Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2005., 16:21   #81
Quote:
verica kaže:
Ja mislim da ne pretjeruje, dijete dobija slatkiše u ograničenim količinama, baš kako treba biti, a neke vrste slatkiša i grickalica uopće nisu za dijete (smoki je, uostalom, prilično opasan) niti u kojoj količini.
ja mislim da ce tim zabranama (totalnim) postichi samo kontra efekt

jer neche moch cijeli zhivot ich za djetetom i branit joj stvari

posebno kad krene u shkolu
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2005., 16:23   #82
Quote:
verica kaže:
grickalica uopće nisu za dijete (smoki je, uostalom, prilično opasan) niti u kojoj količini.
meni je takodjer koma vidjeti majku koja hrani dijete smokicima, koliko znam to je preslano i premasno

ali me zanima da li postoji jos neki razlog zasto je smoki opasan?
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2005., 16:23   #83
Pa ne zabranjuje totalno slatkiše, nego daje ono što smatra da je za dijete u redu. A čips i smoki to sigurno nisu. Ja mislim da se dijete može naučiti da bira ono što je za njega dobro. A čak i da ne može barem neće jesti smokije i čipseve dok je pod roditeljskom kontrolom
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2005., 16:25   #84
Quote:
violent_femmes9 kaže:
meni je takodjer koma vidjeti majku koja hrani dijete smokicima, koliko znam to je preslano i premasno

ali me zanima da li postoji jos neki razlog zasto je smoki opasan?
radi onih mrvica kojima je 'obložen' a koje se djeci mogu zaletiti u bronhije tj. mogu ih udahnuti, iz istih razloga se za djecu ne preporučuju kokice na primjer. To se odnosi na malu djecu, naravno.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2005., 16:29   #85
Quote:
verica kaže:
radi onih mrvica kojima je 'obložen' a koje se djeci mogu zaletiti u bronhije tj. mogu ih udahnuti, iz istih razloga se za djecu ne preporučuju kokice na primjer. To se odnosi na malu djecu, naravno.
verice - uz svo duzhno poshtovanje fakat ga pretjera

najbolje da mi djecu zamotamo u onaj bubble wrap - i stavimo na policu u dnevnom boravku

da im se shta ne bi dogodilo

kako smo mi svi prezhivjeli djetinjstvo da mi je znat?
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2005., 16:31   #86
Quote:
verica kaže:
radi onih mrvica kojima je 'obložen' a koje se djeci mogu zaletiti u bronhije tj. mogu ih udahnuti, iz istih razloga se za djecu ne preporučuju kokice na primjer. To se odnosi na malu djecu, naravno.
fakat, toga se nisam ni sjetila

btw, moj muzh obozava smoki

kad sam bila klinka, mama mi je davala eurokrem u ogranicenim kolicinama, kupila bi ono najmanje pakiranje u plasicnoj posudici, i to samo kad sam bas inzistirala

uvijek sam zavidjela curicama iz ulice koje su izlazile van drzeci u ruci snitu kruha namazanu eurokremom. moja mama je tvrdila da se tu radi o roditeljskom nemaru, a ja sam umirala od zelje da to jedem
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2005., 16:33   #87
Quote:
margarita kaže:
verice - uz svo duzhno poshtovanje fakat ga pretjera

najbolje da mi djecu zamotamo u onaj bubble wrap - i stavimo na policu u dnevnom boravku

da im se shta ne bi dogodilo

kako smo mi svi prezhivjeli djetinjstvo da mi je znat?
čuj, ja to znam odavno, a čula sam sestre u bolnici za djecu sa problemima sa dišnim putevima kako na to upozoravaju mame koje su maloj djeci davale smoki. Ne davati malom djetetu smoki, kokice i možda još neku namirnicu da bi se preveniralo gušenje meni je najnormalnija mjera opreza a ne stavljanje djeteta pod stakleno zvono.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2005., 16:34   #88
Quote:
verica kaže:
Pa ne zabranjuje totalno slatkiše, nego daje ono što smatra da je za dijete u redu. A čips i smoki to sigurno nisu. Ja mislim da se dijete može naučiti da bira ono što je za njega dobro. A čak i da ne može barem neće jesti smokije i čipseve dok je pod roditeljskom kontrolom
Pa da, dok ide - ide. Ako će već jesti smoki, bolje da počne sa 7 godina nego s 2. A u međuvremenu, dobije ipak ponešto. Ako baš hoće nešto slatko, radije joj dam čokoladu u kojoj ipak ima i ponešto dobro, nego npr. mikić koji je sami šećer. Ako je nešto za grickati, bolje slani štapići (i to oni za djecu koji i nisu baš slani) nego nešto prženo u ulju.

A ovo o mrvicama smokija i bronhijama nisam znala Tek sad neće dobiti niti jedan .

I nije ona debela. Ali, navodno se navike zdrave prehrane stvaraju rano, pa dok još mogu, pokušat ću to držati pod kontrolom.
Ali, ne mogu cijelom parku zabraniti da jede smokije, to je problem . Reći ću teti čuvalici da ispriča ovo o bronhijama i mrvicama dedi koji kupuje smoki. Možda kratkoročno riješim problem.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2005., 16:34   #89
U potpunosti se slazem s Margaritom. Sto mi vise radimo cirkus oko neke hrane to ce je dijete vise zeljeti. Ja svojoj nikad nisam rekla da nesto deblja. Pa necu valjda djetetu nabijat komplekse.
Jednostvano, 'nezdravih' stvari ima malo u kuci i nisu bas dostupne a dogodi se da ih senilna Penelopaca zaboravi i kupit
Ostalog ima koliko zeli i treba.
Ponekad dobije prutic cokolade svaki dan a ponekad prodje i po dva tjedna prije nego trazi.
Zato krkne dvije sarme bez problema .Pomfit za divno cudo ne voli. Jednom je za neki djecji rodjendan bila u McDonaldsu pa je povracala (nema veze s Mc-om nego je pokupila neku virozicu) i dan danas kad prodje pokraj McDonaldsa kaze fuuuuuj od toga ja povracam.
Viroza
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2005., 16:37   #90
Quote:
verica kaže:
čuj, ja to znam odavno, a čula sam sestre u bolnici za djecu sa problemima sa dišnim putevima kako na to upozoravaju mame koje su maloj djeci davale smoki. Ne davati malom djetetu smoki, kokice i možda još neku namirnicu da bi se preveniralo gušenje meni je najnormalnija mjera opreza a ne stavljanje djeteta pod stakleno zvono.
ovo shto pishesh je samo jedan u nizu postova u kojima djecu upravo stavljash pod staklena zvona

al chuj - valjda sam ja nemarna pa bi pustila da mi se dijete zadavi
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2005., 16:42   #91
Ma treba jesti sve u umjerenim kolicinama. Ne slazem se s nekima koji bi djeci zabranili cokoladu. Ako netko treba klopati cokoladu, to je dijete, ali naravno ne sada 2 cokolade dnevno-sve u granicama normale. Ja svojemu malome dajem svaki dan jedan do dva mala prutica kinderlade. I to nakon sto pojede rucak. A nedavno sam kupila cokoladice s vitaminima i mineralima, tak da mu sada to dajem svaki dan. Prvo, zasto mu ne bih dala cokoladu, cokolada je zdrava, bogata kalcijem, uz to ima i kalorija koje njemu trebaju jer je mrsav. Smokije, cips, gumene bombone i slicno mu nikada do sada nisam dala, niti ne namjeravam. Kekse (i to djecje) sam pokusala, valjda je pojeo 3 komada u zivotu, to ga jednostavno ne zanima i uvijek odbija. Sokove uopce ne zeli piti, cak niti caj. Samo mlijeko i vodu.

A sto se tice mijesanja i pravljenja vocnih jogurta-svasta sam ja fantazirala dok je on bio u mojoj utrobi, kak' bum ja njemu ovo pravila, ono... Medjutim, djeca sama biraju sto ce jesti. Nekoliko puta sam pokusala praviti vocne kasice bez dodataka jogurta ili secera, medjutim on to nije stel jesti. I kaj sada? Ne bum ga sopala na silu necim sto nece. Cim sam dodala secera, i jogurta, on je to pojeo. Neka dijete jede sto njemu pase, glavno da je zdravo.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2005., 16:48   #92
Quote:
Rita kaže:

aju bas neki normalan izbor. Coca-Cola ili Pepsi
ma daj mu kobase nis mu ne bu bilo,pa i mi smo tak odrasli pa je sve OK.
A kaj fali domacim kobasicama???
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2005., 16:51   #93
Quote:
penelop@ kaže:

Ona ima 128-130cm i oko 25-26kg.
Da ne pazim bila bi dupla
Ovaj, pa to bas i nije debelo. Osim ako mama nema posebno stroga mjerila kad se o liniji radi.
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2005., 17:02   #94
Quote:
FFE kaže:
. Ako netko treba klopati cokoladu, to je dijete, ali naravno ne sada 2 cokolade dnevno-sve u granicama normale. Ja svojemu malome dajem svaki dan jedan do dva mala prutica kinderlade. I to nakon sto pojede rucak. A nedavno sam kupila cokoladice s vitaminima i mineralima, tak da mu sada to dajem svaki dan. Prvo, zasto mu ne bih dala cokoladu, cokolada je zdrava, bogata kalcijem, uz to ima i kalorija koje njemu trebaju jer je mrsav.
Ne bum ga sopala na silu necim sto nece. Cim sam dodala secera, i jogurta, on je to pojeo. Neka dijete jede sto njemu pase, glavno da je zdravo.
Ne znam koliko ti je dijete staro ali svaki dan cokoladu? Nisam siguran da to bas mora biti. I jos nakon rucka, tako da klinac to doslovno poveze s nagradom. Jede se jer si gladan a ako nisi, ne moras jesti.
Ne jede se kako bi se poslije dobila nagrada. Dijete se moze naviknuti da se i za 10 godina "nagraduje" nakon obroka uvijek s cokoladom.

Za zadnju recenicu se slazem, samo ocito ne mislimo svi ovdje na istu stvar, kad spomenemo rijec zdravo.
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2005., 17:02   #95
Quote:
dodouprolazu kaže:
Ovaj, pa to bas i nije debelo. Osim ako mama nema posebnos troga mjerila kad se o liniji radi.
Ma nemam (ok za svoju liniju sam stroga ali za djecju...).
Izvagat cu je i izmjerit cim dodje kuci i dobit cete mjere u mm i g

Ja na njenu ishranu pazim iskljucivo zato sto ona obozava jesti, kad je doma ne izlazi iz kuhinje (na tatu )

Bilo je dana kad je 2 puta vecerala. Kad bi mi dosli doma i jos jednom kad tata vecera da mu radi drustvo.

To je ono sto mene brine. Da se ne nauci da non stop nesto zvace i da jede iz dosade a ne koliko ona ima kila.

Kako je ne zelim ubijati u pojam s debljinom i izgledom pazim sto kupujem i cega ima u frizideru i spajzi. Nekako se nadam da ce se naviknuti na odredjenu hranu. A mozda se i varam. Mozda opali po junk food-u chim samostalno krene u skolu i dobije djeparac.
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2005., 17:05   #96
Quote:
penelop@ kaže:
Ma nemam (ok za svoju liniju sam stroga ali za djecju...).
Izvagat cu je i izmjerit cim dodje kuci i dobit cete mjere u mm i g

Ja.........To je ono sto mene brine. Da se ne nauci da non stop nesto zvace i da jede iz dosade a ne koliko ona ima kila.

.
a jadno dijete, sto joj ucinismo Pa zaposli ju onda ne bu jela iz dosade
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2005., 17:06   #97
Quote:
dodouprolazu kaže:
Ne znam koliko ti je dijete staro ali svaki dan cokoladu? Nisam siguran da to bas mora biti. I jos nakon rucka, tako da klinac to doslovno poveze s nagradom. Jede se jer si gladan a ako nisi, ne moras jesti.
Mozda ne povezuje s nagradom nego s desertom. Cokladu je vrlo opasno jesti kad si gladan jer onda mozes smazati Milku od 200g dok kazes keks

Za ovo jedes kad si gladan se u potpunosti slazem.

Inace mislim da nema nezdrave hrane. Sve je zdravo i nezdravo ovisno o kolicinama koje potrpas u sebe. Mislim da je jednako nezdravo pojest 3000kalorija u jabukama kao i u cokoladi. Ni jedno ni drugo nema sve sto ti organizam treba.
A u umjerenim kolicinama nece te ubit ni jabuke ni cokolada.
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2005., 17:08   #98
Quote:
dodouprolazu kaže:
Pa zaposli ju onda ne bu jela iz dosade
Od posla (citaj kompjutera) i jede. Kad se pentra po okolnim stablima na pamet joj ne pada hrana. Zimi kad se vise druzi s kompjuterom vise se druzi i sa friziderom
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2005., 17:16   #99
Quote:
dodouprolazu kaže:
Ne znam koliko ti je dijete staro ali svaki dan cokoladu? Nisam siguran da to bas mora biti. I jos nakon rucka, tako da klinac to doslovno poveze s nagradom. Jede se jer si gladan a ako nisi, ne moras jesti.
Ne jede se kako bi se poslije dobila nagrada. Dijete se moze naviknuti da se i za 10 godina "nagraduje" nakon obroka uvijek s cokoladom.
Da, SVAKI DAN moje dijete dobije cokoladicu. I to nije nagrada, vec DESERT, isto kak' ti pojedes sladoled, ili kolac, tak moj maleni pojede (ca.) 20 grama cokolade svaki dan poslije rucka. Wow, kak je to puno 20 g cololade dnevno, i to one s vitaminima i mineralima (ili kinderlade), i to malome mrsavku koji nema niti trenutka mira.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2005., 17:38   #100
Quote:
penelop@ kaže:
Od posla (citaj kompjutera) i jede. Kad se pentra po okolnim stablima na pamet joj ne pada hrana. Zimi kad se vise druzi s kompjuterom vise se druzi i sa friziderom
Na to sam i mislio Ne znam koliko godina ima ali klincu do recimo 5 godine zivota nije comp nuzan, bas to - kretanje! Zimi grudanje, klizanje, setnja, bilo sto! Biti u pokretu! Onda i sto pojede, potrositi ce pa je manje frka.
FEE ja sam odrasla osoba pa ne bi kolicine koje ja pojedem usporedjivao s malim djetetom. Ali ja ne jedem svaki dan cokoladu. Ili kolac za zamjenu. Jos mi upada u oci da inzistiras na vitaminsko mineralnom znacenju cokolade. Mislim, pa fakat ima boljih namirnica kako bi se namirile te potrebe O.k. ti si misljenja da je zdravo svaki dan dati komadic cokolade ja sam misljenja da bi se to moglo i izbjeci. Svakom njegovo misljenje.
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:09.