Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2013., 14:06   #101
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
Zašto vraćaš loptu na sami početak???? Sam kažeš da si položio 2011!!!! Bez osnovne ( ubrzane) KV nema za tebe vožnje kao profesionalca za te kategorije! Tko je položio do deadline .....taj mora do produženja vozačke ( 5 godina) znači 2014 priložit za produženje potvrde odslušanih 5 modula EDUKACIJE ( Fortbildung) ..i dobit će u vozačku code 95 što je oznaka da smije profesionalno vozit! Vrijedi za EU cijelu i za Hrvatsku nakon ulaska u EU ( link na zakon je dan)
Pitanjce... ja sam položio C1 u 2006. (skupa sa B). C kat nemam. Šta sada s svim tim meni vozačka vrijedi do 2018. Prvo je trajala 2 god. (zbog onog starog zakona za mlade vozače i onda je 2008 produžena na 10 god. Konkretno, šta meni trebaju sva ta sranja da recimo odem po kamion u Njem i uvezem ga u HR ili recimo vozim ga na carinu, homologaciju, atest, isporuka kupcu...Isto pitanje vrijedi i kada bi položio za C kat. Šta podrazumjeva to ''profesionalno vozit''
Sav sam se pogubio
Mamke is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 14:56   #102
Quote:
mamkem6 kaže: Pogledaj post
Pitanjce... ja sam položio C1 u 2006. (skupa sa B). C kat nemam. Šta sada s svim tim meni vozačka vrijedi do 2018. Prvo je trajala 2 god. (zbog onog starog zakona za mlade vozače i onda je 2008 produžena na 10 god. Konkretno, šta meni trebaju sva ta sranja da recimo odem po kamion u Njem i uvezem ga u HR ili recimo vozim ga na carinu, homologaciju, atest, isporuka kupcu...Isto pitanje vrijedi i kada bi položio za C kat. Šta podrazumjeva to ''profesionalno vozit''
Sav sam se pogubio
To znači da ćeš C1 kategoriju smjet vozit kao profesionalac ( u zavisnom položaju kao zaposleni vozač) ....

Kada bi sada polagao C nebi smio vozit ništa dok si u statusu ZAPOSLENOG VOZAČA NA PLAĆI .....samo da imaš svoj kamion za svoje gospodarstvo i prijevoz za vlastite potrebe! Prijevoz za vlastite potrebe poduzeća u kojem si zaposlen ( nisi gazda) moraš napraviti ubrzanu ili kako je još zovu skraćenu KV!

Tako je bilo i do sada da je zaposleni vozač trebao KV a ne samo kategoriju no znamo da se toga rijetko tko u državi Bananistan pridržavao!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2013., 15:36   #103
Imam sad jedno pitanje
Ja bi htio ici polagat za C kategoriju.Fora je sad sto sam htio prosle godine to polagat al nisam mogao radi problema na oftalmologiji.Rekli su mi da kao imam slabo raspoznavanje zelene boje.
Doktor mi je rekao da u EU mozes proci s tim problemom,sad neznam jel se to ista promijenilo.
Imam 3g elektromehanicara pa 4g komercijalist i sad kak sam htio polagat za vozaca,na kraju nisam mogao pa sam polagao za prometnog tehnicara.
tomi_19radoznao is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2013., 15:36   #104
Quote:
tomi_19radoznao kaže: Pogledaj post
Imam sad jedno pitanje
Ja bi htio ici polagat za C kategoriju.Fora je sad sto sam htio prosle godine to polagat al nisam mogao radi problema na oftalmologiji.Rekli su mi da kao imam slabo raspoznavanje zelene boje.
Doktor mi je rekao da u EU mozes proci s tim problemom,sad neznam jel se to ista promijenilo.
Imam 3g elektromehanicara pa 4g komercijalist i sad kak sam htio polagat za vozaca,na kraju nisam mogao pa sam polagao za prometnog tehnicara.
I jos da nadopunim,imat cu krajem godine 24 godine
tomi_19radoznao is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 20:55   #105
Post

Imam i ja nekoliko pitanja za Actrosa i ostale znalce:

U 2. mj ove godine sam navršio 18 godina i položio B i A2 kategoriju,
u 5. mj sam završio prometnu školu za tehničara cestovnog prometa.

Danas sam krenuo na dokvalifikaciju za vozača, imam samo 2 predmeta razlike za položit.

Znam da se do sada C kategorija mogla polagat sa navršenih 19 godina i godinu dana posjedovanja B kategorije, a E kategorija nakon godinu dana posjedovanja C kategorije, znači cijela kompozicija sa 20 godina.

Koliko vidim i čujem nešto se tu mjenjalo pa me zanima da li nakon završene dokvalifikacije za vozača mogu u autoškolu i položit C kategoriju pa nakon toga odmah i E?
I da li moram prolazit tu edukaciju sa 5 modula?

Zahvaljujem
tomiica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 23:19   #106
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
Zašto vraćaš loptu na sami početak???? Sam kažeš da si položio 2011!!!! Bez osnovne ( ubrzane) KV nema za tebe vožnje kao profesionalca za te kategorije! Tko je položio do deadline .....taj mora do produženja vozačke ( 5 godina) znači 2014 priložit za produženje potvrde odslušanih 5 modula EDUKACIJE ( Fortbildung) ..i dobit će u vozačku code 95 što je oznaka da smije profesionalno vozit! Vrijedi za EU cijelu i za Hrvatsku nakon ulaska u EU ( link na zakon je dan)
Hm, ima vec nekoliko mjeseci od tog posta, ali neka.
Objasni mi zasto onda imam 95-icu u vozackoj, bez osnovne (ubrzane) KV.
Evo zasto: Prije te tzv. "deadline", u ovom slucaju 01.09.2009. ja sam imao polozenu staru kategoriju 3, tj. po novom C1E. A to ti se vodi kao da si imao polozeno za kamion prije 01.09.2009.
Znaci, tko prije 01.09.2009. nije imao polozenu bilo koju C kategoriju (svejedno jel C, CE, C1 ili C1E), taj mora proci osnovnu (ubrzanu) kvalifikaciju sa polaganjem ispita. A svi ostali nemaju sta polagati, jedino do 01.09.2014 moraju odslusati(!) tih 5 modula, bez ikakvog ispita.
mio8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 10:38   #107
Quote:
mio8 kaže: Pogledaj post
Hm, ima vec nekoliko mjeseci od tog posta, ali neka.
Objasni mi zasto onda imam 95-icu u vozackoj, bez osnovne (ubrzane) KV.
Evo zasto: Prije te tzv. "deadline", u ovom slucaju 01.09.2009. ja sam imao polozenu staru kategoriju 3, tj. po novom C1E. A to ti se vodi kao da si imao polozeno za kamion prije 01.09.2009.
Znaci, tko prije 01.09.2009. nije imao polozenu bilo koju C kategoriju (svejedno jel C, CE, C1 ili C1E), taj mora proci osnovnu (ubrzanu) kvalifikaciju sa polaganjem ispita. A svi ostali nemaju sta polagati, jedino do 01.09.2014 moraju odslusati(!) tih 5 modula, bez ikakvog ispita.
Znaci ovako,ja sam polozio B, C,C1 kat 2003 god te nemam zavrsenu prometnu skolu
te vozacka mi vrjedi do 2018 god,dal se ja smatram kv vozacem?i kada bi trebao odslusat te module i dal prije moram ic na produzenje vozacke ili odslusam te module sada i pruduzujem vozacku 2018 god..?
keviin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 12:48   #108
Quote:
keviin kaže: Pogledaj post
Znaci ovako,ja sam polozio B, C,C1 kat 2003 god te nemam zavrsenu prometnu skolu
te vozacka mi vrjedi do 2018 god,dal se ja smatram kv vozacem?i kada bi trebao odslusat te module i dal prije moram ic na produzenje vozacke ili odslusam te module sada i pruduzujem vozacku 2018 god..?
Oprosti, nisam spomenuo, tako je bilo kod mene u njemackoj. Ali kao sto je vec netko ovdje napisao, zakone bi trebali preuzeti 1/1 na evropskoj razini.
A negdje sam pronasao i ovo:
"Od obveze stjecanja početne kvalifikacije izuzeti su:
a) vozači koji posjeduju vozačku dozvolu kategorija D1, D1E, D ili DE ili vozačku dozvolu koja se priznaje kao istovjetna, izdanu do 10. rujna 2008. godine,
b) vozači koji posjeduju vozačku dozvolu kategorije C1, C1E, C ili CE ili vozačku dozvolu koja se priznaje kao istovjetna, izdanu do 10. rujna 2009. godine,
c) vozači koji posjeduju svjedodžbu o stečenoj srednjoj stručnoj spremi u zanimanju vozač, izdanu do 1. srpnja 2013."

To za tebe znaci, da ne trebas polagati pocetnu kvalifikaciju i do 10.09.2016 moras odslusati tih 5 modula, ako namjeravas za nekoga profesionalno voziti kamion.
Ne znam kako je u hrvatskoj, ali kod nas u njemackoj kao profesionalni vozac moras svakih 5 godina na ljecnicki pregled i dobijes novu vozacku, koja opet vazi 5 godina (C kategorije, za D ne znam).

Zadnje uređivanje mio8 : 15.10.2013. at 12:56.
mio8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 13:12   #109
Mala ispravka mog jucerasnjeg posta: Tzv. deadline nije 01.09.2009. nego 10.09.2009.
A datum do kojeg treba odslusati 5 modula (periodicka izobrazba) u hrvatskoj nije 10.09.2014., nego 10.09.2016. , za one koji su imali polozeni vozacki do 10.09.2009. (za C1, C1E, C ili CE kategoriju).
Vozači koji posjeduju svjedodžbu o stečenoj srednjoj stručnoj spremi u zanimanju vozač, izdanu do 1. srpnja 2013. godine, u roku pet godina od dana izdavanja svjedodžbe
Oprostite moje prethodne pogresne informacije, one nisu vazile za hrvatsku.
mio8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 13:53   #110
Quote:
mio8 kaže: Pogledaj post
Oprosti, nisam spomenuo, tako je bilo kod mene u njemackoj. Ali kao sto je vec netko ovdje napisao, zakone bi trebali preuzeti 1/1 na evropskoj razini.
A negdje sam pronasao i ovo:
"Od obveze stjecanja početne kvalifikacije izuzeti su:
a) vozači koji posjeduju vozačku dozvolu kategorija D1, D1E, D ili DE ili vozačku dozvolu koja se priznaje kao istovjetna, izdanu do 10. rujna 2008. godine,
b) vozači koji posjeduju vozačku dozvolu kategorije C1, C1E, C ili CE ili vozačku dozvolu koja se priznaje kao istovjetna, izdanu do 10. rujna 2009. godine,
c) vozači koji posjeduju svjedodžbu o stečenoj srednjoj stručnoj spremi u zanimanju vozač, izdanu do 1. srpnja 2013."

To za tebe znaci, da ne trebas polagati pocetnu kvalifikaciju i do 10.09.2016 moras odslusati tih 5 modula, ako namjeravas za nekoga profesionalno voziti kamion.
Ne znam kako je u hrvatskoj, ali kod nas u njemackoj kao profesionalni vozac moras svakih 5 godina na ljecnicki pregled i dobijes novu vozacku, koja opet vazi 5 godina (C kategorije, za D ne znam).
ok shvatio,a sad ako netko zna sto se tice za B kat ovi sto traze kv vozace znaci za vozit lako dostavno vozilo znaci dali se ja smstram kv vozacem za taj posao sa B kat uz koju naravno imam i C,C1 ili i za taj posao moram imat te module da me se smatra kv vozacem bez sss
prometne skole
keviin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 15:40   #111
Pitanje sta ce se moci voziti sa C kategorijom nakon 2016e i tog koda 95.
Znaci osoba koja ima polozeno c kat u autoskoli ?
leli35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 16:36   #112
Quote:
leli35 kaže: Pogledaj post
Pitanje sta ce se moci voziti sa C kategorijom nakon 2016e i tog koda 95.
Znaci osoba koja ima polozeno c kat u autoskoli ?
Može vozit C kategoriju za privatne potrebe....bez KV i code 95 ništa u zavisnom radnom odnosu!


Gesendet von meinem iPad Air WiFi + 4G LTE mit Tapatalk HD
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2015., 17:52   #113
nemogu upisat srenju prometnu jer sam blaži daltonista i sad me zanima kako polozit c kategoriju
neno car is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 11:57   #114
Danas sam polozio testove C kategorije i od srijede krecem s vožnjama
Rizlamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 07:53   #115
može pomoć,zaboravio sam,dali se uključuje žmigavac kada se polukružno okrećem, znači neki plato, ne semafor
garakelim is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 08:17   #116
Quote:
neno car kaže: Pogledaj post
nemogu upisat srenju prometnu jer sam blaži daltonista i sad me zanima kako polozit c kategoriju
Prek veze, jer mislim da te budu testirali da citas hrpu razlicite obojene brojeve po papirima. Trebali bi te testirati jer si vjerojatno vec u racunalu od medicine zabiljezen da si daltonist.
Radije odaberi neku drugu skolu i smjer gdje nema veze s vozilima jer ce te to proganjat dok si ziv, zbog toga sto trenutacno daltonizam nije uopce moguce popraviti. A u buducnosti budu uvijeti medicinske sposobnosti radi polaganja i produzivanja C kategorije bili stroziji nek danas. Iako je vec danas dosta strozije vec i za B kategoriju, a kamoli za C, nek prije.


Quote:
garakelim kaže: Pogledaj post
može pomoć,zaboravio sam,dali se uključuje žmigavac kada se polukružno okrećem, znači neki plato, ne semafor
A kak budu drugi vozaci znali kaj ti izvodis ?


Sent from my GT-S5670 using Tapatalk 2
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 08:55   #117
možda nisam dobro objasnio,znači dolazim na plato veliki, polukružno se okrećem u lijevo, znači idem desnim rubom i okrećem se, dali moram u početku upaliti desni žmigavac? ili samo lijevi kad počmem okretanje?
garakelim is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 09:03   #118
Ja ga palim, skoditi ne moze. U kamionu je vidljivost iza prilicno losa pa je uvijek dobro pokazati svoje namjere. Naravno, ako das desni zmigavac dobro provjeri da te netko ne krene zaobilaziti lijevom stranom.

Kako je tocno u zakonu ne znam, odavno sam ja polagao.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 10:33   #119
hvala
koje je rješenje ovog raskrižja
garakelim is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 11:04   #120
Sta koje je rijesenje, imas tu na semaforu zeleno svijetlo i ti sreces ulijevo, a bus ravno normalno da moras propustiti vozilo iz suprotnog smjera jer ti iz svoje trake sijeces njegovu traku.

A ovaj znak s prednosti prolaza (zuti romb) vrijedi kad semafor uopce neradi. Sad jedino nevidim dobro na fotki jel i bus ima isti takav romb znak, ako ima opet vrijedi ono pravo koje sam rekao u prvoj recenici, u suprotnom da ima trokut onda ti mos i ravno i lijevo, a bus te mora propustiti.

Znaci znakovi nefunkcioniraju ako semafori rade.


Sent from my GT-S5670 using Tapatalk 2
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:56.