Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2010., 21:07   #101
Quote:
inzr kaže: Pogledaj post
Dilatacija Vam služi za odvajanje ploha, znači reška koja je u podu š=1 cm i ne dozvoljava pucanje ploha, koje se događaju na velikim površinama uslijed elementarnih pojava. Prilikom betoniranja odaberete jednu plohu i odvojite je sa daskom, kad je zabetonirate drugu plohu krenite betonirati s druge ili suprotne strane da se priješnji beton stegne, izvadite dasku i na mjesto daske stavite okipor od 1 cm. Kad beton stegne samo išćeprkate okipor i dobijete dilataciju, koju (ali i ne morate) možete pokrpati suhom smjesom cementnog morta.
recimo ja sam poslije betoniranja iskidao ploču brusilicom i napunio sikom (tako me savjetovao pod-majstor koji je vukao stazu)
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 17:34   #102
Quote:
zanny kaže: Pogledaj post
recimo ja sam poslije betoniranja iskidao ploču brusilicom i napunio sikom (tako me savjetovao pod-majstor koji je vukao stazu)
Može i tako samo nije majstorski, gospodin vam je to rekao da lakše popegla beton, a vi se mučite
__________________
bez ugovora, nema kvalitete
inzr is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 18:20   #103
Quote:
inzr kaže: Pogledaj post
Može i tako samo nije majstorski, gospodin vam je to rekao da lakše popegla beton, a vi se mučite
pa i nije neka muka, vidija list, uvik ista dubina, a i "rez" je ravan sa oštrim bridovima pa bolje izgleda
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 22:52   #104
Quote:
zanny kaže: Pogledaj post
pa i nije neka muka, vidija list, uvik ista dubina, a i "rez" je ravan sa oštrim bridovima pa bolje izgleda
To što pričate vrijedi za glazure, mala fuga do 4 mm, ali za vanjske a.b. radove vrijedi pravilo 1 cm. To je po struci, a sad ko kako želi.
__________________
bez ugovora, nema kvalitete
inzr is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 12:15   #105
Molim pomoć: trebam betonirati dio staze oko kuće (4 metra dužine, 1 m širine) - koju armaturu da ne popuca? trebam li ostavljati dilatacionu fugu?

Hvala!!
zalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 11:01   #106
Quote:
zalica kaže: Pogledaj post
Molim pomoć: trebam betonirati dio staze oko kuće (4 metra dužine, 1 m širine) - koju armaturu da ne popuca? trebam li ostavljati dilatacionu fugu?

Hvala!!
Info ti je full štur...

...možeš staviti R131 u gornju i donju zonu ako je više od 8 cm betona. inače može i R131 u sredinu. Dil: nema baš potrebe ako se stavi armatura a i full je to mala površina.
little_kitten is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 13:50   #107
Pozdrav zalica, ako smijem dodati na Info ti je full štur... , da li je oko kuće zemlja, humus miješani materijal ili sl. Bilo bi dobro da najprije ukloniš površinski sloj cca 15-30cm, zatim to malo poravnaš uz dodatak šljunka i priručno zbijanje. Nakon toga možeš postaviti dasku colaricu visine cca15cm uz drvene kolce koje zabiješ po vanjskom rubu buduće staze, te istu fiksiraš na konačnu visinu(kotu). Prostor između oplate i objekta popuniš kamenom kaldrmom(šakavac ili sl...) do visine cca 10-12 cm ispod vrha oplate, te postaviš bilo koju konstruktivnu armaturu ( mrežu tipa R ili Q) promjera 4-6mm. Nakon ovog treba smo izbetonirati. Što se tiče dilatacija(reški) to ovisi o navedenom postupku i kako se kvalitetno odradi, ali po mom mišljenju dilatacija je obavezna uzimajući u obzir mekše tlo i manju debljinu ploče, te vremenske uvjete (mraz i kiša).
DANKO amater is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 21:21   #108
Postupak je uvijek isti bilo 5 ili 100 m2, tampon i dilatacije obavezno kao na upit gospodina koji je otvorio temu.
Ako je staza za pješake može i arm. mreža manjeg presjeka.
__________________
bez ugovora, nema kvalitete
inzr is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 15:00   #109
kad je već riječ o betonu imam jedno pitanje

naručujem beton mb30 i čovjek me pita da li sa 32 ili 16 mm zrnom

koji bi trebao uzeti za terasu uz kuću veličine 6 x 4 metra na koju če doći
drvena nadstrešnica
lav is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 19:12   #110
Quote:
lav kaže: Pogledaj post
kad je već riječ o betonu imam jedno pitanje

naručujem beton mb30 i čovjek me pita da li sa 32 ili 16 mm zrnom

koji bi trebao uzeti za terasu uz kuću veličine 6 x 4 metra na koju če doći
drvena nadstrešnica
jeftiniji, za tu svrhu je svejedno.
sitnije zrno se uzima za jače armiran beton, gusta armatura, jer veliko zrno se zaglavi, pa nastanu šuplja gnjezda bez betona.
a i krupnije zrno teže ide kroz pumpu.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 08:33   #111
Tako je.
Ako se ne varam, pravilo je da maksimalni promjer zrna agregata može biti do 1/3 minimalnog razmaka šipki armature.
Ja Osobno is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 16:46   #112
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
jeftiniji, za tu svrhu je svejedno.
sitnije zrno se uzima za jače armiran beton, gusta armatura, jer veliko zrno se zaglavi, pa nastanu šuplja gnjezda bez betona.
a i krupnije zrno teže ide kroz pumpu.
slažem se, min. MB 25
__________________
bez ugovora, nema kvalitete
inzr is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 12:09   #113
aditivi za beton

recite koji bi aditiv "protiv" soli preporučili u betoniranju prilaznog puta, znači od glavne prometnice do dvorišta

predviđena površina betoniranja je 40-tak kvadrata

koliko je komplicirano dobro umješati i odrediti pravu količinu aditiva u izvedbi sam svoj majstor, sa običnom mješalicom

u guglanju sam naišla na ovaj aditiv, da li je to ono što ja trebam?

http://www.zidar.hr/Sika-LPS-A94.pdf


naišla sam na informaciju da u takvim slučajevima gdje sol ljuska beton, ljudi betoniraju (ili dodaju u beton, taj dio nisam skužila ) sa ljepilom za pločice ili da samo upotrebljavaju neki jači cement (nexe u crvenim vrečama)
goga_25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 13:27   #114
Quote:
goga_25 kaže: Pogledaj post
recite koji bi aditiv "protiv" soli preporučili u betoniranju prilaznog puta, znači od glavne prometnice do dvorišta

predviđena površina betoniranja je 40-tak kvadrata

koliko je komplicirano dobro umješati i odrediti pravu količinu aditiva u izvedbi sam svoj majstor, sa običnom mješalicom

u guglanju sam naišla na ovaj aditiv, da li je to ono što ja trebam?

http://www.zidar.hr/Sika-LPS-A94.pdf


naišla sam na informaciju da u takvim slučajevima gdje sol ljuska beton, ljudi betoniraju (ili dodaju u beton, taj dio nisam skužila ) sa ljepilom za pločice ili da samo upotrebljavaju neki jači cement (nexe u crvenim vrečama)
Pošto imate cca. min. 4,00 m3 betona (ako je a.b. ploča debljine 10 cm, zavisi koje je namjene) , najpametnije je da si naručite gotovi beton, sa aditivom, jer se on bolje umiješa u mikseru i imate kvalitetniji beton za podlogu, pa čak i jeftinije.
__________________
bez ugovora, nema kvalitete
inzr is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 14:52   #115
to je kolni prilaz dvorištu, znači od ceste do dvorišta,

da li betonare imaju neki minimum betona koji voze?
goga_25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 11:31   #116
Aditiv protiv soli je volja i lopata... nemoj si solit beton... beton koji je potpuno otporan na sol ne postoji, bar ne u komercionalnoj upotrebi...
tuitam is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 22:25   #117
ma ne bi mi solili beton,

nego imamo kolni prilaz sa glavne prometnice u gradu, tako da kad prođe ralica baci nam snijeg i bljuzgu, a sa time i sol, do pola prilaza
goga_25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 08:27   #118
Ima za kupiti cement za takvu namjenu.
vladic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 23:22   #119
Quote:
goga_25 kaže: Pogledaj post
ma ne bi mi solili beton,

nego imamo kolni prilaz sa glavne prometnice u gradu, tako da kad prođe ralica baci nam snijeg i bljuzgu, a sa time i sol, do pola prilaza
za sve postoji riješenje to je prava stvar probao sam, odlično!!!


http://www.zidar.hr/Sika-LPS-A94.pdf
__________________
bez ugovora, nema kvalitete
inzr is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 11:09   #120
upotreba aeranta

Quote:
inzr kaže: Pogledaj post
Pošto imate cca. min. 4,00 m3 betona (ako je a.b. ploča debljine 10 cm, zavisi koje je namjene) , najpametnije je da si naručite gotovi beton, sa aditivom, jer se on bolje umiješa u mikseru i imate kvalitetniji beton za podlogu, pa čak i jeftinije.
kad pogledaš uputu za primjenu smrzneš se jer je riječ o delikatnom materijalu.
Da, najbolje ti je naručiti mikser sa vlažnim betonom kojeg ćeš zaravnati ( neki zaravnavaju nabijanjem) nabijanjem, zagladiti (neki posipaju cementnom prašinom i gletaju sa mačem) i održavati uz obaveznu izradu dilatacije
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:49.