Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2017., 19:57   #921
Quote:
Palička kaže: Pogledaj post
Hvala, ninac. Inače, ako te Gileg zezne, odi ti fino iduće godine s nama, mi ćemo po tvom ukusu, uglavnom šetati i planinariti

Također, slažem se s Intermezzom koji je Wobu sugerirao da izbaci Vegas iz itinerara. Stvarno je vruće. U 10 navečer temperatura bude još uvijek 36 stupnjeva, a kako je po danu, možeš si zamisliti. A nije baš ni neka destinacija za obilazit s djetetom. A gledajući ostatak plana, nije ti ni usput.
Haha a vrti se neki plan u vezi povratka sljedece ljeto. Zima ne otvara previse mogucnosti za prirodu kao sto je vec receno. Zato i obilazim gradove sad. U sljedecih deset dana je plan Joshua Tree. A i upoznal sam tipa koji radi na Aljasci pa se vrti i ta kombinacija za sljedece ljeto. Uglavnom tu sam malo manje od mjesec dana al sam siguran da se vracam prvom prilikom
ninac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 10:15   #922
NINAC: Da, lako se navući na Ameriku Želim ti dobar provod i napiši koju o cijelom putovanju kad se vratiš.

WOB: Da se nadovežem na našu privatnu konverzaciju Ako ti je Las Vegas najzanimljivije mjesto na cijelom putovanju, onda zaista nema smisla da ga preskačeš. Ali računaj s time da će dnevne temperature biti oko +40. Dakle, ujutro do 10, max. 11 sati što si po vani vidio - vidio, onda malo smucanja po shopping centrima i ručak, pa dugačka siesta u hotelu, pa opet možeš izaći van možda oko 7 navečer. I dva dana su ti za LV uvrh glave.
Palička is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 10:37   #923
SAD - automobilom

A kako Gran Canyon uklopit u taj period ?
Znaci , triba u LV uzest neki hotel sa unutarnjim sadrzajima , bazeni , tobogani , saune, plinare .. ?
__________________
Figli di una vecchia mentalità...

Zadnje uređivanje wob : 03.02.2017. at 11:44.
wob is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 11:55   #924
Grand Canyon je od LV-a nekih 4,5 sata vožnje, što je po mojem tempu dodatnih dan i pol na postojeći plan. Tih dan i pol možeš vrlo lako namaknuti ako putovanje ne organiziraš kao kružno, s početkom i krajem u SF-u, nego letiš nazad doma iz LA-a ili LV-a. Avio karta mislim da ti ni neće biti puno skuplja u takvoj varijanti (pogotovo ako ideš nazad iz LA-a), rentanje auta bi te moglo ispast nekih $100 skuplje, ali to je dobro utrošenih $100 po mom mišljenju
Smještaj u LV-u općenito nije pretjerano skup. Primjerice, manje smo platili hotel s 5 zvjezdica u Vegasu, nego neki Inn s 3 zvjezdice u Jacksonu, WY. Tako da ako se negdje hoćeš razmaziti, i uzet hotel sa svim điđa-miđama, Vegas je pravo mjesto za to.
Palička is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 12:04   #925
Mene je hotel u Vegasu koštao 30$ na noć za 3 osobe. i To Stratosphere hotel, uzeto taj dan ujutro.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 12:13   #926
Ako vec ides u Vegas u sedmom ili osmom mjesecu, kad vec moras, prisjeti se "hladnjaca" u NYC. Hoteli, te prakticno anything indoor u Vegasu su vrlo dobro air-conditionirani. Bit ce opet "jako vruce --> jako hladno --> jako vruce --> jako hladno... itd..."
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 12:55   #927
istina. ameri pretjeruju s klimom.
bio sam u denveru u 8. mjesecu i svako malo sok - vani 30 i nesto, unutra valjda ispod 20. ne kuzim tu njihovu opsjednutost pretjeranim hladjenjem svega i svacega. npr, osim prostorija, pretjeruju i s hladenjem cuge. na aerodromu zatrazis flasu vode, dobijes led u boci (skroz smrznuta voda u boci). ili, uzmem red bull, leden toliko da samo sto se nije smrznuo, a oni mi uz to zele stavit i led u casu i cude se kad sam rekao da ne zelim led ("ali, nije hladno").
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 16:34   #928
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
istina. ameri pretjeruju s klimom.
bio sam u denveru u 8. mjesecu i svako malo sok - vani 30 i nesto, unutra valjda ispod 20. ne kuzim tu njihovu opsjednutost pretjeranim hladjenjem svega i svacega. npr, osim prostorija, pretjeruju i s hladenjem cuge. na aerodromu zatrazis flasu vode, dobijes led u boci (skroz smrznuta voda u boci). ili, uzmem red bull, leden toliko da samo sto se nije smrznuo, a oni mi uz to zele stavit i led u casu i cude se kad sam rekao da ne zelim led ("ali, nije hladno").
Kod nas u Miamiu uđeš u samoposlugu, vani preko 90 fahrenheita (preko 30 C) i vrlo vlažan zrak (pa se osjeća kao da je preko 40 C) a unutra ispod 68 F (20 celzijevaca). Meni inače to odgovara, ali se sjećam koliko je wob mrzio to u NYC.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 17:00   #929
Kakvo je stanje u GC onda kada u Vegasu ne mozes bit vanka od 11 do 19h.
Nije ni tamo nista bolje pretpostavljam , nije neka velika udaljenost ?
Znaci predlazes da se sleti u S.F ( 4 dana ) , renta se auto i krene prema Vegasu , tu put traje nekih 9 uri jer je udaljenost od SF do Vegasa 900km . To bi trebalo negdje presjec i prespavat , gdje ?
__________________
Figli di una vecchia mentalità...
wob is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 21:43   #930
Istina da udaljenost nije velika, ali Las Vegas je 600m/nv, a Grand Canyon na preko 2000 pa su temperature puno podnošljivije.
Palička is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 18:51   #931
pozdrav ljudi!

datumi: 08.10.2017.- 18.10.2017.
start: san diego
finish: san francisco

moze preporuke kako raspodijeliti putovanje odnosno gdje sve stati?
s tim da necu radit prevelika odstupanja od obale

hvala
__________________
ti si potpis moj..
insomniac_ica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 17:52   #932
Quote:
insomniac_ica kaže: Pogledaj post
pozdrav ljudi!

datumi: 08.10.2017.- 18.10.2017.
start: san diego
finish: san francisco

moze preporuke kako raspodijeliti putovanje odnosno gdje sve stati?
s tim da necu radit prevelika odstupanja od obale

hvala
Znači skoro sve vrijeme samo uz obalu Kalifornije? (kad već kažeš da ne bi previše odstupali od obale) Imate dosta vremena za taj dio autom, no što vas zanima (surfanje, plaže, kultura, gradovi, sport...)?
__________________
Sing, baby, sing!

Zadnje uređivanje InterMezzo : 18.02.2017. at 18:57.
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 23:03   #933
Quote:
insomniac_ica kaže: Pogledaj post
pozdrav ljudi!

datumi: 08.10.2017.- 18.10.2017.
start: san diego
finish: san francisco

moze preporuke kako raspodijeliti putovanje odnosno gdje sve stati?
s tim da necu radit prevelika odstupanja od obale

hvala
jao, zavidim ti! ja sam na temi pisala malo o doživljajima, pa škicni

bit će ti krasno uz obalu... vožnja cestom iz S.F. do L.A. je nešto najljepše što sam ikad vidjela, doživjela...
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 13:32   #934
Pozdrav svima, putujem u NY 01.06. - 07.06., zatim je plan od 07. do 11.06. rentanje auta i zaokružit Niagara - Washington - JFK.
Neki savjet za rutu? I gdje najpovoljnije rentati auto?
anabanan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 07:29   #935
Eto sutra zavrsava mojih dva mjeseca po zapadnoj obali. U prijasnjem postu sam pocel pa evo sad da i zavrsim. Nakon San Diega odlazim u Vegas na dva tjedna. Smjesten na jednom rancu,nekih 5min voznje od aerodroma. Vegas ko Vegas svi znamo kaj ocekivati. Samo jednu noc sam izdvojil na izlazak i to jos zalim jer mi je progutalo novcanik,naravno vecinom mojom greskom. Auto nisam uspel iznajmiti. Ja bez kreditne kartice,uspel sam naci ekipu za dva dana. Jedan smo izdvojili za Valley of Fire i svakako preporucam. Drugi za Hoover Dam i planinarenje-vruci izvori i Colorado rijeka u blizini Hoover Dam. Odlicno mjesto. Cijelo vrijeme se planinari(oko sat i pol) kroz kanjon,spusta ili penje po uzetima da bi se na kraju doslo do Colorado rijeke i vrucih izvora. Ko ima viska vremena nek bude na listi. Grand Canyon nisam isel. Vrijeme je bilo ocajno tam,isel jedan decko iz Njemacke i nije uopce videl kanjon od magle i snijega. Tak da sam odustal od svega toga i novce koje sam planiral za road trip ispucal sam na 8 dana Meksika i nije mi zal. San Francisco sam posjetil na tri puna dana. I meni je vise nego dovoljno. Nije da mi se grad nije svidjel nego sam jednostavno imal ogromno velika ocekivanja a nisam dobil kaj sam ocekival. Grad je ok,svida mi se al to je to. I dalje mi je San Diego top. Mozda jednostavno tri dana nisu dovoljna da se procijeni. Definitivno mi se ne svidaju brda jer su me totalno izmorila. Sutra idem na istocnu obalu. To je to. Kratki osvrt na kompletan dojam,mozda odem i malo off topic. Definitivno auto. Greyhound busevi...boze moj koja je to rupa...kao imaju internet al na svakom drugom busu ne radi,o ljudima koje sretnete u busevima necu ni pricati. Strah i trepet. U cekaonici tip zapali crack i istjeran od zastitara. Ulice pune beskucnika,jedan me u SF napal iz cista mira i bacil neki puding na mene,pa se svadal i napadal sve oko sebe,uzel drvenu letvu i nabijal po staklenom izlogu. U 10 ujutro. Ljudi opcenito su mi jako cudni. Kad sam odlazil u Meksiko svi me upozoravali kak je tam opasno. Al ja sam se tam osjecal deset puta sigurnije nego u Americi. U Meksiku znas u koje djelove ides a u koje ne. U Americi je sve izmjesano. Skreni jednu ulicu i hrpa satora,beskucnika,ovisnika koji kljucaju na ulici,neki si zabrijali da su u vodi pa eto plivaju po asfaltu, uz sve to spoznaja da se oruzje moze kupiti takoreci u supermarketu ne ulijeva sigurnost. Zemlja u kojoj ljudi plate operaciju slomljene ruke ko ja novi stan u hrv. Znam da sam trebal putovati u prirodu ali i gradovi su sadtavni dio putovanja. Uglavnom nisam pozalil niti sam razocaran. Samo sam nekak ravnodusan i nije me zemlja odusevila. Provel sam dosta vremena na volontiranjima sa Amerikancima i definitivno vecina njih bi napustila zemlju. Zemlju u kojoj nema sanse da kupis alkohol ako si mladi od 21,al zato mozes slobodno u rat i umrijet za zemlju ili jednostavno kupiti oruzje i ispucat se na nekome. Sve mi se vise cini da Donald gradi zid zbog iseljavanja a ne useljavanja.
ninac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 10:49   #936
Quote:
ninac kaže: Pogledaj post
i definitivno vecina njih bi napustila zemlju. Zemlju u kojoj nema sanse da kupis alkohol ako si mladi od 21,al zato mozes slobodno u rat i umrijet za zemlju ili jednostavno kupiti oruzje i ispucat se na nekome. Sve mi se vise cini da Donald gradi zid zbog iseljavanja a ne useljavanja.

OMG kakvo politicko finale turistickog teksta nije da branim bilo koga ali ja kroz nekoliko mjeseci boravka u USA, u kojima sam upoznao masu ljudi nikada nisam cuo da netko od njih želi napustiti zemlju, uostalom tko im brani nisu u sjevernoj koreji? to je amerikancima najmanji problem oni mogu gdje hoce preseliti koliko znam !? u vecini zemalja maloljetnici ne mogu kupiti alkohol, u vecini zemalja slobodno mozes u vojsku ili rat, u americi te nitko ne tjera u vojsku ili rat nego sam ides ako se zelis baviti tim poslom, u hrvatskoj manje vise svatko tko nema povijest kriminala ili mentalnih bolesti moze kupiti oruzje i dobiti dozvolu, a ako ima nesto od ovo dvoje onda bez problema kupi na crno... amerika kao i svaka zemlja ima dva lica, u njoj je mozda ta razlika izrazenija nego igdje ali bas da je tako crno kao sto ti pises, da vecina ljudi zeli iseliti??? malo si ga pretjerao... pisemo bajke o ljepotama tajlanda, kine, brazila... a mracna strana tih zemalja je debelo mracnija nego u najgorim dijelovima amerike...
megasvk is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 13:38   #937
Ostavimo se politike, nije joj ovdje mjesto.

Jedna od draži pa i privilegija putovanja je upoznavanje dalekih krajeva svojim čulima, no tu su i promjene percepcija često neophodne. SAD su takve kakve su, imaju svoje probleme ali i svoje prednosti, no u slučaju ove zaista ogromne zemlje preporučam ne suditi o njoj prebrzo. To je zemlja koju (kao i mnoge druge) treba prvo dobro upoznati da bi se dobro i ispravno razumjela.

I mene su šokirale neke slike koje sam vidio kad sam prvi put došao ovdje, slike bijede, siromaštva, beskućnike, kriminal... puno toga što u sam u svojoj glavi odbijao viđati prije no sam stupio na ovo tlo. Međutim, to se nikad i nije krilo, ova bogata zemlja ima svoj jad i svoju puno manje lijepu stranu, ali - koja zemlja to nema??? Neka svatko prvo pogleda u svoje dvorište pa o drugima sudi...

No, živeći ovdje sad već desetljećima jedino mogu reći, dođite, proputujte i uživajte. Tu ima tako mnogo toga za vidjeti, osjetiti, iskusiti, doživjeti...

Ostavimo se politike, nije joj ovdje mjesto.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 16:25   #938
Quote:
megasvk kaže: Pogledaj post
OMG kakvo politicko finale turistickog teksta nije da branim bilo koga ali ja kroz nekoliko mjeseci boravka u USA, u kojima sam upoznao masu ljudi nikada nisam cuo da netko od njih želi napustiti zemlju, uostalom tko im brani nisu u sjevernoj koreji? to je amerikancima najmanji problem oni mogu gdje hoce preseliti koliko znam !? u vecini zemalja maloljetnici ne mogu kupiti alkohol, u vecini zemalja slobodno mozes u vojsku ili rat, u americi te nitko ne tjera u vojsku ili rat nego sam ides ako se zelis baviti tim poslom, u hrvatskoj manje vise svatko tko nema povijest kriminala ili mentalnih bolesti moze kupiti oruzje i dobiti dozvolu, a ako ima nesto od ovo dvoje onda bez problema kupi na crno... amerika kao i svaka zemlja ima dva lica, u njoj je mozda ta razlika izrazenija nego igdje ali bas da je tako crno kao sto ti pises, da vecina ljudi zeli iseliti??? malo si ga pretjerao... pisemo bajke o ljepotama tajlanda, kine, brazila... a mracna strana tih zemalja je debelo mracnija nego u najgorim dijelovima amerike...
Oprosti krivo sam se izrazil. VECINA KOJE SAM UPOZNAL zeli napustiti ili razmislja napustiti. I nije im bas tak lako preseliti u Europu. U vecini zemalja granica je 18 za alkohol. Ono kaj sam htel reci sa 18 mozes u rat al ne kupiti alkohol. Crne strane o tajlandu,kini,brazilu svi znamo. I siguran sam da cujes vise ljudi da bi hteli zivjeti u Americi nego Kini ili Brazilu. A neznaju za tu crnu stranu Amerike. Bila pucnjava u Meksiku i na sva svjetska zvona Meksiko je nesiguran. A isti dan vise upucanih samo u NY i nikom nista.
Nisam pokusal ocrniti Ameriku nego samo reci da me nije nicim ocarala. Bar mene. I provel sam vecinu vremena sa Amerikancima a ne sa turistima ko ja ii slusal sam konstantno njihova kukanja. Zapravo ovo kaj pisem je vecina njihovih komentara koja su potaknula moja razmisljanja o tome.
ninac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 17:49   #939
Mislim da si, ninac, ipak pokupio jedno pogrešno zapažanje. Jednostavno si proveo premalo vremena u SAD-u da bi stekao pravu sliku.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 21:12   #940
Sve pet. Nije vazno
ninac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:05.