Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nasljeđivanje

Nasljeđivanje Oporuke, nužni dio, ostavinske rasprave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2015., 21:02   #1
Nasljedstvo od Oca

Imam 2 pitanja povodom nasljedstva nekretnina:

1. Roditelji moje Supruge zele da joj ostave Stan na poklon koji imaju u Hrvatskoj.
Pored tog stana imaju i Kucu koju bi podijelili na nju kao kcerku i dvoje unucadi koji su od sina koji je preminuo.
Da li unucad imaju pravo ikakvog nasljedstva ili nemaju ?
Posto ja i Supruga imamo isto 2 Sina (sto znaci imaju 4 Unuceta) da li i oni nasljeduju dio te kuce ili samo unucad preminulog sina ?

2. Taj stan koji je na poklon kako da on to uradi (pokloni) da poslje nebi doslo do spora sa bilo koje strane ?

Hvala na odgovorima.
Shakall74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 21:33   #2
Quote:
Shakall74 kaže: Pogledaj post
Da li unucad imaju pravo ikakvog nasljedstva ili nemaju ?
imaju pravo na dio koji bi pripao njihovom ocu da je živ...tvoja djeca će naslijediti ono što ostane iza tebe i njihove majke
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 13:59   #3
Thumbs up

Hvala na odgovoru
Shakall74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 17:25   #4
Znaci ukoliko Otac moje Supruge njoj daruje Stan za zivota, mogu unucad traziti i svoj dio stana poslje smrti oca ?
A ako Otac u Darovnom ugovoru upise nakon smrti oca da daruje stan ?
Ako Baka i Djed daruju za zivota mojoj djeci dio ili sve, da li se to moze uzeti ili traziti putem suda ?
A da i kako izgleda sa svojerucno napisanim Testamentom da li se i on mora kod odvjetnika predloziti ili vrijedi sa svojerucnim potpisom ?
Shakall74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 17:29   #5
da imaju pravo pobijati darovni ugovor i traziti svoj dio

ako napise testament opet imaju pravo na nužni dio (iako je nuzni dio manji od onoga sto bi dobili da ga nema, cini mi se 1/4 )
testament vrijedi ako je napisan vlastorucno i bez ikakve ovjere, a ako je samo potpisan onda treba biti svjedok -koji naravno ne biste bili vi koji imate interes u njemu

jedino mozete sklopiti ugovor o dozivotnom uzdrzavanja sa ocem i onda stan ne ulazi u ostavinsku raspravu i nemaju pravo traziti dio
blaenka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:16.