Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2013., 21:36   #6641
Neznam zašto se vračate toliko u prošlost,bilo pa prošlo, Halit i Berg su sretni zajedno i dao Bog da tako i ostane.Tko je prvi počeo meni nije bitno uopšte.Halit je bio več zreo muškarac kad se oženio sa Gizem,i nemogu pomisliti da mu je ta ženidba bila izlaz da ne misli na Berg.Što se tiče trudnoče ima puno ,ako je Gizem toliko voljela Halita i to dijete koje je nosila neznam zašto je onda pobacila,,koliko sam se puta pitala dali je to dijete uopšte i bilo Halitovo.Gizem je bila samo rekla što je rekao psihijatar da je Halit morao uništiti nešto da bi se psihički spasio,nakon smrti nečakinje pa oca,i da je to bio njihov brak.Halit ništa posebno nije rekao za taj brak,i nevjerujem da je uzrok njegovog kraha prvog braka bila Berg.Još mi nije jasno kakva je to žena koja pobacuje svoje dijete i dijete "voljenog" čovijeka .A nije Gizem baš nešto niti spominjala Berg javno.
delfin21 is offline  
Old 13.12.2013., 22:16   #6642
Caskamo na gotovo ugasenom topic-u, ne bi li uneli malo zivosti, a tema se spontano nametnula. U tom smislu, ja se pak pitam, uz svo razumevanje za okolnost da smo svi koji volimo Halita i Berg skloni da ih idealizujemo i njih kao osobe i njihov odnos, kako je moguce ne razumeti ocaj zene koja je sa 22 godine, a za samo nekoliko meseci, prosla kroz iskustvo zaljubljivanja, prosidbe, braka, trudnoce, neverstva, prestanka ljubavi preko noci i, konacno, razvoda, a imati razumevanja za njenog partnera koji je direktni uzrocnik ovakvog sleda dogadjaja, ili bar njihov veoma aktivan ucesnik? Takodje mi je neumesno i neshvatljivo dovoditi u pitanje Halitovo ocinstvo, jer, koliko je poznato, ne postoje indicije da je postojalo obostrano neverstvo. Ponovo, Gizem je zena koja je bila godinu dana mladja od Berg kada se udala za Halita - on je taj koji ju je zaprosio, on je taj koji ju je samo 7 meseci kasnije ostavio trudnu. I mi mozemo da imamo sve simpatije ovog sveta za Berg, Halita i njihovu ljubav i da osudimo okolnost da je Gizem odlucila da javno progovori i verovatno da sebi oduska, sto je, iz mog ugla, prirodno i zdravo za osobu koja prolazi kroz takvu traumu (a razvod i abortus su traume koje po intenzitetu i posledicama slede odmah iza smrtnog slucaja), ali ostaje cinjenica da je ona u ovoj prici najlosije prosla i to uz malo ili ni malo svoje krivice/odgovornosti. Da je u pitanju neko nama drag i blizak, verujem da bismo imali sasvim drugaciji pogled na stvari. Ali, posto su sa jedne strane ljubimci sa svojom bajkovitom ljubavlju, a sa druge nekakva anonimna bivsa zena koja je samo smetala da se bajka sa ekrana prenese u realnost, a to je ono sto smo zeleli da vidimo i u cemu uzivamo, za nju nema empatije, vec samo osude. Ne mislim da je Gizem kriva sto je Halit odabrao, iz kojih god razloga, za svoju suprugu u jednom trenutku, niti smatram da je kriva, sto nije, sa 22 godine, a nakon uzasne traume koju joj je priredio covek koji ju je samo par meseci ranije zaprosio i ucestvovao u stvaranju novog zivota (u vreme kada je vec bio u vezi sa drugom zenom), zadrzala njegovo dete. Za mene je njena reakcija razumljivija od njegove. Posebno kada se ima u vidu razlika u godinama i, trebalo bi, zrelosti.
Razumem da vecini necu zvucati kao neko ko je poklonik Halita i Berg, vec sasvim suprotno, ali nije tako. Jednostavno, ljude ne posmatram kroz crno-belu prizmu i nisam sklona idealizovanju. I oni su samo ljudi i svakako nisu bezgresni i imuni na svima nam svojstvene slabosti.
blueice011 is offline  
Old 13.12.2013., 23:26   #6643
blueice011, ja sam potpuno tvog mislenja u postu 6636,kako god,kad te sve cinjenice saberem dojdem do zakljucka da je ta kratka veza eventualno kod Halita izazvala opsesiju!mozda jer je Bergin otac bio proti te veze!Sad i to sve nije vazno,nji dvoje su za mene idealan par koji obozavam Nego ta njihova veza bi bila dobra podloga za ljepu sapunicu
Dalia-Bozur is offline  
Old 16.12.2013., 01:10   #6644
Kako sam ja shvatila priču sa Gizem.. oni su već bili u slabim odnosima i nakon nekoliko meseci prekida, našli su se opet na nekom letovanju ili šta je već bilo i pokušali krpiti ono što je već bilo potrgano i tada je Gizem ostala trudna--- slučajno / namjerno, to već ona zna.. Ali svakako je mislila / pokušavala da sačuva Halita kroz kreiranje obitelji.. kako on nije trzao na to, žena je, verojatno nespremna da bude samohrana majka (npr. kao što je na to sada spremna Meryem Uzerli) - abortirala djete... ili sam ja krivo pokopčala stvari??
__________________
"Ima te bogomdane oči i pogled koji mogu biti štogod poželiš...tople, hladne, divlje, nježne, strastvene, podmukle...mogu te rastopiti i smrznuti...kao kalfa je rasturila..." by plitko
dr_md is offline  
Old 16.12.2013., 11:39   #6645
:dr-md,nisi, s time da je pobacila to djete je sebi sigurno zatvorila sva vrata kod Halita,navodno je bila jako ljubomorna i stalno mu predbacivala Berg(ona sama je izjavila da su njih dvoje bili u vezi ali su nakon toga postali prijatelji!)ona to jednostavno nij mogla prezvakati i onda da od covjeka kojeg toliko voli ida se rjesit zajednickog djeteta,tu je i meni pala na najnizu granu(ja sa 18 dobila vanbracno djete!) a vrhunac svega kad su se Halit i Berg vjencali,Berg vec bila 3 mj. trudna ona od tolike ljubomore ide davat izjave za medije iako je podpisala da nece o njihovom braku javno pricat
Dalia-Bozur is offline  
Old 16.12.2013., 18:58   #6646
Pa sta i ako je davala izjave?
Nemam pojma sta je rekla, ali sigurno joj nije bilo lako kad ju je tako brzo nakon vjencanja ostavio muz, trudnu, a onda se vjencao s drugom, koju je takodje oplodio.

Ona je mozda potpisala papir na kojem pise da nece pricati o njihovom propalom braku, ali prije svega toga su oni oboje potpisali jedan drugi papir, o sklapanju bracne zajednice, na koji se gospodin plavooki ocito nije mnogo obazirao, jer se zaljubio u Berg.
Papiri su tu da se potpisuju, ali ljudske reakcije su nepredvidive. Niti krivim njega sto se zaljubio, niti nju sto je progovorila.
Kao da svi nismo komentarisali svoje propale veze. Bas bi nas sprijecilo da nam je bivsi momak rekao - ne smijes da zucnes o nasoj vezi nikome, ali bas nikome.

Ako mu je i stalno predbacivala Berg, dogadjaji koji su uslijedili su pokazali da je bila potpuno u pravu.

A njena odluka o abortusu je samo njena. Neko rodi, neko ne rodi.
Niko ne krivi Halita sto je otisao i bolio ga je kuki i za mamicu i za djete.
Ispada da on moze izabrati sta zeli u svom zivotu, smije se predomisliti, a ona kao da ne smije.
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Old 16.12.2013., 19:39   #6647
M@3x,otkud ti znas da ga nije bilo briga za djete?to je ona izjavila da se nije interesirao za nju,mozda da nije pobacila bi se situacija kod rodjenja djeteta promjenila!gdje je tu bila njezina ljubav ?sad kad ga vidimo sa Alijem,koliko mu paznje posvecuje i brine o njemu,on obozava svoje djete! meni ta njena prica o djatetu daje dojam da je neistinita!
Dalia-Bozur is offline  
Old 16.12.2013., 19:55   #6648
Ma ne znam ja uopste sta je ona pricala o njemu kao ocu.
Ali sad ispada da je ona namjerno ostala trudna (u toj namjeri je morao ucestvovati i on ili se ponavlja prica Borisa Bekera koji je tvrdio da je ona manekenka sacuvala spermu u ustima i iskoristila je za vjestacku oplodnju).
Ljudi bili u braku, kakav je taj brak bio (sem frisak), ne znam.
Otisli skupa na odmor, sevili se, borili se za svoj brak, napravili bebu.
I onda on odleprsao s drugom. Vrlo brzo odleprsao s drugom, dok je ova imala vremena abortirati!!!

Ako se ona odlucila na bebu (pa makar kao dio borbe za svoj brak) u braku, dok se njen muz jos ocito trudio, zasto se ne bi mogla predomisliti kad se sve to okrenulo, ni braka, ni muza, tj. oca?
Pa nije isto kad se divni otac ukaze ponekad i posalje lovu na racun ili imati uz sebe muza i oca kroz cijelu trudnocu i godine zivota i podizanja tog djeteta.
Ne kazem da je nemoguce dici dijete sam, toliko je primjera oko nas koji potvrdjuju da jeste, toliko je ljudi ciji partneri umru iznenada, pa zivot ide dalje.
Abortus nije rjesenje koje je meni licno za mene prihvatljivo, ali podrzavam pravo svake zene na licni izbor po pitanju toga.
Ako je ona mogla birati (ocito se sve desilo jako brzo nakon tog zajednickog odmora, borbe za brak i seve bez zastite), zasto je kriviti sto je izabrala isto sto i on, svoj zivot po svojim mjerilima.

On je sad sa ovim djetetom divan, ali ni Berg nije ostavio trudnu, kao bivsu zenu, vec je ozenio i ostao s njom.
Ocito mu je bila vaznija ljubav prema Berg, nego bivsa trudna zena.
Razvesti se ne znaci prestati biti roditelj. Ali nije malo slucajeva u kojima se desi bas tako ili slicno.

Kakav bi on otac tom djetetu bio, vjerovatnije bolje zna ta bivsa zena, nego mi. Ako je imala sumnje po tom pitanju, one su poprilicno realne. Pa ko normalan pravi dijete s jednom zenom i u roku od mjesec-dva odluci svoj zivot provesti sa sasvim drugom zenom?

Oboje su se ponijeli poprilicno neodgovorno. On je otisao za svojim zivotom, niko ga ne krivi. Pa ne treba kriviti ni nju.
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)

Zadnje uređivanje M@3X : 16.12.2013. at 20:01.
M@3X is offline  
Old 16.12.2013., 22:12   #6649
Piše na sajtu blica da Halit sutra dolazi u Beograd.
__________________
Empire, propaganda, apocalypse
Adadjo is offline  
Old 16.12.2013., 22:48   #6650
Naravno svaka zena ima pravo sama odluciti o tome sta hoce i sta nece,to sta meni kod nje smeta,je cinjenica da je sa tom izjavom izasla van 1 mjesec nakon Halitovog vjencanja sa Berg.rastali su se u 10 mj 2008,i cekala je 10 mjeseci da to da u javnost,iz razloga da javnost osudi Halita radi toga sto je ona abortirala! ali niko na ovome svjetu nemoze biti odgovoran za ono sto ja napravim
Dalia-Bozur is offline  
Old 16.12.2013., 23:58   #6651
I ovde završite razgovor o Gizem Soysaldı te (ne)ispravnosti njene odluke pre pet godina.
Bhea is offline  
Old 17.12.2013., 12:41   #6652
Meni ta tema o bivšem braku Halita,več pomalo degutantna.Nije niti prvi niti posljednji koji je napravio što je napravio ( ako je on samo kriv )mi možemo samo davati svoje mišljenje, ali biti sudac i osuditi samo jednu osobu ( ovdje je to koliko čitam samo Halit )ne slažem se,šta se dešavalo u njihovoj vezi znaju samo oni,iskreno Gizem je dobila novac od Halita,da nema putra na glavi mogla je izvuči puno više novaca,Turci su dosta protiv abortusa,tako da mi ta priča o djetetu i abortusu nikako ne drži vodu.Gdje je Gizem bila kad mu je trebala utjeha njegove žene kad mu je smrtno stradala nečakinja,umro otac.Da to je našao kod Berg,i tu su se još više razišli,a zbližio se sa Berg.Halit je jako sretan sa Berg i svojim sinom i nadam se da Ali neče još dugo biti sam.
Gizem i Halit su krenuli u život sa novim partnerima i neka im bude sretan,i stvarno mislim da je vrijeme da se ta priča završi.

M@3x,neznam ali imam dojam da ti baš ne voliš Halita,pa neznam zašto si došla na ovu temu,pusti nas da uživamo sa našim ljubimcem.Bez uvrede
Mi obožavamo ovu obitelj sa njihovim manama i vrlinama
delfin21 is offline  
Old 17.12.2013., 13:04   #6653
Moj stav je da o svemu sto korisnike zanima, a spada u okvir teme, treba diskutovati, jasno, na civilizovan i primeren nacin. Ja jesam veliki fan Halita Ergenca i zelim, prirodno, svako dobro njemu i njegovoj porodici, ali postovati nekoga ne znaci, iz mog ugla, idealizovati ga i biti slep za njegove mane. Ovde se ne osudjuje Halit, vec se upravo ne idealizuje. On je birao svoju prvu zenu, on je sa njom bio intiman bez zastite u vreme kada je brak bio uveliko ugorzen i jasno je zbog cega (njegovog interesovanja za drugu zenu, koje mu je, nakon tragedija koje su ga zadesile i zendbe, odjednom postalo uzvraceno, a do tada je odbijan). Gde je Gizem bila tada? Verovatno kod kuce, dok je on bio na setu. Mozda je do zblizavanja doslo spontano, a mozda je i tragicne okolnosti iskoristio da u Berguzar izazove empatiju i pokrice za vreme koje provode zajedno, kao prijatelji od kojih je jednom potrebno rame za plakanje. To bi bio najgori, najmanipulativniji scenario, ali, hej, ljudi smo. A izreka kaze da je u ljubavi i ratu sve dozvoljeno. Moja poenta je da ne treba spocitavati Gizem krivicu, aluzije na neverstvo, puter na glavi i slicno, kada zena sa kompletnom Halit - Berg pricom nema nikakve veze. Mozda je bila losa zena, ali nije sama sebe prosila nakon par meseci veze, zar ne? Nikada ne bih rodila dete coveka koji me je izdao i koji nas ne zeli, jer time i sebe i dete osudjujem na odredjene limite. Ako se ima razumevanja za Halitove labilne i povrsne emocije, koje su za par meseci promenile fokus, trebalo bi imati razumevanja i za zenu koja ima samo 22 godine i cija se bajka preko noci bukvalno pretvorila u kosmar. Ne vidim kakve veze ima Gizem sa Halitovim izborima i emocijama, osim ukoliko nije neko ko je potpuno pogresan izbor za njega i ko se nije snasao u tom braku - ali, ponovo, ona je bila klinka, on zreo i iskusan muskarac koji je tu i takvu klinku odabrao za zenu i dok je sa jedne strane osvajao Berguzar, sa njom je 'spasavao' brak tako sto je imao seks bez zastite. Da je nasa sestra u pitanju, mislim da bi nam idilicna slika velike ljubavi koja za sobom ostavlja duboke brazde u zivotima drugih izgledala mnogo manje romanticno. Ljudi nisu krivi zato sto nisu savrseni i sto imaju emocije. Krivi su ukoliko su nepromisljeni i manipulativni, a ovde postoji bar jedna od ove dve okolnosti. I to kazem kao neko ko jeste Halitov fan, ali nemam ruzicaste naocari i 12 godina, uz potrebu da vidim samo leptirice i masnice. Reakcija njegove bivse zene je logicna i normalna. Povredjeni ljudi se tako ponasaju. Ona je ne samo sutnuta kao krpa svega 7 meseci nakon vencanja na kojem je on blistao od srece, vec je pri tome sutnuta trudna, a takva nije postala bez njegove pomoci. On je do poslednjeg momenta odrzavao paralelne odnose sa dve zene i to nije OK. A odluku da se ozeni zenom prema kojoj je osecao samo strast ili zelju da resi problem nemogucnosti da bude sa onom koju zapravo zeli, doneo je kao muskarac na sredini cetvrte decenije zivota i pre traumaticnih desavanja u privatnom zivotu. Imam utisak da odrasle zene imaju cesto previse sklonosti ka bajkovitom poimanju realnosti i da svoje romanticne fantazije i potrebu za romantikom koja nam u realnom zivotu svima izmice u ova smutna i teska vremena projektuju na javne licnosti, idealizujuci ih i pripisujuci im svetacke osobine. Ne znaci da nekoga manje volite ako ga dozivljavate i prihvatate realno. Naprotiv. Lako je voleti savrsena bica kakvim smo ih izmastali da jesu.

Zadnje uređivanje blueice011 : 17.12.2013. at 13:09.
blueice011 is offline  
Old 17.12.2013., 16:15   #6654
blueice011,mozda sam ja potaknula pitanje od kad su Berg i Halit zapravo bili u vezi (post 1979 na Berg temi),pa se to pretvorilo u pro i kontra Halit! samo da jos jedamput naglasim!!! da sam ja fan njih obadvoje ali vise Bergin jer me ta zena ostavlja bez texta sa svim svojim talentima jednostavnoscu,nosi svoje osjecaje na dlanu i ne skriva ih a i njena ljepota je zadivljajucamoja absolutna ljubimica
Dalia-Bozur is offline  
Old 17.12.2013., 18:19   #6655
Quote:
delfin21 kaže: Pogledaj post
M@3x,neznam ali imam dojam da ti baš ne voliš Halita,pa neznam zašto si došla na ovu temu,pusti nas da uživamo sa našim ljubimcem.Bez uvrede
Mi obožavamo ovu obitelj sa njihovim manama i vrlinama
Nemam razloga da ga ne volim, u smislu da imam nesto protiv njega.
Meni licno nije sjeo uz nju u seriji 1001 noc i ja nisam mogla da se uzivim u pricu. Ocito sam u manjini s obzirom na uspjeh serije.

Nije mi bila namjera pokvariti uzivanje u paru, ali da bi nekog voljeli, ne moramo nekog ne voljeti (mrziti je teska rijec).
Zena trudna, ostavljena u tom stanju nakon par mjeseci braka, on odleprsao s drugom i "udri" po njoj, kako je mogla abortirati njegovo dijete, kako je mogla reci nesto o svom propalom braku.

Meni je drago sto su se oni (Berg i Halit) nasli i zaista nisam za opstanak brakova jer je to kao fer prema nekom, a ljubavi nema.
Zivot je jedan i trebamo ici za svojim srcem, a tako smo najvise fer i prema bracnom partneru, jer i njega pustamo da nadje nekog ko ce ga istinski voljeti.
Da je ostao s bivsom samo zbog trudnoce i pritiska okoline imali bi troje nesretnih ljudi. Danas je svako od njih nasao svoju srecu.

Ali sigurno da bivsoj zeni nije bilo lako proci kroz taj period, jer je bila trudna, ostavljena i sama. U svemu tome ona je najvise nadrljala.
Berg i Halit su imali oslonac jedno u drugom.
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Old 17.12.2013., 18:23   #6656
Je l' ovaj čovjek došao u Srbiju danas ? Nemoguće da niti jedan tiskani medij nije objavio ništa o nj. dolasku.
__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum
S.N.O.B is offline  
Old 17.12.2013., 19:49   #6657
Koliko sam videla Nova Tv koja ga navodno dovodi, večeras u 20.00 počinje program i to baš sa "MY", pa postoji mogućnost da su stavili i embargo na informacije do npr. ponoći. Videćemo.

Dotle, evo jedne vesti:
Halit Ergenç’i korkutan gelişme
Halit Ergenç'in annesi korkuttu
Majku je u kolicima odveo u bolnicu Şişli Memorial na rutinsku kontrolu, ili ju je izveo iz nje nakon pregeleda. Dva teksta dve verzije.
Bhea is offline  
Old 17.12.2013., 20:41   #6658
Kasni mu avion.

Quote:
Halit Ergenc fans PASSIONATED kaže:
Halit Ergenc... will visit Belgrade-Serbia
Hoping everything is fine......
Halit's plane is late (according to Nikola Tesla Belgrad's Airport arrivals it is, for now, due at 20.30h) because the tragedy was avoided when the wheel fell of the plain during departure in Istanbul! Halit is expected later in the evening and probably won't be able to attend the first MY episode broadcasting, as it was originally planned.
__________________
Know any English?No,but I can do Jack Nicholson :-)Tayanc Ayaydin Mustafa Bulut yani Engin Akyürek seni çok ama çok seviyorum EA:"Tabi ki ilk başrol oynadığım “Bir Bulut Olsam” dizisinin bendeki yeri çok ayrıdır." XaviIvančica
Ina84 is offline  
Old 17.12.2013., 21:20   #6659
Da, avion je imao problema prilikom uzljetanja, navodno je otpao kotač... Let je odgođen, a slijetanje novog bi trebalo biti ovih trenutaka.
halitmy is offline  
Old 17.12.2013., 22:30   #6660


Nakon problema prilikom poletanja, Halitov avion je bezbedno sleteo na beogradski aerodrom Nikola Tesla u 21.26h - fotografiju je napravio taxista Ognjan (hvala).
blueice011 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:59.