Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2017., 17:51   #1
Hernija, operacija i trudnoća

Pozdrav,

nisam trudna, ali bi htjela biti kroz par godina.

Imam problema sa preponskim/sportskim hernijama i moram se odlučiti gdje ću na operaciju i da li sa mrežicom ili bez mrežice itd..strah me da ću imati problema tokom trudnoće kada se trbuh rasteže ako mi stave mrežicu.

Zanima me da li ima neka žena iskustva sa tim problemima..da li je neka preživjela trudnoću sa bruhom i da se nije raspala tokom poroda itd..

Može i preporuka za kirurga..ne znam gdje da idem još. Imala sam već jednu operaciju ingvnilane hernije prije 3 godine i nešto mi ne štima sa tom stranom i ožiljkom možda ću morati ponovo. :/

Hvala!
bluefire is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 15:11   #2
Quote:
bluefire kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

nisam trudna, ali bi htjela biti kroz par godina.

Imam problema sa preponskim/sportskim hernijama i moram se odlučiti gdje ću na operaciju i da li sa mrežicom ili bez mrežice itd..strah me da ću imati problema tokom trudnoće kada se trbuh rasteže ako mi stave mrežicu.

Zanima me da li ima neka žena iskustva sa tim problemima..da li je neka preživjela trudnoću sa bruhom i da se nije raspala tokom poroda itd..

Može i preporuka za kirurga..ne znam gdje da idem još. Imala sam već jednu operaciju ingvnilane hernije prije 3 godine i nešto mi ne štima sa tom stranom i ožiljkom možda ću morati ponovo. :/

Hvala!
Operirala sam preponsku heriju prije 3-4 godine ali bez mrezice jer ih nije vise bilo u bolnici a imala sam hitnu operaciju krajem godine... za sada je sve ok iako treniram 4 puta tjedno. No da se vratim na temu, zanimalo me sve oko trudnoce iako imam djecu ali nikad se nezna i dr mi je rekao da tu nema nikakvih problema jer je to prepona ali da se radi o trbusnoj ili pupcanoj kili tada postoji sansa za povratkom jer se trbuh rasteze.
Operirao me abdominalni kirurg dr Židak u KB Dubrava.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:49.