Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Nautika

Nautika Hvali more, drž' se kraja.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2013., 17:16   #1
Yamaha 6-10ks

Evo ovako,
triba bi za pasaru (Jugoplastika 4.6) uzet pentu od 6-10ks i zanima me ima novih od 6ks s jednim cilindrom po cijeni od nekih 11000 kn i ima onih (ka šta su mi je maznuli 2006) sa dva. Koje su bolje, u čemu je razlika osim u broju cilindara i težini?
Svaki savjet je dobrodošao
andrusko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 17:26   #2
Dva cilindra su dva;
bolji, sigurniji, pozdaniji rad s dva cilindra u odnosu na jedan
također, da ne zaboravim, motor s dva cilindra gotovo da uopće ne trese-vibrira
Luftwaffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2013., 09:27   #3
Ako ikako možeš idi na 2 cil, osim zbog gore navedenih razloga tu je i činjenica da su ono sa 2 cil neusporedivo bolji i dugotrajniji. Neznam čemu to ali to je jednostavno tako. Sa ovim jednocilindričnim samo sranja. Na žalost yamaha nema u ponudi 6 sa 2 cil. Možda eventualno još honda. Sve što je preko 6 ks ti je previše za to plovilo
el passo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 15:21   #4
I 6 je previše ako ne otežaš provu jer već na po snage toliko digne provu da to nije za voziti. imam jugoplastiku 460 i Yamahu 6 4T. taj brod je napravljen da ide max 5kn i to je to. 4 konja max, po meni....
__________________
mučko jedno džubre
asmodeus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2013., 22:22   #5
el passo je sve dobro napisa,nema se što dodati.,

Po meni je to bacanje novaca,ako kupuješ uzmi Tohatsu 5 Ks 2T.
Farymann is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 09:40   #6
Quote:
el passo kaže: Pogledaj post
Ako ikako možeš idi na 2 cil, osim zbog gore navedenih razloga tu je i činjenica da su ono sa 2 cil neusporedivo bolji i dugotrajniji. Neznam čemu to ali to je jednostavno tako. Sa ovim jednocilindričnim samo sranja. Na žalost yamaha nema u ponudi 6 sa 2 cil. Možda eventualno još honda. Sve što je preko 6 ks ti je previše za to plovilo
imam yamahu 6 ks , 2 cilindra, kratka noga starije godište za prodat !

pa ako netko želi...
zivadin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 11:36   #7
Ja sam imao Yamahu 6 ks 4t mislim da je motor previse tezak pozadi je krma istrulela i pocela da puca. Uzmi manji laksi motor 5ks.


Sent from my iPhone using Tapatalk
pred02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 12:43   #8
Imam Yamahu 6, 4 taktnu , dugu nogu, kodjer i Tomos 4 duga noga izvrstan, upisan u plov knjizicu, za prodat... a mozes dobit i oba, pa ces imat i rezervni.
__________________
Ghost of the Navigator
navigator1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:39.