Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2017., 13:22   #1
Farbanje jako kratke kose u crno (za muškog)?

Pozdrav svima, prvi put sam na ovom dijelu foruma i pretpostavljam da ovdje obitavaju forumaši među kojima ima i dosta frizerki/frizera koji su eksperti za ovo moje pitanje pa evo ovako

Muško sam i imam prirodno neku odvratnu ultrasvijetlosmeđe zlaćanu kosu nijanse proljeva i htio bih se ofarbati u crno.

E sad, furam jako kratku kosu (3mm na aparatu za šišanje) i šišam se jedanput mjesečno da održim optimalno tu dužinu. Ne želim biti skroz ćelav ali nikako ne želim ni dužu kosu od toga jer mi se brzo masti i zaležim se na jastuku po noći pa moram riješavat čuperke namakanjem kose u vodi svako vražje jutro. A i brže je pranje i sušenje s kraćom kosom, jel.

Čuo sam (i ne znam kolko je to istina) da je loše farbati tako kratku kosu, da nije dobro za tjeme (kemikalije iz boje) i takve stvari... i da je bolje pustiti kosu da pristojno naraste, ofarbati se i tek onda ošišati na kratko.

Znači zanima me jel to OK raditi tako ili ne? Ako mi se i ne svidi kako ću izgledati s novom bojom uvijek se mogu obrijati na ćelavo i pričekati dva-tri tjedna da naraste prirodna kosa.

No čisto sumnjam da ću loše izgledati ofarban u crno jer su mi i obrve iznimno tamnosmeđe do crne, a volim nositi crne jednobojne majice bez uzorka pa bi mi se i bolje uklapalo u imidž nego ova kombinacija svijetla kosa / crna odjeća. Bradu i brkove ne puštam pa isto neće biti kolornog "iskakanja".
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 15:05   #2
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, prvi put sam na ovom dijelu foruma i pretpostavljam da ovdje obitavaju forumaši među kojima ima i dosta frizerki/frizera koji su eksperti za ovo moje pitanje pa evo ovako

Muško sam i imam prirodno neku odvratnu ultrasvijetlosmeđe zlaćanu kosu nijanse proljeva i htio bih se ofarbati u crno.

E sad, furam jako kratku kosu (3mm na aparatu za šišanje) i šišam se jedanput mjesečno da održim optimalno tu dužinu. Ne želim biti skroz ćelav ali nikako ne želim ni dužu kosu od toga jer mi se brzo masti i zaležim se na jastuku po noći pa moram riješavat čuperke namakanjem kose u vodi svako vražje jutro. A i brže je pranje i sušenje s kraćom kosom, jel.

Čuo sam (i ne znam kolko je to istina) da je loše farbati tako kratku kosu, da nije dobro za tjeme (kemikalije iz boje) i takve stvari... i da je bolje pustiti kosu da pristojno naraste, ofarbati se i tek onda ošišati na kratko.

Znači zanima me jel to OK raditi tako ili ne? Ako mi se i ne svidi kako ću izgledati s novom bojom uvijek se mogu obrijati na ćelavo i pričekati dva-tri tjedna da naraste prirodna kosa.

No čisto sumnjam da ću loše izgledati ofarban u crno jer su mi i obrve iznimno tamnosmeđe do crne, a volim nositi crne jednobojne majice bez uzorka pa bi mi se i bolje uklapalo u imidž nego ova kombinacija svijetla kosa / crna odjeća. Bradu i brkove ne puštam pa isto neće biti kolornog "iskakanja".
Duzina nema bas nekakve veze sa štetnošću boje. Bilo bi zgodno kada bi napisao koju točno nijansu/frizuru bi želio, ako je to više ona "umjetna" crna, tipa imidža radi; tipa kakvu furaju emo, punk i slično (https://s-media-cache-ak0.pinimg.com...08bec897ea.jpg) onda će praktično bilo koja crna drogerijska boja biti dovoljna, tu imaš razlitičite; npr. Syoss 1-1, Loreal excellence 1.0 i Color Expert schwarzkopf 1.0- ova zadnja njeguje posebno kosu; dakle te boje imaju oznaku u pravilu 1, a drugi broj iza točke ili crte ti je odsjaj, npr. 0 je uglavnom neutralan, 1-pepeljast (taj ti savjetujem da biraš), zlatni, crveni, a kod crne je često i plavi (umjetno tamnoplavi odsjaj). Ako ti je cilj da ti ta crna tamna kosa izgleda prirodno, onda je moja preporuka da tražiš tamnosmeđe nijanse; svaka tamnosmeđa prvo ispadne crna i onda se nakon nekog dužeg vremena ispere na tamnosmeđu, a s obzirom da si kratke kose i ošišan, kod tebe se to vjerojatno neće dogoditi prije slijedećeg šišanja, a one koje se zovu "najtamnija smeđa, smeđe-crna i slično" ce ispasti i ostati crne.
Keune ima lijepe nijanse to su profesionalne boje za kosu, stoga kada utvrdiš u koju bi se točno bojao bi možda najbolje i bilo da se njih držiš, u Mülleru imaš njihov katalog s uzorcima nijansi pa si pogledaj oznaku boje koja ti se sviđa; boja je oko 57 kn a hidrogen 13 kn, po 60 ml, znači dosta vjerojatno za 2-3 puta. Konkretne nijanse koje možeš kupiti u svakoj drogeriji, a u kutiji ti je sadržano sve što ti treba, dakle bez posebnog kupovanja neke druge komponente za farbanje: Loreal excellence 3, Loreal prodigy 2.0.... Savjet izbjegavaj čokoladne, zlatne nijanse smeđih, biraj pepeljaste, svako bojanje ce izgledati neprirodno, na to budi spreman, kada bojiš kosu samo jednom nijansom izgledat će jako matt, realna boja kose svačija ima barem nekoliko pramenova koji su ili svjetliji ili tamniji, zato možeš miješati nijanse. Moja preporuka je: prvo razmisli o bojenju u neku srednje smeđu, npr. loreal excellence 4.0, 5.0 i slično, možda bi ti se svidjelo, a sigurno je prirodnije, posebno ako kažeš da ti je prirodna kosa svijetla. Drugo kada kupiš boju, svakako prvo isprobaj na jednom debljem pramenu da vidiš kako ce ti ispasti. Kada se oboja crnom, ona nece posvijetliti, osim skidačom boje i blajhanjem, ili ako ti je porozna i tanka, onda nekom plavom bojom, ali tu rezultat obično otkrije hrpu crvenila i isušenu kosu. Svakako proguglaj boje o kojima razmišljaš, npr. ove koje sam navela upiši u tražilicu "ime boje i oznaku blog" da vidiš kako je ispadalo drugima, jer puno cura stavljaju tako slike nakon farbanja kao i jedna zgodna ruska stranica irecommend.ru gdje stavljaju slike prije i poslije bojenja (http://irecommend.ru/content/10-neap...bvorozhitelnyi), https://irecommend.ru/content/kraska...1517-ash-blond), uglavnom upišeš ime boje razmak irecommend.ru i pogledaš si slike kose nakon farbanja. Zamoli nekoga da te oboja, pazi da ti ne ostanu fleke od farbanja, jer se nazalost vide, stavi uz rub čela sloj kreme nekakve, ručnik, četka i ostalo... preporuka nakon farbanja je da ne koristiš head&shoulders sampone i slične protiv peruti, uzmi si neki za obojenu kosu i regenerator ako dosad nisi koristio, sada bi trebao. I pusti malo kosu da narase to do barem do male dužine da se može zvati standardno kratkom kosom, rezultat će biti jasniji, http://www.the-hairstylist.com/wp-co...ts-for-men.jpg sad sam tek pročitala da ti je jako kratka, onda baš nemaš nešto puno za bojati pa malo pusti dužinu. **

Sretno!

Zadnje uređivanje Tea323 : 24.02.2017. at 15:09. Reason: -
Tea323 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 15:24   #3
Hvala ti puno za savjete

Evo ako ti mogu predočiti moja trenutna prirodna boja kose i dužina je jako jako slična kao kod Tomislava Sauche samo još malo svjetlija (znam da je čudan primjer ali eto on mi je pao na pamet)
https://www.google.hr/search?q=tomis...w=1920&bih=898
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 23:43   #4
Ako misliš često farbati kosu možda bi bilo bolje da korištiš polutrajnu boju npr: Crazy Color http://diviana-cosmetics.com/Product...0c5af54f&tags= ili imaš Manic Panic, sretno
*bobica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 12:55   #5
muskarac ne bi trebao farbati kosu
izgleda smijesno i neprakticno je, moras se stalno farbati, pogotovo ti sa jako kratkom kosom, morao bi se bar tri puta mjesecno farbati, to je jako nezdravo, ja to ne bi radila

sto se tice crne boje nooooo, uzmes svijetlo smedu, mozda eventualno srednje smedu, to ce izgledati skoro pa crno
osim ako zelis da se iz aviona vidi da se farbas go for it

ja sam se farbala sa srednje smedom i bilo je skoro crno...

i mislim da ti ne treba taj strogi kontrast koji daje crna boja...

ali ono najbitnije su obrve, obrve moraju biti tamnije od boje kose, meni je uzasno kad zenske imaju svijetle obrve i tamniju kosu
ni ti neces bolje izgledati

i sto je najbitnije, mislim da imas jako lijepu boju kose i ne bi trebao farbati kosu, steta sto je toliko skracujes
coconutmilk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:13.