Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2009., 11:15   #1
Križ slomljen i izbačen iz srednje škole u Stocu

Učenici bošnjačke škole u Stocu prije nekoliko dana su iz prostora ove obrazovne institucije izbacili križ, slomili ga, a kasnije je pronađen u jednoj garaži pored škole. Ovaj vandalski čin još jednom je zaoštrio atmosferu o ovome gradu, a čini se da ovo nije jedini problem spomenute škole.

Cijeli slučaj je evidentirala i policija, ali još uvijek nije poznat počinitelj ovoga djela. Inače, učenici škole koja radi po nastavnom planu i programu na hrvatskom jeziku su u jutarnjoj smjeni, a učenici koji pohađaju školu koja radi po planu i programu na bošnjačkom jeziku su u poslijepodnevnoj smjeni. I tu se pojavio problem jer su u neregistriranoj bošnjačkoj školi odlučili uvesti predsate.

Prekršen dogovor
Kako nam je rekao ravnatelj stolačke Srednje škole Ivo Raguž, učenici bošnjačke škole su počeli dolaziti na nastavu i prije 12 sati, iako prema dogovoru njima nastava počinje u 13.30. - Uputio sam dopis kolegi koji vodi bošnjačku školu da neću dopustiti ulazak drugoj smjeni prije 13.30. Od kolege sam dobio prijetnje da će biti problema, što sam shvatio kao prijetnju. Samo sam želio poštivanje dogovora - rekao je Raguž te dodao kako lomljenje križa i izbacivanje ovoga simbola nisu jedini problem.

ostatak na: http://www.vecernji.hr/newsroom/news...84836/index.do
tiha voda is offline  
Old 29.04.2009., 11:29   #2
Ovo samo liči na odgovor na prošlogodišnje nepotpisivanje svjedodžbi bošnjačkim maturantima od strane hrvatskog ravnatelja i onemogućavanje za upis na fakultete. Ništa čudno za Stolac u kojem je napeto od pokušaja hrvatske dominacije u gradu. Ima ona izreka : Kako posiješ tako ćeš i požnjeti. Žao mi je zbog svega što se dešava tamo, ali mislim da krivicu treba tražiti u HDZ-u i njihovoj politici u Stocu, ali Bogme i u SDA.
Brankovac is offline  
Old 29.04.2009., 11:45   #3
Zasto to rade Muslimani ?
pjosip is offline  
Old 29.04.2009., 11:51   #4
Quote:
Brankovac kaže: Pogledaj post
Ovo samo liči na odgovor na prošlogodišnje nepotpisivanje svjedodžbi bošnjačkim maturantima od strane hrvatskog ravnatelja i onemogućavanje za upis na fakultete. Ništa čudno za Stolac u kojem je napeto od pokušaja hrvatske dominacije u gradu. Ima ona izreka : Kako posiješ tako ćeš i požnjeti. Žao mi je zbog svega što se dešava tamo, ali mislim da krivicu treba tražiti u HDZ-u i njihovoj politici u Stocu, ali Bogme i u SDA.
Sve si rekao...pa u čemu je onda problem po tebi?
Easternborder II is offline  
Old 29.04.2009., 11:53   #5
Quote:
Easternborder II kaže: Pogledaj post
Sve si rekao...pa u čemu je onda problem po tebi?
U posljedicama rata. Nisam psiholog, ali u Stocu treba uspostaviti režim. Iako je nedemokratski, rješenje je.
Brankovac is offline  
Old 29.04.2009., 11:55   #6
Quote:
Brankovac kaže: Pogledaj post
Ovo samo liči na odgovor na prošlogodišnje nepotpisivanje svjedodžbi bošnjačkim maturantima od strane hrvatskog ravnatelja i onemogućavanje za upis na fakultete. Ništa čudno za Stolac u kojem je napeto od pokušaja hrvatske dominacije u gradu. Ima ona izreka : Kako posiješ tako ćeš i požnjeti. Žao mi je zbog svega što se dešava tamo, ali mislim da krivicu treba tražiti u HDZ-u i njihovoj politici u Stocu, ali Bogme i u SDA.
Ti želiš reći da ovakvi trebaju biti odgovori na pokušaje dominacije? Dakle slične stvari preporučaš Hrvatima na nivou Federacije?

Koji lik, koje relativizacije...
Marco.hr is offline  
Old 29.04.2009., 11:56   #7
mene ovo uopće ne čudi, Muslimani postaju sve radikalniji, nekada su bili sekularni muslimani sa kojim je bio moguć suživot, sada se pretvaraju u avangardu islamskog fundamentalizma
Starfucker226 is offline  
Old 29.04.2009., 11:56   #8
Quote:
pjosip kaže: Pogledaj post
Zasto to rade Muslimani ?
Vjerovatno zato sto ne vole kriz.

Da je po njihovom, kriz se nebi smio javno isticati, djeca bi imala islamski vjeronauk u vrticima, izgradilo bi se jos najmanje 30 dzamija u Stocu, kome se to nebi svidjelo, neka seli u Hrvatsku, i to bi bio multietnicki Stolac po muslimanskim zeljama. I za to se revno bore.

Usput su isprovocirani, Stolac nije muslimanski, cak ima i Hrvata, i to njih jako smeta i oni su isprovocirani.
tiha voda is offline  
Old 29.04.2009., 12:05   #9
Quote:
Marco.hr kaže: Pogledaj post
Ti želiš reći da ovakvi trebaju biti odgovori na pokušaje dominacije? Dakle slične stvari preporučaš Hrvatima na nivou Federacije?

Koji lik, koje relativizacije...
Govorim specifično za Stolac, u drugim gradovima se stanje uvijek smiri. U Stocu imamo uvijek akciju i odgovor. Prvo nepotpisivanje svjedodžbi na štetu Bošnjaka, sada uklanjanje križa na štetu Hrvata, slijedi odgovor Hrvata, pa onda će opet Bošnjaci napraviti protuodogovor. I tako do u nedogled. Bio sam u Stocu, znam kakvo je stanje tamo. Ja kažem ovakve se stvari samo režimskim mjerama mogu zaustaviti.
Brankovac is offline  
Old 29.04.2009., 12:17   #10
Quote:
Brankovac kaže: Pogledaj post
Govorim specifično za Stolac, u drugim gradovima se stanje uvijek smiri. U Stocu imamo uvijek akciju i odgovor. Prvo nepotpisivanje svjedodžbi na štetu Bošnjaka, sada uklanjanje križa na štetu Hrvata, slijedi odgovor Hrvata, pa onda će opet Bošnjaci napraviti protuodogovor. I tako do u nedogled. Bio sam u Stocu, znam kakvo je stanje tamo. Ja kažem ovakve se stvari samo režimskim mjerama mogu zaustaviti.
Izrijekom si rekao u postu da je za ostalo i za najnoviji događaj u Stocu, prvenstveno kriv HDZ.


Shodno tome u budućnosti kad bi krenuli neredi po Federaciji u mjestima sa hrvatskom većinom sa nekim ružnim događajima i obračunima sa simbolima drugog naroda, mogli bi od tebe također očekivati nonašalantno:

-Kako posiješ tako ćeš i požnjeti. Žao mi je zbog svega što se dešava u Federaciji, ali mislim da krivicu treba tražiti u bošnjačkom vodstvu i njihovoj politici u Federaciji, ali Bogme i u hrvatskom vodstvu.
Marco.hr is offline  
Old 29.04.2009., 13:21   #11
"Kako posiješ tako ćeš i požnjeti" je vjerovatno bilo namjenjeno za propalu Tudjmaizaciji, koja jos uvijek ima svoje dejstvo na pojedinim prostorima Balkana.
MustLoveMe is offline  
Old 29.04.2009., 13:48   #12
Quote:
pjosip kaže: Pogledaj post
Zasto to rade Muslimani ?
Zato što su dotični divljaci i nacionalisti,predstaviti će se kao multietnićari,a u svojoj biti su nacionalisti,s druge strane neznam uopće što križ ima raditi u učionici,nismo u srednjem vijeku,ili jesmo???
cromwell is offline  
Old 29.04.2009., 16:16   #13
Quote:
Brankovac kaže: Pogledaj post
U posljedicama rata. Nisam psiholog, ali u Stocu treba uspostaviti režim. Iako je nedemokratski, rješenje je.
Kakv režim?? Treba svako u svoj entitet pa kome ne paše križ neka seli gdje križa nema...
Easternborder II is offline  
Old 29.04.2009., 16:54   #14
A onda svi pitaju zašto mrzimo BiH....
Bregava is offline  
Old 29.04.2009., 16:58   #15
Oprostite što pitam no što radi križ u školi???
snezana mk is offline  
Old 29.04.2009., 17:02   #16
Quote:
snezana mk kaže: Pogledaj post
Oprostite što pitam no što radi križ u školi???
Za ovu temu je nebitno.

Ili ako je bitno, da li je u redu da ga uništavaju ?
pjosip is offline  
Old 29.04.2009., 18:31   #17
Zašto nebitno pitanje ? Zna se da je u Stocu življelo prije rata 500 hrvata u bošnjačkom gradu a danas čine večinu. Kako? Sami znamo. Križ nema šta raditi na školama i još posebno u takvom gradu nad kojim se vrši kroatizacija isto kao što je onaj križ na humu koja je direktna provokacija muslimanima Mostara. Pa onda se ljutite što se vam se ništa neda u federaciji?
PionirLiga is offline  
Old 29.04.2009., 18:40   #18
Quote:
PionirLiga kaže: Pogledaj post
Zašto nebitno pitanje ? Zna se da je u Stocu življelo prije rata 500 hrvata u bošnjačkom gradu a danas čine večinu. Kako? Sami znamo. Križ nema šta raditi na školama i još posebno u takvom gradu nad kojim se vrši kroatizacija isto kao što je onaj križ na humu koja je direktna provokacija muslimanima Mostara. Pa onda se ljutite što se vam se ništa neda u federaciji?
Aha, pa dakle sto je kriz slomljen je uredu, ne moras mi ni odgovorit, znam vec da ces rec da nije u redu, al isto tako ono sto ti mislis ne bi bilo bas u skladu sa tim.

Nema sta radit tamo kriz, u Jajcu Djed Mraz al moze Hidzret Dedo itd...
Aztec is offline  
Old 29.04.2009., 18:49   #19
Quote:
Aztec kaže: Pogledaj post
Aha, pa dakle sto je kriz slomljen je uredu, ne moras mi ni odgovorit, znam vec da ces rec da nije u redu, al isto tako ono sto ti mislis ne bi bilo bas u skladu sa tim.

Nema sta radit tamo kriz, u Jajcu Djed Mraz al moze Hidzret Dedo itd...

Ipak razmisli zašto je taj križ tamo?? Idi stavi mjesec i zvijezdu u školama gdje su hrvati pa čemo vidjeti kako če proč....sama provokacija muslimanima i nečudi me uopšte što su to učinili
PionirLiga is offline  
Old 29.04.2009., 19:38   #20
sto ste mi izbrisali komentar, nikoga ne vrijedja i vezan je za ovu temu ?!!!

Evo opet u stocu su Hrvati vecina, sta bi se desilo da je neko u Travniku uradio slicno samo suprotnoj strani tipa da zapali ulomak iz kurana koji visi na zidu uokviren ???
Ultras1986 is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:39.