Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Eno i ino

Eno i ino (Bez)Alkoholna pića - Ne očekujte Mladena Grdovića na stolu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2016., 12:22   #41
Mislim da ti ovo nije najprikladniji forum za alternativu, teorije zavjere, chemtrailse i slično.
Još jednom ti ponavljam, sve da pesticida i ima, sigurno ih nećeš okusom osjetiti. Nemoguće je da okusom osjećaš pesticide, pa je i cijela teorija koju iz nje izvlačiš jednostavno šarlatanska.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 17:22   #42
Htio sam danas popit kavu u Ellisu, ali tamo nema nikog osim konobarice, ono neugodno mi je pit kavu u praznom lokalu...
Onda odem u onaj njihov drugi lokal, a tamo situacija identična.
Nitko.
Za kog su oni otvoreni pitanje je sad...
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 21:04   #43
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Htio sam danas popit kavu u Ellisu, ali tamo nema nikog osim konobarice, ono neugodno mi je pit kavu u praznom lokalu...
Onda odem u onaj njihov drugi lokal, a tamo situacija identična.
Nitko.
Za kog su oni otvoreni pitanje je sad...
pretpostavljam da je przenje i dilanje kave glavni biznis. s tri stola i vrhunskim espressom za 12kn tesko da ce si kupiti veyrona
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 09:58   #44
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Htio sam danas popit kavu u Ellisu, ali tamo nema nikog osim konobarice, ono neugodno mi je pit kavu u praznom lokalu...
Onda odem u onaj njihov drugi lokal, a tamo situacija identična.
Nitko.
Za kog su oni otvoreni pitanje je sad...
Preko ljeta im je uglavnom pušiona, zato je i otvoren Ellis 2, koji ima terasu i širu ponudu. Mali Ellis preko ljeta uopće ne radi drugu smjenu.

Meni osobno se u taj mali sivi prostor ne da ni ulazit kad je vani lijepo sunčano. Terasa pak od Ellisa 2 nije loša, ali mi je nezanimljiva (nema protoka ljudi, nemrem gledat komade dok pijem kaficu )

No, čim stignu jesenski hladni dani, zna se dogoditi da u malom nemreš mjesto naći. Veliki je otvoren tek pred ljeto pa bumo vidjeli kak će tamo biti...
saucer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 16:47   #45
A i brijem da Speciality nije baš za šire mase...ekipa oće franck i đenja...bar večina ekipe...
__________________
“You spend the first years of a child’s life teaching it to walk and talk, then you spend the rest of its life telling it to shut up and sit down”
Dwarfinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 18:45   #46
Jedino mjesto u Zagrebu gdje se može popiti šarena kava
http://www.poslovni.hr/after5/foto-j...ource=Vecernji


Moram ne otići..
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 18:48   #47
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Jedino mjesto u Zagrebu gdje se može popiti šarena kava
http://www.poslovni.hr/after5/foto-j...ource=Vecernji


Moram ne otići..
(neironicni)
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 18:54   #48
dobro da znam gdje je to, da slučajno ne odem tamo
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 21:05   #49
ima li gdje u Zg za popiti french press?
Magenta123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2018., 19:04   #50
Velim konobaru da već dugo nisam popio tako lošu kavu (s mlijekom), da u zadnjem dijelu nepca vrišti okus ustajale kave ili loše održavanog filtera na aparatu. Pravdao se da je to ujutro normalno. Znači li to da vaše mušterije piju lošu kavu ujutro? Pitam konobaricu u drugom kafiću za taj slučaj. Nasmijala se. (lokacija:Avenue mall blizu velesajma. Na najvišoj platformi, malo južnije, s pogledom na glavni ulaz. Staklena ograda i ugodne sjedalice) Dakle: ne pijte prve jutarnje kavice, malo će smrduckati. Naravno, tamo gdje muljaju s filterima.
handiman is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2018., 19:55   #51
Quote:
handiman kaže: Pogledaj post
Velim konobaru da već dugo nisam popio tako lošu kavu (s mlijekom), da u zadnjem dijelu nepca vrišti okus ustajale kave ili loše održavanog filtera na aparatu. Pravdao se da je to ujutro normalno. Znači li to da vaše mušterije piju lošu kavu ujutro? Pitam konobaricu u drugom kafiću za taj slučaj. Nasmijala se. (lokacija:Avenue mall blizu velesajma. Na najvišoj platformi, malo južnije, s pogledom na glavni ulaz. Staklena ograda i ugodne sjedalice) Dakle: ne pijte prve jutarnje kavice, malo će smrduckati. Naravno, tamo gdje muljaju s filterima.
mozda se aparat nije zagrijao?
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2018., 20:12   #52
vjerojatnije ne mijenjaju iskorištenu kavu nego od jedne ture naprave dvije, a možda i više
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2018., 13:14   #53
najbolja kava, točnije cappuccino koji sam popila lately je bio u maloj kavani na trgu. dakle, to je nešto savršeno!
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2019., 17:24   #54
Pozdrav svima,

kako vidim jako puno se priče vodi oko kvalitete kave (što je i opravdano!).
Imam u planu otvoriti kafić i zanima me ima li gdje u Osijeku ili bližoj okolici tečaj/obuka/trening za pripremu kave, te koliko bi došao?

P.S. po Vama, koju kavu imati u kafiću? Illy?
Mortis666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2019., 19:04   #55
Quote:
Mortis666 kaže: Pogledaj post
P.S. po Vama, koju kavu imati u kafiću? Illy?
Iz mog osobnog iskustva: uzmi najjeftiniju koja postoji.
Hrvat ne pije kavu zbog arome i okusa kave, nego da pije kavu. Prošao sam cijelu Hrvatsku i ne postoji kafić u koji će ljudi dolaziti zbog dobre kave.
Nađi sisatu konobaricu, imaj u ponudi Ožujsko, Karlovačko i Pan, pazi da nisi preskup i to je za početak dosta.
edit:
s obzirom da si u Osijeku trebaš imati Osječko pivo. I radlere za ženske i hipstere.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2019., 00:31   #56
Quote:
Mortis666 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

kako vidim jako puno se priče vodi oko kvalitete kave (što je i opravdano!).
Imam u planu otvoriti kafić i zanima me ima li gdje u Osijeku ili bližoj okolici tečaj/obuka/trening za pripremu kave, te koliko bi došao?

P.S. po Vama, koju kavu imati u kafiću? Illy?
Pripremati dobru odnosno pravu espresso kavu čovjek može naučiti za nekoliko sati –govorim o osobi normalnih prosječnih psihofizičkih osobina. Sve što traje duže od toga je tipično šupljarenje i dangubljenje. Na YT imaš bezbroj dobrih i korisnih savjeta/tutorijala i vjerujem da ćeš sigurno uspjeti. Tečaj, obuka ili nešto slično ti ne treba, kao što ti ne treba tečaj iz sjedenja na kauču ili tečaj gledanja televizije.

Ja sam strastveni kavopija. Dobar espreso se može popiti u Istri, možda u Kvarneru u Primorskoj samo dijelovi do Italije. Za sve ostale krajeve je vjerojatnoća ispijanja dobrog espressa <1%. Ne sjećam se koje godine i gdje sam se iznenadio i popio doista odličan espresso.

Moj savjet je otiđi do Italije tamo je odličan espresso klasika dostupna posvuda za sitniš. Kad si već u Italiji kupi si Lavazze (probaj razne variante) kilska pakiranja kave u zrnu. Osjetno jeftinije nego u Slovenijastanu ili Kroatistanu. Kava u Italiji je posvuda dobra, dok ista takva kava koja se prodaje po Kirgiziji, Romanii, Serbii, Kroaciji, Slovakiji, Poljakiji, Bosnii je čisto smeće, bit će da ljudi u Italiji smatraju da u tim tranzicijskim zemljama žive sami Borati, luzeri i bezveznjakovići koji ni ne zaslužuju da piju dobru kavu.

Illy ti nije ništa posebno, samo pakiranje, reklama i brand.
Ovo sve što je napisao Krki je apsolutno točno.
Sreto s kafićem.
Mačak Gaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2019., 12:58   #57
Quote:
Mačak Gaston kaže: Pogledaj post
Pripremati dobru odnosno pravu espresso kavu čovjek može naučiti za nekoliko sati –govorim o osobi normalnih prosječnih psihofizičkih osobina. Sve što traje duže od toga je tipično šupljarenje i dangubljenje. Na YT imaš bezbroj dobrih i korisnih savjeta/tutorijala i vjerujem da ćeš sigurno uspjeti. Tečaj, obuka ili nešto slično ti ne treba, kao što ti ne treba tečaj iz sjedenja na kauču ili tečaj gledanja televizije.

Ja sam strastveni kavopija. Dobar espreso se može popiti u Istri, možda u Kvarneru u Primorskoj samo dijelovi do Italije. Za sve ostale krajeve je vjerojatnoća ispijanja dobrog espressa <1%. Ne sjećam se koje godine i gdje sam se iznenadio i popio doista odličan espresso.

Moj savjet je otiđi do Italije tamo je odličan espresso klasika dostupna posvuda za sitniš. Kad si već u Italiji kupi si Lavazze (probaj razne variante) kilska pakiranja kave u zrnu. Osjetno jeftinije nego u Slovenijastanu ili Kroatistanu. Kava u Italiji je posvuda dobra, dok ista takva kava koja se prodaje po Kirgiziji, Romanii, Serbii, Kroaciji, Slovakiji, Poljakiji, Bosnii je čisto smeće, bit će da ljudi u Italiji smatraju da u tim tranzicijskim zemljama žive sami Borati, luzeri i bezveznjakovići koji ni ne zaslužuju da piju dobru kavu.

Illy ti nije ništa posebno, samo pakiranje, reklama i brand.
Ovo sve što je napisao Krki je apsolutno točno.
Sreto s kafićem.
Toliko toga si rekao a sve krivo. Tako podcjenjivanje umjeca pravljenja espressa je smjesno, vidim da bas ne kuzis sto sve ide u obradu zrna da bi dosao do salice. O Lavazzi kao kvalitetnoj kavi necu ni pricat kao i talijanima kao bogovima espressa, mozda u 2. valu kave koji je zapeo u 90-im. Skandinavci, Ameri i Australci ubijaju danas.
__________________
"Nema više ovdje ni Grka ni Židova, ni obrezana ni neobrezana, ni barbara ni skita, ni roba ni slobodna čovjeka; tu je samo Krist—koji je sve i u svima" (Kol 3,1-17)
fretless11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2019., 13:03   #58
Quote:
fretless11 kaže: Pogledaj post
Toliko toga si rekao a sve krivo. Tako podcjenjivanje umjeca pravljenja espressa je smjesno,
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2019., 13:09   #59
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
Hrvat ne pije kavu zbog arome i okusa kave, nego da pije kavu. Prošao sam cijelu Hrvatsku i ne postoji kafić u koji će ljudi dolaziti zbog dobre kave.
Odi u Quahwu.
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2019., 13:16   #60
mislio sam na to da za dobro poslovanje kafića nije potrebno imati dobar aparat, kvalitetnu kavu i profesionalnog baristu
nego ono što sam nabrojao... pio sam kavu u lokalima po cijeloj državi pa pričam iz osobnog iskustva, fascinantno je vidjeti da lokal koji je imao odličnu kavu
odjednom ima nešto odvratno okusa piljevine, a ljudi svejedno dolaze tamo po inerciji iz navike
edit:
najvažnija stvar je lokacija
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:43.