Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2016., 07:53   #1
Nezreo razlog prekida veze - prestanak zaljubljenosti / to više nije isto

Prolazim srednje dvadesete i u vezi sam skoro dvije godine.
U pocetku, razumije se, iskre su frcale na sve strane i sve je bilo divno krasno. Jako puno smo zajedno prosli i znamo gotovo sve jedno o drugom te je postalo manje strastveno. Meni se ponekad jave misli da upoznam nekog drugog i imam zelju za onom idealnom, zaljubljenom periodu..... Tu je jedini problem.

Slazemo se, svade su rijetke i mogu reci da ju jako volim, samo to jednostavno vise nije tako kako je bilo. No, smatram to realnim i takav razlog za prekid i krizu veze cini mi se izrazito nezrelim i takva carobna ocekivanja djetinjasta.

Kad vidim svoje roditelje ili primjere dugih veza oko sebe mislim da je to jednostavno prirodan i ocekivan proces. Da se razumijemo, sve je u ponasanju super i dobro funkcioniramoali su iskre manje i nekako smo naviknuti jedno na drugo.


Skoro da nisamvotvorio temu zato sto kad razmisljam o braku i gradenju dugorocnog odnosato mi se cini ocekivanim. Problem je sto vidim da veze pucaju iz takvih stvari no mislim da ljudi cesce nisu spremni na realna ocekivanja i nego sto je to dobar razlog
Markano is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 07:55   #2
Raspisite se
Markano is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 07:58   #3
Kakva je domacica tvoja cura?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 08:43   #4
Događat ce ti se u svakoj vezi isto ako ne shvatis da ta zaljubljenost i emocije mogu opstati, produbiti se i prosiriti u nesto snaznije, onda ti je pocetna zaljubljenost cak i nesto povrsno sto je okrznulo kozu. za to je potreban obostran trud i rad na vezi, emocijama, komunikaciji. Rijetko kome se to da, jer svi ocekuju da im se ljubav odvija kao u filmu i dolazi sama od sebe, u jednu ruku i dolazi sama, ali ju treba barem znati dobro usmjeravati. a jos je teze postici da se dvoje takvih nadju u vezi.
A mozda nisi spreman na ovaj drugi zreliji korak jer ona jednostavno nije ta? Jedno je biti zaljubljen, a drugo je jos duboko upoznati osobu i zavoljeti ju na svim levelima. Pogotovo je to problem ljudima koji su se iskljucivo zaljubili primjerice u fizicki izgled. Opisao si kako ti je divno opcenito biti zaljubljen, zar ne nalazis vise bas nista na njoj karakterno i fizicki sto te fascinira? Ako si samo zaljubljen u osjecaj zaljubljenosti, prirodno zaljubljiva osoba nije ti ni toliko bitno u koga si zaljubljen dokle si u tom stanju. A kada si u nekog zaljubljen jer jer jer i jer je ta osoba to to to to i to. Eh to je vec drugacije.
stupidisam is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 09:29   #5
svaki je razlog podjednako dobar, za uci u vezu i za izaci
jedino nezrelo je ne znati sto hoces
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 09:37   #6
A kakve su ti bile prošle veze?
Koliko je trajao entuzijazam, zaljubljenost?
Dvije godine je stvarno premalo vremena da bi se tako brzo ohladio, osim ako nisi bio toliko zagrijan.
Ljubav je snažan osjećaj, osjećaš li ti to?
Kako je već navedeno u komentaru prije, na tome se treba raditi, ljubav(brak/veza) je cvijet koji treba redovno zalijevati. Neće to samo od sebe
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 09:46   #7
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
svaki je razlog podjednako dobar, za uci u vezu i za izaci
jedino nezrelo je ne znati sto hoces





Imas previse vremena za razmisljanje.
Nađi neki tezak posao.
Ne uzimaj partnera zdravo za gotovo.
Unesi uzbuđenje , neizvjesnost, stvori strast.
Ne razmisljaj sto dobivas , nego koliko dajes...bla bla bla.
Inace ja sam za radnu terapiju.
__________________
Nikada neće proći. Obećavam...
BoMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 11:00   #8
Quote:
BoMe kaže: Pogledaj post





Imas previse vremena za razmisljanje.
Nađi neki tezak posao.
Ne uzimaj partnera zdravo za gotovo.
Unesi uzbuđenje , neizvjesnost, stvori strast.
Ne razmisljaj sto dobivas , nego koliko dajes...bla bla bla.
Inace ja sam za radnu terapiju.
ovo
PussyLicker is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 12:17   #9
Dilema: Vito Corleone ili Petar Pan, kažeš? :klap:
__________________
Non piu andrai, farfallone amoroso.
mirandola is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 12:34   #10
Quote:
mirandola kaže: Pogledaj post
Dilema: Vito Corleone ili Petar Pan, kažeš? :klap:
Zasto ne oboje?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 12:36   #11
Quote:
flatoos kaže: Pogledaj post
Zasto ne oboje?
Pa ne vidim kako bi u isto vrijeme imao obitelj i brinuo se za nju i nemao obitelj.
__________________
Non piu andrai, farfallone amoroso.
mirandola is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 12:37   #12
Quote:
BoMe kaže: Pogledaj post
Inace ja sam za radnu terapiju.
kopas novi tunel kroz velebit?
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 12:46   #13
Quote:
mirandola kaže: Pogledaj post
Pa ne vidim kako bi u isto vrijeme imao obitelj i brinuo se za nju i nemao obitelj.
A to.
Ja sam si to zamislio kao zaigranog obiteljskog covjeka.
Zato sam i pitao kakva je cura domacica.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 12:53   #14
Quote:
flatoos kaže: Pogledaj post
A to.
Ja sam si to zamislio kao zaigranog obiteljskog covjeka.
Zato sam i pitao kakva je cura domacica.
Ma kakva bi to bila igra dok ti je kugla zavezana za nogu?
__________________
Non piu andrai, farfallone amoroso.
mirandola is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 12:58   #15
dungeons & dragons?
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 13:04   #16
Quote:
Markano kaže: Pogledaj post
Prolazim srednje dvadesete i u vezi sam skoro dvije godine.
U pocetku, razumije se, iskre su frcale na sve strane i sve je bilo divno krasno. Jako puno smo zajedno prosli i znamo gotovo sve jedno o drugom te je postalo manje strastveno. Meni se ponekad jave misli da upoznam nekog drugog i imam zelju za onom idealnom, zaljubljenom periodu..... Tu je jedini problem.

Slazemo se, svade su rijetke i mogu reci da ju jako volim, samo to jednostavno vise nije tako kako je bilo. No, smatram to realnim i takav razlog za prekid i krizu veze cini mi se izrazito nezrelim i takva carobna ocekivanja djetinjasta.

Kad vidim svoje roditelje ili primjere dugih veza oko sebe mislim da je to jednostavno prirodan i ocekivan proces. Da se razumijemo, sve je u ponasanju super i dobro funkcioniramoali su iskre manje i nekako smo naviknuti jedno na drugo.


Skoro da nisamvotvorio temu zato sto kad razmisljam o braku i gradenju dugorocnog odnosato mi se cini ocekivanim. Problem je sto vidim da veze pucaju iz takvih stvari no mislim da ljudi cesce nisu spremni na realna ocekivanja i nego sto je to dobar razlog

nemoj racionalizirati nešto što osjećaš, ako ti to nije to, ne trebaju ti drugi ljudi bit kriteriji sa svojim odnosima i vezama ili zato što je to ''nezrelo'' po nekom društvenom moralu i normama. postoji velika vjerojatnost da će ti svaki odnos završit na tom, al možda i neće. nek te ne briga zašto neki opstaju i ostaju u vezama.

sasvim legitimno je ako si nečim zamoren il ako ti je dosadno u tom odnosu otić iz njega sa svim posljedicama koje sve to nosi. lijepo popričaj o tom sa svojom djevojkom jer sigurno i to njoj prolazi glavom pa vidite gdje ste i šta ste.
versilov is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 15:55   #17
Vrijeme ti neminovno donese nesto manji intenzitet nego na startu. Kada to pocetno vrijeme prodje nastupa ili zahladjenje ili ljubav. Ljubav je mirnija, ali postojanija. Toga trebas biti svjestan. I da sada prekines sa nekim drugim ce ti se desiti isto.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 16:05   #18
Quote:
BoMe kaže: Pogledaj post
Imas previse vremena za razmisljanje.
Nađi neki tezak posao.
Ne uzimaj partnera zdravo za gotovo.
Unesi uzbuđenje , neizvjesnost, stvori strast.
Ne razmisljaj sto dobivas , nego koliko dajes...bla bla bla.
Inace ja sam za radnu terapiju.
a ako ovo sve ucinjeno na kraju ne daodnosno ne donese rezultata nego te jos vise ubije u pojam onda ... ako imas snage okreni se i nastavi dalje

ako nemas snage nadji je okreni se i kreni dalje

okreci se

korak po korak dlaj e. sve je bolje od sigurne agonije i iscrpljivanja na granicama izdrzljivosti koje se naravno poticu i hvale u raznim medjuljudskim odnosima .. ne samo "ljubavnim"

kada si u ljubavnom odnosu nitko od uklljucenih ne pati i ne tuguje!
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 16:10   #19
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
Vrijeme ti neminovno donese nesto manji intenzitet nego na startu. Kada to pocetno vrijeme prodje nastupa ili zahladjenje ili ljubav. Ljubav je mirnija, ali postojanija. Toga trebas biti svjestan. I da sada prekines sa nekim drugim ce ti se desiti isto.
Carpe uvijek na mjestu .. i to tako zavodljivom da covjeku pamet stane .. pogotovo nakon druge pive .. sad se malo sramim ali proci ce

naravno sve to stoji .. osim vremena po mom misljenju .. u okolnostima ljubavi

no .. realno prakticno sto mozes vidjeti oko sebe koliko je moguce vidjeti naravno ..

jer vidis ljubav .. dugorocnu kako se voli i njeguje ..

ja sam puno vise primjetio i iskusio silovanje ljubavi i silovanja pod zastavom ljubavi n asve strane

no nemojte me krivo shvatiti .. ljubav je itekako stvarna i opipljiva i vise nego opisiva i moguca ..

ljenost je nazalost uzela maha i prioriteti su kakvi jesu .. ko ih jebe .. ja volim samo sebe

F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 16:15   #20
Ljubav itekako postoji samo ona nije sinonim za strast. Strast je sastavni dio jednog perioda. Onda dodju raznorazne faze kojima se prilagodis ili ne.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:57.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger