Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2008., 19:10   #2001
Quote:
Derviš kaže: Pogledaj post
Selam alejkum.

Gdje se sakrio Aries, vođa pobune...
Ha ha ha Aries jke samo kulminacija dogodovština da nisam ja bio bih netko drugi ali važno je da je to isplivalo na površinske vode, jer je u suživotu toleranciji međusobnoj sveobuhvatnoj ljubavi mnogo lakše živjeti a bez odlične introspekcije po forget me not je to vrlo daleko ostvariti i ona više godi nama nego mi njoj...

hvala!

Davno nekada u toj utrošenoj kućici nažalost rekao si nešto fantastično što ja nisam mogao shvatiti i na tome ti se divim (ne hvalim te ) to jeste da nekada napad nije ono što se očekuje da jeste a o mojoj blizini prema vama ni svjestan nisi kolika je


Mislim za reprezantaciju islama prema zapadnom svijetu, komparaciji Svetog pisma Davidovih Psalma Kur ana časnog sam izgubio izuzetno dosta vremena dok nisam shvatio jednu činjenicu, naša braća kršćani gledaju Sveto Pismo kršćanskim očima a dogma ima suviše značaja da bi ponos bio dovoljno jak priznati istinu.
Da je to tako jasno nam je iz Ali imrana (3:61) i fantastične "mubahele

Ti ni svjestan nisi tko je Aries, niti sam ja svjestan tko je Derviš ali je Sveopći Dobročinitelj svjetan svega, te mu se mi iskreno predajmo svi dok ne bude kasno...


Mislim da smo svi svojstveninaovom forumu i svi smo reprezentativne figure svojih osobnih valencija, zapravo ovoliku snagu kako uopće može podnijeti ovaj forum, jedni jedini nikad ne ponovljivi forumaši, Neka je Slavljen Allah gospodar Kosmosa kome se klanja sve što je na nebesima i na zemlji Neka je vječiti selam na Poslanika a.s neka nas Blagoslovi svojom svjetlošću i prosvjetli naše umove. Divan li je On prijatelj Divan li je on Pomagač




P.s zađi kad u šumicu i "viđaj" Mejdan Odaju zarasla je kako tebe nema

Aries traži Tebe ispred Tekije ali ti žedno piješ vodu a na njoj veliki katanac
__________________
Nastoj koliko god možeš da ne vrijeđaš ničije srce,
jer na životnom putu ima mnogo, mnogo trnja.
Aries is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 19:40   #2002
Quote:
Aries kaže: Pogledaj post
Ha ha ha Aries jke samo kulminacija dogodovština da nisam ja bio bih netko drugi ali važno je da je to isplivalo na površinske vode, jer je u suživotu toleranciji međusobnoj sveobuhvatnoj ljubavi mnogo lakše živjeti a bez odlične introspekcije po forget me not je to vrlo daleko ostvariti i ona više godi nama nego mi njoj...

hvala!

Davno nekada u toj utrošenoj kućici nažalost rekao si nešto fantastično što ja nisam mogao shvatiti i na tome ti se divim (ne hvalim te ) to jeste da nekada napad nije ono što se očekuje da jeste a o mojoj blizini prema vama ni svjestan nisi kolika je


Mislim za reprezantaciju islama prema zapadnom svijetu, komparaciji Svetog pisma Davidovih Psalma Kur ana časnog sam izgubio izuzetno dosta vremena dok nisam shvatio jednu činjenicu, naša braća kršćani gledaju Sveto Pismo kršćanskim očima a dogma ima suviše značaja da bi ponos bio dovoljno jak priznati istinu.
Da je to tako jasno nam je iz Ali imrana (3:61) i fantastične "mubahele

Ti ni svjestan nisi tko je Aries, niti sam ja svjestan tko je Derviš ali je Sveopći Dobročinitelj svjetan svega, te mu se mi iskreno predajmo svi dok ne bude kasno...


Mislim da smo svi svojstveninaovom forumu i svi smo reprezentativne figure svojih osobnih valencija, zapravo ovoliku snagu kako uopće može podnijeti ovaj forum, jedni jedini nikad ne ponovljivi forumaši, Neka je Slavljen Allah gospodar Kosmosa kome se klanja sve što je na nebesima i na zemlji Neka je vječiti selam na Poslanika a.s neka nas Blagoslovi svojom svjetlošću i prosvjetli naše umove. Divan li je On prijatelj Divan li je on Pomagač




P.s zađi kad u šumicu i "viđaj" Mejdan Odaju zarasla je kako tebe nema

Aries traži Tebe ispred Tekije ali ti žedno piješ vodu a na njoj veliki katanac
Kaj ja znam ko je Aries ...samo se trudim da ne postane karies....

Nikada do sada nisam pogriješio u procjeni, a izgleda da si zaboravio moju prvu procjenu tebe ( Aries, ti si osvježenje ovog foruma ). Sad, što se mora malo čekati da to ispliva na površinu ili da se , ne daj Bože, pokaže da sam prvi puta pogriješio

Hajd reci, ali iskreno, šta bi ti volio?
Derviš is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 00:22   #2003
Quote:
Derviš kaže: Pogledaj post

Hajd reci, ali iskreno, šta bi ti volio?
Evo ovo doslovce, neka ovo bude moto svih nas muslimana ne samo na forumu nego stalno molim vas kao što se moli Sveopći Dobročinitelj Milostivi Samilosni, i ako vam je stalo Do Njegove ljubavi slijedite ovo samo u Njegovo ime Plemenitosti Siline i Mudrosti.

Alejkumusselam ve rahmetullahi ve berekatuhu!

Čisto da bismo se razumjeli od samoga početka, želio bih započeti ovaj odgovor sa dvije kur’anske i jednom hadiskom porukom:

O vjernici, ne idite šejtanovim stopama! Onoga ko bude išao šejtanovim stopama on će na razvrat i odvratna djela navoditi. A da nije Allahove dobrote prema vama i milosti Njegove, nijedan se od vas ne bi nikad od grijeha očistio: ali Allah čisti onoga koga On hoće. Allah sve čuje i sve zna. (en-Nūr, 21.).

Šejtan je, uistinu, vaš neprijatelj, pa ga takvim i smatrajte! On poziva pristaše svoje da budu stanovnici u vatri. (Fātir, 6.).



U hadisu kojega bilježi Buharija a prenosi hazreti Ebu Hurejre, navedeno je da je jedne prilike pred hazreti pejgambera Muhammeda, alejhisselam, doveden čovjek koji je konzumirao alkohol nakon uvođenja zabrane svih opijata. Hazreti Muhammed, alejhisselam, propisao mu je kaznu. Nakon što je kazna izvršena, neki hazreti ashabi, radijallahu anhum, uzviknuli su tom čovjeku:

„Dabogda te Allah ponizio!“

Na to im hazreti Muhammed, alejhisselam, reče:

Stanite! Ne pomažite šejtanu protiv njega.

Istina je da, kako kažete, „sumnja je jedna od šejtanskih zamki“ ali je istina i da čovjek itekako prokletom šejtanu može biti od pomoći. Međusobna ljubav braće vjernika propisana je u islamu. Tako se, naprimjer, u časnome Kur’anu veli:

Vjernici su samo braća, zato pomirite vaša dva brata i bojte se Allaha, da bi vam se milost ukazala. (el-Hudžurāt, 10.).

Poznat nam je svima, barem bi trebao biti, hadis kojega bilježe Buharija i Muslim, prenoseći ga od hazreti Enesa ibn Malika, u kojemu hazreti Pejgamber, alejhisselam, kaže:

Niko od vas neće vjerovati dok ne bude volio svome bratu ono što voli sâmome sebi.

U drugoj predaji koju također bilježi Buharija a prenosi također hazreti Enes ibn Malik, hazreti Muhammed, alejhisselam, između ostaloga, jasno kaže:

Ko svjedoči da nema drugoga božanstva već da samo Allah jeste (šehādet), klanja namaz onako kako ga mi klanjamo, okreće se prema kibli kojoj se mi okrećemo, i kolje životinje onako kako ih mi koljemo, njihova krv i imovina za nas su sveti, i samo ćemo im se iz opravdanih razloga miješati, a konačan sud o njima je kod Allaha.

Hazreti Mejmun ibn Sijah upitao je hazreti Enesa:

„Ebu Hamza, šta nečiji imetak i život čini svetim?“

Hazreti Enes mu odgovori:

„Ko god kaže 'Lā ilāhe illallāh', okreće se prema našoj kibli za vrijeme namaza, klanja kao mi što klanjamo, i jede životinje koje smo mi zaklali, on je musliman, i ima sva prava i obaveze koje imaju muslimani“.

Sabirući ove i sve druge upute iz osnovnih islamskih izvora – Kur’ana i Sunneta, te pozivajući se na praksu naših hazreti ashaba, radijallahu anhum, hazreti Ebu Hanifa, u osnove islamske vjere, ubrojao je, kao prvi članak svoga „Fikhul-ekbera 1“:

„Mi nikoga ne proglašavamo nevjernikom zbog grijeha, niti ikome niječemo vjeru (lā nukeffiru ehaden bi-zenbin ve lā nenfī ehaden minel īmān“,

a u jedanaesti članak svoga „Fikhul-ekbera 2“:

„Mi ne proglašavamo nijednog muslimana nevjernikom zbog grijeha kojeg je počinio – pa makar to bio i veliki grijeh (ve in kānet kebīreten) – ako on to ne smatra dozvoljenim. Niti mi ikome uskraćujemo da za sebe kaže da vjeruje, već ko god kaže da vjeruje, istinski ga nazivamo vjernikom (ve nusemmīhi mu’minen hakīkaten). Moguće je da neko bude lošeg ponašanja, a da ne bude nevjernik.“

Od hazreti Ebu Hanife, ispravno vjerovanje prenijeli su hazreti imam Maturidi i hazreti imam Eš’ari. Istinski vjernici, koji su istinski živjeli za ahiret – Drugi svijet, njegovali su kur’ansko-sunnetske propise i na njima odnjegovano učenje o vjeri učitelja Ehli sunneta vel džemata.


Ovakav treba biti odnos među muslimanima.


Selam Volimo se svi i budimo jedni drugima iskreni prijatelji a ako imamo kakvih nesuglasica civilizirano raspravimo na demokratsko kur anski način, kako bi naslijedili rajske odaje i svi besprekidno uživali u neizbrojivim blagodatima Milostivog Sveobuhvatnog Sveznajućeg Prvog i Posljednjeg

Ako ni zbog čeg drugog onda zbog zajeničke ljudskosti: Ne učini drugom što ne bi volio da netko učini tebi



P.s

Moje skromno mišljenje je da mi često poželimo u očima forumaša biti "nešto na većoj stepenici", kada budemo u ime Sveznajućeg radili određene stvari i bili zadovoljni s čime je On i prvenstveno raditi ono što će u Njegovim očima vrijedno biti a izbjegavati sve ono što daje više štete od koristi nastupiti takva harmonija da neće biti potrebe otvarati topice tipa "Međureligijski dijalog, jer da smo mi "pravi muslimani" topici bi bili samo tipa "Tekije i Mejdan Odaje".
Svi smo se tamo relaksirali a ovdje se samo hrvamo. Neka nas uzvišeni blagoslovi, jer svi smo Njegova bićenca koja se dive Njegvom Prelijepom Ljepotom Mudrosti, Znanja, pokušajmo svako u svojoj moći razviti atribute od 99 Njegovih prekrasnih imena, počevši od mene samoga i bezbroj mojih negativnosti"


Hvala na razumijevanju !

S poštovanjem Aries za sve ljude !
__________________
Nastoj koliko god možeš da ne vrijeđaš ničije srce,
jer na životnom putu ima mnogo, mnogo trnja.
Aries is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 02:45   #2004
Quote:
BigJason kaže: Pogledaj post
Derviš:


Selam dragi brate.


Hajde brate da se ne dijelimo više sa tim "vi" i "mi",hajde molim te!

Brate ja poštujem toliko vrijeme provedeno na forumu,ali opet smatram da to nikoga od nas ne opravdava od tekfirenja braće i ružnih riječi jednih prema drugima.Hoćeš li se složit?
Ja sam se davno prijavio ali sam pisao na drugim forumima,a čisto izbjegavam ove naše dialoge baš zbog straha da ne dođe do ovakvih nezavidnih situacija.
Moj rad je baziran na dialogu sa nemuslimanimsa već godinama,tako da kako rekoh izbjegavam ovu vrstu dialoga na bilo kojem forumu.

Pogrešno si shvatio brate.
Ja sam već rekao da nisam nikakav pametnjaković,niti mi je cilj da nekog ponizim a sebe uzdignem.
Bog mi je moj svjedok.
Jednostavno nisam više mogao da šutim,i rekao sam što sam mislio čitajući ovu temu.
Vjerovatno ako nebude pozitivnog pomaka ovdje među nama,ja odoh brate moj svojim putem i "mirna Bosna".

Oholost je brate moj kad sebi umislimo da smo daleko bolji od drugih,i da smo nepogrešivi.
Ovo važi za sve nas brate.
Svi smo samo insani i daleko smo oid savršenosti,što je prirodno jer nam to i ne priliči.
Nije sramota pogriješit,već je sramota da ne priznamo svoje greške.


Nikad nije kasno ako Bog da,i nemoj tako.
Možemo mi i na puno ljepši način razgovarati,samo se manimo tekfirenja i gibeta,to je pogubno za sve nas brate-sam znaš.
Selam svima i hajde da nastavimo u mirnijem tonu.
Alejkum selam.
Derviš is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 02:59   #2005
Quote:
KObi kaže: Pogledaj post
Alejkumu selam, dobro znaš i sam da je FMN često znao 'izlivati' mržnju, stoga, mislim da gornja konstantacija ne stoji, jer je FMN-u jako lahko reći da nas ne voli, čak šta više nije mu teško ni da nas protekfiri, ništa je njemu to. Možda bi bilo lijepo vratiti se unazad nekoliko postova i pogledati ko je započeo ovo sve, ali helem nejs.
Selam alejkum.

Pa eto, znaš ga da je malo temperamentan. Ali ako uzmemo u obzir njegov doprinos forumu u smislu komunikacije sa zapadnim svijetom i branjenja Islamske uzvišene ideje boreći se sa raznoraznim vrhunskim zapadnim intelektuacima na širokom tematskom području, mislim da mu se može tolerirati tu i tamo po koji ispad. Baš kao što bi i tebi trebalo tolerirati kada ponekad nastupiš suviše energično, valjda će Shady to jednog dana shvatiti. Evo, apeliram na Shadya da popusti malo kod tebe, ubuduće.
Derviš is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 05:41   #2006
UPOZORENJE

Quote:
Mabuss kaže: Pogledaj post
Tko god ne prizna da je Allah iznad nebesa, i Arša, i da je odvojen od stvorenja mora se natjerati da se pokaje. Ne pokaje li se, mora mu se odsjeći glava i baciti na smeće, da se muslimani i zimije se ne ometaju od njegova smrada.

Mabus,
Ideologija surovog nasilja nad pojedincima koji drugačije vjeruju, ovdje ne prolazi.
Tražite prostor za to na nekom protalibanskom sajtu. Ovo je normalan forum. Selam
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 11:30   #2007
Quote:
Derviš kaže: Pogledaj post
Selam alejkum.

Pa eto, znaš ga da je malo temperamentan. Ali ako uzmemo u obzir njegov doprinos forumu u smislu komunikacije sa zapadnim svijetom i branjenja Islamske uzvišene ideje boreći se sa raznoraznim vrhunskim zapadnim intelektuacima na širokom tematskom području, mislim da mu se može tolerirati tu i tamo po koji ispad. Baš kao što bi i tebi trebalo tolerirati kada ponekad nastupiš suviše energično, valjda će Shady to jednog dana shvatiti. Evo, apeliram na Shadya da popusti malo kod tebe, ubuduće.
Alejkumu selam!
Ma o njegovom temperamentu bi se dalo raspravljati, vidiš li ti kod njega veliku kontradiktornost, ili bar u njegovim postupcima i tvojim gledanjem na njegov 'udio' na ovom forumu?
Intelektualac, a sebi dozvoljava takve riječi i djela da je to nemoguće, sebi dozvoljava toliko 'nebulozne i paušalne' izjave, da ja nekada i posumnjam da je on i srednju završio, i to me iznenadi svaki put. Ali mislim da je to više radi njegovog preziranja određene skupine, možda je to vezano za životno iskustvo, onda bih ga mogao shvatiti, ali i tada nema opravdanja da nama to radi, nismo mi krivi za to. Možda je to slučaj zbog dezinformacija, opet nije niko kriv do on, dakle, u svakom slučaju ne mogu opravdati njegovo ponašanje, nekad!!

Zamolio bih te da ne apleliraš nikome za mene, hvala na namjeri, ali to uopće nije potrebno, Shady meni uopće ne smeta, jer čovjek umišlja da radi najbolje što može, trebamo ga i pustiti da sam sve shvati, jer očito je da objašnjenja ne prima i ne shvata. Ali helem nejs, lijepi ignore, kao da on ni je postoji, lijepo je meni kad ja shvatim da mi je lijepo, ili kada sebi umislim, a ljepše je kada shvatim da je Allah Jedini dovoljan robu svome, kud ćeš ljepšeg osjećaja, od tog osjećaja. Kad si sam, a u najboljem društvu, hvala Allahu za svaku sekundu moga života! Molim Te, Allahu, da nas uputiš na Pravi Put, sve nas, osim onih koji to neće!
__________________
And say to My servants that they should say those words that are best...
KObi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 11:36   #2008
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post

Mabus,
Ideologija surovog nasilja nad pojedincima koji drugačije vjeruju, ovdje ne prolazi.
Tražite prostor za to na nekom protalibanskom sajtu. Ovo je normalan forum. Selam

Gospon ljutiti, imaj malo obzira da su to riječi učenjaka, a ne Mabussove riječi. Da li je to Mabuss rekao kao svoje mišljenje? Da li je to promovirao? Ne mogu da vjerujem da si i na ove metode spreman, znam da ćeš sada izmisliti razlog da i ja dobijem ban zbog ovog.

Ostalim moderatorima prijavljujem post Shady-a jer je offtopic, ovakve stvari se objašnjavaju na žalbama, pa bi zamolio da ovo uzmu u obzir!


Ontopic:
Derviš, na zapadu ništa novo (smisao dijaloga između muslimana), ima li nešto novo na .hr dijelu svijeta, .ba i nije nešto napredovala ??
__________________
And say to My servants that they should say those words that are best...
KObi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 11:45   #2009
@Derviš, možda bi lijepo bilo pokazati malo gostoprimstva komentatoru_sarajevo i ovim novim, ne slažem se da ga treba sve okriviti. Nije to tvoj stil, kako možeš onda da se tako predstavljaš, daj 'ne zezaj', vrati se u normalu, svi mi imamo aždaju u sebi, ne budimo je radi muslimana!

@sjena. zar si jedva dočekala da na nekog istreseš svoje frustracije, pa nisi samo ti frustrirana radi ovog forumu, skoro svi muslimani su, trenutno, razlog se zna. Bilo bi lijepo kada bi 'dala' neki stih komentatoru_sarajevo, a ne onako se pridružiti Dervišu, hajr.

@komentator_sarajevo, nemoj zamjeriti njima, svi mi jedva čekamo da se na nekome istresemo radi ovog 'rasula' u zadnje vrijeme na forumu, na krivca ne smijemo, ili nećemo, jer bi tada to bio perma ban (ja mislim).
Stoga, nemoj da te razočara slika današnjih muslimana na ovom forumu, prošli su kroz jako težak period, a nadali su (smo) se boljem, ali totalno je ispalo drugačije, težili Šerijatu, dobili torturu, pa sada ti nam uvaži to i ne shvati nas pogrešno.
Selam alejkum, i ne daj se zbuniti,
__________________
And say to My servants that they should say those words that are best...
KObi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 14:27   #2010
Quote:
KObi kaže: Pogledaj post

Gospon ljutiti, imaj malo obzira da su to riječi učenjaka, a ne Mabussove riječi. Da li je to Mabuss rekao kao svoje mišljenje? Da li je to promovirao? Ne mogu da vjerujem da si i na ove metode spreman, znam da ćeš sada izmisliti razlog da i ja dobijem ban zbog ovog.

Ostalim moderatorima prijavljujem post Shady-a jer je offtopic, ovakve stvari se objašnjavaju na žalbama, pa bi zamolio da ovo uzmu u obzir!


Ontopic:
Derviš, na zapadu ništa novo (smisao dijaloga između muslimana), ima li nešto novo na .hr dijelu svijeta, .ba i nije nešto napredovala ??
Taj "učenjak" je očito neki genocidni fanatik koji bi se sasvim lijepo uklopio u društvo Staljina, Musolinija i sličnih luđaka, te ga se ne može bez sankcija citirati u onakvom kontekstu.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 16:50   #2011
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Taj "učenjak" je očito neki genocidni fanatik koji bi se sasvim lijepo uklopio u društvo Staljina, Musolinija i sličnih luđaka, te ga se ne može bez sankcija citirati u onakvom kontekstu.
Vidis li Shady sta si postigao, da se ucenjaci vrijedjaju, tebi na dusu!

Ego, nije taj ucenjak takav, nego cilj je ukazati na bitnost problema, tj. na njegovu jacinu, to je i u ovom kontekstu, pa stoga je karton neopravdan, iako je tebi drago bit na strani Shady-a, ali vjeruj, na krivoj si strani, bar do sada!



Edit: Pogledaj samo na koju stranu idu ovakvi komentari, kartoni, 'razlozi', protiv koga, pa ce ti sve biti jasno. Mada ja znam da je tebi drago sto je Shady preuzeo malo ulogu 'mod na glasu', jer si prije njega to bio ti. Zato ti i odgovara ovakva pozicija, ali treba biti pravedan, u pravom smislu te rijeci.
__________________
And say to My servants that they should say those words that are best...

Zadnje uređivanje KObi : 25.05.2008. at 17:44.
KObi is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 25.05.2008., 17:55   #2012
Quote:
KObi kaže: Pogledaj post
Vidis li Shady sta si postigao, da se ucenjaci vrijedjaju, tebi na dusu!
.......
.
Ne ulazeć u raspravu o ispravnosti ili ne za kartonažu. ..U stvari evo , meni nako drago il bolje da kažem pozitivna nula kad vidim da bude ban čak i bezveze. to bude super jer je odma argument za neku borbenost i revoluciju, pravu stvar, haman eto virtualna šehada, kad več nema mjesta ili srca za borbu sa sobom ili u realnom svijetu, tu je svima nam drag forum i egotriperaši.

Kako su samo lažni ti kkometari poštovanja učenjaka, ili tobož tegobe zbog njihovog omalovažavanja, a izrečeni samo da se diskretno, ma kakvo diskretno, da se (in)direktno pohvali sebe, svoje pravovjerovanje-pravoslavlje,štovanje, put i sl.

Hm, koji sve lažov i varalica ovdje boravi ?

Koliko nas ima ?

insaninside is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 18:13   #2013
Quote:
KObi kaže: Pogledaj post
Vidis li Shady sta si postigao, da se ucenjaci vrijedjaju, tebi na dusu!
Kobi, ja sam znači kriv jer je Mabus navodio kome se treba odsjecati glava? Ili sam, po tebi, trebao sam kriti bruku, i pustiti da to prodje "u tišini"? Pa, fino ti Ego kaže da to nisu nikakvi "učenjaci"! Nego očiti fanatici koji bi se lijepo uklopili u društvo Staljina, Musolinija i sličnih luđjaka, te ih se ne može bez sankcija citirati u onakvom kontekstu. (Ego je čak bio blag, razočarao me!) Obrati pažnju na ovo crveno, Kobi. Javno upozoravam i tebe i sve ostale forumaše - nikome neće proći nekažnjeno pisanje ili branjenje politike odsijecanja glave i bacanje odsječene glave na smjetlište... da ne smrdi muslimanima! To ćemo veoma brzo i bezboljno riješiti, po najkraćem postupku, inšaallah. Daću isti broj poena kao i Mabusu, ili čak svih 500 jer u pravilniku ima osnova za to. Mabusu sam dao samo 100 jer mu je prvi put, a ti ovaj put si ti prošao bez kartona (shvati to samo i samo kao dobru volju nas moderatora!). A sledeći put, za istu ideologiju (odsjecanje glave, bacanje na smjetlište... i bilo što slično!) dijelićemo svih 500 bodova i to ne samo Mabusu, već ma tko da je u pitanju. Svatko tko to piše i svatko tko tu ideologiju brani biće sankcioniran! Dok sam ja moderator, i ove kolege sa kojima radim, ovdje neće biti promidže nasilja i terora. Ako vam je do terorizmam, nasilja, klanja... potražite kakav talibanski forum pa tamo pišite. A moj vam je savjet ipak da ne idete nikuda već da ostanete ovdje i izgradite plenitost vaše vjere a ne crvljive sanje sprženih duša. selam alejkum
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 18:16   #2014
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
Kobi, ja sam izazvao što je Mabus navodio kome se treba odsjecati glava? Ili sam, po tebi, trebao sam kriti bruku, i pustiti da to prodje? Pa fino ti čovjek kaže da to ne kažu nikakvi "učenjaci" nego očito fanatici koji bi se sasvim lijepo uklopili u društvo Staljina, Musolinija i sličnih luđjaka, te ga se ne može bez sankcija citirati u onakvom kontekstu. (Ego je čak bio blag, razočarao me!) Obrati pažnju na ovo crveno, Kobi. I ostalo. Javno upozoravam i tebe i sve ostale forumaše - nikome neće proći nekažnjeno pisanje ili odobravanje (branjenje) politike odsijecanja glave i bacanje odsječene glave na smjetlište... da ne smrdi muslimanima! To ćemo veoma brzo i bezboljno riješiti, po najkraćem postupku, inšaallah. Daću isti broj poena kao i Mabusu, ili čak svih 500 jer u pravilniku ima osnova za to. Mabusu sam dao samo 100 jer mu je prvi put. A sledeći put će za istu ideologiju (odsjecanje glave i njeno bacanje na smjetlište i bilo što slično) dijelićemo svih 500... i to ne samo Mabusu, nego ma tko da je u pitanju. Svatko tko to piše i svatko tko tu ideologiju brani!. Dok sam ja moderator, i ove kolege sa kojima radim, ovdje neće biti promidže nasilja i terora. Ako vam je do terorizma, potražite kakav talibanski forum pa tamo pišite. A moj vam je savjet ipak da ne idete tamo već da ovdje ostanete i izgradite plenitost vjere a ne crvljive sanje sprženih duša. selam alejkum
Alejkumu selam, hvala Allahu, ignore opcija postoji!
Time samo pokazujes koliko nekog postujes ili ne, a ti kako hoces!!
Edit:
Sorry Shady is a moderator/admin and you are not allowed to ignore him or her.
I na ovaj nacin...
__________________
And say to My servants that they should say those words that are best...
KObi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 18:24   #2015





Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 18:49   #2016
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
.... A sledeći put, za istu ideologiju (odsjecanje glave, bacanje na smjetlište... i bilo što slično!) dijelićemo svih 500 bodova i to ne samo Mabusu, već ma tko da je u pitanju. Svatko tko to piše i svatko tko tu ideologiju brani biće sankcioniran! Dok sam ja moderator, i ove kolege sa kojima radim, ovdje neće biti promidže nasilja i terora. Ako vam je do terorizmam, nasilja, klanja... potražite kakav talibanski forum pa tamo pišite.
Podržavam ljubav i nenasilje, te shodno tome vođenje ljubavi a ne rata. Dakle glede ovih riječi, rečenica i poruka koje u sebi nose dajem i jedan prijedlog.

Predlažem da se svečano izvrši cirkumizacija dragog nam Ega, s motom:


-Kad nećete u muslimane barem djelujmo preventivno protiv AIDS-a


Molim sve članove foruma, naročito znanstvene lokalne zajednice, da podrže inicijativu za ovo odsjecanje(obrezivanje) kojim glava dolazi do potpunog izražaja i sasvim drugog pogleda na svijet.

Dole mrak, mračnjaštvo i učmalost.

insaninside is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 18:57   #2017
Quote:
insaninside kaže: Pogledaj post
Podržavam ljubav i nenasilje, te shodno tome vođenje ljubavi a ne rata. Dakle glede ovih riječi, rečenica i poruka koje u sebi nose dajem i jedan prijedlog.

Predlažem da se svečano izvrši cirkumizacija dragog nam Ega, s motom:


-Kad nećete u muslimane barem djelujmo preventivno protiv AIDS-a


Molim sve članove foruma, naročito znanstvene lokalne zajednice, da podrže inicijativu za ovo odsjecanje(obrezivanje) kojim glava dolazi do potpunog izražaja i sasvim drugog pogleda na svijet.

Dole mrak, mračnjaštvo i učmalost.




svaka čast majstore, znao sam da si legenda !


Ah napisah i moto.....ali većina ne htjede ništa drugo osim p.o..st.


Posebice za Kobija

U nekim kur'‘anskim ajetima stoji: "Bog voli...", a u nekima "Bog ne voli". Gdje god je navedeno: "Bog voli", iza toga slijede riječi kao što su "dobri", "dobročinitelji", "pokajnici", "čisti", "bogobojazni i Gospodaru pokorni", "strpljivi", "oni koji se uzdaju (u Boga)" "pravedni", "oni koji uspostavljaju pravdu". Iza "Bog ne voli" obično slijede riječi kao što su "agresori", "blud", "griješnici", "nevjernici", "oholi", "tirani", "izdajnici".

Što li je taj što bi to uradio što si ti naveo ? ,

Što li je onaj koji se drži sljedeći principa ?

Bog vam ne zabranjuje da činite dobro i da budete pravedni prema onima koji ne ratuju protiv vas zbog religije i koji vas iz zavičaja vašeg ne izgone. Bog, zaista, voli one koji su pravični.» (Kur'an, LX : 8)

«Bog nalaže pravičnost, i da se dobro čini.» (Kur'an, XVI : 90)

Još citati u vjeri nema prisile pravi put se jasno razlikuje od zablude a o ubistvu jednog nedužnog.......



Islam osuđuje svaki oblik sile. Onaj tko provodi silu ne može istovremeno prakticirati religiju
Mač islama je pero. Bog se zakleo perom i onim što se perom piše. Objavljivanje islamske vjere otpočela je riječju "uči (čitaj)".


Sve najbolje poštovani Kobi često se pozivaš na izvor a časni Kur an je izvor nad izvorima, voliš Da te Sveopći voli on je opisao one koje voli i one koje ne voli a ti se pronađi gdje si tu prvenstveno pred njim ne zbog bilo koga od nas ovdje s citiranjem takvih ne utemeljenih vrlo ružnijh izjava za svakog čovijeka
sve najbolje.
__________________
Nastoj koliko god možeš da ne vrijeđaš ničije srce,
jer na životnom putu ima mnogo, mnogo trnja.

Zadnje uređivanje Aries : 25.05.2008. at 19:37.
Aries is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 21:39   #2018
Quote:
Aries kaže: Pogledaj post

Posebice za Kobija
...
Da te Allah nagradi, ne volim plaho 'zetone'!

Sve najbolje, da te Allah nagradi za trud i tipkanje ajeta, lijep podsjetnik, ali ako mozes ikako da moje postove citas dva puta, nisi pogodio poentu, Selam Alejkum!
__________________
And say to My servants that they should say those words that are best...
KObi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 22:32   #2019
ovo je Insallah moj zadnji post u koje msu vrijeđati vehabije...
Naime odlučio sam da to više ne činim...
od sad o njima samo lijepo...

Allah mi je dao išaret da to više ne činim, pa eto neću...
Al nemojte ni vi plaho izazivat

Halalite još jednom
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 23:37   #2020
Quote:
KObi;14209566]Da te Allah nagradi, ne volim plaho 'zetone'!
Da apsolutno sam žeton i to veliki žeton Gospodara kosmosa kome ništa ravno nije, a žetončić forumašima sam tek u tolikoj mjeri svojih mogućnosti prvenstveno zbog Hvaljenog Mudroga Divnog Prijatelja i Pomagača.
Znaš li ti njemu Koga ravna ?

Quote:
Sve najbolje, da te Allah nagradi za trud i tipkanje ajeta, lijep podsjetnik, ali ako mozes ikako da moje postove citas dva puta, nisi pogodio poentu, Selam Alejkum!
Sve najbolje i tebi ja ti ne mogu pomoći što si se ti kristalno jasno sa datom izjavom našao u mojoj grupaciji onih koje Bog ne voli, zapravo Bog voli svakog čovjeka ali Sveznajući ne voli jedino postupke ljudi... (bilo kakav oblik agresije ako nije u cilju odbrane vlastitogivota imetka i časti)

Da je to tako On nas ne bih stvarao a ko je imao za cilj uklanjanje glava.

Kobi uistinu ja ti neću ništa reći što ti već ne znaš ja želim samo ljudski razmijeniti s tobom predivne stihove Kur ana časnog od kojeg se naše kože samo nashrnu!


Zašto ti jedan obični Aries (žetončić) ovo sve govori pa to je znak mojeg poštovanja i cijenjenja tebe!

A zašto ti baš to čitaš i ovo dolazi do tebe pa to je znak da Sveopći želi da ti gldaš punim očima Kur an jer ti to zaslužuješ !


Sve najbolje svim pacifistima a za ostale molimo Silnoga da nam podari Mir i slogu

selam !
__________________
Nastoj koliko god možeš da ne vrijeđaš ničije srce,
jer na životnom putu ima mnogo, mnogo trnja.
Aries is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:19.