Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2010., 13:22   #41
Quote:
micici kaže: Pogledaj post
ja studiram u NS a on zivi i radi u BGu.
Ja bih preporucila da se probas prebaciti na isti fax u BG, ti i dalje studiras, on i dalje radi, ne morate stanovati skupa, ali se mozete vidjati cesce.
Mozda bi se vasa veza u tom slucaju i promijenila, mozda na bolje, a mozda i na gore, jer ja smatram da ne mozes dobro znati osobu koju vidjas 3 puta mjesecno. Probaj se pribliziti da upoznate svakodnevnicu jedno drugog, pa tek onda razmisljaj da li je to osoba s kojom zelis brak.

Slazem se i da ste jako mladi oboje. Po meni je optimalno da djevojka u brak ulazi sa nekih 25-27, a muskarac sa 28-30. Ali naravno, sve to zavisi od osobe, nema pravila.

Mislim da to tvoje zelje nisu iskljucivo brak, nego zelis da budete blizu, a trenutno si jedini nacin da se to ostvari vidjela u sklapanju braka.
Curica333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 13:33   #42
Quote:
autan kaže: Pogledaj post
ja sam brijala po techno partijima do 33ce i nisma se osjecala neprilicno vec mocno i odlicno
Nisi skužila, ili nisi dobro čitala post. Hint: siva slova + smajlić.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 13:46   #43
Quote:
micici kaže: Pogledaj post
Help,please... ne znam sta da radim...
Oduvjek sam mastala da kad nadjem svog princa sve ce ici kao iz bajke,on ce biti inicijator i taj koji ce se truditi oko mene,on ce biti taj koji ce prvi zapoceti pricu o zajednickom zivotu i koji ce me zaprositi,a ja cu onako iznenadjena i presrecna pristati... To je moj stav da muskarac treba biti inicijator i da zena ne treba nikad prva da pridje/zove/kaze volim te ili ne daj boze predlozi brak...
E sad,imam problem sto sam nasla princa kome inicijativa nije jaca strana,a meni je vise preko glave cekanja da nacini prvi korak i osjecam kako cu puci ako se nesto ne desi...
Elem,zajedno smo 2i pol godine,oboje imamo 22 godine,ja studiram u NS a on zivi i radi u BGu. Odmah da napomenem da on jeste mlad ali da vec ima svoj stan,svoj biznis i da ne zavisi od roditelja i sasvim lepo zivi.
Deli nas 2h voznje,vidjamo se 2-3 puta mesecno na po par dana,ali ja se sve vise i vise osecam usamljeno u toj vezi jer mi nikad nije tu kad mi najvise treba,nikad sa njim ne mogu podeliti neke trenutke,nikad mi ne moze biti pratnja na nekom vjencanju i sl,vecito ja sama...
A koliko god da smo mladi,2i pol god nije malo i ja mislim da bi trebali da predjemo na sledeci nivo,tj vec duuuugo cekam da me pita da me zaprosi,da zivimo zajedno...A ON NISTA!

I tako,kad pricamo o buducnosti,on kaze da me voli i da cemo ceo zivot biti zajedno,ali to su sve neozbiljne price i meni treba nesto konkretno!
Jos gore je sto postoji mogucnost da na leto ode u Italiju i ostane 1-2god radi posla,a nije me zvao da mu se pridruzim A ako ode,ne znam kako cu ja uspeti da podnesem takvu vezu,vec mi je i ovako predaleko...
Kad smo pricali o tome da zivimo zajedno,on kaze 'kad zavrsis fax', 'svadba za 4-5god' ali ja mislim da su sve to izgovori i da on zaista zeli,vec bi to ucinio,ne bi mu bilo bitno i da sam jos u srednjoj skoli i ni da li imamo 15,20,30 ili 50 godina...

Ja sam zaista spremna na taj korak dalje,ne kazem da moramo sutra pred maticara,ali da bar znam i da on to zeli... Kako da budem sigurna da cemo ostati zajedno,da li da mu postavim neki ultimatum??
Uf,trenutno sam tako besna,i tuzna,i ne znam sta da radim....
Nadam se da neko ima dobar savet...

sama si odgovorila na sva svoja pitanja: da on to želi, već bi to napravio

po meni ste premladi uopće za takve spike i koliko god u tvojoj glavi sad brak i život zajedno izgleda idilično, to je ipak težak posao

no ajmo uzeti u obzir da su žene malo i naprednije po tom pitanju, ali ostaje činjenica da on ima 22 godine, definitivno prerano za brak, tim više što on to očito još ne želi

ne znači da te ne voli i da ne želi budućnost s tobom, samo trenutno očito ne želi brak

moj savjet: uživaj u vezi takva kakva je, razgovaraj s njim o eventualnom preseljnju k njemu, ali zaboga, nemoj mu nameteti nikakve ultimatume

sretno!
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 14:14   #44
Quote:
gnjavež kaže: Pogledaj post
a sta i ako joj odgovori da namjerava zivit s njom kad diplomira? dok ona diplomira ko ziv ko mrtav.kao da je to neka garancija jbt pa ljudi promjene misljenje u 12 sati, a da ne govorim o necemu sta ce bit za koju godinu tek.ako sad i misli tako ko kaze da za mjesec dana nece promjenit misljenje?
nisam primjetila da si dala konstruktivniji savjet, budući da je jedino što si curi savjetovala da se "iživljava"(što god to tebi značilo)...i ne, ja nisam primjetila da djevojci fale opijanja, pipkanja po mračnim diskaćima i napušavanje po privatnim tulumima. možda si to samo ti

mislim da treba razgovarati sa njim, a ne "svetiti mu se" na kojekakve načine...ili ispunjavati svoje vrijeme bazdalikanjima i bančenjima. za to će biti vremena ukoliko odlučiti raskinuti ovu vezu i krenuti dalje. trenutno curu zanima kako dobiti više pažnje od ovog čovjeka, i kako dobiti konkretniji pogled u budućnost - sa ovim čovjekom.

nisam shvatila što ti misliš da bi konkretno trebala, prisiliti ga na brak ultimatumom...ili ga smjesta nogirati i krenut u noćni život? ili voditi dvostruki život...kad je s njim - dobra curica, žena za ženit...a kad ga nema štikle na noge, noge u kola i tetovaža na leđa gola.... il tak nekako?

Zadnje uređivanje Ainless Villia : 03.04.2010. at 14:21.
Ainless Villia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 14:37   #45
Quote:
Herp kaže: Pogledaj post
(Ja osobno mislim da bi zakonsku granicu stupanja u brak trebalo dići na 30 godina, ali dobro sad. )
ako se ikad baciš u politiku,imaš moj glas :klap:
ždralexandrijka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 14:46   #46
Quote:
Cordelia kaže: Pogledaj post
A smijem li ja s 40 ili je to već izvan pameti
Smiješ, draga moja, tebi se to računa pod staračku demenciju, a tu je sve dopušteno.


OT - Kako ne bih morala biti nepristojna, potpisujem Herp.
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 14:46   #47
Premladi su, to se slazem, ali mogu reci kako je meni moj dragi nakon pola godine veze rekao kako zna da cemo se mi jednom ozenit. Tad sam imala 20, a on 22. U medjuvremenu je proslo 5 godina, zivimo skupa, nismo se jos ozenili, ali smo oboje sigurni da cemo ici na taj korak kad budemo u mogucnosti. Imam 26 godina, on ima 28 i nedavno mi je ispricao kako mu je sef u to vrijeme rekao da se mora selit u drugi grad jer se ukida bus koji ih je prevozio od grada A do grada B (nekih 60ak km je u pitanju) a on je odgovorio - ja imam curu, ako je ikako moguce ja bih ostao tu di jesam, ona studira, ja nemam auto i kako cemo se mi vidjat...

Ostao je tu, ja sam zavrsila fakultet, zaposlila se, on je jos uvijek na tom poslu i jos uvijek se vozi autobusom od firme, zivimo skupa, volimo se, ali nam se sa vjencanjem ne zuri. Nije mi jasno zasto forsiras neke velike korake sa samo 22 godine? Imas osjecaj da ti vrijeme curi??Bojis se da te ne ostavi?? Mislis da je brak garancija da ce on uvijek biti tu? Mislis da ce biti uz tebe i da cete zivjeti zivot para iz filma?

Draga moja, ljubav je divna stvar, ali neke stvari je bolje pustiti da idu svojim tokom. Zavrsi fakultet, zaposli se, onda razmisljaj o tome sta dalje. To sta si rekla za izlaske me zaprepastilo... Imam 26 godina i idem na koncerte, izlazim sa prijateljicama, pijemo kavice, putujem sa svojim dragim i ne osjecam se ko roba za otpad. Za samo 4 godine imat cu 30 i nekako mi djeluje da mi se nece stvari u glavi preokrenuti preko noci. Tko to meni moze reci kako cu se ja ponasati sa odredjenim brojem godina?? Di pise da neke stvari moras obaviti iskljucivo do nekog datuma i kasnije se ponasat ko da je prosao voz?

Nemoj samu sebe ogranicavati, jer mi se cini da to upravo sada i radis. Lp
__________________
...my dream is to fly, over the rainbow..so high...
Ria26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 16:06   #48
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Nisi skužila, ili nisi dobro čitala post. Hint: siva slova + smajlić.
ma ok, u svakom slucaju pomoci ce autorici da shvati da ako se ne uda do 27.godine nece biti propast svijeta i da ako zeli moze izlaziti s koliko god zeli godina
doduse jednom kad dodje dijete onda vise nema prevelikih izlazaka jer nema kad, pa je pametnije sto se duze iziviti a za takve obaveze se uvijek stigne

Zadnje uređivanje autan : 03.04.2010. at 16:12.
autan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 17:42   #49
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post
Smiješ, draga moja, tebi se to računa pod staračku demenciju, a tu je sve dopušteno.


OT - Kako ne bih morala biti nepristojna, potpisujem Herp.


Nadaj se da ću pod teretom godina zaboraviti i ovaj tvoj post
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 18:50   #50
Herp zakon si. Ma kakve su to nesigurne izjave da se moraš udati do 27-e, ništa u životu nije sigurno i nema garancije. Ja sam prekinila vezu u 23-oj, u 25-oj našla novu ljubav koju sam prekinila sad u 32-oj,a da sam se išla udavati već bih se dva puta rastala, ovako bar nisam imala problema sa papirologijom. Svaka čast izuzecima ali tko uopce ima pojma šta želi prije 22-e g.
ema007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 19:02   #51
@ micici
cini mi se da se zapravo bojis zivota. hoces sad bit sigurna da ce te ozenit za 4-5 godina ili sto vec, kako bi znala da ne trosis vrijeme uzalud.
a ako te nece zenit sta onda? ostavit ces ga da bi nasla nekog drugog za kog isto neces znat da li ce te zenit. ili ces otrcat prvome koji te hoce zenit?

ja bi krenuo od osnova - il se volite ili ne. ako da onda razgovarate, dogovarate se, kazes mu jasno sto zelis, ne zelis, cega se bojis,...i on tebi.
a ako odgovor nije jasno da onda preispitujete sebe, svoju vezu, zelje i ocekivanja od zivota,...

ali uz zivot ne dolazi nikakava pisana garancija, sto god ti netko obecao, ili se dogovorili ili ti zamislila.
 
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 19:51   #52
Bas danas pricam s frendicom i ona izjavi kako je oduvijek imala u plani udati se sa cca 27 god. Sad trenutno ima 25. Naravno jos nije zavrsila fax, ne radi itd i sad ona meni izjavi kako se sad osjeca pod pritiskom da sto prije zavrsi fax, nade posao da se moze udat.

a ja onak wtf

Ona je to tako uvijek imala u planu i bit ce joj prekasno ako se uda kasnije i rodi djecu kasnije. U sebi sam rekla ovo ""

ne vjerujem da ljudi zaista razmisljaju na taj nacin
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 20:40   #53
Quote:
micici kaže: Pogledaj post
Jer ako nece,glupo je da budemo zajedno 3-4 godine,da ja svoju mladost i najbolje godine bacim na nesto sto se niikako nece zavrsiti... Mislim da jeste onaj pravi,ali ipak imam jak strah da ne dodjem u situaciju da imam 27-8god i da su se sve moje drugarice poudavale i da ja moram sama ici trazit ono malo sto je ostalo muskaraca... pih...

Da sam ja bila u tvojim godinama tako mudra, ne bih sad imala 30+ godina i čekala (i dalje) da se majmun sjeti ženiti me : uvenuli cvjetak :
Sad mu i da hoću ne mogu dati nogu (što bih bez nje? ) jer su svi pristojni muškarci već razgrabljeni, a sve su mi frendice poudavane.

Da nemam usidjelicu Herpaču za najfrendicu, fakat ne znam što bih

Ozbiljno, kužim tvoju nesigurnost koju pokušavaš zamaskirati nekakvom praktičnošću. Ali, kao što cure kažu - nema garancija ni za što. Koliko god bi ti sad bili lijepo čuti kako on polaže krvnu zakletvu da će biti tvoj do kraja života - to bi bile samo riječi. A djela će doći. Kad tad.
Poradi na tome da vam veza sada bude što ljepša - ne znam kakve su vam mogućnosti života u istom gradu, ili češćeg posjećivanja. Za obrazovanje je tvoj dragi u pravu - nikad ne polaži sva jaja u istu košaru. On danas možda ima para, ali pitanje je što nosi sutra. Osiguraj sebe, a time i njega, i manje ćete stresa u životu imati.
__________________
Shit happens.
Barca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 20:55   #54
Quote:
Barca kaže: Pogledaj post

Da sam ja bila u tvojim godinama tako mudra, ne bih sad imala 30+ godina i čekala (i dalje) da se majmun sjeti ženiti me : uvenuli cvjetak :
Sad mu i da hoću ne mogu dati nogu (što bih bez nje? ) jer su svi pristojni muškarci već razgrabljeni, a sve su mi frendice poudavane.
eto ti i odgovora zasto nikako da se sjeti. da malo prosnjofas okolo i shvatis da je to samo tvoja perspektiva i da itekako ima pristojnih muskaraca available (pogledaj samo moju sliku ) da vidis kako bi se sjetio trkom do prvog zlatara po prsten.
 
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 21:34   #55
Barca i Tony pa što vas dvoje još čekate
ema007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 22:04   #56
Quote:
micici kaže: Pogledaj post
Ne mislim da posle 25 treba sjedeti doma,jednostavno neke stvari radis dok si mlad i to je simpa,dok kad predjes odredjenu granicu vise ti ne prilici tako nesto...
pa radi sada te stvari jer sad si mlada, ali meni se cini da bi se ti najradje odmah udala
Uostalom dok si s njime sad tako kako jeste isto mozes raditi svasta, izlaziti, zabavljati se, druziti se, ne moras sjediti doma i cekati da se udas za njega
autan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 22:13   #57
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Zato što u životu svi pokušavamo ponajbolje iskoristiti "our assets". Probaj pogoditi što su njezini.

Isus
Dobro kuva, biće? Ajde, nije da nedostaje dobre klope u NS, ali za još jednu pljesku s urnebesom će se uvijek naći mjesta.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 22:58   #58
Ajme,al' ste se raspisali,ne znam odakle da krenem...

Quote:
Herp kaže: Pogledaj post

Nemaš diplomu, nemaš posao, nemaš stan, nemaš praktički ništa, a razmišljaš o djeci kako bi mogla biti mlada majka? To je jako sebično. Djeci nije dovoljna samo ljubav.
Mi sad mozemo do sutra prepirat se,ali cinjenica je da je najzdravije rodit decu do 25. godine,i po majku i po dijete! Pa ajde sad ti meni reci ko je u krivu-ja koja zelim rodit djecu dok sam jos odlicnog zdravlja i gdje imam najvece sanse da i sa djecom bude sve u redu,ili ti koja se zelis izivljavati u nedogled,pa rodit djecu iza 35 kad je vec mogucnost za razne deformitete i bolest utrostrucena?! Da li sam ja u pravu sto svom djetetu zelim bit mlada i lepa majka,ili ti koja ces vec biti matora babetina kad ti djete krene na fax,pa umesto da studira i zeza se,on se treba baktati sa bolesnom majkom,mjenjat joj pelene i vodat je po doktorima,ili u krajnjem slucaju ostati siroce do 25?
A to je slucaj sa gotovo svim mojim frendovima cije su keve bile tako emancipovane kao ti!!
micici is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 23:07   #59
Quote:
autan kaže: Pogledaj post
ja sam brijala po techno partijima do 33ce i nisma se osjecala neprilicno vec mocno i odlicno
Ok,drago mi je zbog tebe,ali meni je to prilicno jadno i nikad tako esto sebi ne bih dopustila,kad sam bila 'mala' isla sam i na Maidene,i na rejvove i sve mi je to super,ali ljudi koji su presli 30u i jos izlaze na mjesta kao u gimnaziji su mi bili jezivi i ja tako nesto sebii ne zelim da dopustim! Slusam Maidene gotovo svaki dan,ali ipak volim neke finije varijente,a tek posle 33... Pa jesi li se stigla udati od tolikih rejvova?
micici is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 23:11   #60
Quote:
micici kaže: Pogledaj post
Mi sad mozemo do sutra prepirat se,ali cinjenica je da je najzdravije rodit decu do 25. godine,i po majku i po dijete! Pa ajde sad ti meni reci ko je u krivu-ja koja zelim rodit djecu dok sam jos odlicnog zdravlja i gdje imam najvece sanse da i sa djecom bude sve u redu,ili ti koja se zelis izivljavati u nedogled,pa rodit djecu iza 35 kad je vec mogucnost za razne deformitete i bolest utrostrucena?!
Zdravije je, to nitko ne spori, ali i dalje nisi odgovorila na pitanje kako se misliš adekvatno brinuti o tom djetetu /djeci.

Uostalom, iz ovog proizlazi da ti ne tražiš muškarca, nego samo donora sperme.

Quote:
micici kaže: Pogledaj post
Da li sam ja u pravu sto svom djetetu zelim bit mlada i lepa majka,ili ti koja ces vec biti matora babetina kad ti djete krene na fax,pa umesto da studira i zeza se,on se treba baktati sa bolesnom majkom,mjenjat joj pelene i vodat je po doktorima,ili u krajnjem slucaju ostati siroce do 25?
A to je slucaj sa gotovo svim mojim frendovima cije su keve bile tako emancipovane kao ti!!
Da vidimo, od čega bi moje dijete imalo veći prosperitet?
Od toga što sam mlada i lijepa [btw, i sa 40 se može biti lijep, znaš] ili od toga što sam mu osigurala uvjete za normalan život?

Ja ne znam niti jednu osobu mojih godina (a starija sam od tebe) koja mami mijenja pelene; ne znam, možda je problem u vodi koju pijete?
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:45.