Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2017., 12:09   #961
Da, imas opcije ... placanje unaprijed (obicno bude neki popust) ili free cancelation. Kod ovog zadnjeg obicno ne naplacuju prije dolaska, nego je kartica samo garancija (obicno za prvu noc).
Kao sto vidis, puno "obicno", a nista 100%. Kao sto ti je sulfacem rekao, provjeri sto ti je pisalo u rezervaciji ... a onda dalje naganjaj booking i/ili hotel. Mozes i neku review obecati ...
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 15:08   #962
Pise placanje vrsi objekt. U pojedinim slucajevima objekt prije dolaska moze predautorizirat karticu (u mojoj banci kazu kad se radi o predautorizaciji i rezervaciji da se mora vratit novac na racun u roku tjedan dana). Meni je hotel skinuo novac prije 2 tjedna - cijeli iznos
Mala Masha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 20:03   #963
Quote:
Mala Masha kaže: Pogledaj post
Pise placanje vrsi objekt. U pojedinim slucajevima objekt prije dolaska moze predautorizirat karticu (u mojoj banci kazu kad se radi o predautorizaciji i rezervaciji da se mora vratit novac na racun u roku tjedan dana). Meni je hotel skinuo novac prije 2 tjedna - cijeli iznos
masho kontaktiraj booking com da ti pojasne što se dešava. evo ti broj u hr 01 643 92 00
__________________
Čekam ljeto i Lavića....dočekala Račića!
think.pink34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 12:32   #964
Quote:
think.pink34 kaže: Pogledaj post
masho kontaktiraj booking com da ti pojasne što se dešava. evo ti broj u hr 01 643 92 00
Hvalaa
Mala Masha is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 23:36   #965
Da li se prijavljivao ko za posao u Booking.com ured u Zagreb? kakvi su uvjeti i općenito iskustva od prijave, intervjua pa do samog posla?
zvjezdan1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 00:17   #966
Quote:
zvjezdan1990 kaže: Pogledaj post
Da li se prijavljivao ko za posao u Booking.com ured u Zagreb? kakvi su uvjeti i općenito iskustva od prijave, intervjua pa do samog posla?
Mozda da to pitas na Posao i karijera podforumu.
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 11:49   #967
Pozdrav svima i molim za pomoć jer rezervirao i platio sam već letove za mene i suprugu, u narednih par dana moramo pronaći smještaj.

Zanima me, da li booking.com prihvaća i debitnu karticu (recimo Debit UniCredit Master Card, koja ima i onaj 3-znamenkasti kod na poleđini, a kojom sam regularno platio let) ili ipak samo kreditnu karticu?

Nešto sam citao na net-u oko ovoga, i navodno da je 100% sigurna samo kreditna, ali da u nekim slučajevima može proći i debitna. Kada pretražujem smještaje i uslove plaćanja, zaista pominje se samo "credit card", pa mi ništa nije jasno.

Dalje, vidim da ima smještaja koji navodno primamaju uplate samo u kešu, na licu mjesta, bez ikakve kreditne kartice. Je li to zaista tako, tj.da ti prilikom rezervacije nikakve podatke o kartici ne traže, već kada dođeš samo u kešu u lokalnoj valuti uplatiš i koliko je to sigurno?
sencci is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 12:35   #968
ja redovno kod njih plaćam s Debit UniCredit Master Card.

moja isustva iz Budimpešte s cashom su upravo takva - ako uzmeš smještaj koji uzima cash, dočeka te domaćin i platiš mu u cashu u lokalnoj valuti, on ti napiše račun. broj moje kartice je kod njih u sustavu kad sam se registrirala (od početka sam plaćala karticama), ali ako se plaćalo cashom, ništa mi s kartice nisu dirali.

jednom prilikom je bila mogućnost plaćanja karticom pri dolasku, kad sam došla cura me tražila cash, ali ja sam se pozvala na to da je bila navedena mogućnost plaćanja karticom jer nisam imala forinte. cura je nazvala gazdu i on se valjda povezao na booking pa mi je naplatio s kartice jer je kod njih registrirana. dakle, sve je bilo kako treba.
u koji grad/zemlju uopće idete?
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 15:10   #969
Quote:
Lizzie M kaže: Pogledaj post
ja redovno kod njih plaćam s Debit UniCredit Master Card.

moja isustva iz Budimpešte s cashom su upravo takva - ako uzmeš smještaj koji uzima cash, dočeka te domaćin i platiš mu u cashu u lokalnoj valuti, on ti napiše račun. broj moje kartice je kod njih u sustavu kad sam se registrirala (od početka sam plaćala karticama), ali ako se plaćalo cashom, ništa mi s kartice nisu dirali.

jednom prilikom je bila mogućnost plaćanja karticom pri dolasku, kad sam došla cura me tražila cash, ali ja sam se pozvala na to da je bila navedena mogućnost plaćanja karticom jer nisam imala forinte. cura je nazvala gazdu i on se valjda povezao na booking pa mi je naplatio s kartice jer je kod njih registrirana. dakle, sve je bilo kako treba.
u koji grad/zemlju uopće idete?
Hvala na odgovoru. Onda sam sa Debit UniCredit Master Card, koja ima s druge strane onaj troznamenkasti broj siguran.

Samo me kod booking-a malo brine ta mogućnost "autorizacije", tj.da ti blokiraju iznos prilikom rezervacije. I pored toga, plaćanje je (ako nije drukcije navedeno) koliko shvatam na licu mjesta? Ali, kada će mi iznos sa racina odblokirati, ima li neko pravilo? Jer recimo, tim istim iznosom koji je privremeno blokiran bih platio na licu mjesta smještaj ili ga koristio za potrebe puta..

Upravo u Budimpeštu i ja idem. Ako imaju neke preporuke za smještaj, može poruka u PP.
sencci is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 15:43   #970
koliko ja znam, svaki smještaj ima pravila jasno napisana, pa biraš ono što ti najviše odgovara. nema generalizacije za booking.com.

iskreno, imala sam uvijek dovoljno novca na računu da me nikad nije brinulo nekakvo blokiranje kod rezervacije. govorimo o iznosima do 100 eura, putujem sama na nekoliko dana. nisam provjeravala pa ni ne znam da li su mi ikad išta blokirali, ja bih rekla da nisu. ili platim odmah kod rezervacije on-line karticom (meni to više odgovara i najpraktičnije mi je), ili na licu mjesta ako tako traže. nisam u Budimpešti nikad imala potrebe rezervirati nešto jako unaprijed, ponuda je velika i uvijek se nešto nađe (govorim o apartmanima). šaljem ti pp.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 20:46   #971
Hotel je predautorizirao karticu i skinuo iznos koji sam platio u kesu po dolasku. Sad vidim da mi taj iznos predautorizacijer jos nije vracen na karticu...
Ima li ko iskustva sa tim, sta da se radi...
Iga123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 20:52   #972
Pa, koliko je dana proslo? Ako dovoljno, najbolje kontaktirati hotel, pa poslije Booking, ako treba.
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 20:53   #973
proslo je nekih sedam dana...
Iga123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 03:10   #974
Ako jos nisu vratili vrijeme je za kontaktiranje, I guess. Hotel, pa ako oni ne odgovaraju, Booking - netko je nedavno objavio broj Bookinga u HR: 01 643 92 00
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 20:04   #975
Ili odi u banku, pokazi racun iz hotela da si platio i trazi da ti banka skine rezervaciju sa tih sredstava. Meni se to vec par puta dogodilo i nikad u banci nisu komplicirali.
Born2Learn is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 12:50   #976
Molim brzi odgovor.
Rezervirala smještaj na Bookingu u RH.
Booking kaže u rezervaciji: Total price xxx euro. You will pay the hotel in the hotel’s local currency (HRK) at the exchange rate on day of payment.You will be charged a prepayment of 30% of the total price after reservation and a further 20% of the total price within 1 day before arrival.
Žena mi poslala poruku na Viber da platim 30% rezervacije. Zvala danas u nedjelju jer se nisam javila na poruku! WTH?

Kako to ide? Ja platim posebno ženi ili Booking meni autorizira 30% smještaja s moje kreditne kartice?

Hvala na odgovoru.

Zadnje uređivanje alter ego blagajnice : 09.04.2017. at 13:05.
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 22:28   #977
Quote:
alter ego blagajnice kaže: Pogledaj post
Molim brzi odgovor.
Rezervirala smještaj na Bookingu u RH.
Booking kaže u rezervaciji: Total price xxx euro. You will pay the hotel in the hotel’s local currency (HRK) at the exchange rate on day of payment.You will be charged a prepayment of 30% of the total price after reservation and a further 20% of the total price within 1 day before arrival.
Žena mi poslala poruku na Viber da platim 30% rezervacije. Zvala danas u nedjelju jer se nisam javila na poruku! WTH?

Kako to ide? Ja platim posebno ženi ili Booking meni autorizira 30% smještaja s moje kreditne kartice?

Hvala na odgovoru.
ovisi kakav ugovor ima bc sa iznajmljivačem, pretpostavljam da žena radi kao i ja.
ne platiš li joj 30 % depozita, tražit će od bc da ti stornira rezervaciju. i čekat bolju sreću.

ako ona ima direktnu naplatu od bc onda bi ti bc trebao skinuti depozit, ali ja vjerujem da se radi o prvoj situaciji.

nazovi bc pa razjasni
__________________
Čekam ljeto i Lavića....dočekala Račića!
think.pink34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 22:37   #978
BC je Booking?
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 01:44   #979
Quote:
alter ego blagajnice kaže: Pogledaj post
BC je Booking?


Booking
Com


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 16:47   #980
Ne znam da li se jos ikome dogodilo, ali sva povijest rezervacija sa bookinga u aplikacijii je se izgubila nekim cudom. Ostao samo jedan app iz 2014. 😂

Sent from my XT1635-02 using Tapatalk
star12345 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:48.