Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Trčanje

Trčanje Još samo 500 m...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2016., 03:46   #1
Rekreativna atletika

Ovdje ne mislim na dugačke cestovne utrke, već na treniranje atletike, najviše sprinterskih disciplina na atletskoj stazi. Krenuo sam prošli tjedan trenirati u AK Agram (evo malo reklame.
Želeći se učaniti u neki klub, između neke škole trčanja i klasičnog atletskog kluba, odluka je pala na ovo 2. I vrlo sam zadovoljan odlukom . 4 treninga tjedno za 150 kn mjesečno.
Bez obzira što laganim tempom mogu pretrčati 20-ak km, od jednog treninga u koji su osim zagrijavanja, laganih sprinteva i rastrčavanja, bila uključena praktički samo 2 jaka sprinta od 60 metara za 8 sekundi, dobio sam takvu jeb... upalu mišića, najviše zadnje lože koja se tek sada smirila.
Dakle, čini mi se da je za jačanje mišića nogu, sprint je nesumnjivo bolji od dugih pruga. No, tu su i druge aktivnosti, poput prepona, skokova, bacanja...
Druga je pak priča što je bolje za razvoj kardiovaskularnog i respiratornog sustava. Mislio sam da će mi biti problem uključiti se u ekipu, i početi od nule, ali fakat nije tako. Treneri su me odlično prihvatili, kao i ostali članovi kluba. Eto, kao školarac nisam imao prilike trenirati atletiku, a sad mi se pružila prilika sa skoro 30 godina. Naravno,uz sve pozitivne dojmove ipak ostajem samo rekreativac
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2016., 11:06   #2
Diego, šta su ti se Plitvice toliko zamjerile da si se prebacio na atletsku stazu?
Bastard is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2016., 16:00   #3
Osim Agrama, atletsku školu za odrasle ima i AK Maksimir: http://atletskaskola.com/
__________________
kajjaznam
kajjaznam is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2016., 21:16   #4
Ma nisu mi se plitvice zamjerile ( mada me moram priznati malo razočaralo kako je sve to na kraju ispalo, ali šta je tu je..), već jednostavno nisam više želio trenirati sam, pa sam se između škole trčanja i atletske škole odlučio za ovo drugo. Treninzi su dinamičniji, raznovrsniji, a imam mogućnost i korištenja klupske teretane. Što se tiče Maksimira, uvjeti su slični (jedan trening tjedno manje je u Maksimiru), ali mi je puno bliže trenirati u Agramu, plus mi se čini da je stadion Mladosti bolji gdje treniram od Maksimira, ali to za rekreativca i nije toliko važno. Eto, do prije par mjeseci mi je cilj bio istrčati maraton, a sada kako stvari stoje čini mi se da bih se mogao specijalizirati za produženi sprint od 400m. Ako ništa drugo barem neću morati toliko smršaviti za optimalnu kilažu
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2016., 20:45   #5
dr. diego, imaš li u sklopu treninga i trening snage u teretani? Postoje li natjecanja u sprintu za starije od 20? imam 22 godine, u odlicnoj sam formi i u planu mi je učlaniti se u Agram.
J.B.T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2016., 21:29   #6
Što se tiče natjecanja ovdje je kalendar natjecanja od HAS-a: link

Teško da ima još neko natjecanje na stazi koje se održava kod nas, a da nije ovdje zapisano. Možda da baciš pogled na 02.10. 5. kolo HALS-a - starije kategorije (Hrvatska atletska liga sjever).
__________________
kajjaznam
kajjaznam is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:44.