lav_18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2015., 18:26   #4750
Quote:
lav_18 kaže: Pogledaj post
Ovako postoji mnogo razloga zbog čega ti se to događa, neki od njih su sljedeći:

1. Netolerancija na neku hranu, probaj vidjet što ti nadražuje želudac što ne. Rekla si da
je gastroskopija OK, kolonoskopija također, ali svejedno, ako imaš napuhavanja od neke hrane izbaci tu hranu.

2. Netolerancija na gluten, probaj jesti neglutensku hranu na tjedan tjedan i pol dana pa vidi hoće li ti se to
događat(bit će teško ali moraš probat). Savjetujem da odeš u dm kupiti bezglutensku hranu, skupo je ali nemaš druge.

3. Pij probiotike! to bi te trebalo znatno pomoć. Probaj mjesec dana biti na njima uz prethodnu
dijetu pa vidi kako češ reagirati.

4. Neki ljudi su se toga riješili na naćin da su otišli na PALEO dijetu. Unatoč već prethodnim sugestijama
probaj i ti tu dijetu u slučaju da ovo ne upali.

5. Pij dosta tekućine. Nemoj jesti nakon 19h niti piti nakon 20h.

6. Tjelovježba iako ti je teško i nemaš snage, jer tjelovježbov "hraniš" organizam energijom

8. Nemoj pasti u depresiju i previše se opterećivat time, to će ti samo dodatno narušiti zdravlje, nema smisla
zamarat se time pogotovo ako su nalazi u redu a jesu! To te samo mora ohrabriti i definitivno ti daje izlaz iz problema
ako češ se držati gore navedenog.

7. Googlaj na engleskom svoj problem: evo par sugestija:
Hvala, probat ću. To mi jedino još preostaje jer to nisam u potpunosti realizirala.Odnosno pazim što jedem ali ne toliko. Proučit ću tu Paleo dijetu.
katarina77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2015., 22:29   #4751
Quote:
katarina77 kaže: Pogledaj post
Hvala, probat ću. To mi jedino još preostaje jer to nisam u potpunosti realizirala.Odnosno pazim što jedem ali ne toliko. Proučit ću tu Paleo dijetu.
Ajde, pa javi za par tjedana. Isto sam bio skeptičan sa dijetama misleći kako bi mogla nekakva dijeta popraviti narušeno. Ali treba imati na umu da zdrava hrana liječi i da ima povoljne sastojke za organizam. Problem je samo što ljudi brzo odustanu i nemaju snage biti na dijeti 2 mjeseca i više. Ali dijeta je jedina stvar koja daje dugoročne rezultate.
lav_18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2015., 12:02   #4752
Dragi svi trebao bi napraviti gastroskopiju pa vas molim za savjet gdje i najbezbolnije bi to mogao rijesiti hvala
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2015., 22:26   #4753
Quote:
S4sh4nn kaže: Pogledaj post
Dragi svi trebao bi napraviti gastroskopiju pa vas molim za savjet gdje i najbezbolnije bi to mogao rijesiti hvala
Ako zelis da ti bude koliko toliko ugodno odi u polikliniku
Nemam bas osoba kojima je bila ugodna u bilo kojoj bolnici jer si ti njima samo broj.
Radila gastroskopiju na zaraznoj (Fran Milhaljevic) , toliko neugodno iskustvo ! Cijev uzasno debela kao i kamera (medjutim to je u svim drzavnim bolnicama jedino privatno dobijes najtanju cijev)
Sestre grube ,bezobrazne a tako i doktorica koja mi je radila gastroskopiju.

Tako da iz mog iskustva izbjegavaj zaraznu bolnicu
ady- is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2015., 18:03   #4754
Pozdrav svima!
Moze li mi netko dati savjet. Radila sam gastroskopiju. Nalazi su sljedeci:
Jednjak: Nalaz uredan. Zeludac:hiperemija forniksa zeluca, uzete biopsije na brzi ureaza test na H.p. - negativno.
Dvanaesnik: Hiperemija bulbusa, silazni dvanaesnik uredan.

Na osnovu nalaza data mi je terapija nexium 20 mg - 1 tableta nataste.
Nemam nikakvih bolova niti zelucanih tegoba pa se sad mislim moram li uopce piti te tablete jer sam citala nuspojave i poprilicno su me zastrasile.
Da li je moja dijagnoza zabrinjavajuca i jesu li mi potrebne te tablete ako nemam nikakvih tegoba?
Inace gastroskopiju sam pravila zbog sumnje na celijakiju pa su mi usput pregledali i ovo sto sam navela.
DiDi55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 19:33   #4755
i mene muči gastritis ,uništila me coca cola.jedini lijek je čaj menta
monaho is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 03:39   #4756
Quote:
DiDi55 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Moze li mi netko dati savjet. Radila sam gastroskopiju. Nalazi su sljedeci:
Jednjak: Nalaz uredan. Zeludac:hiperemija forniksa zeluca, uzete biopsije na brzi ureaza test na H.p. - negativno.
Dvanaesnik: Hiperemija bulbusa, silazni dvanaesnik uredan.

Na osnovu nalaza data mi je terapija nexium 20 mg - 1 tableta nataste.
Nemam nikakvih bolova niti zelucanih tegoba pa se sad mislim moram li uopce piti te tablete jer sam citala nuspojave i poprilicno su me zastrasile.
Da li je moja dijagnoza zabrinjavajuca i jesu li mi potrebne te tablete ako nemam nikakvih tegoba?
Inace gastroskopiju sam pravila zbog sumnje na celijakiju pa su mi usput pregledali i ovo sto sam navela.
Ovako, hiperemija je blaga upala odnosno malo crvenija sluznica želudca/duodenuma. Predlazem da popijes taj nexium. To bi te trebalo izljeciti i to jako brzo (naravno da ima nuspojava ali uzmi par komada pa vidi jel dolazi do cega, inace su nuspojave rijetke, sto se lijeka tice u SAD-u je strahovito popularan kod nas se vise daje controloc). Biopsije su uzete zbog helicobacter-a i celijakije i to ti je negativno sto je jako jako dobro.

Preporucam ti dijetu (pogledaj po netu) da to saniras sto prije. Neximu ce ti rijesiti 90% problema (govorim na temelju nalaza) ali nemoj se zavaravti, imao sam ja isto takvu situaciju i nisam se drzao dijete!! i naravno nakon silnih tableta stanje se pogorsalo pa opet tablete..

Dijeta je kljucna i to nemoj nikako zanemariti. Sto dulje budi na njoj da to saniras. Po svemu sto sam citao do sada ljudi su se izljecili za nekih 2-4mj.

Ne boli te sad zeludac ali ako se ne pridrzavas dijete, pocet ce te bolit...
lav_18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 03:45   #4757
Quote:
monaho kaže: Pogledaj post
i mene muči gastritis ,uništila me coca cola.jedini lijek je čaj menta
Coca Cola je apsolutno zlo za zeludac a i ostale organe. Majka mi koristi Colu za pranje WC-a umjesto domestosa i jako dobro djeluje. Mislim da dalje ne moram nista pricati...
lav_18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 19:52   #4758
pozdrav, evo moje priče

godine studenskih menzi dale su svoje u obliku problema sa želudcem. znalo je mene i prije hvatat gastritis, ali ne u velikoj mjeri. prije par mjeseci je došlo do toga da instantno čim nešto progutam javlja se bol u želudcu. i to baš bol, ne onakav osječaj koji se javlja za gastritis. otišao sam na preporuku rodice na pretragu helicobactery. izdisajni test i bija je pozitivan. terapija 3 vrste antibiotika i controlok. ima sam metalni okus u ustima 10 dana. nakon šta sam to sve popio bilo je ok. ja sav sretan.
međutim nakon dva tri tjedna opet isto, šta god pojedem gastritis se javlja. po noći nemoguće zaspat. sad sam se naručio u ponedjeljak za gastroskopiju i to u općoj bolnici. čitam po forumima, svi imaju loša iskustva sa pregledom u općoj bolnici. ja sam razmišljanja da mi je lakše sve to pritrpit i znat pravu dijagnozu i izličit se, nego se patit godinama sa želučnim tegobama. saznat ću u ponedjeljak dali dobro razmišljam.
jeli ima gdje točano opisan postupak gastroskopije, koliki je promjer sonde i ostalo da znam šta me točno čeka??? bar da tako odradim neku psihičku pripremu
kikirikikoštice is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 20:50   #4759
Question

Pozdrav!

Odradio sam gastroskopiju nakon sto sam poceo imati bolove pocetkom 8. mjeseca i nalaz je sljedeći:

Jednjak: pravilan lumen, naznačena upala područja EG spoja, kardija otvorena.
Želudac: uredno se rastvara na insuflciju zrakom, pravilni sl.nabori prekriveni oskudno bistrom tekućinom. Pilorus se lako pasira.
Dvanaesnik uredan, papila uredna.

Dijagnoza: GERB A

Preporuka: Ares 10mg/3 tjedna


Molim da mi netko objasni što znači da je kardija otvorena? Ja pijem ares 12 dana i primjecujem lagano poboljsanje, ali bol je i dalje prisutna vecim dijelom. Par dana mi je puno bolje, pa onda par dana losije, i tako u krug.

Mislim da je isto tako dobro spomenuti da sam i u 3.mjesecu imao 3-4 tjedna muke sa zeludcem, zavrsio na hitnoj i rekli su mi da uzimam controloc jer pretpostavljaju da je rijec o GERB-u. Uzimao sam controloc 2 tjedna, bol se jedva smanjila ali je tjedan dana nakon prestanka uzimanja controloca nestala. Od tada pa do 8. mjeseca jeo sam apsolutno sve: od cokolada, przenog mesa, pizza, itd itd i nisam imao nikakve tegobe.

Trudim se jesti što više dijetalne hrane, ne jedem slatko niti zacinjenu hranu (eventualno malo soli).Vidio sam da neki ljudi govore da im Ranix (prijasnji naziv Ranital ako se ne varam) pomaže. Ima li smisla da ja to pijem u nekom trenutku tokom dana?
Također sam vidio na papiricu s uputama za Ares da ovisno o bolesti/tezini upale neki pacijenti dnevno trebaju uzimati 20, pa cak i 40mg, dok sam ja ocito dobio najmanju mogucu dozu. Spomenuo bih da sam u zadnja 2 mjeseca smrsavio 5kg i da me zeludac/jednjak boli konstantno (doduse manje nakon sto sam poceo piti Ares), tako da se uvijek moram tjerati da jedem iako mi je slabo.
Ima li smisla piti one bAktiv jogurte?
Je li dobro piti par gutljaja vode svakih 20-30 min (u cilju nekakvog ispiranja kiseline koja se eventualno vratila u jednjak)?
Molim za neki savjet, hvala!

EDIT: Mozda grijesim, ali sad kad spominjem bol koja je i dalje postojana tokom uzimanja Aresa, nekako bih rekao da me moj jednjak vise ne boli (ili jako slabo) vec da je izvor boli sada sam želudac (imam nekako osjecaj kao da sam nesto lose pojeo ili kao da sam se previse prejeo+svako toliko nagon za povracanjem+osjecaj da mi je sam želudac napuhnut pa mi je od svih tih stvari slabo). Iz tog razloga sam procitao nuspojave od Aresa i vidim da su neke od čestih nuspojava: povracanje, mucnina, bol u trbuhu. Znaci apsolutno je moguce da cu ja prestati osjecati bolove nakon sto zavrsim terapiju s Aresom (do tad bi jednjak valjda trebao biti obnovljen, a prestankom uzimanja aresa bi nuspojave uzrokovane njime trebale nestati?

Zadnje uređivanje CarlFG : 26.09.2015. at 21:16.
CarlFG is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 11:35   #4760
Quote:
kikirikikoštice kaže: Pogledaj post
pozdrav, evo moje priče

godine studenskih menzi dale su svoje u obliku problema sa želudcem. znalo je mene i prije hvatat gastritis, ali ne u velikoj mjeri. prije par mjeseci je došlo do toga da instantno čim nešto progutam javlja se bol u želudcu. i to baš bol, ne onakav osječaj koji se javlja za gastritis. otišao sam na preporuku rodice na pretragu helicobactery. izdisajni test i bija je pozitivan. terapija 3 vrste antibiotika i controlok. ima sam metalni okus u ustima 10 dana. nakon šta sam to sve popio bilo je ok. ja sav sretan.
međutim nakon dva tri tjedna opet isto, šta god pojedem gastritis se javlja. po noći nemoguće zaspat. sad sam se naručio u ponedjeljak za gastroskopiju i to u općoj bolnici. čitam po forumima, svi imaju loša iskustva sa pregledom u općoj bolnici. ja sam razmišljanja da mi je lakše sve to pritrpit i znat pravu dijagnozu i izličit se, nego se patit godinama sa želučnim tegobama. saznat ću u ponedjeljak dali dobro razmišljam.
jeli ima gdje točano opisan postupak gastroskopije, koliki je promjer sonde i ostalo da znam šta me točno čeka??? bar da tako odradim neku psihičku pripremu
Danas je tvoj dan gastroskopije, nisam stigao odgovoriti prije, nadam se da ce sve biti u redu (nema razloga da ne bude). Molim te ispricaj nam svoja iskustva i ako mozes reci na koji nacin te nocu muci gastritis. Imam kronicni gastritis ali nocu nikad problema u ove 4 god.nisam imao...
lav_18 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:15.