Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2010., 13:23   #41
Tako sam i ja mislila kad sam gledala reklame da će mi ti ulošci bit super jer neće mi bit mokre gačice i mirisat ću.
Kad sam ih počela nosit, tek ona mi je počela vagina smrdit od nedostatka kisika.

Te dnevne uloške triba ukinit, to je katastrofa.
beppina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 13:34   #42
meni je moj prijašnji ginekolog rekao isto što i mlada ginekologica koja ga je naslijedila: ništa od tih dnevnih uložaka s mirisima proljetne livade ne valja, a za floru i faunu postoje, kako rekoše, probiotske vaginalete.
ono što odlično pomaže je umakanje tampona u jogurt s probiotikom ili lgg-om, odlična stvar. bar meni


od dnevnih dobivam gljivice, svrab i whatnot, a od alwaysa još gore simptome. zato koristim samo tampone za mengu, one superhiper dok je curenje jače i normalne kasnije. dobro funkcionira, menga ode, nisam još umrla.

uloške međ nogama ne trpim , jebatga


inače, ako nešto jako curi do te mjere da se dnevni uložak mora nositi, onda se ide ginekologu jer to nije prirodno stanje stvari.
čak ni kod ovulacije kad postoji pojačano vlaženje ne curi toliko da je potrebno furat dnevni uložak cijeli dan.
rekla mi teta ginekolog nakon što je osudila nošenje dnevnih i mirisnih pizdarija.

gaće se obavezno moraju iskuhavat, ergo na 90 u mašinu, a ne ručno pranje ili na 40.


ja cijeli svoj život otkad sam mengu dobila imam problema s ginekološkom preosjetljivošću i prema tome sam mudra, u pravu i imate me slušat
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 13:39   #43
Jednom kad kreneš s tim Carefreeovima i ekipom, teško je prestati, jer se osjećaš golo brez.
Otkad sam čula da uzrokuju polipe i razne cinove, no way mate.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 13:39   #44
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
inače, ako nešto jako curi do te mjere da se dnevni uložak mora nositi, onda se ide ginekologu jer to nije prirodno stanje stvari.
čak ni kod ovulacije kad postoji pojačano vlaženje ne curi toliko da je potrebno furat dnevni uložak cijeli dan.
rekla mi teta ginekolog nakon što je osudila nošenje dnevnih i mirisnih pizdarija.
jesi ziher? jer meni 'jače' curenje nije od kada nosim dnevne već mi se pojavilo od prve menge, tj. prve ovulacije. sjećam se i sada da su mi prolazila pitanja kroz glavu 'joj pa šta je to sluzavo što curi van?'
znači kako već napisah: svačije je tijelo drugačije.
a što se tiče zaštite za vrijeme mjesečnice, vidiš ja sam čula suprotno - da su tamponi najgora moguća stvar ako ne želiš da ti se dogodi upala.

ispada na kraju da svatko priča svoje, jelda?
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Jednom kad kreneš s tim Carefreeovima i ekipom, teško je prestati, jer se osjećaš golo brez.
Otkad sam čula da uzrokuju polipe i razne cinove, no way mate.
ja stavim samo kada se sjetim. češće se ne sjetim no što se sjetim. ne pratim reklame, tj uopće ne gledam tv, tako da me ni to previše ne uzbuđuje.
a reklame, baš kak je netko napisao, uvijek će te uvjeriti da ti nešto fali i da moraš kupiti baš njihov proizvod. u tome i jest suština cijelog marketinga - da uvjere čovjeka koliko je nesavršen.

a zapravo dobri smo si ovakvi kakvi jesmo
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 13:58   #45
Quote:
coolinesay kaže: Pogledaj post
jesi ziher? jer meni 'jače' curenje nije od kada nosim dnevne već mi se pojavilo od prve menge, tj. prve ovulacije. sjećam se i sada da su mi prolazila pitanja kroz glavu 'joj pa šta je to sluzavo što curi van?'
znači kako već napisah: svačije je tijelo drugačije.
a što se tiče zaštite za vrijeme mjesečnice, vidiš ja sam čula suprotno - da su tamponi najgora moguća stvar ako ne želiš da ti se dogodi upala.

ispada na kraju da svatko priča svoje, jelda?
pa ja pričam ono što mi je ginekologica rekla i ispada da mi to, kao i velikom broju žena, odgovara.
ne znam zašto bih nosila dnevne kad uopće ne curim. pa perem se svakodnevno i baš me briga oće li mi pička tijekom dana mirisat na aloe veru i kamilicu

dnevni mi nadražuju kožu, a kamoli sluznicu. radije bi mirisala po ničemu nego po proljeću ako je rezultat takav.

ako nekom dnevni pašu i nema baš nikakvih neugodnih posljedica od uporabe, super, meni nikako.


zašto su tamponi najgori? koristim ih pazeć pritom na higijenu, a nikakvu upalu niti cinove nisam dobila, papa testovi su mi unazad par godina odlični
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 13:59   #46
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
inače, ako nešto jako curi do te mjere da se dnevni uložak mora nositi, onda se ide ginekologu jer to nije prirodno stanje stvari. čak ni kod ovulacije kad postoji pojačano vlaženje ne curi toliko da je potrebno furat dnevni uložak cijeli dan.
rekla mi teta ginekolog nakon što je osudila nošenje dnevnih i mirisnih pizdarija.
gaće se obavezno moraju iskuhavat, ergo na 90 u mašinu, a ne ručno pranje ili na 40.
ajde da malo kvotam i boldam
da ja perem sve na 90, pol tog bih mogla bacit usmeće jer bi se raskuhalo. mislim da nema potreba za tim+ peglanje ubije sve zločesto na vešu.
a što se tiče curenja , pa, malo mi je neprofesionalno od bilo kojeg liječnika na taj način kategorizirati. nekoj menga traje 7 dana, nekoj 3, ima žena koje toliko cure da ni najveći tamponi dugo ne izdrže.zašto bi ovulacija bila drugačija? očekivati da svaka rodnica jednako vlaži je za početak nepotrebna. to je ono što na svim poljima pokušavamo istaknuti, da nisu svi ljudi jednaki. nisu jednako teški, ne odgovara im jednaka hrana, isti lijek, isti pristup, ista njega. i nisu sve rodnice iste.
ima ginekologa koji tjeraju žene sa 30 g nek idu roditi jer svaka žena želi biti mama
eto, malo sam zastranila..
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 14:01   #47
Koristim Libress, adnevne imam kad je menga pri kraju ili kad imam iscjedak..
gaće perem na 90!
__________________
"I kad u očaju prekriješ lice rukama i poželiš da se nikad nisi rodio... on podigne one krupne, iskrene oči prema tebi i pogleda te, i očima govori:"Uvijek imaš mene!" Jerome K. Jerome
Nora Medica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 14:26   #48
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
da ja perem sve na 90, pol tog bih mogla bacit usmeće jer bi se raskuhalo. mislim da nema potreba za tim+ peglanje ubije sve zločesto na vešu.
meni se ništa nije raskuhalo, niti poznam osobu kojoj se pamučna odjeća raskuha na 90.
rekla sam gaće da se peru na 90 da se ubiju bakterije, ne sva odjeća. i nekako mislim da jako mali broj ljudi pegla gaće, pardon

e sad ako netko nosi plastične gaće, to upućuje na drugi razvoj situacije...


Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
a što se tiče curenja , pa, malo mi je neprofesionalno od bilo kojeg liječnika na taj način kategorizirati. nekoj menga traje 7 dana, nekoj 3, ima žena koje toliko cure da ni najveći tamponi dugo ne izdrže.zašto bi ovulacija bila drugačija?

koliko sam shvatila, ne govorimo ovdje o mengi i njenim početnim/zadnjim danima, normalno da ćeš za manja krvarenja nositi ili dnevni uložak ili manje tampone. govori se o svakodnevnom nošenju dnevnih uložaka, a ako netko curi SVAKI DAN toliko da mu treba uložak, onda to NIJE prirodno stanje stvari ma koliko mi baljezgali o različitostima. znam i po sebi samoj, po frendicama, pa i po ginekološkim uputama.


Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
i nisu sve rodnice iste.
ali su vrlo slične. ovaj primjer zadnji je pretjerana krajnost; najbolje uopće nikom ne vjerovat, doktori su ZLO. pa valjda razumna osoba može razlučiti kad ginekolog kaže nešto razumljivo i kad sere bezveze
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 14:28   #49
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
zašto su tamponi najgori? koristim ih pazeć pritom na higijenu, a nikakvu upalu niti cinove nisam dobila, papa testovi su mi unazad par godina odlični
tako sam pročitala ili čula negdje...

nisam ni ja dobila gljivice/upalu od dnevnih
neke su žene valjda osjetljivije, neke manje

i nisam rekla da perem gače samo na ruke.. operem ih na ruke i kasnije bubnem u mašinu

a ovo za miris, kao što i sama kažeš - bezze
osim toga, čini mi se da muški ne vole kojekakve kamilice. oni preferiraju pravi ''miris žene''
ne?
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 14:28   #50
Zbog tog pranja gaća na 90 uvijek imam ružne pamučne gaće.
Sve što mi je lijepo bi se uništilo u mom pranju gaća.
missm is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 14:41   #51
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
meni se ništa nije raskuhalo, niti poznam osobu kojoj se pamučna odjeća raskuha na 90.
Ručnici ne. Pamuk s elastinom da.

Ne u jednom pranju, naravno, nije to kašmir, ali puno se prije unište nego ako se peru na manjim temperaturama.

Ja perem na 40-60, ovisno o boji, apsolutno ne dolazi u obzir da ih peglam, i nemam zle posljedice takvog neodgovornog ponašanja. Valjda imam sreće.
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 14:45   #52
cure sa zdravlja/kozmetike, ne znam točno sad, su jednom jako fino analizirale koji su ulošci najbolji. pa su spomenule neki tamo žnj uložak.
ali kada sam kupila tu marku - ah, uložak je bio kao wc papir.
ne volim to kada mi se nakon pola sata 'rascufaju'
jedino to mi always čini boljim ulošcima od ostalih.
ali imate pravo kada kažete da je to sama plastika..
samo nemam ideju što drugo nositi a da nije tampon ili neki 'rascufan' uložak..

Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
koliko sam shvatila, ne govorimo ovdje o mengi i njenim početnim/zadnjim danima, normalno da ćeš za manja krvarenja nositi ili dnevni uložak ili manje tampone. govori se o svakodnevnom nošenju dnevnih uložaka, a ako netko curi SVAKI DAN toliko da mu treba uložak, onda to NIJE prirodno stanje stvari ma koliko mi baljezgali o različitostima. znam i po sebi samoj, po frendicama, pa i po ginekološkim uputama.
ne znam jel čitaš sve... ali meni uglavnom svaki dan nešto malo iscuri. ne u potocima ali nešto curi. u periodu ovulacije to bude duplo više. i mislim da je to najnormalnija stvar. ja uzimam za to malo iscjetka dnevni jer mi tako odgovara, ne jer moram. nemam ni jedan od ovih simptoma za upalu: peckanje, svrbež, neugodan miris, zelenkasta boja.. itd. te stoga nemam ni razloga za brigu

evo iz članka par rečenica, piše ih doktorica
''Zdrava vagina producira sekret koji je vlaži i održava čistom, na sličan način na koji žlijezde slinovnice djeluju u usnoj šupljini. Vaginalni sekret (iscjedak) normalna je pojava kod spolno zrelih žena i najčešće je proziran ili bjelkast, a osušen na donjem rublju može biti i žućkast. Izgled sekreta mijenja se tijekom različitih faza menstrualnog ciklusa, trudnoće, emocionalnog stresa, promjene načina prehrane, uzimanja različitih medikamenata (uključujući kontraceptive) ili tijekom spolne uzbuđenosti.''
link: http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/988/

Zadnje uređivanje coolinesay : 22.04.2010. at 15:03.
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 14:47   #53
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
meni se ništa nije raskuhalo, niti poznam osobu kojoj se pamučna odjeća raskuha na 90.
da se upoznamo: ja sam osoba kojoj se donji veš raskuha na 90, čipkasti dio ode u 3 krasne, a kako nemam gumu provučenu uz rub gaćica ona se raširi.
i da, popeglam ih kansije. mislim da je pegla dovoljno vruća

Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
govori se o svakodnevnom nošenju dnevnih uložaka, a ako netko curi SVAKI DAN toliko da mu treba uložak, onda to NIJE prirodno stanje stvari ma koliko mi baljezgali o različitostima. znam i po sebi samoj, po frendicama, pa i po ginekološkim uputama.
ali su vrlo slične. ovaj primjer zadnji je pretjerana krajnost; najbolje uopće nikom ne vjerovat, doktori su ZLO. pa valjda razumna osoba može razlučiti kad ginekolog kaže nešto razumljivo i kad sere bezveze
pa ne govorimo o svakom danu. niti si ti napisala za svaki dan u prethodnom postu na koj sam se referirala, zar ne?
stvar je u tome da liječnici ulijevaju povjerenje, i znam ljude koji ne sumnjaju u liječničke dijgnoze. zamisli ženu koja je išla samo jednom ginekologu, dovoljno je sramna da se ne raspituje kod frendica i ne zna za net i forume. hoće li ona nužno znati procijeniti doktorovu glupost?
ne želim da ovo ide u smjeru da ja mislim da su ginekolozi zli i glupi, a ti ne misliš , pokušavam pokazati drugu stranu priče. ja imam zla iskustva s ginekolozima jer mi je jedan u mojoj ranijoj dobi objašnjavao da se svi problemi riješavaju bebom.
nekako sam od tad počela ne vjerovat svakom doktoru sve
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 14:50   #54
Quote:
coolinesay kaže: Pogledaj post
cure sa zdravlja/kozmetike, ne znam točno sad, su jednom jako fino analizirale koji su ulošci najbolji. pa su spomenule neki tamo žnj uložak.
ali kada sam kupila tu marku - ah, uložak je bio kao wc papir.
ne volim to kada mi se nakon pola sata 'rascufaju'
jedino to mi always čini boljim ulošcima od ostalih.
ali imate pravo kada kažete da je to sama plastika..
samo nemam ideju što drugo nositi a da nije tampon ili neki 'rascufan' uložak..
Pa svi su bolji od allwaysa. To je čista plastika.
Meni su osobno Carefree najbolji, može i Libress. Nije da je pamuk al bar nije očita plastika.
navodno u Bio-bio imaju neki od čistog valjda organskog (ne znam koji je anorganski ) pamuka. Nisam probala.
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 14:53   #55
po tome bi najbolji bili oni pamučni iz I.L. ribara, upakirani u mrežicu
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 14:55   #56
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
da se upoznamo: ja sam osoba kojoj se donji veš raskuha na 90, čipkasti dio ode u 3 krasne, a kako nemam gumu provučenu uz rub gaćica ona se raširi.
i da, popeglam ih kansije. mislim da je pegla dovoljno vruća
Cure moje drage, pa naravno da se čipka raskuha. Pa nosite lijepe bijele običnjače. Ima i njih lijepih. A čipka i ostali bakrači u torbicu i ak je seks u pitanju valjda znaš reč Lauren Bacall glasom - dragi, evo me za 5 minuta. I odšetat mrdajući guzom do kupaone i promjenit gaće
A ak je kviki, tak mu nije bitno.
Ma, i ovak njima nije bitno baš. Al ajd.
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 14:55   #57
obične bijele pamučne gaće,bez dodataka kao što su čipkice i osale tričarije. ima ih danas koje izgledaju normalno, a ne one babske do sisa što izgledaju kao jastučnica.

poznanica nosi samo svilene, ima love i tetu koja joj pere veš.kaže da je to najbolja stvar koju lova može kupiti. možda, ali nemam da probam.
agibagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 14:56   #58
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
po tome bi najbolji bili oni pamučni iz I.L. ribara, upakirani u mrežicu
Ili ko nekad, pamučne krpe koje su se iskuhavle u loncu na šparetu i sušile na povjetarcu.
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 15:00   #59
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
po tome bi najbolji bili oni pamučni iz I.L. ribara, upakirani u mrežicu
Pa i jesu.
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 15:02   #60
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
da se upoznamo: ja sam osoba kojoj se donji veš raskuha na 90, čipkasti dio ode u 3 krasne, a kako nemam gumu provučenu uz rub gaćica ona se raširi.
i da, popeglam ih kansije. mislim da je pegla dovoljno vruća
pamučne gaće? jebiga, ja sam krenula nekako od pretpostavke da žene u svakodnevnom životu nose pamučne gaće i da o njima pričamo, a ne o čipkastim tangama. mislim, nije ovo provokacija, samo kažem. jasno da se sve što nije pamuk neće ić iskuhavat, s tom sam premisom i krenula u raspravu
ako imaš neke fensi gaće od poliestera, likre ili štajaznam čega, sigurno ih nećeš ići iskuhavati.
ali. takve gaće ne utječu povoljno na floru i faunu i prozračivanje vđajne, pa valjda zato ne promislih


Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
ja imam zla iskustva s ginekolozima jer mi je jedan u mojoj ranijoj dobi objašnjavao da se svi problemi riješavaju bebom.
nekako sam od tad počela ne vjerovat svakom doktoru sve
žena koja će povjerovati da će joj sve ginekološke probleme riješiti dijete je glupa jako. u današnje vrijeme.
nema sad smisla ići raspravljati o tome šta su sve naše bake i mame popušile kao recepte za zdravlje jer danas srećom imamo net pa možemo provjeriti šta su laprdanja, a šta stvarno pomaže.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:17.