Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Da li bi se odrekli sadasnje putovnice za mogucnoscu dobivanja europske?
U svakom slucaju 17 47.22%
Samo kada bi mogao zadrzati i sadasnju putovnicu 5 13.89%
Kada bi u EU putovnici bila naznacena nacionalnost 1 2.78%
Nikada 13 36.11%
Glasovatelji: 36. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2017., 10:11   #61
Quote:
rama6 kaže: Pogledaj post
Mozda imas stari pasos, na novima koliko znam pise "EUROPSKA UNIJA" (tek redak ispod pise REPUBLIKA HRVATSKA).
Ili su opet nesto mijenjali???
Ja nemam HR putovnicu uopće (nego SAD), zadnja HR putovnica koje se sjećam je imala neke tvrde korice i mislim da nije pisalo ništa EU na njoj.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 10:29   #62
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Ja nemam HR putovnicu uopće (nego SAD), zadnja HR putovnica koje se sjećam je imala neke tvrde korice i mislim da nije pisalo ništa EU na njoj.
Pa onda Wikipedia:

https://hr.wikipedia.org/wiki/Hrvatska_putovnica

ja vidim da pise "Europska Unija".
rama6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 10:47   #63
Quote:
Micek123456 kaže: Pogledaj post
kaj nisu englezi vecinski anglikanci a skoti prezbiterijanci
Jesu, to su dvije različite protestantske sljedbe. Iako ima od 1 do 5% Škota episkopalaca (njihov naziv za anglikance).

Ali svejedno su bliži jedni drugima nego katoličkim Ircima.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 12:04   #64
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Pa ipak bi u putovnici pisalo državljanstvo ili barem mjesto rođenja.
Mjesto rođenja bi tek bilo interesantno jer posebno iz kraja di ja dolazim, pola je "slovenaca" koji naravno s tom zemljom veze nemaju osim što su rođeni u Ptuju.

Ali da, EU putovnica mi se generalno ne čini kao loša ideja, ali niti ne vidim neku preveliku korist iste. Iskreno mislim da je okej da u komisijama i parlamentu zagovaraju to da se sve zemlje članice počnu više tretirati jednako. Uspjelo je sa Švicarskom (bez obzira što su sad svi najebali), ubrzo bude i sa SAD-om nadam se.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 12:12   #65
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Mjesto rođenja bi tek bilo interesantno jer posebno iz kraja di ja dolazim, pola je "slovenaca" koji naravno s tom zemljom veze nemaju osim što su rođeni u Ptuju.

Ali da, EU putovnica mi se generalno ne čini kao loša ideja, ali niti ne vidim neku preveliku korist iste. Iskreno mislim da je okej da u komisijama i parlamentu zagovaraju to da se sve zemlje članice počnu više tretirati jednako. Uspjelo je sa Švicarskom (bez obzira što su sad svi najebali), ubrzo bude i sa SAD-om nadam se.
Ali ja fakat ne kuzim o cemu vi govorite. Pa zar nemamo sada vec svi pasose po EU standardu, pasose na kojima na prvoj stranici je prvo sto pise: "europska unija". Da, razlikuju se u dizajnu, i navedena je drzava clanica u kojoj je izdan. Jasno mi je da bi netko iz Rumunjske radije da pise samo "EU" a ne "EU - Romania", ali shvatite da bi to znacilo da bi se i Nijemac morao odreci svojeg "Made in Germany" image-a, a to se jednostavno nece desiti. Razlike su prevelike, i zbog toga je ovaj "kompromis" kojeg trenutno imamo vjerojatno i najrealnije sto s etice trenutne situacije.
rama6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 12:41   #66
Pa imaš evo bas jaku zajednicu Grka i Poljaka u USA i oni su Amerikanci grčkog podrijetla ili su Amerikanci i Grci ili nešto tako. Pa ne vidim u čemu je problem biti Hrvat i Europljanin. Imaš domovnicu, koja je dokaz državljanstva, nije putovnica ili osobna. I znaš gdje pripadaš Neovisno o tome što ti piše na korici dokumenta.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 00:27   #67
Građanin europske unije, sviđa mi se ideja.
Jollman is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 12:06   #68
Bilo bi kao i ono made in eu. Postene drzave ce zadrzati svoje standardno made in germany, france, belgium, a jadnici tipa bugarske rumunjske i hrvatske ce koristit eu oznake.
__________________
Radim da tebi bude bolje..
Sprudelmeister is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 22:54   #69
Poštovanje,

Molim da mi napišete kako i gdje i koliko košta izrada europske putovnice.

Lp,
RudolfRijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 04:56   #70
http://stari.mup.hr/main.aspx?id=44
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:07.