Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera > Informacije o poslodavcima

Informacije o poslodavcima Misija: zaposlenje!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2016., 14:02   #101
zna li netko jer je razlika u plaći kad radiš u sparu i intersparu?
nina0901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 13:42   #102
Prijavio sam se na natječaj za prodavača u Šparu u Varaždinu (otvaraju novu trgovinu). Ima li netko kakvih iskustava iz Varaždina?
__________________
"Time is an illusion. Lunchtime doubly so."
Mr. Generator is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 23:59   #103
Frend crnči u intersparu već nekih 7-8 godina odnosno od kad se otvorio.
I kaže da mu je sad dosta svega, trpio je tih godina svašta ali zadnje dvije godine što se počelo događati prelilo je čašu.
Udaljen je sa svojeg odjela i na sve moguće odjele leti po intersparu (što se itekako kosi sa pravilima haccp itd.), pa voza i skuplja kolica...
Uglavnom od početka pa do sada razlika u broju radnika je minus 45 ljudi.
Puno ih dolazi na ugovor od 3 mjeseca, ali ih i puno ode i prije tih odrađenih 3 mjeseca.
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 23:07   #104
kolika je plaća i kakvi su uvjeti ? ja sam čula dosta pozitivne priće, kakve su vaše ?
mik-mik is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 19:15   #105
“Odlučila sam progovoriti o svoje iskustvu koje nažalost i dalje prolaze mnogobrojni bivši kolege…”, započinje svoju priču bivša radnica zagrebačkog Spara (podatci poznati redakciji). U nizu priča koje smo objavili, a koje otkrivaju mobbing, nepoštivanje radnih uvjeta, ugovora i drugih prava radnika, ovo je tek kapljica u moru, no otvaranje oči na probleme možda nekome i pomogne pa ovu priliku valja istaknuti. Priču bivše trgovkinje donosimo u cijelosti, kako je sama posvjedočila:

Radila sam u vremenu od 18. 2. 2015 do 18. 2. 2016. u novootvorenoj poslovnici Spara u Ulici Grada Mainza u Zagrebu. Prošla sam obuku, punjenje i svečano otvorenje. Treror je uslijedio vrlo brzo. Radno vrijeme se ne poštuje ni u kojem pogledu. U svojih godinu dana rada nakupila sam ni više ni manje nego 400 sati prekovremenog rada od čega većina spada u noćni rad, tj. iza 22 sata kada je poslovnica za kupce zatvorena.

Voditeljica poslovnice BRIŠE prekovremene iz sustava

Iako se koriste kartice za elektroničku kontrolu dolaska i odlaska, svejedno se ne poštuje ništa. Voditeljica poslovnice svakodnevno korigira radne sate tako što ih BRIŠE. Postoje dva programa PEP i SAP od kojih je jedan u upravi SPARA te se taj ne može korigirati pa je tamo jasno vidljiva stvarna satnica radnika. Uprava, iako upoznata sa satnicama, ne poduzima ništa, već odobrava takvo robovlasničko maltretiranje radnika. Neki od kolega uputili su prijavu sindikatu, nakon čega im nisu produženi ugovori. Isto tako pokušalo se s inspektoratom, no bezuspješno. Vjerovali ili ne, službe koje bi nas trebale štititi zapravo rade protiv nas.

Ako radite na blagajni, ne smijete ustati na WC ili po vodu!

Dojavom su poslodavcu dali saznanje da su prijavljeni te im dali dovoljno vremena da usklade stanice s rasporedima. Isto tako, oni koji su kao mogli nešto reći na dan obilaska inspektorata bili su poslani kući na slobodan dan, a oni najopasniji za poslodavca pozvani su u upravu uz prisustvo sada bivšeg direktora (podatci poznati redakciji), voditeljicom ljudskih resursa (podatci poznati redakciji) te područnim voditeljem (podatci poznati redakciji) i slušali prijetnje otkaza ugovora o radu u roku od pet minuta ako se usude nešto prigovoriti. Na kraju vas uvjere da s vama nešto ne štima jer živimo u teškom vremenu kada bi trebali biti sretni što uopće radimo.

Rad u samoj poslovnici je doslovce nešnosljiv. Radite sve što treba i ne treba. Ako ste na primjer dan proveli na blagajni, zabranjena vam je konzumacija VODE. Ne znam možete li si to predočiti, ali raditi na blagajni kroz koju prođe velik broj kupaca, gdje radite s novcem, gdje vam ruke i jezik neprestano rade, naprosto nije izdrživo. Pad koncentracije, dehidracija, rušenje na radnom mjestu, sve zbog zabrane konzumacije vode koja je neophodna za život. O odlasku na WC da u ne govorim. Ako ste u “onim danima”, ne možete očekivati razumijevanje da morate promijeniti uložak ili tampon… Treba vam se dogoditi nešto gore pa tek onda možete obaviti ono što ste trebali obaviti sat ranije.

Nema odlaska iz poslovnice dok ne nadoknadite manjak u blagajni

Pauze se rijetko ili uopće ne iskoriste, no ako je takav dan, uzmu vam vašu evidencijsku karticu, samovoljno vas prijave na pauzu, iako vi ustvari i dalje radite.

Gotovo jednom tjedno, nerijetko i svakodnevno, budu kraći sastanci na kojima se izričito vrijeđaju one osobe koje cijelo radno vrijeme provedu kasirajući robu. Po mišljenju voditeljice, one su bezvrijedne osobe jer svojim radim nisu doprinijele ništa u svrhu same trgovine (punjenje polica).

Prijetnje otkazima ako niste u mogućnosti raditi iza radnog vremena, prijetnje otkazom ako želite raditi iza radnog vremena, no nemate prijevoz do kuće. Odgovor na to je, citiram, “RADITE ZA PLAĆU, IZVOLITE SI PLATITI TAKSI”, iako firma plaća samo do 500 kuna putnih troškova, a dnevnice ni ne bi pokrile taksi. U ovom slučaju najviše nastradaju one osobe koje posjeduju osobno vozilo, one izlaze zadnje iz poslovnice. Znači, kad poslovnica izgleda kao prvog jutra kad je otvorena. Čista, popunjena, besprijekorna.

Ako imate manjak nakon obračuna, a nemate novca kod sebe, vi ne smijete napustiti poslovnicu sve dok ne sakupite novac kako biste podmirili manjak!

Ako imate višak, on se oduzima i troši u krugu određenih osoba, tek nerijetko se rade zapisnici, a novac predaje upravi.

Sama sam imala priliku pronaći poveći smotuljak eura koje sam savjesno predala, a za koje nije napravljen zapisnik. Po odlasku iz firme zatražila sam da se novac uplati u neku dobrotvornu ustanovu, što nije učinjeno, jer su ga potrošili, a oni koji su ga čuvali izjavili su da nemaju pojma o kakvim eurima ja govorim. Jedino zamjenik voditeljice (podatci poznati redakciji) koji je na kraju doslovce izbačen iz poslovnice u drugu poslovnicu jer je bio pošten, dao mi je podršku u namjeri da se novac uplati u neku od udruga jer na kraju krajeva, njemu kao zamjeniku sam ih i predala.

Radnici svakodnevno plaćaju za gluposti

O tome kako rade mjesečne inventure kako bi poslovnica poslovala sa što manje otpisa bolje da i ne pišem. Plaćanje trulih banana i to punih 100 kg jer je voditeljica previše naručila, plaćanje ukradenih cigareta, iako se znalo tko ih krade, ail ju je voditeljica štitila, plaćanje robe kojoj je istekao rok jer s obzirom na to da radite sto poslova, odjednom niste u mogućnosti kontrolirati odjel za koji ste zaduženi, svakodnevno plaćanje vrećica u iznosu od 3 do 5 kn kako bi se spriječio mogući manjak vrećica, plaćanje manjka s voća i povrća… Svojedobno se kupcima prodavao kruh kojem je istekao rok, no s obzirom na to da je zamrznut i tamo se peče, to nitko od kupaca nije mogao znati.

Svi ti i još mnogo razloga smatram velikim kršenjem, kako ljudskih, radničkih tako i poslovnih zakona. Nažalost, nitko, ali nitko ne poduzima ništa.

Djelomice se uspjela izboriti

Iako sam bila najvrjedniji radnik, iako sam napredovala, sve je palo u vodu kad sam se u 12. mjesecu 2015. odlučila suprotstaviti tom izrabljivanju i neplaćanju mog mukotrpnog rada. Od obožavane djelatnice u šefičinim očima postala sam prijetnja koje se trebala riješiti. Naslutivši što mi slijedi, odlučila sam izboriti se za ono što sam odradila. Suprotstavila sam se svima u upravi te nakon vrlo teške borbe, ali zbog posjedovanja vrlo važnih dokaza, uspjela sam naplatiti 100 sati svojega prekovremenoga rada, a za 300 sati preostalog neplaćenog rada rekli su mi da će javiti, no do isteka ugovora nisu i to je bio moj kraj.

Svaki pojedinac koji se suprotstavio, ali zaista suprotstavio, uspio je naplatiti dio svojega rada.

Po izjavi voditeljice ljudskih resursa (podatci poznati redakciji), SPAR će radije pojedincu isplatiti njegove prekovremene sate ili platit kaznu ako baš netko od mogućih bivših djelatnika želi istjerati mak na konac nego uvesti reda i platiti svoje djelatnike za rad koji su odradili.

Napomenula bih kako su najžešćem obliku terora izloženi oni djelatnici koji imaju ugovore na određeno vrijeme, slab imovinski status i za koje znaju da im je posao prijeko potreban.

Iako sam prije zapošljavanja u SPAR HRVATSKA pročitala puno i čula puno loših iskustva, nisam ih na temelju toga osudila kao svog budućeg poslodavca kojeg sam sama odabrala. Na predstavljanju upravo kod bivšeg direktora (podatci poznati redakciji) dobila sam visokih +4 što se tiče svojih ambicija, znanja, vještine komunikacije… Malo tko je bio tako visoko ocijenjen, zato sam i dobila priliku rasti u toj firmi… no umjesto da rastem, ja sam doslovce dotaknula dno…

Kao osoba koja voli raditi, žao mi je što sam otišla s posla, no kao ljudskom biću, ni najgorem neprijatelju ne bih preporučila da svoju dušu predaju u ruke vragu”, zaključuje svoju priču ova bivša trgovkinja koja je nakon ovog užasavajućeg iskustva uspjela naći drugi posao.

Autor: dnevno.hr
Subota, 19. Studeni 2016. u 15:52
nina0901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 17:19   #106
Zanima me kakvi su odnosi u Sparu u Varaždinu (Optujska i Međimurska ulica)? Pozvana sam na razgovor u srijedu pa ne znam što mogu očekivati. Molim da se javite i napišete vaša iskustva. Zahvaljujem . Pozdrav.
višnja 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 23:54   #107
Quote:
nina0901 kaže: Pogledaj post
“Odlučila sam progovoriti o svoje iskustvu koje nažalost i dalje prolaze mnogobrojni bivši kolege…”, započinje svoju priču bivša radnica zagrebačkog Spara (podatci poznati redakciji). U nizu priča koje smo objavili, a koje otkrivaju mobbing, nepoštivanje radnih uvjeta, ugovora i drugih prava radnika, ovo je tek kapljica u moru, no otvaranje oči na probleme možda nekome i pomogne pa ovu priliku valja istaknuti. Priču bivše trgovkinje donosimo u cijelosti, kako je sama posvjedočila:
S obzirom da mi tamo radi frendica, mogu posvjedočiti da sam za sve ovo čula.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 21:28   #108
jedna poznanica je dobila posao u vz kao prodavac... ima problema sa seficom odjela koja ju maltretira, stalno joj nalazi neke greske kojih ni nema (a navodno da su i zato prijasnji radnici zbog te osobe dale otkaz)... kako se postaviti, moze savjet?
Chocolate Thunder is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 23:08   #109
Quote:
Robbie12 kaže: Pogledaj post
jedna poznanica je dobila posao u vz kao prodavac... ima problema sa seficom odjela koja ju maltretira, stalno joj nalazi neke greske kojih ni nema (a navodno da su i zato prijasnji radnici zbog te osobe dale otkaz)... kako se postaviti, moze savjet?
Prijaviti je prvo upravi, pa ako ne riješe inspekciji ili joj jednostavno zaprijetiti da prestane
Akropola is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 17:46   #110
Evo i ja sam imao problema u trgovini interspar moj slucaj je ovakav znaci kupio sam proizvod i kada sam ga otvorio proizvod nije bio onakav kakav treba biti kada sam trazio povrat novca rekli su mi da nemam pravo te sam nakon svađe jedva ostvario povrat novca i ako sam proizvod vratio u roku od mozda 5 min.
josip2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 11:29   #111
Vidim na stranici HZZ da se u Puli trazi dosta radnika ... Pekarna, mesnica, delikatese, blagajna, punjenje polica...
Pa ako kome treba posao - eto!!
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 22:51   #112
Zna li netko kojeg datuma je placa u sparu
Rennko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 21:07   #113
4. Radni dan u mjesecu
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 22:44   #114
Info plaća

Kolika je plaća voditelja prodaje u hipermarketu?
studeni1971 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 19:17   #115
Interspar plaće

Pozz zna li netko kakve su plaće u intersparu na radnom mjestu radnik na prijemu robe,idem preksutra na razgovor
pa me zanima tekssss
Markosss1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 01:57   #116
Quote:
Markosss1987 kaže: Pogledaj post
Pozz zna li netko kakve su plaće u intersparu na radnom mjestu radnik na prijemu robe,idem preksutra na razgovor
pa me zanima tekssss
Jesi bio na tom razgovoru za posao, sto su ti rekli, placa, radno vrijeme i to?
reason2die is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2018., 19:49   #117
imam dva pitanja za sve koji rade, ili su radili, na blagajni u interšparu ili bilo kojem drugom velikom lancu u kojem kupci sami važu svoje voće i povrće:

a) ako kupac uzme skuplju npr. jabuku i kuca jeftiniju, plati jeftiniju i ode svojim poslom, da li djelatnici na bilo koji način plaćaju razliku u cijeni između te dvije jabuke?
b)ako kupac pogriješi na vagi i umjesto kile jabuka kuca 0.8, plati i ode svojim poslom, da li djelatnici na bilo koji način plaćaju razliku u cijeni?

ako istog tog kupca blagajnica upozori da je uzeo skuplju jabuku (ili više jabuka) i on je ne kupi jer mu je skupa ili kuca ispravno i kupi je po višoj cijeni, da li je ona na bilo koji način nagrađena od strane poslodavca?
nemavezeneznam is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 09:00   #118
Ma nitko te neće za ništa nagraditi, tvoj je posao među ostalom i pratiti dali je kupac izbacio cijenu za određeno voće i/ili povrće, i upozoriti kupca na to...pa hoće ili neće po ispravnom cijeni, njegov izbor!
Jel zna netko kada se otvara Interspar u WTC-u Rijeka?
__________________
01.07.2010
CICOTINA is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2018., 02:55   #119
Neki dan je u poslovnici u zagrebu prodavacica na odjelu mesa i salama plakala ko kisna godima. prvo je cucala pa ju nisam vidjela, a onda se digla i otisla iza u skladiste valjda i zalupila vratima. Cura je imala mozda 25 godina, ostali zaposlenici su ju samo gledali kako place
VitaliK is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2018., 14:16   #120
Quote:
nemavezeneznam kaže: Pogledaj post
imam dva pitanja za sve koji rade, ili su radili, na blagajni u interšparu ili bilo kojem drugom velikom lancu u kojem kupci sami važu svoje voće i povrće:

a) ako kupac uzme skuplju npr. jabuku i kuca jeftiniju, plati jeftiniju i ode svojim poslom, da li djelatnici na bilo koji način plaćaju razliku u cijeni između te dvije jabuke?
b)ako kupac pogriješi na vagi i umjesto kile jabuka kuca 0.8, plati i ode svojim poslom, da li djelatnici na bilo koji način plaćaju razliku u cijeni?

ako istog tog kupca blagajnica upozori da je uzeo skuplju jabuku (ili više jabuka) i on je ne kupi jer mu je skupa ili kuca ispravno i kupi je po višoj cijeni, da li je ona na bilo koji način nagrađena od strane poslodavca?
Imate valjda primke u sustavu.znaci vidi se u gram koliko je cega doslo.
Ako se dogodi nesto ovakvo nece ti stimati stanje, meni na blagajni pise kad ukucam povrce ili voce koliko ga imam na stanju i na snizenju.
U ovom slucaju ako odes u minus znat ce se tko je bio na blagajni i zna se tko podmiruje nedostatke.

Osim ako nemate super kalkulantice pa si nastimate snizenja i otpise.

Nagrada za skuplje jabuke? Koja je to bajka?
__________________
Kome se ne sviđam mora još poraditi na sebi.
Roly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:45.