Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2016., 11:53   #10001
Seph tebe nisam kvotala, odnosno jesam ali mi je hrpu izostavio jer sam valjda pretjerala.. ugl. htjedoh reći da suosjećam s tobom. Vjerujem da si uplašena i vrtiš milion scenaria u glavi....ja iskreno nisam nikada čula za slučaj da curi plodna voda prije poroda pa mi je to baš bilo novo nešto za saznati..
Vjerujem i nadam se da će na kraju biti sve ok s tobom i bebicom. Kažeš da se smirilo i ne curka više?
Marmika is offline  
Old 05.12.2016., 11:54   #10002
Ja se nisam mogla saginjat poslije poroda i uopce dizat i spustat maloga iz/u krevetic radi dojenja bar 3-4mj. jer su mi ledja bila skroz rasturena. I nakraju ostao s nama jer nisam imala zivaca za disciplinu i navikavanje. Intima nam bome ne pati, nemali broj puta smo se kraj jadnicka poseksali dok je krmio a imamo ostatak stana za te stvari ionako.
I nema straha od gnjecenja, spavam s jednim okom otvorenim otkad njega imam, jednostavno mi se neki novi senzor upalio.

A svak si nakraju namjesti onako kako najbolje zna i kako mu je najlakse, ne postoji jedan ispravan nacin. Jedino sta mi je uzasna ta cry out metoda ili kako se vec zove, beblje potrebe za (majcinom) blizinom jednostavno moraju bit namirene. Negdi sam jedanput procitala kako je skroz promasen izraz "naviknulo se na ruke" jer je upravo suprotno, oni su noseni 9mj., tek se trebaju od toga odviknut!
__________________
Jizz it
Tze is offline  
Old 05.12.2016., 11:58   #10003
Quote:
Tze kaže: Pogledaj post
Ja se nisam mogla saginjat poslije poroda i uopce dizat i spustat maloga iz/u krevetic radi dojenja bar 3-4mj. jer su mi ledja bila skroz rasturena. I nakraju ostao s nama jer nisam imala zivaca za disciplinu i navikavanje. Intima nam bome ne pati, nemali broj puta smo se kraj jadnicka poseksali dok je krmio a imamo ostatak stana za te stvari ionako.
I nema straha od gnjecenja, spavam s jednim okom otvorenim otkad njega imam, jednostavno mi se neki novi senzor upalio.

A svak si nakraju namjesti onako kako najbolje zna i kako mu je najlakse, ne postoji jedan ispravan nacin. Jedino sta mi je uzasna ta cry out metoda ili kako se vec zove, beblje potrebe za (majcinom) blizinom jednostavno moraju bit namirene. Negdi sam jedanput procitala kako je skroz promasen izraz "naviknulo se na ruke" jer je upravo suprotno, oni su noseni 9mj., tek se trebaju od toga odviknut!
da tako je i meni bilo, ali smo mi skinuli ogradicu s kindača sa jedne strane i privukli krevetac skroz do našega kreveta pa se nisam morala sagibati nego sam ga samo s kreveta pružila u kindač. to je za po noći. Za po danu smo podizali razinu kindača skroz gore - to mi je jako bilo važno da nabavimo taj podesivi krevetac pa možeš regulirati nivo. - NEMA SAGINJANJA
i da... ja sam stalno nosala. Fasovala su leđa, ali za mene nikada nije postojalo drugo. Ne bih mogla podnijeti da bebo plaće i da ga ne uzmem.
Marmika is offline  
Old 05.12.2016., 12:02   #10004
Quote:
Marmika kaže: Pogledaj post
pa gdje si ti ženo?
Tako si rijetko tu... već smo se zabrinule..
Kako si?
Ej draga hvala ti na brizi
Tu sam,uletim malo vas citam ali nisam puno pisala..
Nesto nisam najbolje ovih dana,lose spavam,bole me bubrezi i opcenito i preko dana sam nikakva onda i troma..
Pa sam lose drustvo..
Kako si mi ti?
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Old 05.12.2016., 12:05   #10005
Eee znaci i ja cu taj kindač onda!
Planiram bebu u krevetic stavljati svakako..kad ne bude dojila vise tj.kad malo odraste ;tipa dvije god; onda u svoju sobu..

Eee to su planovi,vidjeti cemo

Smijem se sama sebi jer vec vidim da sto god sam rekla do sada skoro niceg se ne drzim
mrkyca is offline  
Old 05.12.2016., 12:06   #10006
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Ej draga hvala ti na brizi
Tu sam,uletim malo vas citam ali nisam puno pisala..
Nesto nisam najbolje ovih dana,lose spavam,bole me bubrezi i opcenito i preko dana sam nikakva onda i troma..
Pa sam lose drustvo..
Kako si mi ti?
uff
a bit će bolje valjda uskoro... (ono, lažem svjesno al jbg. i neka kurtoazija se mora poštovati).
Ja sam ok. Živahna i dalje... kao što vidiš...:klap: ..a ni otkaz još nisam dobila zbog nerada tak da.. sve u svemu ok je. Meni je stvarno uglavnom blagonaklono ovo drugo tromjesečje.
Javljaj se češće da ne brinemo
Marmika is offline  
Old 05.12.2016., 12:06   #10007
Quote:
Marmika kaže: Pogledaj post
Seph tebe nisam kvotala, odnosno jesam ali mi je hrpu izostavio jer sam valjda pretjerala.. ugl. htjedoh reći da suosjećam s tobom. Vjerujem da si uplašena i vrtiš milion scenaria u glavi....ja iskreno nisam nikada čula za slučaj da curi plodna voda prije poroda pa mi je to baš bilo novo nešto za saznati..
Vjerujem i nadam se da će na kraju biti sve ok s tobom i bebicom. Kažeš da se smirilo i ne curka više?
Imam 50% šanse da zadržim bebu. Tak da idem dan po dan. Inače ću isalit na živce. Curenje se nije ponovilo, imam samo malo sukrvice kroz dan. Ugl, do 22tt ovisi o meni i Duphastonu hoće li se beba zadržati, tek nakon toga je kod nas opravdana hospitalizacija i ostale metode intervencija u vidu odgađanja prijevremenog poroda.
Ovako rano prsnuće plodovih vodenjaka se događa u nekih cca 2-5% slučajeva.
__________________
G 7.3.2010.; :angel: 04/2013; M 11.10.2014.
Srećica
Sephray is offline  
Old 05.12.2016., 12:08   #10008
Quote:
Marmika kaže: Pogledaj post
Seph tebe nisam kvotala, odnosno jesam ali mi je hrpu izostavio jer sam valjda pretjerala.. ugl. htjedoh reći da suosjećam s tobom. Vjerujem da si uplašena i vrtiš milion scenaria u glavi....ja iskreno nisam nikada čula za slučaj da curi plodna voda prije poroda pa mi je to baš bilo novo nešto za saznati..
Vjerujem i nadam se da će na kraju biti sve ok s tobom i bebicom. Kažeš da se smirilo i ne curka više?
Imam 50% šanse da zadržim bebu. Tak da idem dan po dan. Inače ću isalit na živce. Curenje se nije ponovilo, imam samo malo sukrvice kroz dan. Ugl, do 22tt ovisi o meni i Duphastonu hoće li se beba zadržati, tek nakon toga je kod nas opravdana hospitalizacija i ostale metode intervencija u vidu odgađanja prijevremenog poroda.
Ovako rano prsnuće vodenjaka se događa u nekih cca 2-5% slučajeva.
__________________
G 7.3.2010.; :angel: 04/2013; M 11.10.2014.
Srećica
Sephray is offline  
Old 05.12.2016., 12:10   #10009
Sephray imam filing da ce sve biti dobro ❤💪

Poslano sa mog SM-A300FU koristeći Tapatalk
pepka is offline  
Old 05.12.2016., 12:11   #10010
Quote:
Sephray kaže: Pogledaj post
Imam 50% šanse da zadržim bebu. Tak da idem dan po dan. Inače ću isalit na živce. Curenje se nije ponovilo, imam samo malo sukrvice kroz dan. Ugl, do 22tt ovisi o meni i Duphastonu hoće li se beba zadržati, tek nakon toga je kod nas opravdana hospitalizacija i ostale metode intervencija u vidu odgađanja prijevremenog poroda.
Ovako rano prsnuće plodovih vodenjaka se događa u nekih cca 2-5% slučajeva.
uh, jebena statistika....
a pogotovo što si liječnik pa te još dodatno hebu sva znanja koja imaš, a mi prosječno osvješteni smo po tom pitanju blaženi u neznanju..
Držim fige u korist našeg postotka
Marmika is offline  
Old 05.12.2016., 12:12   #10011
Evo otvorila sam novi vol pa možemo tamo nastaviti ćaskati :klap:
__________________
chart
oštrilo is offline  
Old 05.12.2016., 12:17   #10012
Quote:
gruvalica kaže: Pogledaj post


Horor !!! Volontirala sam u domu i znam o cemu pricas... Emotivno mi je bilo prestrasno gledat tu djecu... toliko im fali fizickog kontakta da su ko mali ovisnici samo se penju po tebi ono samo da ih nekim dijelom tijela dodirujes... uf sad bi plakala... i to su posljedice koje ostaju za uvijek samo se neki nauce s njima nosit u odrasloj dobi a to ovisi o licnosti s kojom su dosli na svijet... grozno...
Nisam protiv toga da se bebu stavi spavat samu u krecetic ali dijete mora znat da je mama tu da bude sigurno...


I ja sam cesto isla u dom..
Prvi posjet kod bas tih malih tj.ovih koji su jos u kindacima mi je bio traumatican.
Dolazim..ispred sobe za spavanje hrpa papucica
Te papucice me jos proganjaju nakon godina i godina..

Ma mislim nije uopce tema za ovaj vol.. Ali u vecini slucajeva sam bila ljuta/bijesna na sustav.na te roditelje koji jednom mjeaecno nazovu i cao djeca ne mogu na posvajanje..
Tako si umire savijest i to je to..
Sad sam opet preznojila od muke.
mrkyca is offline  
Old 05.12.2016., 12:18   #10013
Quote:
mrkyca kaže: Pogledaj post
Eee znaci i ja cu taj kindač onda!
Planiram bebu u krevetic stavljati svakako..kad ne bude dojila vise tj.kad malo odraste ;tipa dvije god; onda u svoju sobu..

Eee to su planovi,vidjeti cemo

Smijem se sama sebi jer vec vidim da sto god sam rekla do sada skoro niceg se ne drzim
Sta je najbolje, ja evo nakon godinu i po, kad mi je jos friska prva godina od maloga, imam opet priliku i uopce ne znam sta bi drugacije napravila, evo majkemi, ni kako bi si olaksala ni sta bi bolje, sta ne bi.
Bilo je dana kad bi jednostavno legla u krevet i plakala, od nemoci, izmorenosti, zivaca, svega, ali mislim da je to jednostavno neizbjezna car roditeljstva.

Jedino sta mi svi govore da cu bit lezernija s drugom bebom po pitanju svega, ima mi to smisla pogotovo jer s njim nikad neki veliki strasni problem nisam imala.
__________________
Jizz it
Tze is offline  
Old 05.12.2016., 12:35   #10014
Ni ja ne bi puno mijenjala. Zadovoljna sam kako je sve bilo u ove skoro 3 godine. A bio je nespavac, mucio ga je trbuscic, pa snovi, senzitivac je veliki..
Sad s drugim me muci kako cu uskladit potrebe jednog i drugog jer ja stvarno puuno, puuno pazne njemu posvecujem.
Nije mi bed otici vani, na vikend, spavati dugo, dati ga mojima na spavanje. Volim vrijeme za sebe. Ali kad sam s njim onda sam s njim. Slusam ga i osluskujem i jako puno razgovaramo o svemu..

Poslano sa mog SM-A300FU koristeći Tapatalk
pepka is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:23.