Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Pogledaj rezultate ankete: Da posvajate dijete druge vjere, biste li ga nastavili odgajati u njegovoj ili svojoj vjeri?
Odgojio/la bih ga u njegovoj vjeri. 1 12.50%
Odgojio/la bih ga u svojoj vjeri. 1 12.50%
Neka samo odabere. 6 75.00%
Ne bih posvojio/la dijete druge vjere. 0 0%
Glasovatelji: 8. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.08.2016., 21:28   #1
Lightbulb Posvajanje djece druge vjere

Da posvajate dijete druge vjere, biste li ga nastavili odgajati u njegovoj vjeri ili biste pokušali sa svojom vjerom? Mala djeca ne bi marila za to, ali starija djeca vjerojatno bi. Onda dolazi do "problema" - kako odgojit dijete u drugoj vjeri o kojoj vjerojatno malo znaš? Posvajatelj bi onda trebao proučiti tu vjeru, možda potražit pomoć lokalne religijske ustanove, i slično. Što se mene osobno tiče, odgojio bih ga u njegovoj vjeri. Zanima me i ima li tko kakva iskustva s ovime?
hmxhmx1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2016., 08:34   #2
To pitas samo onako jer ti je dosadno?

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2016., 10:26   #3
Možda, ali me i zanimaju mišljenja ljudi.

Zadnje uređivanje hmxhmx1 : 07.08.2016. at 10:37.
hmxhmx1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 17:49   #4
Nisam vjernik i prema tome ne znam kako bi ikog ikad mogla odgojiti u bilo kojoj vjeri, bilo to moje biološko ili posvojeno dijete.

Ukoliko bi dijete pokazalo interes za određenom vjerom, opskrbila bi ga literaturom i informacijama kojima raspolažem (uključujući, naravno, i znanstvene činjenice).

Da poželi baš biti vjernik, podržala bi to kao i da je odlučio/la trenirati karate, ali mi ne bi značajno promijenilo životni stil.
zo-ey is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 11:35   #5
Bit ću iskrena i društveno nekorektna: obzirom da sam ateist, dala bih sve od sebe da djetetu približim znanost. I bila bih razočarana kada bi dijete uz sve dostupne informacije i logičko razmišljanje izabralo vjeru.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 13:57   #6
Ovisi koliko godina bi imalo dijete prilikom posvajanja.

No, s obzirom da nisam praktični vjernik, ne bih dijete odgaja u duhu vjere.
Da sam vjernik, a dijete je još dovoljno malo, odgajala bih ga u svojoj vjeri. Vjera je ionako nešto što nam je nametnuto samim rođenjem.

Bravo shtefy
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 15:29   #7
Ma joj. Mozete li zamisliti da neko dijete u dobi u kojem se posvajaju drzi do vlastite religije? Ne znam kako ih u domu odjagaju, imaju li vjeroucitelje i koje na raspolaganju. A roditeljski utjecaj je vjerojatno zanemariv.
Prema tome, dijete koje posvojiš odgajaš ga kao svoje. Koliko mozes, jel.

No sve to je potpuno nebitno za 99.994% populacije


Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 11:19   #8
Odgajam da kritički i racionalno razmišlja i sve preispituje -dakle znanost. Vodim računa da ipak vjera njegovih roditelja ne ostane nepoznanica. Kasnije u životu, ako se opredijeli biti vjernik, to mu možda bude oslonac kao što je mnogim ljudima, a pogotovo onima koji nose malo više tereta u životu od ostalih (kao posvojena djeca). Nisam vjernik.
__________________
Some folks are wise, some are otherwise
šal_od_kašmira is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:38.