Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2009., 22:14   #1
Papa druge rase.Nemoguce?

Dakle namece se pitanje kako bi vjernici katolici sirom svijeta (a i svi drugi) reagirali da bog jednom izabere osobu druge rase za obnasanje funkcije pape, kao i sta mislite zasto se nikad do sad to nije dogodilo?

Dakle osoba druge rase kao sveti otac,vase misljenje?
Bene od 16 is offline  
Old 03.02.2009., 22:31   #2
Mislim da je to vrlo malo vjerojatno, pogotovo ako znamo kako bi reagirali tradicionalni europski vjernici na papu crnca. Ne samo da je za izbor bitna boja kože, nego i kontinent djelovanja - Europa.
PIPBoy 2000 is offline  
Old 03.02.2009., 22:36   #3
Quote:
PIPBoy 2000 kaže: Pogledaj post
Mislim da je to vrlo malo vjerojatno, pogotovo ako znamo kako bi reagirali tradicionalni europski vjernici na papu crnca. Ne samo da je za izbor bitna boja kože, nego i kontinent djelovanja - Europa.
Već je i Papa ne-talijan bio kontroveza, ali to je nakon Ivana Pavla 2 već prihvaćeno...
Ne-europljanin bi bio skandal!
A crnac.. Pa, bilo bi zanimljivo..
Da li bi ga pozdravili kao Obamu?
Ali Crkva ne voli promjene...
hmmmm
Baš me zanima tko bi se usudio to javno kritizirati
__________________
Pet uskličnika za redom je jasan znak mentalne nestabilnosti.
huntruder38 is offline  
Old 03.02.2009., 22:54   #4
Quote:
Bene dick od 16 kaže: Pogledaj post
Dakle namece se pitanje kako bi vjernici katolici sirom svijeta (a i svi drugi) reagirali da bog jednom izabere osobu druge rase za obnasanje funkcije pape, kao i sta mislite zasto se nikad do sad to nije dogodilo?

Dakle osoba druge rase kao sveti otac,vase misljenje?
Ako cemo za drugu rasu, ja sam za majmuna
__________________
-Intelektualac je netko tko je otkrio da postoji nesto zanimljivije od seksa... Aldous Huxley
-Trebali bi razmisliti da li je ovisnost o nikotinu poremecaj... Neki bi ( se ) ubili za cigaretu...
homer11 is offline  
Old 03.02.2009., 23:08   #5
Niste vrjedni pomena, ali sam želim da kažem da je prije izbora sadašnjeg pape bio u užem krugu kardinal koji nije bijelac. I mislim da neće proči dugo, da se to desi, naravno da nam Benedikt dugo poživi, ali opet kako Božija volja a ne moja.
__________________
ja ba ... i?
Malevar is offline  
Old 03.02.2009., 23:15   #6
Kakva je to najezda šugavih rasističkih tema na forumu (crni papa, crni isus)? Kakve to rase?
Taj pojam je totalno zastario i još ga preživaju samo naci simpatizeri i totalno izgubljeni slučajevi.
Nepoznati is offline  
Old 03.02.2009., 23:23   #7
Quote:
Bene dick od 16 kaže: Pogledaj post
Dakle namece se pitanje kako bi vjernici katolici sirom svijeta (a i svi drugi) reagirali da bog jednom izabere osobu druge rase za obnasanje funkcije pape, kao i sta mislite zasto se nikad do sad to nije dogodilo?

Dakle osoba druge rase kao sveti otac,vase misljenje?
Mislim da bi vjernici katolici (koji žive svoju vjeru) na izbor nebjelačkog pape reagirali na isti način kao i za bijelog papu.

Meni nije uopće bitno koje je papa boje kože, već kako obavlja svoj posao.
__________________
Kasno sam te uzljubio, ljepoto tako stara i tako nova, kasno sam te uzljubio! (sv. Augustin)
danijel12 is offline  
Old 03.02.2009., 23:35   #8
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Kakva je to najezda šugavih rasističkih tema na forumu (crni papa, crni isus)? Kakve to rase?
Taj pojam je totalno zastario i još ga preživaju samo naci simpatizeri i totalno izgubljeni slučajevi.
Mozda nesvjesno ali upravo je ovo rasizam sto ti sad pises o drugim rasama kao necem zastarjelom.U tvom umu oni su vec nepostojeci i zeljeni svijet je jedna bijela idila valjda.Mozda to nisi mislio ali...moze se tako shvatiti.
Bene od 16 is offline  
Old 03.02.2009., 23:37   #9
Quote:
danijel12 kaže: Pogledaj post
Mislim da bi vjernici katolici (koji žive svoju vjeru) na izbor nebjelačkog pape reagirali na isti način kao i za bijelog papu.

Meni nije uopće bitno koje je papa boje kože, već kako obavlja svoj posao.
To ti mislis.Ja mislim da ne bi bas masovno dolazili sa raznih strana svijeta u Rim kako bi poljubili njegov prsten.
Bene od 16 is offline  
Old 03.02.2009., 23:37   #10
ja sam za zenskog crnog papu,Crkve licemjerna,zakaj nebi zena bila papa
__________________
zadnja aktivnost u: 04.01.2023. 09:50
maminho is offline  
Old 03.02.2009., 23:38   #11
Mislim da je minimalna šansa da će sljedeći papa uopće biti bijelac... Već je sada navodno bilo u užem krugu, ali su se elektori okrenuli starijem konzervativnom papi vrlo sličnom prijašnjem za kojeg se znalo da neće dugo biti na stolici, a onda će ići više na glavu. To mi je posve logično.
SamoMaloSebe is offline  
Old 03.02.2009., 23:38   #12
kak se nekom da ljubit papin prsten,prsten ko prsten.
__________________
zadnja aktivnost u: 04.01.2023. 09:50
maminho is offline  
Old 03.02.2009., 23:39   #13
Quote:
maminho kaže: Pogledaj post
ja sam za zenskog crnog papu,Crkve licemjerna,zakaj nebi zena bila papa
Zato jer bi onda trebalo više prstenova
nero is offline  
Old 03.02.2009., 23:46   #14
Quote:
Bene dick od 16 kaže: Pogledaj post
Mozda nesvjesno ali upravo je ovo rasizam sto ti sad pises o drugim rasama kao necem zastarjelom.U tvom umu oni su vec nepostojeci i zeljeni svijet je jedna bijela idila valjda.Mozda to nisi mislio ali...moze se tako shvatiti.
Tako to može shvatiti samo rasist, a ne pošteno misleći čovjek.
Baviti se u 21. stoljeću pitanjima oko boje ljudske kože ... nemam riječi.
Nepoznati is offline  
Old 04.02.2009., 00:29   #15
Quote:
Bene dick od 16 kaže: Pogledaj post
Dakle namece se pitanje kako bi vjernici katolici sirom svijeta (a i svi drugi) reagirali da bog jednom izabere osobu druge rase za obnasanje funkcije pape, kao i sta mislite zasto se nikad do sad to nije dogodilo?

Dakle osoba druge rase kao sveti otac,vase misljenje?
Katolika ima svih nacija, tako da je vrlo vjerojatno da će budući Pape biti kako veliš "druge rase". Ono što sam uvjeren da je nemoguće je da će bilo koji Papa biti tolerantan prema nevjernicima.
Hello Operator is offline  
Old 04.02.2009., 06:32   #16
Quote:
Bene dick od 16 kaže: Pogledaj post
Dakle osoba druge rase kao sveti otac,vase misljenje?
Rase ne postoje. Postoji samo jedinstvena ljudska vrsta.
Shady is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:29.